$eytan(vari??) ile aramizda gecen sohbet.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

karatasch

Kayıtlı Üye
Uyandigimda harfiyen aklimda olan bu sohbeti, 2 gün kadar unutmadim. Bu iki gün icinde bir yere yazmistim, size aktariyorum.
Tabi bu sadece bilinc altimin bir oyunu da olabilir.

X: Kim oldugumu biliyormusun ?

Y: Tahmin edebiliyorum.
X: Kimim ?

Y: $eytan.

X: Neden burda oldugumu biliyormusun ?

Y: Hayir.

X: Insanlari rahat birakmam icin ettigin ricayi bana söylediler.

Y: Dogru.

X: Sana kendimi aciklamaya, ricani neden kabul etmeyecegimi anlatmaya geldim.

Y: Zaten kabul etmeyeceksen, neyime lazim anlatacaklarin ?

X: Beni anlamana.. Seni 18 senedir kasip kavuran soruyu cevaplamaya..

Y: Yani hicbirsey degismeyecek. Ama bir nevi beni ikna edip, basimi yakacaksin, öylemi ?

X: Tipik insan. Önce kendini düsünür. Yanacak mi, yanmayacak mi... Ama hakikat nedir, kim haklidir umrunda degil.. Ama senin öyle olmadigini biliyorum.

Y: Bana zarar verecekmisin ?

X: Sana fiziki zarar verme yetkim yok. Olsaydi da SANA zarar vermezdim. Dertlesmeye geldim.

..........

X: Ilk insan ruhu yaratilmadan evvel neler nasil cereyan ederdi, bilirmisin ?

Y: Cinlerin bizden evvel yaratildigini, seninde rahmani sisteme , bir Melek olarak katkilarda bulundugunu bilirim.

X: Dogru. Ilk yaratilan Ruh, insanlarin sandigi gibi Adem Peygamberin Ruhu degildi, Muhammed Peygamberin ruhuydu. Allah onu kendi ruhundan üfleyerek bir ilk yaratti, bunu biliyorsun. Sonra onu, canlandirana kadar beklemeye aldi.

Y: Anliyorum.

X: Iste o ilk ruh yaratilmadan evvel, ben Melekler icersinde , ayni Insanlar gibi bir nefse sahip olan, tek Melektim. Görevim, Allaha itaat etmeyen Cinleri cezalandirmakti. Bu isi de gayet basariyla yapiyordum. Dünyevi zaman ile ölctügünde onbinlerce sene ben bu isi yaptim. Cebrail ile birlikte en güclü Melek bendim. Ama sanirim en cok hizmeti ben yaptim.

Y: Evet

X: Sonra Rahman ve Rahim olan, ilk Ruhu yaratti. Bana ve diger Melklere bu ruh önünde secde etmemizi emretti. Ben tabii ki buna karsi ciktim.

Y: Neden tabii ki diyorsun ? Diger Meleklerin secde ettigi bir yaratilisa, senin de secde etmen tabo olmazmiydi ?

X: Benden üstünmüsünüz ki sizden birisine secde edecegim ?

Y: Sen birseyi yanlis anlamissin. Sana secde et denildiginde sen olayi insan-seytan arasinda bir meseleye cevirmissin. Sana secde etmen emredilen sey, insan ruhu degil , Allahin kendi bünyesinden üfürdügü bir parcaydi. Yani sen kücücük bir Allah parcasina secde edecektin... Sen topraktan ben atesten yaratildik deyip, konunun özünü kacirmissin.. Allahin kücücük parcasi bile secde etmeye degmezmiydi ?

X: Sence degermiydi ? Etrafina bak ! Etrafinda 7 milyar parca kücücük Allah yasiyor, hepsi de Allahin özünden yaratilmis.. Cogunu pacavraya cevirdim. Iyi ile alakali herseylerini aldim. Ana kaynaklari ve sentralleri Allah ile iliskilerini de kopardim... Yine sorayim, bunlardan birine secde etmeye degermiydi ? Aslinda mesele o da degil..

Y: Ya ne ?

X: Düsün ki sen yillar boyu abine , babana yada senden üstün birine hizmet ettin. Bir dedigini iki etmedin. Verilen görevleri, tüm kardeslerinden önce sen, herkesten iyi sen yaptin.. Sonra baban geldi ve beraberinde birini getirdi. Senden cok daha aciz ve zayif olan bu kisinin emrine girmeni istedi.. Sence baban sana ihanet ett mi ? Etmedi mi ? Iyi düsün.

Y: Ee ?

X: E degil. Baban sana ihanet ettimi etmedi mi ?

Y: Cevaplamak istemiyorum.

X: Cevapladin bile !

Y: Hadi diyelim ki sen haklisin , ihanete ugradin.. Sen kendin ihanetin ve haksizligin ta kendisi degilmisin ?

X: Ne acidan ?

Y: Sana , insan ruhuna secde et emrini veren insan degildi, Allahti.. Yani sen onun verdigi emir karsisinda ne kadar acizsen, bizde o kadar acizdik.. Senin sözünle söyleyim, sana ihanet eden biz insanlar degildik, Allahti.. Madem ki öyle, neden yeryüzünü kan gölüne cevirir, insanlara zulm edersin ?

X: Cesitli sebepleri var. Eger secdet emri geldiginde , Muhammed Peygamber, benim o ana kadar yaptigim hizmetlere hürmeten , Allaha , bu emri geri al diye rica etseydi, bu kadar dürüst olsaydi, ben bu ricanin cevabini beklemeden , insan ruhunun muhtesemligine hayran kalir, saygidan gercektende secde ederdim.

Y: Yapma yaa, muhtesemlige saygi duydugun icin mi , her kedere ve zulme ragmen isyan etmeyen, hala Allaha sadik kalan Müslümanlara, zulüm edersin ?
Dur önce sunu bilmek istiyorum, neden özellikle Müslümanlara zulm edersin ? Hristiyan Allaha tapmiyor mu ?

X: Hayir. Isa Peygamber ile yasayan ve onun gercek düsüncelerini en iyi bilen kisi Yusuf Barnabadir. Dolayisiyla onun aktardiklarini gercekten iceren Incil, Barnaba incilidir. Ama arastirmana gerek yok, icerigi Kurani Kerimle benzeridir. Bense o gercegi saklayip, yalani onlarin tam alnina yapistirdim.

Y:Kimin ?

X:Hristiyanlarin.

Y: Nasil ?

X: Misir mitolojilerinde ismi Horus olarak gecen evlatlarimdan birisinin hayatinin, Isa Peygamber gibiymis gibi anilmasini sagladim. Örnegin Isanin, dokunarak suyu $araba cevirdigi veya su üstünde yürüdügü, hatta dokunuslari ile hastalara sifa verdigi yalandir.Bunlar hep Horusun biyografisi. Isa Peygamber son derece mütevazi bir hayat yasayan, mucizeleri kisitli ama imani derin bir Peygamberdi. Isayi özel kilan yine baska.

Y: Ne ?

X: Geldiginde görürsün.

Y: Mesih`i diyorsun , degilmi ?

X: Evet, Mesih, Isa peygamber. Müslümanlar da haberdar edildi.

Y: Kurani Kerimde yazilanlarin dogru oldugunu biliyorsun ve savunuyorsun, dolayisiyla senin maglup olacagini da biliyorsun, bile bile devam ediyorsun. Seni daha zeki sanardim. Ama neyse, Sen simdi Horusun hayat hikayesini calip, Isaya mal ederek bu isi bitirdiginimi anlatmaya calisiyosun ?

X: Hersey bunla kalmadi tabi. Tek Allahi üce böldük. Baba (Allah) , Ogul (Isa) ve kutsal Ruh diyerek, ilk ve en saglam darbeyi vurduk. Tek Rahman gercegini sakladik, yok ettik.

Y: ""tik"" mi ? Siz kimsiniz ?

X:Anlatirim. Bu arada Isa`nin yanina Matthew, John, Paul gibi sahte hüvariler koyduk. Oysaki bu saydiklarimin en erken dogani, Isanin vefatindan 60 sene sonra dogdu.. Bak bu yalani kabul ettirmek yüzlerce yilimizi aldi. hehehe

Y: >:-(((

X : Sonra bunlari mezheplere böldürdük. Vatikan isminde bir genelev, papa isminde bir fahiseyi kukla ettik. Ama en güzeli , son darbeyi de Vatikana vurduk , Ilimli Hristiyanligi kurduk

Y: Reformatör Martin Luther

X: Evet.. Biz olmasaydik, o kukla , o mahkeme salonundan sag cikabilirmiydi ?? Birak sen dini reforme etmeyi..

Y: Siz kimsiniz ?

X: Anlatirim. Yani anlayacagin , ben neden Hristiyanlara zulüm edeyim ki ? Okuduklari kitaplarin ,yani günümüzün yaygin olan tüm incillerinìn ruhani manasi ve iceriklerinin gercekligi , Teksas-Tommiks kitabi kadar.. Bir hic..Aslinda hic degil ama nihayi sonucu hic .

Y: iyide sen onlari kandirdin, Allah bunu bilmiyor mu ? Senin kandirdigin saflarin günahini Allahin sana degil de , onlara ödetecegini sancak kadar saf degilsindir sanirim ??!!!!

X: Senin o dedigin, 300 sene önce gecerliydi. 80 yildir her Ülkenin kütüphanesi, 10 yildir her evin bir Interneti var. O insanlar merakli olsalardi, Kurani acip, gercekleri ögrenemezmiydi ? Ama yok, rahat ve hür yasamak onlarin isine geliyor. Buda tabi benim isime geliyor.

Y :Kitap kitap diyorsunda, Lavey`e fisildayip yazdirdigin Seytani incildeki bir sözün aklima geldi. ... Varya onu okurken cok güldüm. O kadar basit yalanlar atmissin ki, beni 10 yasimda bile bunlarla kandiramazdin. Agzimla da gülmedim ha

X: Olabilir. Ama onlar hakikati bilmedikleri icin, senin oranla güldügün kitabi hayat felsefesi edindiler. Aramizda kalsin , bende Laveye onu agzimla fisildarken, duymasin diye oramla güldüm

Y: Sorumu atladin ama ben unutmadim.. Sana secde et emrini insan ruhu degil, Allah emretti. Yani sana göre yanlisi insan yapmadi, Allah yapti.. Allah , kendisine itaat etmezsek bizi yakacak. Yani bizde kimimiz seve seve itaat ediyoruz, kimimiz zoraki.
Durum buyken, sen neden gercek düsmaninla degil, Müslümanlarla ugrasirsin be sadist ?

X: Simdi sen, yada baska birisi, Kurani Kerimi + Hadisi Serifleri okumus, derinlemesine düsünmüs birisi , bana haksizlik yapilmis oldugunu biliyorsunuz. Bunu kendinize bile itiraf edemiyorsunuz ama cok iyi biliyorsunuz.. Ama yalaka oldugunuz icin, kendiniz ates görmeyin diye, haksizligi yapmis bir merkeze secde edip , hakli olan tarafi Mekkede tasliyorsunuz.. Üstelik yasayacaginiz 60-70-80 yil gibi komik bir sürenin ardindan, geberip gideceksiniz. Buradan kacacaksiniz. Ve sizi ebedi huzur bekleyecek.
Varmi öyle ??

Y : Sistemin adini ben mi koydum, benle derdin neeee ???

X : Bagirmaaaaa !!! Sen ve senin gibileri , hakli oldugumu bile bile, kendi menfaatiniz icin haklinin yaninda durmuyorsunuz. Dursaniz , ne kadar fazla ruhu yanima cekersem, yaratanin o kadar cani yanacak ama yapamiyorsunuz. Ben ve benim yolumdan gidenlerse, ebedi yanacaklarini bile bile, hakli olanin yaninda durabilecek kadar $erefliler.. Ve onlarin bu dünyada yasayacaklari 60-70-80 yildan baska huzur yok.. Sizler benim gözümde hepiniz yalakasiniz. Elbette sereflileri dünyaya hakim kilcam ve yalakalara dünyayi zindan etcem.

Y: Yok ya ?

X: Aynen öyle ya !! Size ayda 1000 Lira vermesi gerekirken, 10.000 Lira maas veren bir patronun , sizi isten atmasin diye, 7 yasinda kücücük kiz cocuguna tecavüz etmesini izleyecek kadar serefsiz ,bu haksizliga susacak kadar sahtekarsiniz siz !! Cünkü haksizliga susmak ,hatta onu desteklemek .. Ikiside ayni hesap.
Ne ilk yaratilan Ruh, Allahtan secde kararini kaldirmasini rica edecek büyüklüge sahipti, nede sizden olan son Ruh, yapilan haksizliga bas kaldiracak ve benim safhama gececek kadar cesur olacak. Allaha gücüm yetse birseyler yapacagim elbet ama ancak sizi cezalandirarak onun canini yakiyorum. Ve size bu cezayi kesmek icin, sadece ömrünüz kadar vaktim var. iSin tuhafi, bu boyuttaki zaman doldugunda, biz hakli olanlari ebedi ates beklerken, siz yakalakalari da ebedi mükafahat bekliyor.
Anladinmi , Allaha bagli olan TEK ve son kale olan Islamin koruyucularina neden dünya capinda eziyet ettigimi ? Benim gözümde siz busunuz.
Oysa sen farklisin. Sen haksiz oldugu icin en yakin arkadasinin dislerini kirip, o davada hakli olan düsmaninin eline verdin. Bu yüzden seni 18 senedir diri diri öldüren bu sorunu cevaplamak icin burdayim.

Y: Sen affedilmeyi hak etmedin aslinda Seytan... Ama her persembe gecesi biz Kullar icin oldugu gibi, seninde affedilmen icin bir sansin var. Persembe gecesi Allahtan af dilesen, af göreceksin ve tüm yaptiklarin yanina kalacak. Sende affedileceksin , sonra bir Implozyon olacak, kainat kendi icine cökecek, hepimiz affedilmisler olarak sisteme geri dönecegiz. Eziyet etme bize. 2 gün sonra gel, ikimizde tevbe namazi kilalim.

X: Anlamiyormusuuuuunn ? Geri zekali numarasimi yapiyorsuuuuuuuuunn ?? Siz kimsiniz ki önce af dileyip, af gördükten sonra size secde edeyiiiim ? Tüm hizmetlerimden sonra heleee ??

Y: Simdide sen bagirma.. Cok insana aci cektirdin, oda sana kar kalcak iste.. Ihanete ugramisligin intikamini fersah fersah aldin. Teselli olmadin mi ?

X: Sen o gün o disleri düsmaninin eline teker teker saydin ya , iste o gün senin adaletine hayran kaldim. Saniyorum ki, ilk Ruh sen olsaydin, benim secde etme emrime mani olmaya calisirdin.. Ve iste bende sana asik olur, secde etmekten öte, bir daha senin var oldugun yerde basim secdeden kalkmazdi.. Ama herkes sen degil cocuk...
Simdi huzurunu bul. Üzülme.. Artik sebebini biliyorsun. Hatta sana son birsey diyecegim. Ben sana kiyamam. Yalvaririm yanma. Allaha secde et, af dile.. Sen bari yanma olurmu ?

Y: Ben sana bunu sormadim . Neyse, icinden gelmiyor demek ki.. Seni yinede yaptigin kötülüklerden dolayi asla affetmeyecegim.

X: Biliyorum.

Y: Biz biz diyordun ikide birl , siz kimsiniz ?

Y: Alooo ?

Y: Burdamisin ? Anlatacagim demistin !! >:-((

mysen13

Kayıtlı Üye
Bilinalti veya degil onu bilemem fakat yaziyi tamamiyle okudum asil kovulan iblis gercekten cok buyuk ilim sahibi ve zekidir biriyle ugrasirsa genellikle yoluna ceker nice evliyalari imansiz goturmustur kimseyle ugrasmamasi dilegiyle :) paylasim icin tesekkurler

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Yani ben okunmaya deger ve ilginc buldum. Insana farkli bir fikir ve bakis acisi kazandiriyor. Ozellikle isyaninin nedeninin yukarida anlatildigi sebeple oldugu fikri aklima gelmezdi. Belki daha farkli, belki bu, belki de baska sebeplerle birlikte bu.. Bilemiyorum. Yalniz Hristiyanlik dinine deginilen noktada bunlari yaziya aktarirken biraz torpuleseydiniz keske, aramizda Hristiyan arkadaslar varsa tepki gosterebilirler. Paylasiminiz icin tesekkur ediyorum.

AJA

Elit Üye
Kaynağının siz olduğuna inanmak istediğimi söyleyerek ; yazıdan bir çok anlam ve pay çıkartılabilir.Ama dürüst olmalıyım , inandırıcı gelmedi bu sohbet bana.

İyi forumlar :)

Vasilis1st

Kayıtlı Üye
İş
σπουδαστής (αμεÏ￾ικανικές μελέτες /4)
Zihninin bir oyunu bu sana :) Neden diyeceksin hemen cevaplayayım. Şeytan meleklere 1000 ahiret yılı hocalık yaptı. Fakat Şeytan bir "MELEK" değildi. Melekler hiçbir şekilde günah işleyemezler, Tanrı kendilerine ne emrederse "kayıtsız şartsız" yerine getirirler. Senin Şeytanla olan "sohbetinde" bunun gerçek olmadığı buradan anlaşılıyor...

"

Y: Cinlerin bizden evvel yaratildigini, seninde rahmani sisteme , bir Melek olarak katkilarda bulundugunu bilirim.

X: Dogru. Ilk yaratilan Ruh, insanlarin sandigi gibi Adem Peygamberin Ruhu degildi, Muhammed Peygamberin ruhuydu. Allah onu kendi ruhundan üfleyerek bir ilk yaratti, bunu biliyorsun. Sonra onu, canlandirana kadar beklemeye aldi.

X: Iste o ilk ruh yaratilmadan evvel, ben Melekler icersinde , ayni Insanlar gibi bir nefse sahip olan, tek Melektim. Görevim, Allaha itaat etmeyen Cinleri cezalandirmakti. Bu isi de gayet basariyla yapiyordum. Dünyevi zaman ile ölctügünde onbinlerce sene ben bu isi yaptim. Cebrail ile birlikte en güclü Melek bendim. Ama sanirim en cok hizmeti ben yaptim."

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Yahudilik'e neden değinmedi onu anlamadım ilk onların dini yaratılmadı mı?

01anavarza

Banlı Kullanıcı
banada pek inandırıcı gelmedi çünkü bu kadar şeyi unutur insan abi

Türkmenoğlu

Kayıtlı Üye
Demek ki şeytan, bizzat geldiğinde anlaşma yapmadan da gidebiliyormuş. İlginç geldi doğrusu, yalnız eksik gibi.

eeemreee

Kayıtlı Üye
Bana mantıklı geldi. İnandırıcı değil ama inanmak istediğim bir yazı. Çünkü düşüncelerime tam uyuyor.

dmavisi35

Banlı Kullanıcı
bana da inandırıcı gelmedi çünkü iki tarafında konuşma tarzı aynı ve ne bileyim şeytan bu sonuçta niye böyle bi konuşma yapsın ki yanlış anlamayın yalancı gibi bişey demiyorum size bence bilinç altınızın ürünü çünkü sorunun cevabını tam alamamışsın çünkü bunu sende bilmiyorsun.

hasan06

Kayıtlı Üye
bir rüya görülmüş olabilir. zaman mekan ve konuşulan kelimelerde akılda kalabilir ama "Rüyamda gördüm harfiyyen aklımda bakın böyle konuştuk " deniltiksen sonra 100 satırlık bir konuşma metni nasıl akılda kalıyor. bütün yazıyı okudum evet gerçekilki payı var yani şeytan çok zeki ve alim bir cindir tepkim sadece 100 satırlık bir metin nasıl noktasından virgülüne kadar hafıza kalmış bence birisi bunu yazmış rüyada görülmesi imkansız

hsncn154

Kayıtlı Üye
Benimde bazen böyle olaylara düşme durumum oluyor benim sesim ve farklı bir ses şeytanmışcasına benimle konuşuyor tartışıyor ama biliyorum ki ve dikkat ediyorum ki şeytan benim bilmediğim hiç birşeyi bana karşı idda etmiyor yani tamamen benim bilincimde olan bişey sizinkide böyle bişey diye düşünüyorum.

Sevgi ve ışıkla..

karatasch

Kayıtlı Üye
Bende bilincalti ürünüm olmasindan süphelenmistim. Bunu zaten yazdim. Mümkün. Kelimesi kelimesine dediysem, siz öyle anlamayin. Icerik olarak bire bir aktardim. Kelime secimi ve anlatim üslubu kendi improvizem.
08.05. 2013 aksami evimin balkonundaydim ve biraz farkli haldeydim. Paranormal bir tecrübem ve bu tür konulara meragim o ana kadar olmadi. O aksam sanki 220.000 Voltluk bir gerilim vücudumu sarmisti. Bedenim Celik gibi, gözlerim faltasi gibi acik , sanki o anda pencereye kiril desem kirilacak. Bu dinclige ragmen dalgindim. Öyle bir dalginlik ki, o anda birkac adim öne yada arkaya gitsem farkinda olmayacagim. Trance dedikleri bu degildir sanirim ama buda tuhafti.. Sonra bir nebze bilincimi toparladiktan sonra konusmaya basladim.

O aksam yattim, gece bunu gördüm.

karatasch

Kayıtlı Üye
Icerige hicbir sey eklemedigimi , ne gördüysem ve duyduysam onu yazdigimi israrla belirtmek istiyorum. Unuttugum ve buraya yazmadigim olabilir. Eksigi var fazlasi yok.

la79

Kayıtlı Üye
şeytan eğer haklı çıkmak istese bunlardan daha kuvvetli argümanlarda bulabilir ,ben burada şeytanı biraz aciz buldum,şeytanın neden secde etmediğini bilmek için felsefeden çıkmak gerek,çünkü neden sorusu bir yanıt barındırdığı için hangi yanıt verilirse verilsin değillemesinide beraberinde getirecektir,bizler hep şöyle düşünüyoruz Allah emretti şeytan yerine getirmedi,peki şeytan ne ,onu kim yarattı,Allahtan başka varlık mı var?ya Allah secde emri sırasında şeytanda tecelli ettiyse,ya emri veren batıl ve emre itaat etmeyende hakksa,hakk olarak tecelli edende allahtır batıl olarak tecelli edende,,allaha 99 isim verenler hakkı koymuşlar ama nedense batılı gözardı etmişler,zıtlardan hiçbirinin diğerinden ayrı tek başına bağımsız bir varlığı yoktur,bunu en iyi yin ile yang örneği açıklayabilir,belki bu bizim mantığımıza ters gelecek ve kabul etmek istemeyeceğiz ama allahın sadece hakk olduğunu iddia edip savunmak bence çok yanlış bir düşünce çünkü Allahın zıddı olamaz ve olmamalı ona hakk dediğimizde tam zıddı olan batıla (şeytan)farkında olmadan bir ilahlık atfetmiş oluruz,oysa ondan başka hiçbir varlık yok,ben kuranda geçen kelimei şehadetteki ilah kelimesiyle kastedilenin varlık olduğunu düşünüyorum,yani hiçbir varlık yoktur sadece allah vardır,var gibi görünenlerde birer illüzyondan ibarettir.

motherlode

Kayıtlı Üye
Aslında şeytan mevzusu gittikçe aydınlanıyor. Haksızlığa uğramış. Onun yerinde biz olsak bizde öyle hissederdik.

vasilias

Kayıtlı Üye
kardeşim lsd kullanmayı bırak. böyle yan etkileri oluyor. olmayan şeyleri olmuş zannediyorsun, bir de başkalarına anlatıyorsun :)
kafan güzelmiş ama roman anlatsa gelip buraya yazacakmışsın :D

diyego33

Kayıtlı Üye
motherlode ben şeytanın yanıda olsam oyle hissetmezdim benim ne haddime ki rabbime karşı geleyim beni yedirmiş içirmiş korumuş muhafaza etmiş benin o yokluk çukurundan çıkarmış can vermiş nimetler vermiş o bana ne derse onu yaparım mesela allah beni yoktan var etti yedirdi içirdi merhamet etti sonra deseki seni geri yok edecem dese elbette ona isyan edecek halim yok amenna beni bir anlık bile olsa varlık hissini tattırdın ve merhamet ettin varlığından haberdar ettin sen en hayırlısını bilirsen derdim boyun eğerdim bunu kalbi taşlaşmamış ve kibirle dolup taşmamış her insan söylüyebilir

hadess

Kayıtlı Üye
konuyu baştan sona yorumlarla beraber okudum ilginç aslında böyle şeyler olabiliyor arkadaşlar benimde buna benzer bir olay yaşamışlığım var rüyada yıllar geçti ve hala kelimesi kelimesine hatırlıyorum herşeyi bir yere not düşmeyi yada yazmayı düşünmedim hiç gerekyok hala zihnimde bende rüyamda cehennemde idim bir arkadaşımla beraber cehennemin bekçisi bizi resmen cehennemde gezdiriyordu ve birçok bili veriyordu cehennem hakında günlerce cehennemde kaldık herhangi bir yanma hissi yok ve işin garibi sol kolumuza atılan akreplerle beraber acaip bir rüyaydı son olarak çıktığımızda mevlana celalettin'i ruminin bir kaç öğüdüyle beraber uyanmıştım bende

BELKİ bir uyarı belki bilinçaltı bunu bilemem lakin herşey son ayrıntısına kadar herşey hala aklımda yıllardır tek kelimesini unutmadım yani diyeceğim odurki şeytanla yapılan muhabbet gerçek yada hAYAL yada bilinçaltının oyunu olabilir belki ama kimi insanlar çabuk etkilenir ve benim gibi aklınaın bir köşesine kazınır bunlar unutlmaz yani uzun yada kısa roman yada şiir tadında farketmez
iyi forumlar
bu arada ilk ruhun muhammet (s.a.s) e ait olduğunu bilmiyordum şaşırdım doğrusu araştırsam iyi olacak bu konuyu :)

codzombi

Kayıtlı Üye
Aşırı subjektif bir yazı . Bu yazıyı radikal bir islamcı yazmış . Bu konular gelenler dizisinde illimunati karşıtı videolarda hepsi yayınlanmıştı . Ya iyi de bunları şeytan mı yaptı , yoksa insan mı yaptı . İlginç :)

Yani bir düzen var iyi kötü yönleriyle , düzen işliyor. Yani şeytana suçu atmamalı . Bu ne ya tüm suçu şeytana atmışlar :D Şeytanın görevi varsa , yapıyordur. Ama şimdi o dini bu dini şeytan bozmadı , insan ırkından olan BİZ bozduk. Politik nedenlerden , toplumu kontrol etmek adına, diğer dinleri seçmemeleri için, devlet mi dersin, imparatorluk mu , krallık mı dersin ne dersen de hep üst düzey sınıfa ait insanlar tarafından bozuldu hepsi bilerek bozduruldu . Şimdi yapan insan ırkı . Şeytan bu işin neresinde arkadaş :D

Millet suçu şeytana atadursun , önce bi kendine bakmasını bilsin . Kendisi ne alemde acaba.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...