birilerine kendi düşünceni benimsetmek !!

madasin

Kayıtlı Üye
Sn Pro ; Nasıl bir Türkçe bu. Yazının sonu, mizah dergilerindeki sarhoş dizeleri gibi. umarım, acele ederken yanlışlıktır ve günlük yaşamda böyle kullanmıyorsunuzdur dilimizi.( Tabi ki Türkçe ile yetişmiş biri olarak düşündüm sizi )

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Öyle inanıyorum ki kafanızdaki düşünce bu yazıdan daha anlaşılırdır. İlk okuduğumda anlatmak istediğiniz şeyi pek anlayamadım, daha sonra arkadaşların yazılarıyla açık hale geldi:) Ama hala da burada farklı bir teknik göremiyorum. Anlattığınız şeyi dünya üzerindeki her insan birini ikna etmeye çalışırken kullanıyor. Çünkü zaten başta yol yok:) İknanın yolu empati kurdurmaktır. Ve her pratik de bir şekilde empatiden geçer. Burada önemli olan mesele nasıl ikna edebileceğimiz. Siz sadece ikna etmemiz gerekiyor, empati kurdurmamız gerekiyor diyorsunuz, bunları biliyoruz zaten.. Peki insanları NASIL kendimiz gibi düşündürebiliriz, bu meseleyi açıklayabilir misiniz?:)

eletan

Kayıtlı Üye
Sayın Girgin, öncelikle yazınız güzel olmuş tebrik ederim. Fakat aklıma takılan bir konu var, böyle bir yazı paylaştığınıza göre bu alanda bilgili olduğunuzu düşünerek soruyorum: Sanırım tekniğiniz bir bypass the conscious mind, fakat karşı tarafın bilinçaltı meta programını bilmeden neye göre hareket edeceğiz ? Ve tekniğinizde eksiklikler görüyorum. Şöyle ki; Bilinçaltına bir şeyin yararını zararını açıklamanız onu ikna edeceğiniz anlamına gelmez. Sigarayı içen her insan sigaranın zararlarını bilir fakat içmeye devam eder çünkü Bilinçaltında Sigara "Beni rahatlatıyor." diye kodlanmıştır, bunu değiştiremezsiniz. Eğer manipüle etmek istiyorsanız öncelikle karşı taraf ile uyumlu hale gelmelisiniz, nefes düzeninizi, davranışlarınızı, düşünce tarzınızı, beden dilinizi vb. yani kısacası ayna gibi olmalısınız ve bilinçaltına "Benden zarar gelmez, ikimiz aynıyız." düşüncesini vermelisiniz ancak o zaman manipüle dediğimiz evreye geçebilirsiniz. Keşke bunları da ekleseydiniz :)