Astral Planda Bilinç Oluşturmak ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

codzombi

Kayıtlı Üye
Kafama takılan çok kısım var lakin bi kısmını sizlerle paylaşmak istiyorum , soru şu hüddam hadim ya da varlık çağırırken belli bir ritüel için zikir çekilir diyelim , bu çekilen zikir astral planda bilinçli varlık formumu yaratır ? astral planda yaratmak , enerjiyi zihnimizde imajine etmek bile yeterli oluyor yönlendirmemizde. peki buradaki enerjiyi hayal ederken ki işleyiş , sorduğum soruda da geçerli mi ? yoksa astral planda enerji kapısı gibi bir şey mi ? Hiç biri değilse nedir o halde ? Burda ki zikirin işleyiş amacı nedir ?

kıvep

Banlı Kullanıcı
Açıkçası soruyu anlamadım ama zikir in sahibi varlık yada yardımcıları gelir.

codzombi

Kayıtlı Üye
Demek istediğim şey şu varlık çağırmalarda zikir çekiliyor diyelim hani bu demon olur bu hadim olur cin olur , bu zikir bize astralde bilinçli form mu yaratmamıza mı neden oluyor , astralde bilinçli formdan kastım ıı örn veriyorum insanlar bir isme veya bir şeye tapma yoluna gitti , bu direk astralde form yaratıldı , tanrı yaratıldı , yani bi bilinç verildi . yani benim de kastettiğim örn veriyorum herkesin çağırdığı varlık ayrı mı yoksa aynı mı , bizim tesirimiz mi yaratıyor bunu demek istedim.

AJA

Elit Üye
Sanırım soru direk şu ; astralde yarattığımız enerjiye bağlı imajineden tut zikir çekilmelerinde (amaca bağlı çeşitlilik gösteren) karşımıza netice olarak çıkan şey bizim zinhimizde yarattığımız mı yoksa gerçekten buna sebep olur var mı ederiz sorusu doğrumudur ? Öyle ise ona göre cevap yazacağım ? :)

kıvep

Banlı Kullanıcı
İnsan yaratmıyor, var olan kişi geliyor yada yardımcıları. Zikir için görevlendirilmiş varlıkkardan biri.
Her zikir ve dua için görevlendirilmiş varlıklar var, onlara ulaşır. İnsan bir şey yaratmaz,

codzombi

Kayıtlı Üye
Sanırım soru direk şu ; astralde yarattığımız enerjiye bağlı imajineden tut zikir çekilmelerinde (amaca bağlı çeşitlilik gösteren) karşımıza netice olarak çıkan şey bizim zinhimizde yarattığımız mı yoksa gerçekten buna sebep olur var mı ederiz sorusu doğrumudur ? Öyle ise ona göre cevap yazacağım ? :)

evet sayın aja , aynen öyledir. ama benim bahsettiğim kısım varlık çağırmalarında . gelen varlığın bizim yarattığımız mı yoksa var olan bir şey mi .

AJA

Elit Üye
İnsan yaratmıyor, var olan kişi geliyor yada yardımcıları. Zikir için görevlendirilmiş varlıkkardan biri.
Her zikir ve dua için görevlendirilmiş varlıklar var, onlara ulaşır. İnsan bir şey yaratmaz,
Astralde zihin devredışıdır.Bilinçaltının herhangi bir oyunu oluşmaz.Karşılaşacağın herşey gercektir.Fiziksel temaslar bazen tehlikeye yol açar ölümle sonuçlanabilir.

codzombi

Kayıtlı Üye

o zaman şöyle diyebilir miyiz kuranda her yazılan ayet için görevli varlık var diye? farzedelim 6666 ayet var 6666 tane görevli varlık mı var ?

codzombi

Kayıtlı Üye
Astralde zihin devredışıdır.Bilinçaltının herhangi bir oyunu oluşmaz.Karşılaşacağın herşey gercektir.Fiziksel temaslar bazen tehlikeye yol açar ölümle sonuçlanabilir.

astral seyahat beynimizin oyunumu yoksa yaşanılan şeyler gerçek mi tartışması da yapılabilir bu cevaptan yola çıkarsak .astral projeksiyon diyoruz, astral seyahat diyoruz , projekte etmek beynimizin evrenin izdüşümü olduğu yönünde düşünürsek mantıklı geliyor dimi . astral seviyeler beynimizin kapıları mıdır , geçekten orası var mı ? iç dünyamız mıdır böyle soru soruyu kovalar uzadıkça uzar ama onu da aslında diğer konularda tartışmak gerek , teşekkürler .

kıvep

Banlı Kullanıcı
o zaman şöyle diyebilir miyiz kuranda her yazılan ayet için görevli varlık var diye? farzedelim 6666 ayet var 6666 tane görevli varlık mı var ?

Genelde büyük surelerinkiler bilinsede büyük çoğunluğunun var.

Mithra

Kayıtlı Üye
Ölüm kısmı lütfen dahada netleştirebilirmisiniz? böyle bir bilgiyi öğrenmem gerek.Tabi size verilen izinler yada sır çiğnenmiyorsa.

kıvep

Banlı Kullanıcı

Yani karşılaştığın bir varlık zihin oyunu değil, bizzat gerçeği. Ve insanı bu durumda öldürebilirlermi? Öldürürlerse nasıl ölür? :(

codzombi

Kayıtlı Üye
Ölüm kısmı lütfen dahada netleştirebilirmisiniz? böyle bir bilgiyi öğrenmem gerek.Tabi size verilen izinler yada sır çiğnenmiyorsa.

Fiziksel temaslar , çeşitli astral deneyimlerinde bedenin etkilenmesi beyin kanamaları gibi bir takım sorunlar yaratılabiliyormuş. varlığın enerjisi bizim enerjimizi etkileyebiliyor yani. izin veya sır olayı yoktur kanımca.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Aja bu konuya biraz daha değinebilirmisiniz?Asıl soruyu dağıtmak istemem ama hepsi içiçe konular biyerde.Astralde böyle bir risk var ve sanırım pekçok kimse tarafından bu bilinmiyor.Bu özellikle yapmayı düşünenler yada yapanlar adına büyük bir tehlike arzetmiyormu?Astral seyahatte ölmek....Bu bilginin bu denli kapalı kutuda kalması ve az duyulmuş olması ayrıca şaşırttı.Neden bilmiyorduk ,bilememişiz o kadar ilgili olmamıza rağmen?
Astral seyahat konusunda yazmıştım.Tarot falı baktırdığım bir yorumcu astrale çıktığında o boyuta ait tüm varlıkları gördüğünü,tepki verilmesi,ürkülmesi dahilinde ,o boyuta ait olmadığımızı anladıklarında tehlikeli olabildiklerini paylaşmıştı.Ben sadece bu kadarını biliyordum tehlike açısından.

AJA

Elit Üye
Aja bu konuya biraz daha değinebilirmisiniz?Asıl soruyu dağıtmak istemem ama hepsi içiçe konular biyerde.Astralde böyle bir risk var ve sanırım pekçok kimse tarafından bu bilinmiyor.Bu özellikle yapmayı düşünenler yada yapanlar adına büyük bir tehlike arzetmiyormu?Astral seyahatte ölmek....Bu bilginin bu denli kapalı kutuda kalması ve az duyulmuş olması ayrıca şaşırttı.Neden bilmiyorduk ,bilememişiz o kadar ilgili olmamıza rağmen?
Astral seyahat konusunda yazmıştım.Tarot falı baktırdığım bir yorumcu astrale çıktığında o boyuta ait tüm varlıkları gördüğünü,tepki verilmesi,ürkülmesi dahilinde ,o boyuta ait olmadığımızı anladıklarında tehlikeli olabildiklerini paylaşmıştı.Ben sadece bu kadarını biliyordum tehlike açısından.
Şöyle düşünün,hiç bir bilgisi olmadan çıkan ve etki altına giren birisi tehlikeyle karşı karşıya kalabilir.Bu araba kullanmayı bilmeyen birisinin ferrariye binip gaza basması gibi.
Bu yüzden ilk çıkışlarda evinizde ayrılmayın denir.Yada kendi Dünyamızım dışına çıkmamak şart.Seviye atladıkça iş zorlaşıyor.Yani ruhsal tekamülü olmadan bir bilgiye sahip olmadan astral yapmak zaten manasız gereksiz ve tehlikeli.Her katta görevliler var.Bu görevlilerden izin almak ve o kata çıkmak için bilgi ve ruhsal güç,enerji şart.Her katın varlıkları farklı.Bir çok kişi yanılır ve orda kendisine bir koruma geleceğini düşünür ,sizi katlarda korumak ve zarar görmeden bekçilerden izin alıp dolaşabilmeniz için bir nevi sizin de kendinize ait bir koruyucunuz olmak durumunda.Orada karşılacağınız bir varlıkla etkileşim yaşanabilirse yukarıda dendiği gibi br bakıma çarpılma diye tabir ettiğimiz şey yaşanır.Bu kalp krizide olabilir beyin kanamasıda.Korunmak şartNeticede başkasının dünyasina giriyorsunuz,nasıl cinlerin bazılar bedenlenip boyutumuza geçebilir bunun gibi.Biz ona hoşgeldin mi diyoruz ? Tam aksine hemen savunmaya alıyoruz kendimizi ve bu o varlığı öldürmeye kadar gidiyor arınma ritüellerinde.Kısacası yabancısı olduğunuz bir apartmana giriceksiniz kapıda güvenlik var sizi içeri alırmı ? :) Almaz.
En iyisi yapabiliyorsanız çok uzun tecrübeler ve korunma yöntemlerini öğrendikten sonra kendi boyutumuzun dışına çıkmak.12 kat var .Bunların korunma sembolleri de var tabi vakıf olmak bu işin içinde olup bilinçli çalışmanın sonucunda tecrübe etmek lazım.Benden bu kadar :)

İyi forumlar.

Mithra

Kayıtlı Üye
Fiziksel temaslar , çeşitli astral deneyimlerinde bedenin etkilenmesi beyin kanamaları gibi bir takım sorunlar yaratılabiliyormuş. varlığın enerjisi bizim enerjimizi etkileyebiliyor yani. izin veya sır olayı yoktur kanımca.
Sn. "codzombi" konunuzu dağıttım affedin
Şöyle düşünün,hiç bir bilgisi olmadan çıkan ve etki altına giren birisi tehlikeyle karşı karşıya kalabilir.Bu araba kullanmayı bilmeyen birisinin ferrariye binip gaza basması gibi.
Bu yüzden ilk çıkışlarda evinizde ayrılmayın denir.Yada kendi Dünyamızım dışına çıkmamak şart.Seviye atladıkça iş zorlaşıyor.Yani ruhsal tekamülü olmadan bir bilgiye sahip olmadan astral yapmak zaten manasız gereksiz ve tehlikeli.Her katta görevliler var.Bu görevlilerden izin almak ve o kata çıkmak için bilgi ve ruhsal güç,enerji şart.Her katın varlıkları farklı.Bir çok kişi yanılır ve orda kendisine bir koruma geleceğini düşünür ,sizi katlarda korumak ve zarar görmeden bekçilerden izin alıp dolaşabilmeniz için bir nevi sizin de kendinize ait bir koruyucunuz olmak durumunda.Orada karşılacağınız bir varlıkla etkileşim yaşanabilirse yukarıda dendiği gibi br bakıma çarpılma diye tabir ettiğimiz şey yaşanır.Bu kalp krizide olabilir beyin kanamasıda.Korunmak şartNeticede başkasının dünyasina giriyorsunuz,nasıl cinlerin bazılar bedenlenip boyutumuza geçebilir bunun gibi.Biz ona hoşgeldin mi diyoruz ? Tam aksine hemen savunmaya alıyoruz kendimizi ve bu o varlığı öldürmeye kadar gidiyor arınma ritüellerinde.Kısacası yabancısı olduğunuz bir apartmana giriceksiniz kapıda güvenlik var sizi içeri alırmı ? Almaz.
En iyisi yapabiliyorsanız çok uzun tecrübeler ve korunma yöntemlerini öğrendikten sonra kendi boyutumuzun dışına çıkmak.12 kat var .Bunların korunma sembolleri de var tabi vakıf olmak bu işin içinde olup bilinçli çalışmanın sonucunda tecrübe etmek lazım.Benden bu kadar

İyi forumlar.
Aradığım bilgiler bunlardı Sn. "Aja" ve Sn. "codzombi" altta teşekkür butonu var fakat ne kadar teşekkür etsem az :D

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bu yüzden ilk çıkışlarda evinizde ayrılmayın denir.Yada kendi Dünyamızım dışına çıkmamak şart.Seviye atladıkça iş zorlaşıyor.Yani ruhsal tekamülü olmadan bir bilgiye sahip olmadan astral yapmak zaten manasız gereksiz ve tehlikeli.Her katta görevliler var.Bu görevlilerden izin almak ve o kata çıkmak için bilgi ve ruhsal güç,enerji şart.Her katın varlıkları farklı.Bir çok kişi yanılır ve orda kendisine bir koruma geleceğini düşünür ,sizi katlarda korumak ve zarar görmeden bekçilerden izin alıp dolaşabilmeniz için bir nevi sizin de kendinize ait bir koruyucunuz olmak durumunda.Orada karşılacağınız bir varlıkla etkileşim yaşanabilirse yukarıda dendiği gibi br bakıma çarpılma diye tabir ettiğimiz şey yaşanır.Bu kalp krizide olabilir beyin kanamasıda.Korunmak şartNeticede başkasının dünyasina giriyorsunuz,nasıl cinlerin bazılar bedenlenip boyutumuza geçebilir bunun gibi.Biz ona hoşgeldin mi diyoruz ? Tam aksine hemen savunmaya alıyoruz kendimizi ve bu o varlığı öldürmeye kadar gidiyor arınma ritüellerinde.Kısacası yabancısı olduğunuz bir apartmana giriceksiniz kapıda güvenlik var sizi içeri alırmı ? :) Almaz.
En iyisi yapabiliyorsanız çok uzun tecrübeler ve korunma yöntemlerini öğrendikten sonra kendi boyutumuzun dışına çıkmak.12 kat var .Bunların korunma sembolleri de var tabi vakıf olmak bu işin içinde olup bilinçli çalışmanın sonucunda tecrübe etmek lazım.Benden bu kadar :)

İyi forumlar.
Tesla'ya katılıyorum téşekkür butonu bazen az kalıyor:),kolay anlaşılır harika bir açıklama olmuş.

codzombi

Kayıtlı Üye
altı üstü ölürsünüz ya arkadaşlar niye korkuyorsunuz böyle :) şaka bir yana astral konusu çok geniş bir konu , subjektif deneyimler olduğu içinde farklı farklı yorumlar katılabilir , kimi duvara çizer bir şeyler boyut kapısını aralar kimi lahitleri kullanır kimi tapınakları kullanır bir şekilde diğer tarafa geçer, kimi şaman ortadünya yeraltı dünya üst dünya gibi yerlerde dolaşıp çalışmalar yapabilir falan filan , don juanın öğretileri , bülent kısanın astral kat çalışmalarıdır , mevlanın, haci bektaşinin, adını unuttuğum bi çok alimin gezintileri yazıya dökülmüş onlar sayesinde faydalanabiliyoruz en azından ne varmış ne yokmuş biraz öğreniyoruz. işin pratiği ise işte yola kabul edilmek demek oluyor.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Astral plan, şuur planı, boyut ve paralel evrenler konusu çok ciddi anlamda karıştırılıyor.

Astral alem fiziki olarak var olan bir alemdir. Bu nedenle düşünce formu ile orada bir madde oluşturamazsınız. bildiğimiz 3. boyutlu alemler olduğu gibi bizim sadece adını söyleyebildiğimiz fakat kendisini düşünmeyeceğimiz olan diğer boyutları da içerir. bu nedenle 3. boyut olarak diğer boyutların maddelerini zaten oluşturamayız.

Elemantal varlık oluşturmak ile hüddam aynı şey değil bu ikisini de karıştırmışsınız. Evet düşünerek, hissederek ya da tekrar ederek bir enerji formu oluşturabiliriz bu hüddam değildir.

Ses bir frekanstır. zikirlerin anlamlarından çok söyleme şekli ve tarzı önemlidir. haddamın titreştiği firekansa da bir yayın yapmanız gerekir ki o hüddam bu çağrıyı duyabilsin.

Arkadaş çağırır gibi gel gel diye çağıramayız onları, ses belli bir hadim türünü çağırır. ses hava elementidir. hava elementine sahip hadimler gelir, diğer hadim türleri için ses değil başka unsurlar kullanılmalıdır. sizin amacınıza uygun olan elementi tercih etmeniz gerekir.

not: Bület kısa çalıştığı alanlara astral alan adını vermiştir. Thot çalışması ile başladığı için fakat aynı kattın farklı paralel alanlarıdır. Yani astral alanlar değildir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...