Arkadaşlar bir şeyi çok istiyorum hemde kalpten ne yapmalıyım?

Ori

Kayıtlı Üye
sn üyelerimiz her zaman hatırlattığımız gibi konu odaklı üyelere sataşmadan yorum yapalım. Özellikle özelden uyarılan üyeler daha dikkat edin. Yasaktır. Banlanma nedenidir.
Not: Konu bağlantısız mesajlar silinecektir.

bella_swan

Kayıtlı Üye
Sevgili dere
Arkadaşlar ben birisinden hoşlanıyorum hemde çok.Hayatımda daha önceden sevdiğim değer verdiğim insanlar elbette oldu ama birisinin benim hayatımda olmasını hiç bu kadar kalpten istememiştim.Dualar ediyorum her gece Allah'a.O ondan hoşlandığımı biliyor ama arkadaş kalmak istediğini söyledi.Ben fikri değişsin diye dualar ediyorum kötü dualar değil kuranı kreimden ediyorum sizce başka ne yapmalıyım ne gibi dualar okumalıyım gerçekten bana yardım edin çok kalpten istiyorum.
Merhabalar, öncelikle bir şeyi kalpten isteseniz tabiki olur, özellikle ne yapmanız gerektiği konusunda yardımcı olamasamda, zamana bırakmayı ve içinizi ferah tutmanızı tavsiye edebilirim.Fazla üstüne düştüğünüzü de belli etmeyin karşı tarafa bazen bu ters etki yapabiliyor. Sevgiler ?

derenimm

Kayıtlı Üye
Sevgili dere
Merhabalar, öncelikle bir şeyi kalpten isteseniz tabiki olur, özellikle ne yapmanız gerektiği konusunda yardımcı olamasamda, zamana bırakmayı ve içinizi ferah tutmanızı tavsiye edebilirim.Fazla üstüne düştüğünüzü de belli etmeyin karşı tarafa bazen bu ters etki yapabiliyor. Sevgiler ?
ah ah zaten hiçbir iletişimimiz yok şu an sadece hoşlandığımıbiliyor onuda dayanamayıp itiraf ettim ordan biliyor konuşmuyoruz yani nasıl belli ediyim :)

Ü

Üye silindi 56746

düşün, biri seni çok seviyor ve çok istiyor ama sen onu istemiyorsun ve diyorsun ki arkadaş kalalım... bazen iki kişi birbirini ister ama yine olmaz. bazen şartlar alabildiğine kötüdür, bir araya gelmemeniz için her türlü engel vardır ama olacağı vardır ve olur. ben hem bilinçaltı kalıplarımızla kendi kendimizi engellediğimize hem de bazı durumlarda nasibe, teslim olmamız gerektiğine inanıyorum ve ikisine birden inanmak çoğu kez kafamı karıştırıyor ama tavsiyem şu: bilinçaltını ne şekilde temizleyebileceğine inanıyorsan o şekilde bir yöntemin peşine düş ki bu da bence türlü dermanlardan biridir, Allah her derdin dermanını vermiştir. ondan sonra bu kişiyi tekrar isteyecek misin yoksa karşına frekansına göre biri mi çıkacak bir bak.

derenimm

Kayıtlı Üye
düşün, biri seni çok seviyor ve çok istiyor ama sen onu istemiyorsun ve diyorsun ki arkadaş kalalım... bazen iki kişi birbirini ister ama yine olmaz. bazen şartlar alabildiğine kötüdür, bir araya gelmemeniz için her türlü engel vardır ama olacağı vardır ve olur. ben hem bilinçaltı kalıplarımızla kendi kendimizi engellediğimize hem de bazı durumlarda nasibe, teslim olmamız gerektiğine inanıyorum ve ikisine birden inanmak çoğu kez kafamı karıştırıyor ama tavsiyem şu: bilinçaltını ne şekilde temizleyebileceğine inanıyorsan o şekilde bir yöntemin peşine düş ki bu da bence türlü dermanlardan biridir, Allah her derdin dermanını vermiştir. ondan sonra bu kişiyi tekrar isteyecek misin yoksa karşına frekansına göre biri mi çıkacak bir bak.
bilinçaltımı neden temizleyeyimki birini seviyor ve istiyorum dualar ediyorum yani belki olacak ama bilinçaltı temizleyince sevgim biter mi?

bella_swan

Kayıtlı Üye
ah ah zaten hiçbir iletişimimiz yok şu an sadece hoşlandığımıbiliyor onuda dayanamayıp itiraf ettim ordan biliyor konuşmuyoruz yani nasıl belli ediyim :)
Anladım :) dua etmeye ve istemeye devam et, istemek sınırsızdır tabiki isteyebildiğin kadar iste:)ikiniz içinde herşey çok güzel olur umarım ?

derenimm

Kayıtlı Üye
:D Evet aynen ben de :)
Bu kadar olsun diye koşullama kendini yukarda @yay ın mesajı gayet açıklayıcı ve faydalı, önce bilinçaltını temizle, sonra da ne istediğine karar ver.
bilinçaltı temizleyince ne oluyor biraz bilgilendirirmisiniz sevgimden vazmıgeçiyorum

Ü

Üye silindi 58480

Kalpten istenirse kaderde zaten taktir edilmiş demektir. Sonradan-isteme-ilizyonu esasına dayanır ve önceden taktir edilen işlerin ön alametidir. Bir zuhurattır. Dua bu yüzden kaderin anahtarıdır.

Neden dua kaderin anahtarıdır? Çünkü insan dua etmeden de birçok isteğe sahiptir zaten. Ama dua ederek istediği belli şeyleri yüzeye çıkarır ve o istediği şeyler hakkında evrenin bişeyler yapmasını talep eder. Dua, istekleri pasif süreçten aktif sürece geçiren ve evreni bişeyler yapmaya teşvik eden bir bilinç duzeyidir.

Allah vermek istemeseydi istemeyi vermezdi. Yani bu basit ritueli tavsiye etmezdi.

derenimm

Kayıtlı Üye
Kalpten istenirse kaderde zaten taktir edilmiş demektir. Sonradan-isteme-ilizyonu esasına dayanır ve önceden taktir edilen işlerin ön alametidir. Bir zuhurattır. Dua bu yüzden kaderin anahtarıdır.

Neden dua kaderin anahtarıdır? Çünkü insan dua etmeden de birçok isteğe sahiptir zaten. Ama dua ederek istediği belli şeyleri yüzeye çıkarır ve o istediği şeyler hakkında evrenin bişeyler yapmasını talep eder. Dua, istekleri pasif süreçten aktif sürece geçiren ve evreni bişeyler yapmaya teşvik eden bir bilinç duzeyidir.

Allah vermek istemeseydi istemeyi vermezdi. Yani bu basit ritueli tavsiye etmezdi.
çok çok güzel konuşmuşsun zihnim açıldı teşekkür ederim :)

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
bilinçaltı temizleyince ne oluyor biraz bilgilendirirmisiniz sevgimden vazmıgeçiyorum

Gerçekten sevip sevmediğini anlarsın, neden O'nu istediğini, yani doğru kişiyi sevme ihtimalin artar bilinçaltının karıştırırsan birazcık.

Ü

Üye silindi 38107

Böyle şu kadar okursan dileğin olur tarzı yaklaşımları doğru bulmuyorum dua konusunda. Duamı etmek istiyorsun; aç elini gönlünce seslen Allah'a yeterli.
Düşünsene sen 100 tane dua okudun diye seni sevmeyen birini sana aşık ettirecek, ama savaşlarda ölen, açlık çeken ve her gün Allah'a yalvaran çocuklar öyle kalacak.

Aisling

Kayıtlı Üye
Niye üyenin üzerine bu kadar gelinmiş onu anlamadım ben. Soruyu soracağına pişman olmuş. Neyse, siz size yardımcı olacak kişilere cevap verin yalnızca. İthamları, asılsız iftiraları boşverin. Kendinizi kimseye anlatma zorunluluğuunuz yok. Ben şöyle bir şey yazayım, aratın bir şeyler çıkacaktır. Bir kaç kere karşıma çıktı forumda, çevirgel duası diye bir şey vardı. Bir araştırın. :)