bi kağıda yazılmış dua

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Buraya atana kadar bir cami hocasına gösterseydin güzel olurdu diye düşünüyorum anında cevap alırdın.

Büyü tarzı birşey olduğunu düşünmüyorum çünki bildiğin normal arapça yazı bu vefk gibi birşeye benzemiyor hiç.
Muhtemelen birisi uğurlu bir dua olarak gördüğü bir dua'yı yazıp üstünde taşımak istemiş.

Bu millet bukadar kolye içi duayı nereden buluyo anlamadım herkez bişeler bulunca geçen gün bende evi aradım bi umut ama bulamadım :) bu dualar bi bizim eve girmemiş,bende diyom bizim evde bi uğursuzluk var ama çözemedim :)

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Ben küçükken bizim evde 13 tane arapça büyü çıkmış.Cinler musalat falan edilmiş.Sonra bozdurulmuş işte ama ben hala inanmıyorum.Benim inancım bu.

rebaka

Kayıtlı Üye
Buraya atana kadar bir cami hocasına gösterseydin güzel olurdu diye düşünüyorum anında cevap alırdın.

Büyü tarzı birşey olduğunu düşünmüyorum çünki bildiğin normal arapça yazı bu vefk gibi birşeye benzemiyor hiç.
Muhtemelen birisi uğurlu bir dua olarak gördüğü bir dua'yı yazıp üstünde taşımak istemiş.

Bu millet bukadar kolye içi duayı nereden buluyo anlamadım herkez bişeler bulunca geçen gün bende evi aradım bi umut ama bulamadım :) bu dualar bi bizim eve girmemiş,bende diyom bizim evde bi uğursuzluk var ama çözemedim :)
Bence dalga geçme belki iyi niyetle yazmışındır ama insanlar bi umut dertlerine derman arıyorlar işte.

phenomenon

Kayıtlı Üye
Eskiden bu kolyelerden çok satılırdı, çocukluk dönemimde hepimiz bunlardan takmışızdır :) İçinde nazara karşı dua olduğu söylenirdi. Arapça bilmediğim için yardımcı olamayacağım ama ben de merak ettim :) Takipteyim.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bence dalga geçme belki iyi niyetle yazmışındır ama insanlar bi umut dertlerine derman arıyorlar işte.
Yazımın neresinde bir yanlış gördünüz ? Dalga geçtiğim imasını uyandırıcak birşey yazdığımı sanmıyorum

fransula

Kayıtlı Üye
Bu kolyelerin içinde genelde ayetel kürsi oluyor, okuyamasamda kötü birşey olduğunu zannetmiyorum. Bu kolyeden bende de vardı. Hacdan gelmişti, dua vardı içinde.

aslimcim

Kayıtlı Üye
Daha önce de bu konu açılmıştı, orada yazdığımı burada da yazayım. Bu kolyeden bende de var. Konya - Mevlana'da işportacılar satar ve içinde ki kötü bir dua değil. İyi forumlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...