Arkadaşlar bir şeyi çok istiyorum hemde kalpten ne yapmalıyım?

derenimm

Kayıtlı Üye
Terbiyenizi hiç bozmadan, ne güzel cevaplar vermişsiniz, sabrınıza ayrı, üslubunuzun güzelliğine ayrı hayran kaldım. (y)
çok teşşekkür ederim bu mutsuz zamanımda sizin bu yazdığınız beni bir anda olsa durup gülümsetti hayatta sizin gibi iyi insanların olduğunu görünce mutlu oluyorum iyiki varsınız

Aisling

Kayıtlı Üye
çok teşşekkür ederim bu mutsuz zamanımda sizin bu yazdığınız beni bir anda olsa durup gülümsetti hayatta sizin gibi iyi insanların olduğunu görünce mutlu oluyorum iyiki varsınız

Aynı şekilde, sizin gibi nazik ve duruşunu hiç bozmayan olgun insanlarda burada iyiki varlar. Yoksa varsa yoksa kaos ortamı oluyor :)

derenimm

Kayıtlı Üye
Aynı şekilde, sizin gibi nazik ve duruşunu hiç bozmayan olgun insanlarda burada iyiki varlar. Yoksa varsa yoksa kaos ortamı oluyor :)
teşekkür ederim gerçekten öyle hayatta o kadar negatif şey varken ve hayatta bir o kadar zorken bir de burda kavga çıksın istemedim.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Son 5 mesaj gerşekten forum üstü seviyede. Alkışlar sizlere arkadaşlar.(y)

Metafizikçi

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben birisinden hoşlanıyorum hemde çok.Hayatımda daha önceden sevdiğim değer verdiğim insanlar elbette oldu ama birisinin benim hayatımda olmasını hiç bu kadar kalpten istememiştim.Dualar ediyorum her gece Allah'a.O ondan hoşlandığımı biliyor ama arkadaş kalmak istediğini söyledi.Ben fikri değişsin diye dualar ediyorum kötü dualar değil kuranı kreimden ediyorum sizce başka ne yapmalıyım ne gibi dualar okumalıyım gerçekten bana yardım edin çok kalpten istiyorum.
Selamın aleyküm canım kardeşim ben sana şahsi fikrimi söyleyeceğim.

Şimdi ben sana çok faydalı bir reçete vericem inşallah
Bu reçetenin içinde ki namaz ilacını alıp günde beş kere kullanacaksın.
Hem bu ilacın her derde deva olduğunu sahibi olan Rabbülalemin söylüyor
İsteğin mi var aç elini rabbine dua et ( bunu 5 vakit yap )
Acın mı var aç elini rabbine dua et.
Sabırlı lazım aç elini rabbine dua et.
Rabbine dua et, Rabbine dua et....
Elhamdulillahi Rabbil Alemin

Dua ibadetin özüdür...!
Sıkılma Rabbine dua et..!

derenimm

Kayıtlı Üye
Selamın aleyküm canım kardeşim ben sana şahsi fikrimi söyleyeceğim.

Şimdi ben sana çok faydalı bir reçete vericem inşallah
Bu reçetenin içinde ki namaz ilacını alıp günde beş kere kullanacaksın.
Hem bu ilacın her derde deva olduğunu sahibi olan Rabbülalemin söylüyor
İsteğin mi var aç elini rabbine dua et ( bunu 5 vakit yap )
Acın mı var aç elini rabbine dua et.
Sabırlı lazım aç elini rabbine dua et.
Rabbine dua et, Rabbine dua et....
Elhamdulillahi Rabbil Alemin

Dua ibadetin özüdür...!
Sıkılma Rabbine dua et..!
bende bunu diyorum ya zaten :)

Metafizikçi

Kayıtlı Üye
bende bunu diyorum ya zaten :)
Evet çok doğru diyorsun kardeşim
Ama şu ayrıntı var
Fatiha suresinde Rabbülalemin ne diyor
İyyâke na'budu Ve iyyâke neste'în
Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz.

İlk önce kulluk görevini yerine getirmemiz lazım ki duası kabul olunan kullardan olmaya hak kazanan kullardan olabilelim.

En güzel ayrıntı budur bu ayrıntı şifadır.

Metafizikçi

Kayıtlı Üye
Evet çok doğru diyorsun kardeşim
Ama şu ayrıntı var
Fatiha suresinde Rabbülalemin ne diyor
İyyâke na'budu Ve iyyâke neste'în
Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz.

İlk önce kulluk görevini yerine getirmemiz lazım ki duası kabul olunan kullardan olmaya hak kazanan kullardan olabilelim.

En güzel ayrıntı budur bu ayrıntı şifadır.
Rabbülalemin ne diyor sözü biraz ters olmuş kusura bakmayın Fatiha suresi 5. Ayet deyip bırakmam lazımdı dalgınlığıma gelmiş

cathrine

Kayıtlı Üye
Eğer çok seviyorsan ''arkadaş olmak''o kişiyle bulunmaz bir nimettir...Çünkü sonuçta çok sevdiğin kişiyle arkadaş kalman demek özlediğinde o kişiyi görebileceksin demektir...Bir de böyle düşün ama yine dua etmeye devam edebilirsin ve o kişinin de ileride sana karşı duyguları değişebilir...Ben çok şahit olmuşumdur''kanka''olanların gün gelip evlendiklerine ya da sevgili olduklarına...Ama bunun için önce arkadaşlığını bile bir mucize,hediye gibi kabul edip akışına bırakırsan...İkinizin de hayatında neler olabileceğini görmek istiyorsan arkadaşlığını kabul etmelisin bence...Akışta ne olur bilemeyiz?Belki ikiniz de tamamen farklı kişilerle olursunuz ama söylediğim ihtimali de yaşayabilirsiniz...Arkadaş kalmakla kaybetmezsin ,istediğin kişi için çaba göstermiş olursun hayata karşı...

taroh

Kayıtlı Üye
tam benim konum eğer bir şeyi kalpten istediğin halde olmuyorsa.senin sevgin itici güç oluşturuyorsa hayrına sonuçlanmayacaktır.aslında isteyip kavuşsan mutlu olmayacaksın fakat uzaktan hasretin özlemin etkisi senin arzularını körükler.sana sabretmek kalır ve yaradana dersin neden beni bu azap veren hislerle sınıyorsun.ama elinde sabır ve duadan başka bir şey kalmıyor.çok gıcık bir durum.bazen karşındaki gerçekten senin için çok kötü birine dönüştüğü için olmaz bazende seni anlaması için hayatında içinde senin olmadığın bir şeyler yaşaması lazım ki sana hak versin.onu sana döndürmek için tılsım vb şeyler ile ilgilenmek istiyorsan. kesinlikle koruma yap.yoksa kara sevdaya tutulursun daha kötü şeyler yaşarsın.eğer dua tılsım vb şeylerden cevap alamıyorsan.yada sadece tılsım vb şeyleri okuyup yazınca ilgi görüyorsan etkisi bitince bitiyorsa ve bu yapmacık geliyorsa sana hiçbir faydası olmayacaktır bu kişinin.

D

DAİMON

Bu arada tılsımlar kalıcı olmayabiliyor.
Aklıma gelmişken yazmak istedim.
Bezende birbirlerini sevmeyen iki kişi evlenir, nikahta keramet var, dedikleri şey hani nikahları kıyılır ve bir uhuvvet hasıl olur.
Anlayacağın büyüye gerek yok.
En gerçek ve yönlendirici enerjileri doğuran haller inanç, sabır, dua ve tevekküldür.

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
Öncelikle karşıdakinin de duygularına bakın diyorum ardından da evlenmeye geçiyorum evlenmek ne demektir evlenen kişiler birbirlerine en fazla güven duyan iki insandır güven çok önemlidir islamda normalde de öyledir diye düşünüyorum ben öncelikle sevdiğinize ne kadar güveniyorsunuz ne yaptı nelerini gördünüz evlilikteki en önemli kurallardan birisinin güven olduğunu düşünüyorum güven yoksa ilişki kurulmamalı ama isteniyorsa da güvenle aranızdaki buzları eritmek için uğraşılabilir sevmek suç demiyorum yani bırakıp gidin de demiyorum herkesi. Sevdiğiniz size ne teklif etmiş? Arkadaş olarak kalalım demiş bu bence birbirinize güvenmeniz için iyi bir fırsat zaten arkadaş olup da birbirine güvenenler arasında genelde ilişki başlıyor bir de şu var karşıdaki ya size tam güvenmiyorsa gerçi günümüzde bu bilgi pek öğretilmediği için erkekler kızı düşürme olarak kadınlar da kendilerini eğlendiren dünyevi zevklerini yerine getiren erkek arıyorlar gördüğüm kadarıyla birçoğu ama asıl mesele en güveneceğin insanı seçmektir sevgi de vardır elbette. Belki de sevgi iç sesin veya evren bu güvenebileceğin birisi olabilir bak dendiği için ve daha fazla şey için geliyordur? Bunun çok önemli bir şey olduğunu düşünüyorum kendinizi ve planlarınızı yeniden gözden geçirin.

derenimm

Kayıtlı Üye
arkadaşlar yaşım evlenmek için çok küçük 18 yaşındayım ama bu zamana kadar sadece bir sevgilim oldu onun dışında hoşlandığım insanlar oldu ama hiçbirini bu kadar istememiştim veya hiçbiriyle gelecekte evlenirim belki diye de düşünmedim ama bu çocuk çok farklı çok istiyorum ve ilk kez hayatımda şey dedim içimden ya bu çocukla ben evlenirim 2 sene sonra nişan üniversitede okurken gelecektede evlenme hayatımda ilk defa birisi için böyle bir şey düşündüm anlıyacağunız çok farklı bir yere koyuyorum kafamda ve çok istiyorum rabbim sen bana yardım et

ihtiyar76

Banlı Kullanıcı
Ahh ne kadar güzel bir yaş. Şimdi sana inanmasi çok zor gelecek ve hatta içten içe beni anlamiyorsunuz bile diyeceksin fakat karşına bir cok insan çıkacak. Sen içindeki saf sevgiye sahip çık ve bunu hakedenle paylaş. Umarim gonlundeki kisi olur. Olmazsa da dunyanin sonu olmadigini kabullen ve akışta kal lutfen.

Merdut

Kayıtlı Üye
Senin yapmaya çalıştığın iradeye tecavüzdür. Kişinin sende kalbi olsa zaten niye çekinsin. Allah’a ettiğin duaların da gerçekleşmeyeceği bir gerçektir, kendi yarattığı kulun iradesini bir başkasının gönül meselesi için niye kötüye kullansın ki? Tabi Allah büyüktür, her şey ona bağlıdır, doğrusunu bilir o ayrı.

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
Yazdıklarında arzun için çıldırdığının farkında mısın lütfen sakinleş ve arzularının gözünü köreltmesine izin verme önce birisiyle ilişki başlatmak istiyorsan yapılması gerekenleri planla olabilecek ihtimalleri göz önünde bulundur ki en az yara ile kurtulabilesin elbette sevgi bunun bir parçasıdır ve unutma ki sonsuz değildir

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
eksik yazdım spam olacak ama eğer olur da olmayacak olursa diye en az yara ile kurtulabilmen için olabilecek ihtimalleri göz önünde bulundur diyecektim