Arkadaşlar bir şeyi çok istiyorum hemde kalpten ne yapmalıyım?

derenimm

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben birisinden hoşlanıyorum hemde çok.Hayatımda daha önceden sevdiğim değer verdiğim insanlar elbette oldu ama birisinin benim hayatımda olmasını hiç bu kadar kalpten istememiştim.Dualar ediyorum her gece Allah'a.O ondan hoşlandığımı biliyor ama arkadaş kalmak istediğini söyledi.Ben fikri değişsin diye dualar ediyorum kötü dualar değil kuranı kreimden ediyorum sizce başka ne yapmalıyım ne gibi dualar okumalıyım gerçekten bana yardım edin çok kalpten istiyorum.

derenimm

Kayıtlı Üye
zorunda değil zaten ben bunu istiyorum ama hemde çok ve dua ediyorum kötü bir şey mi?

dhardhar

Kayıtlı Üye
Baska bir rumuzlu arkadas da baslik acsa. Biri var deger verdigim ama beni cok seviyor ona cok deger veriyorum ama arkadasligin otesinde duygularim yok. Onun uzulmemesi icin kirilmamasi icin her gece dualar ediyorum ayetler okuyorum. O kisi benim icin degerli kaybetmek de istemiyoeum ama aramizda bir askin iliskinin olmasi imkansiz onun bunu anlamasi icin sizce baska ne yapmaliyim diye soruyor. Evet evet o kisi sizin hayatinizda olmasini istediginiz kisi. Peki simdi ne olacak? Her iki taraf da safca guzelce bunu istiyor ve dua ediyor. Ne olacak? Buradan bir sonuc cikarin @derenimm arkadasim. Hayat akisiyla guzeldir. Hayir da bir cevaptir guzeldir tadini cikarin

Me.

Kayıtlı Üye
insanin en buyuk.dusmani bazen duygularidir.
sizden hoşlanmıyorda ugrasmaniza gerek yok diye dusunuyorum.

Kendinizden daha cok deger verdiginiz biri olmasin.

D

DAİMON

Üstüne düşmeyin, düşündükçe takıntı yaparsınız. Duygularınızı had safhada ve de derinden yaşıyorsunuz. Onu bu kadar seviyorsanız emin olun karşınıza yine en az bu kadar seveceğiniz biri çıkacak çünkü kıstas(ölçü) sizsiniz. Apaçık platonik oldugu halde ısrarla isteyişiniz bize sizi anlatıyor. Karşınızdakiyle ilgisi yok şu yaşadıklarınızın bu sizsiniz. Yani sevecek birilerini hep bulursunuz, bana güvenin. ; )

nurumm

Kayıtlı Üye
Zor bir durum işin doğrusunu söylemek gerekirse şu hayatta karşılıksız duygular kadar kötü birşey gerçekten yok.emin olun gün gelecek ne çok istemiştim de iyi ki olmamış diyeceksiniz zamanla unutursunuz unutuluyor.yaşınız belki daha küçük ilerleeyen yaşlarda karşılıksız duygularda daha hayatın akışına bırakabiliyor insanoğlu...bol dua edin beni seven ve benim sevebileceğim hayırlı birini çıkar Allahım karşıma diye en güzel çözüm yolu... emin olun...

ceyda

Kayıtlı Üye
Benmde vardı beyendiğim papağandı eşcinseldi onu tercih etti geleceğimiz yoktu

derenimm

Kayıtlı Üye
arkadaşlar demesi kolay ama benim istediğim ve demek istediğim şu bir şeyi çok kalpten isteyince olmazmı dua edince

D

DAİMON

arkadaşlar demesi kolay ama benim istediğim ve demek istediğim şu bir şeyi çok kalpten isteyince olmazmı dua edince
Olmayabilir, oladabilir.

Bu yüzden siz isteyin. Hemde çok isteyin ama Allah takdir etmemişse olmayacak.
O zaman mızıkçılık yapmayacaksınız degil mi?

Çünkü insanoğlu haddi aşabiliyor. Kendini kontrol edemeyebiliyor. Buna dair bir garantiniz yok. Aklınızı yitirmeyeceginize dair bir garanti mesela...

Oyüzden dua zaten edin ama ısrar bir Müslüman için tavsiye edilecek bir eşy degil. Teslimiyet....

Ü

Üye silindi 58480

Allah, kuluna vermek istemeseydi, istemeyi vermezdi.

Siz isteyin gönlünüzden geldiği gibi. Kalpler Allahın elinde. Allahtan isteyeceksiniz tabi ki.

Kabul olmayan duaların sırrı Kuranda verilmiş zaten:

Olur ki hoşunuza gitmeyen birsey sizin için hayırdır ve olur ki hoşunuza gidecek olan bir şey de sizin için șerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz. Bakara 216

Şimdi siz zaten hoşlandığınız kişinin 2 adım sonrasını bilemezsiniz. Belki istidadı yüksek ve imtihanı da yüksek ve değişik şekilde bir zorluk seviyesinde olacak. Belki siz onu ya da o sizi kendi seviyesine indirgemek için sizin önünüzü kesecek. Siz dua edin illa ki ama.

Allah bazen vermeyeceği varsa da kulunun ısrarı üzerine kısa bir süre için verip sizi aklayabilir de. Sonradan da 'Yaaaa bunun ben nesine kapilmisim dersiniz.

Dua her türlü gerekir. Hem hayırlı netice için, hem zararın neresinden dönülürse yanınıza kar olması için hem de dua ederken istediğinizi sandığınız şeyin yerine asıl istediğiniz şey size artık verilsin diye.

Allah vermek istemeseydi, istemeyi vermezdi.

derenimm

Kayıtlı Üye
ben istiyorum ama kalpten istiyorum olmuyorsa olmuyordur diye bir şey yokk i yani belki allah dualarımı kabul edecek nerden biliyorsunuzki

derenimm

Kayıtlı Üye
vefkler hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar

Ü

Üye silindi 58480

ben istiyorum ama kalpten istiyorum olmuyorsa olmuyordur diye bir şey yokk i yani belki allah dualarımı kabul edecek nerden biliyorsunuzki

* Tecrübeli arkadaşlar var onlar anladılar hemen.
Üslubunuzda aklınızın kırmızı çizgilerine kadar dayanmış bir duygusal arzu var. Kötü mü tabi ki hayır.

* Bazı arkadaşların hoşuna gitmese bile bi kere Allah istemeye sınır koymamış ki. Siz isteyin.
Böyle durumlarda büyü yapılmaktansa Allahtan istemek hem daha sağlıklı her halükarda.
Neticede 2 güç bu. Büyü yaparsanız isteyenle direnenin güçleri çarpışır. Gücü fazla olan kazanır diğerini içten tahrip eder. Duayı güçlü ederseniz hem hakkıyla verilir, hatta olmayacak gibiyse bile hak ile duanın cazibesiyle verilir ya da tutkulu arzunuz hakkı ile bir sorun olmaktan çıkar. Yani dua boşa gitmez.

* O yüzden gönül makamının insanları maşuklarına dua ederken ya ver ya kalbimden çekip al derler. Hem verilmemesi hem kalbini işgal etmesi insanı saptırır çünkü.

derenimm

Kayıtlı Üye
* Tecrübeli arkadaşlar var onlar anladılar hemen.
Üslubunuzda aklınızın kırmızı çizgilerine kadar dayanmış bir duygusal arzu var. Kötü mü tabi ki hayır.

* Bazı arkadaşların hoşuna gitmese bile bi kere Allah istemeye sınır koymamış ki. Siz isteyin.
Böyle durumlarda büyü yapılmaktansa Allahtan istemek hem daha sağlıklı her halükarda.
Neticede 2 güç bu. Büyü yaparsanız isteyenle direnenin güçleri çarpışır. Gücü fazla olan kazanır diğerini içten tahrip eder. Duayı güçlü ederseniz hem hakkıyla verilir, hatta olmayacak gibiyse bile hak ile duanın cazibesiyle verilir ya da tutkulu arzunuz hakkı ile bir sorun olmaktan çıkar. Yani dua boşa gitmez.

* O yüzden gönül makamının insanları maşuklarına dua ederken ya ver ya kalbimden çekip al derler. Hem verilmemesi hem kalbini işgal etmesi insanı saptırır çünkü.
çok doğru söylemişsin evet duygusal arzu ama aklın kırmızı çizgisi ne onu pek anlayamadım bu dua edilişini bende duymuştum