arkadaşlar çok çaresizim lütfen yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

deli_i

Kayıtlı Üye
Allah yar ve yardımcın olsun . çok üzüldüm inan

PUNKY

Kayıtlı Üye
nasıl bir şey bu ya ailesine yapılan sizi neye etkilesin ne olur akıllı düşün ve para ile kim olursa olsun yaptırma anlattıgına göre bir çok kere kandırılmışsın aranız düzelceksede bozdurcam büyü diye daha çok karıştırma bu tür sitelerdede kandırılan insanların sayısı o kadar çok ki dikkat et kimseye güvenme Allaha bildigin duaları et neylerse güzel eyler sabırlı ol selamlar.

Söylediğin lafın nereye gittiğinin farkında değilsin galiba!!! Ne demek istiyorsun yani biz insanları mı kandırıyoruz?Madem insanların kandırıldığını düşünüyorsun burada işin ne? Kanıtın mı var terbiyesiz! Tam şüphelendiğim gibi ... Seni buraya kim gönderdiyse ona bir çift lafım var;

gizlimabette herkes allah vergisi doğuştan olma,
sonradan hileyle olmaya çalışanı barındırmıyoruz aramızda...
Haydi kardeşim sana uğurlar ola,
bir dahada bu foruma uğrama!!!

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
arkadaşlar mahkeme tarihimiz belli oldu 24 şubat:( iş gezilerine gittiğinde bile sabaha kadar telefonla konuşurduk bensiz uyumak istemediğini söylerdi :( tam 5 ay bitti 6.ayın içindeyiz bi kere bile

"Allah insanlara taşıyamayacakları yükler vermezmiş" bunu lütfen sakın aklınızdan çıkarmayın. O nedenle bu acıya nasıl dayanırım, nasıl baş ederim gibi tereddütleriniz olmasın. Dayanabilirsiniz de, baş edebilirsiniz de.

Ruhsal planda ruhlar anlaşma yaparak geliyorlar bu dünyaya. Yani siz ben herkes yaşadıkları diğer ruhlarla anlaşma yaparak geldi buraya. Sadece bunun bilgisini unuttuk. herkes birbirinden bir şey öğrenmek için, biribirine bir şey vermek için anlaştı. Siz bu durumunuzdan "ne öğrenmem lazım ki bunu yaşadım"ı bulup çıkarmaya çalışın lütfen. Ancak bunu keşfederseniz bir sıçrama yapacaksınız başka bir plana. Bunu öğrenemezseniz yani ruhunuz için gerekli olan buradaki dersi alamaz iseniz bunu öğreninceye kadar bu sürüp gider. Bu açıklama tuhaf geliyor insana ama bunun böyle olduğunu bize ustalarımız söylüyor.
Acılar da ruhumuzu terbiye ediyor. Ruhun tekamülü bazan sancılı olabiliyor işte. Lütfen "üzülün, üzülün" ama daha önce de dediğim gibi bu üzüntü hayatınızı elinizden almasın! Hayatınız bu üzüntü nedeniyle sanki başka bir hayat yokmuş gibi kabusa dönmesin. Ve ikinizin birlikte olması hayırlı ise zaten bu er ya da geç olacaktır. İnsanlar ne ayrılıklar yaşayıp tekrar barışıyor ya da ne ayrılıklar var ki çok çok sevdikleri halde senelerce mutlu yaşayıp 70 yaşında ayrılıyor. Yaşam böyle bir şey işte.
Size Nazım Hikmet'in çok güzel iki şiirini yazıyorum. Şimdi diyeceksiniz ki "hah yani tam da ayrılık şiiri bana göre aferin peri nasıl yazdınız bunu". Olsun diyebilirsiniz ama işte aynı duyguları yaşayabiliyor bir çok insan ve şairler tercüman olabiliyor bu ortak hislere.

HERKES GİBİ

Gönlümle baş başa düşündüm demin;
Artık bir sihirsiz nefes gibisin.
Şimdi tâ içinde bomboş kalbimin
Akisleri sönen bir ses gibisin. Mâziye karışıp sevda yeminim,
Bir anda unuttum seni, eminim
Kalbimde kalbine yok bile kinim
Bence artık sen de herkes gibisin.

Nazım Hikmet RAN

«[SIZE=+1]BENCE SEN DE ŞİMDİ HERKES GİBİSİN[/SIZE]»

Gözlerim gözünde aşkı seçmiyor
Onlardan kalbime sevda geçmiyor
Ben yordum ruhumu biraz da sen yor
Çünkü bence şimdi herkes gibisin
Yolunu beklerken daha dün gece
Kaçıyorum bugün senden gizlice
Kalbime baktım da işte iyice
Anladım ki sen de herkes gibisin
Büsbütün unuttum seni eminim
Maziye karıştı şimdi yeminim
Kalbimde senin için yok bile kinim
Bence sen de şimdi herkes gibisin
Güzel ve hayırlı haberlerinizi bekliyoruz.

yaren81

Kayıtlı Üye
tesekkürederim gizlimabetperisi punky haklı.biraz ağır olmuş eleştirilierin.inanç meselesi bence.bu konuda aksini düşünüyorsan bu site senin için yanlış gibi görünüyor..

PUNKY

Kayıtlı Üye
tesekkürederim gizlimabetperisi punky haklı.biraz ağır olmuş eleştirilierin.inanç meselesi bence.bu konuda aksini düşünüyorsan bu site senin için yanlış gibi görünüyor..

Gizlimabet perisi arkadaşımla ilgili değil yazdığım mesaj...Gereken üyeye gereken ceza verildi...Bu tarz şeylere inanan üyelerin olması gerektiği kadar inanmayan arkadaşlarında forumda yer alması olağan bir şey...Önemli olan kimseye hakaret etmeden, iftira atmadan karalamadan düşüncelerini paylaşabilmek...Yalnız gizimabet perisi arkadaşımdan bir ricam var, yazdığı dörtlükler her ne kadar düşündürücü, sanatsal ve doğruluk payı yüksek olsada her mesajın altına bir dörtlük eklemeniz yerine dilerseniz sizi ekstradan şiir bölümünde misafir edelim olur mu? Forumun ve mesajların bütünlüğü açısından ben şahsım adına bunu tercih ederim...Sevgiler

yaren81

Kayıtlı Üye
peki.siz daha ii bilirsiniz tabi.bizde öğreneceğiz zamanla yanlış anlamışım özür dilerim

yaren81

Kayıtlı Üye
gizlimabetperisi sendende özür dilerim buaralar aklım karışık kussuruma bakmayın yanlış anlamışım

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye

Ayy ayy çok üzülürüm beenn. Bana öğretilmeye çalışılanlar arasında "asla eleştirme" de var. Çünkü her eleştiri aslında kendimize ait bir duygudur. Haa insanız ancaaakkk bu öğretiye maksimum maksimum uymaya çalışıyorum.
Punky (tşk. açıklamanız için) de mesaj yazmış sanırım bir yanlış anlama olmuş takmaismim "gizlimabet" ile başladığı için...

Svg. ve Syg.
:p

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
sanatsal ve doğruluk payı yüksek olsada her mesajın altına bir dörtlük eklemeniz yerine dilerseniz sizi ekstradan şiir bölümünde misafir edelim olur mu? Forumun ve mesajların bütünlüğü açısından ben şahsım adına bunu tercih ederim...Sevgiler[/quote]

Sevgili Punky amacım şiir yazmak değil bu mesajlarda.
şiir köşesi açarız o da güzel. benim şiir köşesinde bu şiiri yazmam ile konuşurken (burada yazarken diyeceğim) konuşma arasında şiir okumam çok farklı.
şiir köşesinde bir şiiri tek başına okumakla, konuya denk gelen şiirin konu içinde okunması çok farklı olur. Şiirlerin konuyla yakından ilgili olduğunu düşündüğüm için yazıyorum. Şiirler bazan bizim adımıza düşünen şairlerin ifadeleridir ve öyle tercüman olurlar ki hislerimize onun 2 satırda, bir dörtlükte anlattığını ben 2 sayfada belki ancak açıklayabilirim.

Ancak admin sizsiniz. :) önerinize uyacağım.
Svg. & Syg.

hira

Kayıtlı Üye
Yarencim karşımda ki lişinin acısını öylesine naklen hissediyorum ki.....İnan benimde canım yanıyor,sanki ben yaşıyorum yaşadığın acıyı.Geri dönmesi için bir şeyler yapmıyormusun dua gibi??Ya da o büyü nasıl bozuluyormuş??Bozuldu mu??
Göz görmeyince gönül katlanıyor yarencim bunuda unutma,kendini unutturma yani.İş çıkışına falan gitsen,annesinin olmadığı bir yerde yakalsan.
Tabi sen daha iyi bilirsin,ben kendimce yardımcı olmaya çalışıyorum.Lütfen güzel haberler ver.

yaren81

Kayıtlı Üye
evden dışarı cıkmıyorum hiracım gördüğümde yüzüme bile bakmıyor.kahroluyorum inan.dayanamıyorum öyle yapınca.ellerimin arasından kayıp gidişini seyrediyorum.perişan oldum.bugün tanışalı tam 5yıl oldu.sabah onu ilk tanıdığım günü birlikteliğimizi evliliğimizi düşündüm hep gülümsedim şimdi çok ağlıyorum.böyle bitmemeliydi.yapayalnızım çok özlüyorum canım cok yanıyor tatlım

hira

Kayıtlı Üye
Ah kıyamam yaren ya!!!Ne olmuş olabilir ki bu kadar??Annesimi dolduruyor hergün bu adamı??Ay sinir oldum resmen ya.Birbirinizi bu kadar severken,o zaman kesin büyü var.Urum yardımcı oluyor mu peki??
Dertleşebileceğin arkadaşların yokmu tatlım ya,gerçi böyle durumlarda herkez kaybolur.
Mesaj at mail at güzel günlerinizi anlatan mail at.
Allah yardımcın olsun yarencim,inan herşeyde vardır bir hayır.
Canım keşke bir yardımım olabilseydi.

yaren81

Kayıtlı Üye
bana yardımın enbüyüğünü yapıyorsun tatlım paylaşabiliyorum sizinle.arkadaşlarım benden aldıklarını eşime,eşimden aldıklarınıda bana getirmekten başka bişey yapmıyorlar.dostlar böyle zamanda belli oluyor.arada dönen cok laf var oyüzden çektim kendimi.yıprandım.denedim cnm aradım açmadı.msjlarıma cvp yok.mail attım videolarımızı resimlerimizi neyaptı nehissetti bilmiyorum ama cvp yok.urum sağolsun yardımcı oluyor inşallah hersey yoluna girecek.yaptıkları yasattıkları cok anlamsız.bugünü cok ağır geçirdim ben o neyaptı acaba hatırladımı sorulacak cok soru var ama cvp yok neyazıkki.inşallah düzelsin ilk işim burdan duyurmak olack söz cnm benim düşünmek bile içimi kıpırdatıyor

azade

Kayıtlı Üye
ya arkadaşlar biri bana cidden yardım etsin kafayı yememe az kaldı evliliğim bir başkası yüzünden bitiyo kız eşimi bırakmıyo eşimde adeta kızın kölesi oldu eşimle okuldayken çıkıyorduk evlendik sonra bir kız eşimin hayatına girdi yazın düğünümüz oldu şimdi eşim evi terk etti kız eşim için intehar etti eşimi kendine köle yapmış ne yapacağım bazı şeyler denedim ama tırnak yaktım yedirdim saçına okudum yaktım elbisesine tuncina okudum yaktım ama tık yok şimdi ne önerirsiniz lütfffeeen artık biri beniii duyarmı hiç birşeye konsantre olamıyorum işimi bile hakkıyla yapamaz olduum

hira

Kayıtlı Üye
Allah kavuştursun ve bir daha ayırmasın yarencim.

hira

Kayıtlı Üye
ya arkadaşlar biri bana cidden yardım etsin kafayı yememe az kaldı evliliğim bir başkası yüzünden bitiyo kız eşimi bırakmıyo eşimde adeta kızın kölesi oldu eşimle okuldayken çıkıyorduk evlendik sonra bir kız eşimin hayatına girdi yazın düğünümüz oldu şimdi eşim evi terk etti kız eşim için intehar etti eşimi kendine köle yapmış ne yapacağım bazı şeyler denedim ama tırnak yaktım yedirdim saçına okudum yaktım elbisesine tuncina okudum yaktım ama tık yok şimdi ne önerirsiniz lütfffeeen artık biri beniii duyarmı hiç birşeye konsantre olamıyorum işimi bile hakkıyla yapamaz olduum

Urumdan yardım iste!!!Allah yardımcın olsun arkadaşım çok kötü bir durum.İnşallah Hayırlısıyla barışırsınız.Allah yardımcın olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...