7 günde ruhani yardımcınız gelsin ...

pınarrrrr

Kayıtlı Üye
merhaba aranızda çok yeniyim bugün sosyal ağda dolaşırken taştemiyse min vetbûnin eşiymin duası ile ruhani bir yardımcımız olabileceği yazıyordu 7 gün 294 kere okursak 10. gün rüyamıza gelip anlaşma yapılacağı sonrasında bizim yardımcımız olacağı hakkında bilgi var idi ancak sorularıma cevap alamadığım için burada yazmak istedim bu duayı okuduğumuzda gelen cinler midir bizimle nasıl bir anlaşma yapılır gelenler kafir mi yoksa müslüman mı bize nasıl yardımcı olur karşılığında bizden ne ister yada göndermek istesek gider mi evdeki diğer kişilere zarar verir mi ve bunu herkes yapabilir mi yukarıda ki kelimenin anlamı nedir bunu yaptığımızda Rabbim e şirk koşmuş olur muyuz bunu deneyen var mı varsa neler yaşamış formdaki bilgili işinin ehli arkadaşlarım bana yardımcı olup sorularımı cevaplayabilir mi,

şimdiden Allah razı olsun ,iyi günler

boristanblue

Kayıtlı Üye
Masum bir şey olmadığını düşünüyorum, şirk koşmaya girer mi diye sormanızdan da hassasiyetiniz olduğunu düşünüyorum, bu derece hassasiyetiniz varken, bence böyle işler ile uğraşmayın derim, bu konu hakkında dennise'nin gerekli açıklamayı mesajınızı gördüğünde yapacağına inanıyorum.

Ü

Üye silindi 62166

Bencede denemeyin birde bunun bir bedeli olabilir size yada sevdiklerinize zarar verebilirler Sakın denemeyin.. zorda kaldığınızda
Allaha dua edin emin olun dualara anında icabet etmesede bir gün kabul eder.. iyi geceler..

Berliner

Kayıtlı Üye
davetler çok ciddi korumalar ister. usulüne uygun davranmanız beklenir. acemi ve icazetsiz biri olduğunuzdan dolayı başınıza büyük bela alabilirsiniz. gelen de davet ettiğiniz hadim ruhani değil oyun oynayan şeytan veya cin olma ihtimali çok yüksek olur. Bu tertibi bilmiyorum ama doğruluğundan da şüphem var. riyazet ve halvet olmadan zaten bu iş çok zor. bence deneyip başınıza durduk yere risk almayın. selametle kalın.

Ella~ella

Kayıtlı Üye
İş
Architect
Gayet güzel düzgün yazmış bi kaç noktalama işareti hatası var sadece hey Allahım dil bilgisi mi öğreniyoruz bişey danışıyor kız belki aceleyle yazdı. İnsanlara yardımcı olmuyorsunuz dalga geçer gibi. Destek olmayacaksanız köstek de olmayın. Okurken gıcık oldum resmen
Bu forumun birinci kuralı güzel Türkçe ve imla kurallarına dikkat etmek. Yöneticiler de sık sık uyarirlar.
Birkaç hata dediğinize göre sizin de ihtiyacınız olmalı, zira en basitinden bir nokta bile göremiyorum ben.

Ella~ella

Kayıtlı Üye
İş
Architect
Yalnız bu forumda değil bu kural heryerde geçerli. Herkesin klavyesi teknolojik aleti bir olmuyor yazarken gözümüzden kaçan noktalama işaretleri olabiliyor. Sizde de yazım yanlışı var ama kimse dalga geçer gibi rencide etmiyor. Biraz empati,belki geliştirir sizi .
Bakın size örnek olmuş bile, düzgün düzgün yazmışsınız ne güzel. ?Bir de baştaki mesajda gözden kaçma durumu falan yok, resmen katledilmiş imla.
Artı olarak benim yazılarımda bir imla hatası yok.
Neyse mesaj verilmiş ve yerine ulaşmış gördüğüm kadarıyla. Daha fazla konu dışı yazmaya gerek yok.
Esen kalın.

Core

Kayıtlı Üye
Bu yöntemle gelecek varlık iyi olmayabilir, siz ne kadar Allah'a bağlı olsaniz bile sizi kandırmalarıda çok kolay dikkat edin.

ayikizleri

Kayıtlı Üye
Ben varlığa değilde kişinin beyin gücüne ve yarattığı elektromanyetik dalgalara daha çok inanıyorum. Siz isteyerek ve inanarak bu duayı söylerseniz bir şey olacağını pek sanmam. Geri tepme ancak kişinin bunu ne amaçla ve nasıl bir ruh halinde yaptığına bağlıdır. Oluşan ve sizi negatif etkileyen karanlık dalga fonksiyonuna ise varlık diyoruz. Yani her şeyi kafanızda yaratırsınız varlığı da, pozitif enerjiyi de, korkuyu da, gerçekliği de.

pınarrrrr

Kayıtlı Üye
Turk dilini ve noktalama işaretleri kullanmayı öğretir belki, siz bir deneyin.
Türkçeyi ve imla kurallarini dogru kullanmak konusunda haklisiniz . Yazdiklarimi is yerinde ve telefondan yazdim , ne demek istedigimi de herkese anlattigima gore sorun yok diye düşünüyorum.Bu arada size edebiyat forumlarina uye olmanizi oneririm .

pınarrrrr

Kayıtlı Üye
Hala rencide etmeye çalışıyorsunuz , ben burdan sizin ne kadar küçük beyinli olabildiğinizi görebiliyorum :) Bende değişen bişey yok yazım düzgündü sizin gibi türkçeyi katledip bide türkçe dersi vermiyorum. Kimseyle dalga geçmeye hakkınız yok bunu baştan söyleyeyim,insanlara ezici üslupla yaklaşamazsınız. Zaten böyle bi yere varamazsınız. İsterseniz siz bana olmayan türkçenizle , dil bilgisi dersi verin karşılığında bende size insan ahlakı dersi vereyim , anlaşabiliriz ;)
Mesajımı aldığınıza göre iyi forumlar.
Ben gercekten üzüldüm.insanlarin minik egolarini tatmin etmek icin karsisindakiyle bu denli umarsizca ugrasmasi cok enterasan . Simdi soyle dusunmek lazim ben bilmiyorsam bile bunu burada yazmak arkadasa ne kazandirdi ? Ya da bu kadar rahatsiz olduysa okumak zorunda degil cunki konuyla ilgili bisey yazmamis .Neyse benim icin cok onemli degil ben kendimi biliyorum .Geri de kalanlar icin de dua edecegim Allah kalplerine iyilik tohumlari atsin ? Yazismalarimizdan anlasilacagi gibi iyi bir aile terbiyesi aldim , kendimce iyi bir insan oldugum kanaatindeyim ( kimseyi rencide etmeye calismam , kalp kirmam) ve yuksek lisans mezunuyum , tekrar söylüyorum telefondan yazinca ve hizli yazinca hatalar olabiliyor , ne yazdigim anlasiliyorsa sıkıntı yok benim icin , hosgoru bir INSANA yaki
san en guzel vasıf zira ...

Ü

Üye silindi 58480

Bu ritueller ise yaramaz.
Futbolcu maca isinmak icin 7 dakka lik bi rituel yapar. Acma germe kosma vs. Yetenegini aktif etmesi icin bu gerekir. Siz zannediyor musunuz ki o fitbolcunun yerinde siz olsaniz 7 dakikalik o isinma ritueli ile 90 dakikalik bir maca dayanabilirisiniz ? Tikanirsiniz, sakatlanirsiniz, yuhalanirsiniz, zulum gorursunuz layik olmadiginiz bir seye kalkistiginiz icin !

Demek ki bu rituellerin arka planinda cok ciddi bir calisma , emek harcama hatta hayatini adama soz konusudur
Rituel, sadece altligi olan ve anlamsal butunlukle orgulenmis inanc/yetenek sistemlerinin potansiyelini aciga vurur. Onu da rituelin kendisine borclu olmazsiniz.