$eytan(vari??) ile aramizda gecen sohbet.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Misstremotada

Banlı Kullanıcı
İnandırıcı olmamakla beraber, farz-ı misal bu sohbet aranızda geçti diyelim,
İyi bir varlık olsa idi eğer, bu kadar insanın canını yakmak için çaba göstereceğine hz. Adem'e (a.s) secde eder, ve tüm bu kötülüklerin kaynağı olmazdı. Ama şeytan, kendi ego'sunu Allahın (c.c) yapmasını emrettiği şeyden çok daha önemsedi.
Secde etmek belki de onun tek sınavı idi! Tıpkı bizlerin şeytan, nefis ve Allahın yasak ettiği tüm diğer şeyler ile sınanması gibi. Sınanan sadece insan oğlu değil cinlerdir de çünkü ve iblis de cin sınıfındadır.
Cennet ibadet edenlerin ve nefsine sahip çıkanların yeridir. O kendi nefsine ve üstünlük ve egemenlik duygularına sahip çıkamadı ve tek sınavını da geçemedi. Allah (c.c) kibiri bizlere de yasak eder. Bütün evrenin, bütün oluşumların sahibi olan Allah'ın (c.c) seni sınama şeklini sorgulamak ne büyük bir densizliktir. O senin sahibin ve seni neyin zorlayacağını biliyor, önemli olan o zorluğu geçebilmiş olman, tıpkı bizim şeytan ve nefsimiz ile sınanıyor olmamız gibi. Bizim için olan yasaklar da var ve, bizler de buna itaat etmek ve bunları kabul etmek ve inkar etmemek zorundayız, Allahın sınama şeklini sorgulamak kime düşmüştür ki, tüm kötülüklerin kaynağı olan iblis sırf egosu yüzünden ve üstünlük taslama sevdasından bunu yapmaya cüret etsin! Hepimiz Allahın kuluyuz ve sonunda mükafatlandırılmak olmasa bile onu sevip, onun ilahi adalaetine boyun eğmeliyiz.
Allah (c.c) zaten en büyük zalimlerin Allahı cennet için sevenler ve cehennem korkusu için sevenler olduğunu söyler. Yani o şeytan bizim bu kadar egosal varlıklar olduğumuzu iddia edeceğine bir dönüp kendisinin egosu, ve üstünlük taslama sevdası için neler yaptığına bir göz atsın derim!

İlah kelimesi aslında üzerinde bu kadar düşünülmesi ve komplo teorileri üretilmesi gereken bir kelime değildir. Allahtan başka ilahi, kutsal bir varlık yoktur, o üstünlüğe sahip bir benzerlik yoktur, Allah'a ortak koşacak bir yaratıcı yoktur çünkü yaratan sadece Allahtır. "La İlahe İllAllah" Bu cümleye anlam yüklemek yerine anlamına bakmak çok daha mantıklı olur.
Yani batılın batıl olduğunu söyleyerek batıla İlahlık yani yaratıcılık atfında bulunmak gibi bir şey söz konusu olamaz. İnsanın nefsi vardır ve iradesi vardır, bu nefsi tetikleyen şeytan da iradesine sahip olamamış ve tek sınavı olan secde etme olayını geçememiş ve egosunu ve üstünlük sevdasını Allahın buyruğundan çok daha önemsemiştir. Cinler de insanlar da Allahın kullarıdır. Hepimiz sınav'dan geçiyoruz, neden geçtiğimizi sorgulamak bize düşmez elbetteki, yaratıcı olan (C.C)'nun seçimi. Şeytanı da Allah yarattı, İnsanları da Allah yarattı her şeyi Allah yarattı. Fakat bu bir sınav ve bizim misyonumuz bu sınavı geçmek ve nefsimizi kırmaya uğraş vermek, hepimiz iradeye sahibiz ama bir çoğumuz hazıra konmayı ve beleş ve zorluksuz bir sınavdan geçmeyi düşünüyor. Şeytan'ın tek sınavı secde etmekti, irade göstererek bunu yapabilirdi, ama ego'sunu kıramadı, üstünlük sevdasını önde tuttu. Bu evren yaratılmış olan insanların ve cinlerin sınav gördüğü bir yerdir, şeytanın tek sınavı buydu, tıpkı biz insanların bir çok şey ile sınanıyor olması gibi. O bunu iradesini kullanarak geçmedi, ve nefsini ve üstünlük duygusunu seçti. Allaha şirk koşanlar gibi tıpkı.

İblis haksızlığa uğramadı, secde etmek iblisin tek sınavı idi. O egosunu çok daha sevdiği için, sınavı geçecek iradeye sahip iken, üstünlük sevdasının kurbanı oldu.
Bizler de sınanıyoruz. Yeri geliyor bizler de sevdiklerimiz ile sınanıyoruz, başımıza türlü türlü şeyler geliyor, mesela alkolle sınanıyoruz, ya da cinsellikle, ya da yasaklanmış olan diğer şeylerle, ki bizim de verdiğimiz sınav şeytanın vermiş olduğu sınav'dan farksızdır ve bu duruma göre şeytan tabii ki secde etmediği için Haksız! Ki Allahın hak gördüğünü tartışmak kime? Secde et dedi ise, etmelisin, kibirin olmamalı, kibir yapanların yeri değildir cennet. Allahın adaletine isyan etmiyoruz, çünkü bu bizlerin sınanma şeklidir, biz sınanmak zorundayız hak edebilmek için, ki sınanıyoruz da Allahın yasak ettiği şeylerle, ya da bizler'den yapmamızı istediği şeyler ile. Ve isyan etmediğimiz sürece ve Allahın yolundan sapmadığımız sürece bizler elbetteki doğru yoldayız. Allahtan başka ilah yoktur! o'nun buyurduklarını tartışmak ne büyük densizliktir, sana sahip olan Allahtır, hiç şüphesiz.

Moderatör notu: Ard arda mesaj yazmaya flood denir. Flood yapmak yasaktır.

tekseleme

Kayıtlı Üye
Kardeşim bukadar şeyi aklına tutman bi yana bu sana beyninin oyunu sen kendi beynine sürekli diğer insanlardan farklı olduğunu inandırmaya çlışırsan o da sana böyle oyunlar oynicaktır

ufukalper

Kayıtlı Üye
Dostum konuuşmayı ve yorumları sonuna kadar okudum inanılmaz derecede inandırıcı geldi bana konuşman:)

heppha

Banlı Kullanıcı
Ya bilinçaltı ya da değil.Bilinçaltı olup olmadığını merak ediyorsan bir daha böyle bir sohbet başladı mı dualarını okumaya başla.Devam ediyorsa bilinçaltındır.Ses tonu nasıldı,erkek-kadınsı,sinirli-sakin ? Önemli olan bu detaylar anlat bakalım.

karatasch

Kayıtlı Üye
Ya bilinçaltı ya da değil.Bilinçaltı olup olmadığını merak ediyorsan bir daha böyle bir sohbet başladı mı dualarını okumaya başla.Devam ediyorsa bilinçaltındır.Ses tonu nasıldı,erkek-kadınsı,sinirli-sakin ? Önemli olan bu detaylar anlat bakalım.

Sevdigim bir arkadasimin sesine benziyordu. Erkek. Konusmalar ayni bir insanla oldugu gibi, bazen sakin bazen sinirli. Bazen sanki susuyordu ama bir sekilde söylediklerini anliyordum. Ses o esnada yankili geliyordu.

hadess

Kayıtlı Üye
konu tekrar açılmış ciddi ciddi inanmayanlarımızda mevcut bu olaya ama ben inanıyorum karatasch kardeşim doğrudur valla olmaz diye birşey yok ufolara inanılır cinlerle sohbete inanılır büyüye inanılır hatta şeytanın yazdırdığı bir kitap vardı adını hatırlamıyorum yasaklanmış bir kitap ona bile inanılır ama bunlara inanılmaz :D garip bit şey doğrusu astral seyahata çıkıyorsun ona inanıyorsunda buna niye inanmıyorsun peygamber efendimizde sahabe ile birlikteyken şeytan gelmemişmiydi sahabeyle oturup efendimizin sorularına cevab vermemişmiydi birşeyi ne kadar çok istersen olur kardeşim inanıp inanmamak yine size kalmış saygı duyarım lakin alay edilmemesi hoş olur saygılarımla

Cagsi

Kayıtlı Üye
İnandırıcı gelmedi.Çünkü bu kadar yazının aklında kalmasının imkanı yok

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Uyandığında aklında kalan sohbet bu mu ya maşallah ne hafıza varmış :)

AkuJuk

Banlı Kullanıcı
Evet mantık açısından doğru.Gerçek midir? bilinmez.Konuştuğun doğrudan şeytan olmayabilirde.
Bu arada şunu unutmayın. Terazi çok hafif. Herhangi safane bir düşünce, iyi bakış açısı bile imani açıdan zarara yol açabilir.
Bir şey dikkatimi çekti özellikle bununla ilgili.Şeytan diyorki: Biliyorsun bana haksızlık yaptığını [Tanrının]. diyor.Konuşan beşer kayıtsız kalıyor. Şeytan bu işe hafiften seviniyor gibi :D Bakın bu lafın içeriği şuna gelir. Allah'ın haksız bir iş yaptığını, haksız zulmettiğini anlatır. Bu ise tabiki yanlıştır. Allah haksız hiçbir iş yapmaz.Yalnış yapmaz.Dikkatli olun.. :) Bir dahakine şeytanı bana gönder sevgili arkadaşım.Birde biz konuşalım onunla

Biokinesis16

Kayıtlı Üye
bilinçaltı olamaz küçüklüğümden beri hayal ettiğim ve beynimi çalıştırdıgım en az zaman 5 dk kadar yalan olmasın daha az yada cok olabilir ben daha böyle bir kurguyu ruyada yada gerçekte yapabilicek beyin tanımıyorum

RoyalArch

Kayıtlı Üye
ya arkadaşlar ne doğrudan şeytanı bırakın bu işleri ya. siz öyle bir varlığın enerjisini hafife alıyorsunuz sanırım. tarihte peygamberler ve imamları dışında doğrudan şeytanla konuşan 1 kişi duydunuz mu (içerisinde şeytan inancı barındıran inançlar için söylüyorum). şeytan öyle sizin bizim gibi düşük farkındalıklı,seviyeli insanlara gelmez.Bir evliya olursunuz,bilinciniz açık,bütün çakralarınız açık,enerjiniz çok yüksek olur anca o zaman belki kaldırabilirsiniz şeytanın enerjisini.doğrudan şeytanın bir ismi var onun çocuklarına,torunlarınada şeytan denir onlardan birisiyle iletişim kurmuş olabilirsiniz ama doğrudan şeytan değil.

Pendragon

Kayıtlı Üye
gerçek ya da değil. ama şeytanın söylediğini ben daha önce de hep düşünmüşümdür. birini çok seviyorsunuz o da sizi seviyor ama birgün çok sevdiğiniz bir başkasını getiriyor ve ben bunu daha çok seviyorum diyor. kıskanmaz mısınız? içerlemez misiniz? bunun kibirli olmakla da ilgisi yok. bence sevdiğini kaybetmeye dayanamamak gibi bir şey. aşırı sevgi bu hale getirebilir. aslında şeytan yüce Yaradanını kıskanmış ve onu paylaşmak istememiş de olabilir. düşünün aşık psikolojisini... insanlar sevdiklerini kaptırınca neler yapıyor görüyoruz... bu şeytanı haklı göstermez elbet. bağrına taş basabilirdi. ama şeytana acımıyor da değilim. onu öfkelediren, bu hale getiren sevgiliyi kaybetmiş olması...

Rabbeaşık?

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar yapmayın Allah aşkına nasıl böyle bir şeye inanabilirsiniz. Bende müslümanım, Elhamdülillah ama bu yapılan çok alçakca. Kesinlikle inanmıyorum bu olaya ve reddediyorum.. İnsanların böyle parapsikolojik olaylara ilgisini bildiğinizden bir dini kötülemek için veya kendi doğrumuzu hiç bir kanıt sunmadan rüyamda konuştuğum şeytan olması muthemel varlığın söylediğine insanları inandırmak ne kadar da kolay.. Bir kere Kuran ve incille ters o kadar ince noktalar var ki bunu ancak bu işte araştırmaya sahip kişiler anlayabilir.. Ve bu yazı insan psikolojisi bilen birinin yazısı eminim, paragrafa öyle ince ince kilit yerlerden girilmiş ki asıl konudan önce etki altına alınma sağlanmış.. Tebrik ediyorum bu yazı sahibini.. Ancak bu işte biraz daha ustalaşması lazım :)

Ve en az 14 yaş ve üzeri kişilerin bu hikayeden etkilenmesini beklemiyorum.. Son olarak şunu da söyleyeyim, azıcık şeytan hakkında fikr sahibi olan birisi, şeytanın veya onun hizmetindeki bir varlığın insanla bu denli sohbet edemeyeceğine, tabiri caizse kibirinden ve bizim varlığımız nedeni ile lanetlenen iblisin bu kadar kendini basitleyeceğine inanacağını sanmıyorum.

RoXSeR

Kayıtlı Üye
Gerçek olup olmadığını bilmiyorum ama okumaya değerdi ve çok doğru bir düşünce. Şeytan'ın fikirleri gerçekten doğru olduğunu düşünüyorum. Kimse kendisinden sonra gelen bir kişinin kendisinden üstün tutulmasını sevmez.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Gerçekci bulmadım.
daha iyi yazılabilirdi yazılmışken :p

duygu12345

Kayıtlı Üye
Eğer gerçekse şuan tuhaf oldum gerçekten beynim karıştı.

druid

Kayıtlı Üye
İş
Tasarımcı
Birilerinin kendi dünya görüşünü hassas noktalara vurarak dayatmaya çalışması amaçlı hazırlanmış gibi geldi bana. Ya da yazan arkadaş biraz farklı haldeydim demiş, o farklı halin yan etkileri de olabilir, çok mümkün :)

kagan_1940

Kayıtlı Üye
Emin ol okurken oramla güldüm.Sağdan soldan duyma bilgilerle bişeler yapmaya kalkmışsın.Şeytanla alay etmişsin ona bağırmışsın onu yargılamışsın ama hiç bişe yapmamış hatta hz.muhammed'den üstün özelliklerin varmış şeytan ona secde etmemişte sen olsan edermiş bla bla bla.koş hemen peygamberliğini ilan et bizde yedik

graimlerrr

Kayıtlı Üye
çok iyi bir makale
bilerek hazırlanmış gibime geldi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...