Bir insanın tehlikeli olduğunu hissetim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fako

Kayıtlı Üye
Bu gün bir arkadaş grubu ile geziyorduk açılan bir sohbet esnasında birimizin genel olarak söylemek gerekirse para normal işlerle uğraştığını öğrendim ve alay edercesine periler varmı gerçekten diye söylediler o an öyle bir sinirlendi ki nasıl desem tüylerim ürperiyor hala sanki her yer karardı gözlerim sadece ona odaklandı öyle öfkeli baktı ki gözlerinin içine bakınca donup kaldım hani yataktan düşer gibi olursunuz ve bir anda fırlarsınız o an kalbiniz sanki haşlanıyormuş gibi olur o bakışı gördükten sonra resmen kalbim haşlandı donup kaldım resmen korkudan kasılıp kaldım o an içime öyle bir his doğdu ki etrafından öyle bir öfke doğdu ki yazarken o anı hatırladıkça tüylerim diken diken oluyor resmen onu diyen kişiyi hatta hepsini o an öldürcekmiş hissine kapıldım o bir kaç saniye süren o an da etrafına resmen nefret yaydı bir insan nasıl bu kadar öfkeli yada nasıl desem hani pek anlamam şimdi bahsedeceğim şeylerden ama nasıl böyle nefret ve öfkeli bir auramı derler hani öldürme hissi gibi yani bir insandan böyle bir aura çıkması yada böyle etrafındakileri donup kaldıracak nefesini tutmasını sağlayacak bir hava yayılır resmen karşınızda sizi ısırmayı bekleyen timsah var gibiydi bir insanın aurasıyla yada psişik güçleri nasıl desem hani herhangi bir şeyle etrafına bu kadar öfke ve parçalayacakmışcasına kanasusamış bir enerji yayaması mümkünmüdür çünkü o an korkudan donup kalan bir tek ben değildim bunu gördüm sonrasında dağıldığımızda yolumun üstünde evi varmış sohbet ettik ve çok iyi saf temiz yürekli gözüktü yani bu insan anlık bir öfkeyle dahi böyle bir kana susamış tavır sergileyemez hani onu iliklerimde hissetim normalmidir bu nasıl yapmış olabilir o kişiden uzak durmalıyım diye düşünüyorum ama sonradan sohbetimizde resmen öyle saf ve temiz bir insanmış gibi geldiki yanındayken sanki yanınızda kedi yavrusu taşıyormuş gibi bir his veriyor huzurlu oluyorsunuz bir insan nasıl böyle bir auraya sahip olabilir yada hislere güçlere nasıl isimlendirilirse

origanum

Yönetici
Normal bir insan.
Her insan çileden çıkarılınca canavara dönüşebilir. Kimse tam anlamıyla melek değildir, şeytan da tabi. Hani bazen derler ya kendine hakim olamayınca şeytana uydu diye, kavram şeytan falan değil, insanlar bilmeyince ilk aklına gelene ve bilinmeyene çamur atar. Negatif enerjiler çok güçlüdür sadece, konsantre olunduğunda en kolay çıkacak duygudur ve hakimiyeti zordur. Kontrol edemeyince suç şeytana atılır, kişi aklanır:D İnsanın doğası bu. Arkadaşınız da bir insan. Melek değil. Acı çekince, tahammül edemeyince, kendini haksızlığa uğramış ve çaresiz hissedince herşeyi yapar. Hemen öyle garip kişi diye düşünmeyin. Sizin de yaranıza çomak sokarlarsa siz kimbilir neler yaparsınız. Bir adım ötesine geçilen çizgi bazen bir saç teli kadar incelir bazen de duvar kadar kalınlaşır ama değişmeyen şey onun bir çizgi olduğudur ve kalınlığı ne olursa olun geçilebileceğidir. Çizginize ne kadar hakim olabileceğiniz durumu belirler.

fako

Kayıtlı Üye
Normal bir insan.
Her insan çileden çıkarılınca canavara dönüşebilir. Kimse tam anlamıyla melek değildir, şeytan da tabi. Hani bazen derler ya kendine hakim olamayınca şeytana uydu diye, kavram şeytan falan değil, insanlar bilmeyince ilk aklına gelene ve bilinmeyene çamur atar. Negatif enerjiler çok güçlüdür sadece, konsantre olunduğunda en kolay çıkacak duygudur ve hakimiyeti zordur. Kontrol edemeyince suç şeytana atılır, kişi aklanır:D İnsanın doğası bu. Arkadaşınız da bir insan. Melek değil. Acı çekince, tahammül edemeyince, kendini haksızlığa uğramış ve çaresiz hissedince herşeyi yapar. Hemen öyle garip kişi diye düşünmeyin. Sizin de yaranıza çomak sokarlarsa siz kimbilir neler yaparsınız. Bir adım ötesine geçilen çizgi bazen bir saç teli kadar incelir bazen de duvar kadar kalınlaşır ama değişmeyen şey onun bir çizgi olduğudur ve kalınlığı ne olursa olun geçilebileceğidir. Çizginize ne kadar hakim olabileceğiniz durumu belirler.
Siz diyince mantıken doğru söylüyorsunuz ama o anı aklıma getirince yine tüylerim diken diken oluyor ömrümde ilkkez öyle bir insan gördüm yani öyle bir enerji yayıldıki o an bakışlarıyla delmeyi geçtim resmen karşımda yırtıcı bir hayvan var gibi hissetim iliklerim titredi para normal işlerle uğraşan biri olmasıda aklıma direk acaba kasıtlı olarak insan etrafına bu kadar korkutucu bir öfke , negatif enerji yayabilirmi diye düşündürdü tabiki para normal ilgisi olmasını direk bu tür şeylere bağlama gibi bir kastım yok sadece aklıma böyle bir düşünce doğdu

Hiperaktifejderha

Banlı Kullanıcı
Origanum'un da dediği gibi negatif enerjinin bit etkisi olabilir. Belki siz de sinirlendiğinizede çevrenizdekiler üzerinde aynı hisleri uyandırıyorsunuz bunu da düşünmek lazım. Bir de arkadaşınız parapsikoloji ile uğraştığını söyledikten hemen sonra böyle bir olay olması acaba sizin psikolojik olabilir, algılarınız sizi yanıltmış olabilir diye düşündüm.

fthbl

Kayıtlı Üye
14 satırı okuyamayacak üşengeç arkadaşlara özet: dalga geçercesine peri var mı deyince adam kızmış ama normalde iyi biriymiş

cagatay98

Kayıtlı Üye
Bence böyle hissetmeniz onun kötü biri olduğunu göstermez,tanımaya çalışmanız daha iyi olabilir :D

origanum

Yönetici
Siz diyince mantıken doğru söylüyorsunuz ama o anı aklıma getirince yine tüylerim diken diken oluyor ömrümde ilkkez öyle bir insan gördüm yani öyle bir enerji yayıldıki o an bakışlarıyla delmeyi geçtim resmen karşımda yırtıcı bir hayvan var gibi hissetim iliklerim titredi para normal işlerle uğraşan biri olmasıda aklıma direk acaba kasıtlı olarak insan etrafına bu kadar korkutucu bir öfke , negatif enerji yayabilirmi diye düşündürdü tabiki para normal ilgisi olmasını direk bu tür şeylere bağlama gibi bir kastım yok sadece aklıma böyle bir düşünce doğdu

Sizin ilk kez görmüş olmanız sadece tecrübe eksikliğinizi ve oldukça genç olduğunuzu gösterir başka birşeyi değil:) Böyle durumlar çok sıradan tıpkı böyle insanların varlığı kadar. Herkes enerji toplamayı beceremeyebilir veya hayatında en az bir kere yapabildiyse bu onları garip kılmaz tıpkı bilinçli olarak her zaman toplamayı başarabilenlerin garip olmadığı gibi. Kaldı ki burası parapsikoloji sitesi paranormal olaylar günlük standardımız ama anlattığınız olay son derece sıradan, insani, dünyevi, banal vs. Siz hiç gerçekten kızgın ve nefret dolu insanlarla karşılaşmadınız herhalde, ne mutlu size, bu içinde bulunduğunuz fanus gibi hayatın kıymetini bilin, tadını çıkarın. Ara sıra gerçek dünyaya çıkarsanız da ürkmemeye çalışın.

fako

Kayıtlı Üye
Biraz alay edilmiş gibi hissetmemi sağlayan özetçi üyemizde dahil herkese teşekkür ederim herkesin düşünceleri için vakit ayırdığınız için ancak yeterince tecrübemin olduğundan eminim sadece hayatımda Ölümden döndüğüm çok anım oldu canımada kast edildi ama hiç bir zaman böylesine korkmamıştım sanırım sıradan bir negatif enerji anlatımımın içinde sorum kaybolmuş yinede cevabı öğrendim demekki o anlık bir şeyle elinde olamdan enerji toplamayı becerdi o kişi

origanum

Yönetici
Nefret güçlüdür ve hep böyle olur, istemsiz olarak yoğun negatiflik durumunun kişinin bilincinin üstüne geçip ona yaptırdığı şeylerden ibaret olan cinnet de bir anda gelir, özel olarak yapılan negatif işlemler için de istemli olarak bir an süresi kadarlık konsantrasyon meydana getirilir. Anda kalma anında yaşatılan negatif enerji süresi yeterlidir, doğru zaman ve doğru süre sadece. Bu yüzden beddualar dualardan daha kolay tutar, negatif büyüler, lanet uygulamaları aşk büyülerinden daha hızlı ve kolay tutar, vs.
Doğanın temel kuralı sadece. Olay bu kadar basit.
Bir de doğru ifade etme şekli var ki bu herşeyden önemlidir yoksa tepetaklak olur herşey, siz başka şey kastederken başka birşey ifade ederseniz, başka şey anlaşılmasına neden olursunuz, örneğin bir atasözümüz var akım diyeceği yerde ..m demek gibi ki bu durumda olmasını istemediğiniz durumun içine girmeniz ya da melek gibi bir insanken potansiyel katil gibi anlaşılmanız vs kaçınılmazdır.

Ori

Elit Üye
Bana göre siz sadece kendinizi etkilemişsiniz. Şöyle düşünün bir insan kendini bir ruh halinden başka bir ruh haline sokabilir. Bunun için ufak bir kırıntı gerekir ki bu duygular ön plana çıkabilsin. Ortama atılan bu ufak kırıntıyı kendi içinizde bir canavara dönüştürmüşsünüz. Bence olay bundan ibaret. Sevgiler sayın bordolevo.

fako

Kayıtlı Üye
Bana göre siz sadece kendinizi etkilemişsiniz. Şöyle düşünün bir insan kendini bir ruh halinden başka bir ruh haline sokabilir. Bunun için ufak bir kırıntı gerekir ki bu duygular ön plana çıkabilsin. Ortama atılan bu ufak kırıntıyı kendi içinizde bir canavara dönüştürmüşsünüz. Bence olay bundan ibaret. Sevgiler sayın bordolevo.
Gayet mantıklı bir yaklaşım bir nevi haklısınız içimdeki soru işaretlerini bir nevi sildiniz ama 11.satır 8.heceden itibaret orda yazmıştım "korkudan donup kalan bir tek ben değildim" şeklinde ama sonuç olarak mantıklı bir yaklaşımla açıklamışsınız teşekkür ederim ilginiz ve alakanız için

Ori

Elit Üye
Gayet mantıklı bir yaklaşım bir nevi haklısınız içimdeki soru işaretlerini bir nevi sildiniz ama 11.satır 8.heceden itibaret orda yazmıştım "korkudan donup kalan bir tek ben değildim" şeklinde ama sonuç olarak mantıklı bir yaklaşımla açıklamışsınız teşekkür ederim ilginiz ve alakanız için
Rİca ederim ne demek.. Bu arada bir tek sizin olup olmamanız farketmez benim bu söylediğime genelleme yaptığımı varsayarakta yaklaşabilirsiniz. Sevgiler..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...