Basit Demon davet etme kılavuzu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Hiç bir birliktelik yaşanamaz çocukda cinlerle alakalandırılamaz bak ben yakınen tanırım cinler aleminş onlar bana bilgi getirir asla bu tür şeyleri doğrulamıyorlar bizler insanlarla birlikte olamayız ancak halüsinasyon vede rüyada yalanlar gösteririz ve bundanda asla bir bebek meydana gelmez diyorlar
Rahmi taifenin vede hem ona hem de bize bildirileni bildiriyorum
Önceden cinlerle evlilik yapılıyormuş, hatta sahabeler bedenlenen cinlerle savaşmış diye okumuştum. Ayrıca meleklerden neden aşılama yapılamaz, melekler de bizim bedenli canlılar olabilir başka gezegenlerde yaşayan. Meleklik müslümanlık gibi bir makam kanımca.

Mektebulirşad

Banlı Kullanıcı
İş
Ahirci
Önceden cinlerle evlilik yapılıyormuş, hatta sahabeler bedenlenen cinlerle savaşmış diye okumuştum. Ayrıca meleklerden neden aşılama yapılamaz, melekler de bizim bedenli canlılar olabilir başka gezegenlerde yaşayan. Meleklik müslümanlık gibi bir makam kanımca.
Hayır melek bir makam değildir
Bir rürdür
Aşılama yapılmaz zira bedene sahip değiller bizim gibi.
Bedenleri nurdandır vede asla cinsiyetleri yoktur üreyerekte çoğalmazlar

yahudilerin uydurduğu demonlara dediği düşmüş melek tabirini kastediyorsan yahudiler büyücülüğün krallığıdır
Yani iblisleri melek olarak görüyorlar o şekilde kendilerini vicdanen rahatlatıyorlar

demonlarda melek değil cinlerden olan iblisdir

Mektebulirşad

Banlı Kullanıcı
İş
Ahirci
Cin ile evlenme mümkün lakin çocuk olmaz çocuk olarak bir kadına gösterdikleri kendilerinden birer oyuncu varlıklardır
Yalan yani
Bedenlenme olayı cin bir kişinin bedenini yönettimi ona bedenlenme denir farklı çeşitlerde vardır ama öğrenmek için bu daha eftaldir

Mektebulirşad

Banlı Kullanıcı
İş
Ahirci
Peygamberlerin hepsi melez soydan gelir.Yahudiler melezdir.Bu Hz.Ademin Metafizik soya karışmasiyla alakalı bir konu.Zaten yasak elma soydur.Soylar birleşmiştir.Enerji işlerine falan kafa yormuyorum.Bana kimsede bir bilgi aktarmiyor.
Nasıl bir iddiadır bu hz adem cinlerlemi ilişkiye girdi haşa
Bunları size kim söylüyor kim anlatıyor böyle
Uzatmayacağım daha evvel yazdım bu tamamen bir iftiradır kişiyi küfre kadar sürükler
İstediğine inanmakta özgürsün kardeşim…

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Hayır melek bir makam değildir
Bir rürdür
Aşılama yapılmaz zira bedene sahip değiller bizim gibi.
Bedenleri nurdandır vede asla cinsiyetleri yoktur üreyerekte çoğalmazlar

yahudilerin uydurduğu demonlara dediği düşmüş melek tabirini kastediyorsan yahudiler büyücülüğün krallığıdır
Yani iblisleri melek olarak görüyorlar o şekilde kendilerini vicdanen rahatlatıyorlar

demonlarda melek değil cinlerden olan iblisdir
Kuranda meleklerin bedensiz olduğuna dair bir ayet var mı? Kuranda cinsiyetsiz olduklarına dair bir ibare de yok.
Demonlar farklı melekler ayrı..

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
Tam hatırlamıyorum ama melekler kız değil .Melekler allahın kızları erkekler sizin mi gibi bir ifade var.Lut kavmine giden meleklere de sapkın isteklerde bulunuluyor.Lut kızlarımı veriyim diye teklifte bulunuyor meleklerde bize bir şey yapamazlar diyor.
Melek isminin kadınlara daha çok verilmeside yersiz görülüyor.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Kuranda meleklerin bedensiz olduğuna dair bir ayet var mı? Kuranda cinsiyetsiz olduklarına dair bir ibare de yok.
Maalesef çıkarıp hastalığı bu konuda devam ediyor.
Cinsiyetini belirtmez ama, melekleri dişi kabul edenleri eleştirir.
bedensiz demez, melekleri biz görmediğimiz için alimler çıkarım yapar görmüyoruz çünkü onların bedenleri yok ve bizim görme yetimiz yetmez diye.

emirleri sorgulamadan yerine getiren yemeyen içmeyen varlıklar. Olarak anlatır kuran. Şimdi bir çakarım da ben yapayım. Melekler robottur 😂

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Kuran'da isyan ettikleri için maymuna dönüşen insanlar var. Aynı şekilde isyan eden melekler de alçalarak insana dönüşmüş olabilirler.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Aşılamaya gerek yoktur belki, düsmüş melekler de insanlarla evlenmişler, bütün düşmüş melek başlıklarında bahsediliyor bundan. Cinlerle evlilik ise daha çok köylü efsanelerinde geçer diye biliyorum. Eskiden sınıf ayrımı malum tabii. Cinlerle köylüler, meleklerle asiller evlenmiş olabilir.

Retro

Kayıtlı Üye
Melekler, son derece iyi geliştirilmiș kozmik yapay zekanın, belli kontrol, onarım ve sürekliliği sağlama alanlarında, tanrısal iradenin dengelerini tanrının eli olarak yerine getirmekle görevli, ileri hesaplama yeteneğine sahip bilinçli ve yetkin varlıklar.

Adem yaratılınca melekler ne diyor?
Eyvah rabbimiz, bu kan dökecek, bozgunculuk çıkaracak diyorlar.

Neden? Çünkü hemen hesaplamaya, olasılıkları işlemeye, sonuç çıkarmaya, Z raporu üzerinden de itiraz etmeye başlıyorlar. Amaçları sistemsel kilitlenme olacağını haber vermek.

Allah her ne kadar "ben sizin bilmediklerinizi de bilirim" dese bile, melekler tüm dünya hayatının bir özetini çıkarmış oluyorlar. Burada iradenin tarsimasiz şartsız Allaha ait olduğunu da görüyoruz. Melekten medet umulmaz yani.

Bunu Allah ta doğruluyor:
Şeytan zannında haklı çıktı ve yeryüzündekilerin büyük bir çoğunluğunu saptirmayi başardı diyor. Hem de hala dünya hayatı devam ederken inen bir ayetle söylüyor. Sonuçlar çoktan belli yani. Melekler ademin ilk gününden haklı çıkıyorlar.

Son düzenleme:

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Adem yaratılınca melekler ne diyor?
Eyvah rabbimiz, bu kan dökecek, bozgunculuk çıkaracak diyorlar.

Neden? Çünkü hemen hesaplamaya, olasılıkları işlemeye, sonuç çıkarmaya, Z raporu üzerinden de itiraz etmeye başlıyorlar. Amaçları sistemsel kilitlenme olacağını haber vermek.
Bu söylem insanı düşündürüyor.

Z raporu bize olasılıkları vermez. Z raporu ; belirli periyodlarda eyleme dökülmüş, işlenmiş, kayıt edilmiş bilgiyi verir. Yani bir dönemin kapanışıdır. Eğer melek dediğimiz varlıklarda savunduğun gibi bir raporlama olacaksa, yaşanmışlıktan gelen bilgidir.

Eyvah rabbimiz ( korku, aynı yanlışı deneyimleme tedirginliği ) derken geçmişten gelen bir bilgi var.
Öyleyse Adem için '' ilk insan denemesi '' dememiz mümkün değildir. Adem, insandır. Fakat ilk midir ?

Diyelim ki ilk insan..
Melek dediğimiz varlığın korktuğu deneyim nedir ?

Retro

Kayıtlı Üye
Bu söylem insanı düşündürüyor.
Olsun editlerim xd
Z raporundan kastım, meleklerin Ademde gördüğü yüksek risk payı. Bugün bilgisayar yazılımları da bize hizmet ediyor ve belli girdilerimiz için sürekli uyarı penceresi veriyorlar. Biz de yoksay ve bir daha gösterme butonuna basarak, meleklerimize "siz iyi biliyorsunuz ama bizim de bir bildiğimiz var" demiş oluyoruz.

Bireysel planda kimin ne olacağı her ne kadar kişinin amellerine endekslenmiș bir bilinmez olsa da, genel planda sistemin bu malzeme ile ilk fırsatta fire vereceği sonucuna ulaşıyor melekler.

Nitekim hz. Nuh insanlığın 2.babası ve sadece 4. peygamber olarak ilk resetlemeyi yapıyor da.

Ademin evlatları birbiri yiyor düşününce.
Dakika 1 gol bir gibi birsey oluyor yani. Meleklerin haklı çıkması, Ama Allahın adem oğluna özellikle ilahi desteklerini devam ettirisi işin çok değişik bir boyutu.

Retro

Kayıtlı Üye
Evet, Z raporunu yazıcı melekler elimize verecekler.

Yani ölümle birlikte, artık kristslize olmuş oluyoruz ve telafisi de mümkün olmayan notumuzu alıyoruz. Ama biz ölünce değil, dünya ölünce.

Çünkü bir yaklaşıma göre kabir azabı bile geride bıraktığımız kötülüklerin sebep olacağı yeni kötülüklerden de vebal payı almaya devam etmek olabilir. Yani öldün, ama hayatta yaşıyor ve kötülük yapıyorsun gibi yazılar yazılmaya devam ediyor Z raporuna.

Yasin suresi geride bıraktıklarınızı da yazmaya devam ederiz diyor. Yani öldüm bitti yok, sorumlulukların soyun kesilene kadar devam ediyor, ya da işte başlattığın şey, artık yeni gelişmelere evrilemeyecek hale gelene kadar

Düşünsene ölüyorsun. Kefene koyabileceğin hiçbir sevap imkanın kalmıyor. Ama bir yetimhane yapılmasına vesile olduysan, oradaki tüm yetimlerin Ruhaniyeti kabirde huzur olmaya devam ediyor.

Yani çift taraflı bu. Kabir azabı varsa, kabir sükuneti de var.

Son düzenleme:

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Z raporundan kastım, meleklerin Ademde gördüğü yüksek risk payı.
"Biz Seni şükrünle yüceltir ve (sürekli) takdis ederken, orada bozgunculuk çıkaracak ve kanlar akıtacak birini mi var edeceksin?" dediler. (Allah:) "Şüphesiz sizin bilmediğinizi Ben bilirim" dedi.

Aynı yerde çakılı kaldım. Allah'ın daha önce yaratmadığı bir şeyi bozgunculuk diye nitelemek neden ?
Hiç bilmedikleri bir yaratım modülü, onları neden kıyaslamaya düşürsün ? Hem de kendileri ile.

Bireysel planda kimin ne olacağı her ne kadar kişinin amellerine endekslenmiș bir bilinmez olsa da, genel planda sistemin bu malzeme ile ilk fırsatta fire vereceği sonucuna ulaşıyor melekler.
Öyleyse, bu cümle ile : '' Demek ki kendilerine eşdeğer görmüyorlar. Kendilerini, insandan daha üstün görüyorlar. '' demem çokta yanlış sayılmaz ?

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Evet, Z raporunu yazıcı melekler elimize verecekler.

Yani ölümle birlikte, artık kristslize olmuş oluyoruz ve telafisi de mümkün olmayan notumuzu alıyoruz. Ama biz ölünce değil, dünya ölünce.

Çünkü bir yaklaşıma göre kabir azabı bile geride bıraktığımız kötülüklerin sebep olacağı yeni kötülüklerden de vebal payı almaya devam etmek olabilir. Yani öldün, ama hayatta yaşıyor ve kötülük yapıyorsun gibi yazılar yazılmaya devam ediyor Z raporuna.

Yasin suresi geride bıraktıklarınızı da yazmaya devam ederiz diyor. Yani öldüm bitti yok, sorumlulukların soyun kesilene kadar devam ediyor, ya da işte başlattığın şey, artık yeni gelişmelere evrilemeyecek hale gelene kadar

Düşünsene ölüyorsun. Kefene koyabileceğin hiçbir sevap imkanın kalmıyor. Ama bir yetimhane yapılmasına vesile olduysan, oradaki tüm yetimlerin Ruhaniyeti kabirde huzur olmaya devam ediyor.

Yani çift taraflı bu. Kabir azabı varsa, kabir sükuneti de var.
Kabir azabı hakkında ayet var mı ?

Retro

Kayıtlı Üye
Öyleyse, bu cümle ile : '' Demek ki kendilerine eşdeğer görmüyorlar. Kendilerini, insandan daha üstün görüyorlar. '' demem çokta yanlış sayılmaz ?

Şimdi sen Ultra lüks bir Londra restoranın sahibi ol. Bir tanrısın.

Restoran senin evrenin. Çalışanların da meleklerin.

Orayı işleten müdürün atıyorum Cebrailin. Kafasına göre politika yürütemez, ama senin Stratejini uygulamak için tam yetkiye sahip.

Kapıda dres code kontrolü yapanlar da sıradan melekler. Aşçı, temizlikçi tüm çalışanlar rütbeli rütbeli melekler.

Ben de yırtık pantolonlu tom hardy olarak seni görmeye geliyirum. Çünkü sen beni istiyorsun. Ben de tanrıma çok düşkünüm. Yapacak bisey yok. Ölüm ayırır o derece.

Kapıdaki melekler beni durdurur mu?
Durdurur. Sorunlu ve huzur kaçıracak bir tip olduğumu anlarlar mi? Anlarlar. Olay senin Cebrail müdürüne gider mi? Gider. Ben pes eder miyim? Asla.

Çünkü ben tüm hiyerarşiyi biliyorum. Ama onlar da işlerini donanimlari oranında yapmak zorunda. Sistemsel anomalileri tespit etmek zorundalar.

Sonuç :
Senin bir emrinle bana lord gibi davranmaya başlıyorlar ve kendilerini guncelliyorlar. Bana secde ediyorlar. Yani bana olan onyargilarini kırıyorlar. Büyüklenmiyorlar, beni bilakis gözlerinde büyütmeye başlıyorlar. 😁

Son düzenleme:

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
:D :D

Ama Retro bak işte mantık hatası var. Örneklemende ki görünüm etkisi bize yine yaratılış farklılığını veriyor.
Şeytan neden başkaldırdı ? Demişti ki: "Bir çamur olarak yarattığın kimseye ben secde eder miyim?"

Aynı şey burada da mevcut. Cebrail müdürüm :))) başta karşı çıksa da devamında buyruğa uyduğu için hala müdür.
Demek ki her melek, Tanrısı karşısında söz ve fikir beyanına sahip. Yoldan sapıp sapmaması da fikrinden sonraki eyleminde saklı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...