astral seyahatte bildiklerim

kıvep

Banlı Kullanıcı
Size ilk astral seyahatimi anlatabilirim ama hatirlamiyorum. Cocuklugumda genellikle ruyalarimda ucar okula gider evimizin sokaginda gezer Karsima cikan kedi ve kopeklerden korkup uyanirdim. Bunlari sadece bir kaci gercek astral seyahatti.
Astral seyahat yaptigimi ilk kez kendi bedenimi gordugumde farkettim. Yatagimda uyuyordum, kendimi gormustum. Eger astral seyahat diye bir kavramin oldugunu bilmeseydim aklimi kacirabilirdim. Öldugumu yada kabusta oldugumu sanmadim. Normal hayatta nasilsam o sekilde dusunebiliyordum. Odamin ortasinda dikilen kisi bendim yatagimda yatan kisi ise bir yabanci gibiydi. Bana hangisi sensin diye sorsalar onu gostermezdim. Iste o zaman beden bir kabuktur sozunu anladim.

Astral seyahat yapmak isteyenler oncelikle gece karanlikta evinizde gezdiginizi dusunun esyalariniz nasil biraktiysaniz oyle duruyor ilk basta odanizdan cikamiyorsunuz kendinizi boyle dusunun. Kapi acik olsada cesaretiniz yok evden disari cikamiyorsunuz. Ic sesiniz surekli konusuyor sanki her an bir yere firlayip gidebilirim diye aklima gelen yerlere gitmemem icin kendimi uyariyorum. Belki her yere gidebilirim ama uzun zaman bedenim buna izin vermedi cunku uyandigimda kalbim deli gibi atiyordu ve ben kalp krizi gecirecegini dusundum. Astral seyahat sirasinda korktugum an bedenime cekilmedim tamamen kendi istegimle yataga sanki orda yatan kimse yokmus gibi atladim ve iste bedenimdeydim. Fakat bir sorun vardi, bedenimin icinde hapis gibiydim. Bir seyin icine sigamiyor gibi hissediyordum. Gozlerimi actim ve hareket etmeye calistim. Hareket etmem neredeyse imkansizdi. Bunu daha once yasamistim. Adi karabasan, herkes duymustur. Bilinciniz aciktir ama hareket edemezsiniz. Bunu fiziksek beden ile astral bedenin birbirine uyum saglayamamasi seklinde tanimliyorum. Astral seyahate cikmadigim zamanlarda da olurdu. Bazi yazilarda siz korktugunuzda hizla bedeninize cekileceksiniz deniliyordu. Aksine bende hic oyle bir sey olmadi uyanmakta buyuk zorluk cektim. Hic oyle ziplayarak uyanmadim. Uyumak diyorum cunku o an bedenim uyuyor ben gene ayni ben olarak aklim gayet calisir durumda yasiyorum.
Bir keresinde daha astral seyahat yaptigimi bilmezken gozlerimi acip tavanin ne kadar yakin oldugunu gordum ellerimi uzatip tavana dokunmak istedim ama bir turlu dokunamiyordum sanki tavan benden giderek uzaklasiyordu sonra tavanin bu kadar yakin olamiyacagini farkettim ve odaya baktim ve evet havadaydim. Bunu soylemek ne kadar garip olsada aynen bu sekil de oldu. Oda cok asagida kalmisti, ben yukaridaydim. O an panikle gozlerimi yatagimda actim kalbim gene fazla hizli atiyordu. Kendimi uyurken gormedigim icin astral seyahat oldugunu fark edememistim.

Astral seyahatlerim cok uzun surmuyordu en fazla belki 15 saniye olabilirdi. Ben biraz daha durmak ici ugrasiyordum. Astral seyahat ilk baslarda cok uzun surmez, surmemeli dedigim gibi kalp atislari cok fazla artiyor.
Bahsedildigi gibi kendimi cok aydinlik ve harika bir dunyada bulmadim. Gunduzleri astral seyahate hic cikmadim bu yuzden gece nasilsa oyle gordum.
Ama farkettim ki eger etrafin biraz daha aydinlik olmasini istiyorsan daha net gormeye basliyorsun yada isik alan bir yerede gidebilirsin.
Egilip kalkabiliyorum, halinin desenlerini ayrintiyla inceleyebiliyorum. Esyalara dokunmam mumkun degil cunku ben onlara uzandikca sanki benden uzaklasiyorlar yada kolum kisaliyor ermiyor. Bu arada kolumu gormuyorum kendimi hic gormedim, bakmayi hic dusunmedim.

Astral seyahatle ilgili pek cok yazi okudum, bir kisminda gunduz yapin diyor ben buna pek inanmiyordum, dogdugumuzdan beri gece uyuyup gunduz hareket halinde olan bir bedeni sakinlestirmek kolay olmaz, belki korkmamak icin olabilir.
Sirt ustu uzanip olu yatisi yapmamizda isteniyordu. Ben hayatinda hic sirt ustu uyumamis biri olarak o sekilde rahat edemedim. Mumkun oldugunca rahat bir sekilde uzanmamiz gerektigi soyleniyordu ama o sekilde nasil rahat edebilirim ki? Ayrica ustumuze ortu ortmemek konusunda da soyleyebilirim ki astral seyahatten uyandigim zaman ilk basta ustumdeki ortuyu hissetmiyorum yani astral beden yatagimi yada ortumu onemsemiyor. Nasil rahat edersem o sekilde yatiyorum. Hatta yuzumu gormemek icin iyice ortuyorum. Sol tarafima yani mide ve kalp ustune yatmiyorum. Sag tarafima yatmam gerekiyor. Farkettim ki sol tarafima yatmak astral seyahate cikmamak icin kesin cozumum fakat gece uyanir ve sag tarafima donersen kesin cikiyorum. Uykuya dalmadan once tam uykuya gecis sirasinda bacaklar aniden havaya ziplar. Bunun fiziksel bir saglik sorunu oldugunu dusunsemde simdi astral seyahate cikilacagi an insanin kendini geri cekmesine bagliyorum. Boyle bir sey yasiyorsaniz tahminimce astrale yakinsiniz.

Bu konuda soyleyebilecegim cok sey var. En onemlisi ise astral seyahatin genetik oldugu. Ben boyle dusunuyorum belki de degildir ama mesela benim anne babam yapmasada ailemden pek cok kisi astral seyahat yapiyor, ne yaptigini bilmiyor hatta astral kelimesini telaffuz bile edemiyor. Bana soracaksiniz astral seyahat oncesi ne gibi uygulamalarda bulundun? yada cikis yontemin nedir? Elbette zaman icinde bende kendime gore yontemler buldum cunku boyle bir seyin varligindan haberdardim. Soylemek istedigim bazi insanlar yillar boyu astral seyahate cikmak icin ugrasirken bundan haberi bile olmayan birisi nasil olurda astral seyahat yapabilir? Hic bilgisi olmayan bir kisi nasil olur da astral seyahatin tum asamalarini tarif edebilir?

Bu yaziyi belki birine bir yardimi olur diye yaziyorum. Bende hala arastirma ve sorusturma asamasindayim. Biri sorarsa cok mu sey biliyorsun? Bilmiyorum lutfen anlatin derim cunku gercekten astral seyahat sirasinda bir sey gordugumde bu ne diye sasirmak yerine bilmek isterim. Cok sey bilmiyorum ama anlatacak cok seyimde var digerlerinin nasil gorundugu hakkinda belki bir yazi daha yazarim.

4

43887

bende anlattıklarını farklı versiyonunu yaşamaktayım çocukluk çağında bende rüyalarımda uçma rüyaları çok sık görürdüm şimdilerde ülke ülke geziyorum en son çindeydim birde onların diliyle konuşuyorum;).astral seyehat sırasında bende vucud ağırlığı çok fazla oluyor herkes farklı yaşıyor olmalı en son bugün yaşadım ve bedenime dönüşte zorlandım açıkcası biraz da korktum çünkü bu sefer farklı sesler de duydum ve sis bulutu çözemedim kendimce telkin yapmaya başladım bekle döneceksin diye etrafa bakınmaya başladım etraftan sert bir ses ne bakıyorsun durmadan dedi ürktüm ama dönemiyordum bedenime.. birden gözlerimi açtığımda ise ne vücut ağırlığı kaldı nede başka birşey rahatladım ........

67890

Banlı Kullanıcı
çocukken çok rastlanan bir durum sanırım.bende doğduğum eve giderdim .daha sonrada astralden habersizken kendimi tavanda bulduğum zamanlar oldu veya gardrobun üstünde oturken buldum.bedenimi görmedim bence bunun nedeni astral seyahat denen şey hakkında o dönemler hiç bir bilgimin olmamasıydı.bilseydim bedene bakmak akla gelirdi.

sevgili nefertiti çok farklı bir fenomenmiş senin yaşadığın.yabancı dil konuşman çok ilginç.
konuştuğuna göre gittiğin yerde astrale çıkanlarla konuşuyor olmalısın.

ikinizede paylaştığınız için teşekkür ederim.diğer astral deneyimlerinizi gözlemlerinizi bizlerle paylaşırsanız sevinirim.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Cocukken gorduklerimi yazmamin amaci ruya ile astral seyahatin ne kadar farkli oldugunu anlatmakti yoksa astral seyahatle hic alakasi yok

4

43887

evet bu durumu bende ilginç buluyorum,ondan öncesi Almanyadaydım akıcı bir lisanla Almanla konuşuyordum hadi bilinçaltı diyelim ama çinceyi şaşkınlıkla karşılıyorum ama hoşumada gitmiyor değil ki farklı bir versiyonunu hipnoz şeklinde deniyeceğim.....

4

43887

dediklerin doğru fakat uyku sırasındayken özellikle uçtuğunun farkına varırsan istediğin yere gidebilirsin bunu ben yaşadığım için söylüyorum ama astrale girermi ayrı tartışılır

67890

Banlı Kullanıcı
dediklerin doğru fakat uyku sırasındayken özellikle uçtuğunun farkına varırsan istediğin yere gidebilirsin bunu ben yaşadığım için söylüyorum ama astrale girermi ayrı tartışılır
bence girer lücidle astral karıştırılır.fakat ikiside astrale girer.sadece lücidde ortam biraz değişiktir.şöyleki
dünyada yüzünde bile öyle boyutlar farklı yaşamlar ve oranın sakinleri varki onlar lücid astral mekanda görülür.varolmayan bir şeyi göremezsiniz sonuçta.
madde astrale geçince bu görüntüler yokolur(ki lücidden madde mekana geçilebilir)
dediğim gibi hepside astraldir rüyalarda astraldir.

4

43887

bu görüşüne bende katılıyorum yaşadığım deneyimlerden sonra...

67890

Banlı Kullanıcı
astral sırasında yabancı dil konuşmayı nasıl yorumluyorsun nefertiti.bu konuda düşüncen nedir.
ben kendi adıma bu olayı geçmiş yaşamlarında çinde bir yaşamın olduğunu düşündüm.

4

43887

astral sırasında yabancı dil konuşmayı nasıl yorumluyorsun nefertiti.bu konuda düşüncen nedir.
ben kendi adıma bu olayı geçmiş yaşamlarında çinde bir yaşamın olduğunu düşündüm.
açıkca söylemek gerekirse bende çözemedim sadece bilinçaltı olarak yoramam bu yaşadıklarımı..o ortamı insanları ve yemeklerine kadar bu durumu yaşıyorum sadece çinde değil ...şimdi konuş desen bir kelime bile söyleyemem ;)aslında güzel bir duygu;)..geçmiş yaşama inanıyorum çünkü yaptırdım bayağı yer de gezmişim ama çok fazla açıklamak istemiyorum arap ülkeleri yoğunlukta diyebilirim kısaca

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Rüyalarda uçmak astral belirtisi yada başlangıcı ise bunu çok yaşadım halada yaşıyorum.Bu durumda astral yeteneğim olduğunu,üzerine düşersem bu yeteneğimi açığa çıkartabileceğim söylenebilir mi sizce arkadaşlar?

67890

Banlı Kullanıcı
sevgili mehdi aslında bütün insanlar astral yaşar sadece ne olduğunu bilmezler.uçmakta astraldir.bu bilgiyi bilinç altına at birdahakine uçtuğunda bu bilgiyi hatırlarsan işine yarar.eğer içinde yoğun bir istek varsa yaparsın uğraş bence.hatta uçmak yerine etrafına bak ve gördüğün herhangi bir yere düşünce gücüyle gitmeyi dene:)

birde birşey söylemek istiyorum burç olarak ateş gurupları özelliklede aslan burçları veya yükseleni aslan olanlar astral konusunda daha başarılıdırlar.

4

43887

Rüyalarda uçmak astral belirtisi yada başlangıcı ise bunu çok yaşadım halada yaşıyorum.Bu durumda astral yeteneğim olduğunu,üzerine düşersem bu yeteneğimi açığa çıkartabileceğim söylenebilir mi sizce arkadaşlar?
astrale çıkan her insan bence rüyasında illa uçacak diye bir kavramdan söz edemem.bazı insanlar uzun süre çalışmalardan sonra yaşıyor bu deneyimi bazıları ise bir iki denemede başarılı olabiliyorlar bu konuda sitede çok fazla bilgi var biliyorsundur.ama istiyorsan bence denemeye değer derim ;)

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
astrale çıkan her insan bence rüyasında illa uçacak diye bir kavramdan söz edemem.bazı insanlar uzun süre çalışmalardan sonra yaşıyor bu deneyimi bazıları ise bir iki denemede başarılı olabiliyorlar bu konuda sitede çok fazla bilgi var biliyorsundur.ama istiyorsan bence denemeye değer derim ;)
Sanırım en kısa zamanda deneyeceğim:)

67890

Banlı Kullanıcı
lücid rüyalarda kendimizi eğitme olanağımız vardır.örneğin ilk yürümeyi koşmayı havada durmayı deneyerek kendi kendimize öğreniriz.
sonra diğer aşamalarda karşımıza bazı tehlikeler çıkabilir.mesela birinden birilerinden korkarsınız.o an bakarsınız koşmak işe yaramaz uçmk aklınıza gelir.ve uçmayı başarırsınız bu sayede.
yani bazı korkular iyidir zaten bunlarda bizlere yardım eden astral eşlikçilerimizdir aslında amaçları bizlere öğretmektir.
daha sonra başka şeyler öğrenmeye başlarız.
mesela evler binalar boyutları kapıları temsil eder.
aranızda lücid ortamında binalara girip atlayan varmı arkadaşlar.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
lücid rüyalarda kendimizi eğitme olanağımız vardır.örneğin ilk yürümeyi koşmayı havada durmayı deneyerek kendi kendimize öğreniriz.
sonra diğer aşamalarda karşımıza bazı tehlikeler çıkabilir.mesela birinden birilerinden korkarsınız.o an bakarsınız koşmak işe yaramaz uçmk aklınıza gelir.ve uçmayı başarırsınız bu sayede.
yani bazı korkular iyidir zaten bunlarda bizlere yardım eden astral eşlikçilerimizdir aslında amaçları bizlere öğretmektir.
Binaya girip atlamadım da, yere her ayak basışımda biraz daha zıplamaya çalışarak iyice yükselip binaların üzerinden bile geçtiğimi gördüm.

4

43887

ben bu olayları sık sık yaşıyorum en yakın dönemde gördüğüm ev bina değilde dağlık bir arazide uçurumun kenarındaydım etrafı gözlemliyordum birden arkamdan bir güç beni itti ve ne olduğunu anlamadan ben uçuyordum.yaşadığımın bilincindeydim ve kendimle şuraya gidelim diye istediğim bir yer mesela oraya doğru gidiyordum ama bu sefer çabuk uyandım malesef :( atladığım bir konuda dağlık arazide bir mağara ve bir elin küp sakladığını görmüştüm açıkcası düşündürmedi değil....

kıvep

Banlı Kullanıcı
evet bu durumu bende ilginç buluyorum,ondan öncesi Almanyadaydım akıcı bir lisanla Almanla konuşuyordum hadi bilinçaltı diyelim ama çinceyi şaşkınlıkla karşılıyorum ama hoşumada gitmiyor değil ki farklı bir versiyonunu hipnoz şeklinde deniyeceğim.....

Keske ruyanda cince konusmak yada kendi durumunla ilgili ayri bir konu yazsaymissin

kıvep

Banlı Kullanıcı
Rüyalarda uçmak astral belirtisi yada başlangıcı ise bunu çok yaşadım halada yaşıyorum.Bu durumda astral yeteneğim olduğunu,üzerine düşersem bu yeteneğimi açığa artabileceğim söylenebilir mi sizce arkadaşlar?

Astral baslangici oldugunu dusunuyorum, ama astral yaptigimiz zaman beden bunu farkeder ve alarma gecer bedenimize cok yaklastigimizda uyanmamizin nedenide budur. Astrala ciktiginda aklinda hic bir soru isareti kalmaz, kesinlikle olan buydu dersin. Uzan soluklu, insana degisik hisler veren ruyalardan farklidir, gercekte nasilsa oylesinizdir

4

43887

Keske ruyanda cince konusmak yada kendi durumunla ilgili ayri bir konu yazsaymissin
kendi durumum biraz özele girebilir anlattıklarım bazılarına abartı gelebilir farklı şeylerde yaşıyorum...parapsişik konularla ilgilendiğim için bunlar bana normal geliyor :hurray: