313 sayısı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sehvayil

Kayıtlı Üye
selam arkadaşlar sormak istediğim bir soru var geçenlerde bir arkadaşım bana dedi ki;
kuranı hatim ediyorsan eğer farklı bir yol izlemeni tavsiye ederim.okuduğun her ayeti 313 kere okuyarak kuranı hatim et çok uzun sürer hatim etmen ama çok faydasını görürsün dedi başka da bişey söylemedi acaba daha kapsamlı bilgisi olan varmı?

La-edri

Kayıtlı Üye
Her devirde bulunan bir toplulugun sayisidir bu 313, yani bu kisiler Allah'in has kullaridir havasin üstündeki havaslar yani secilmislerin secilmisleri diyebiliriz, bedir ehli diyede anilirlar baslangic itibariyle fakat her devirde yerlerini bir baskasina biraktiklari icin hep 313 kisi olarak bilinir. Bunu saadece bilgi olarak yaziyorum buyaraya bahsettiginiz üzere Kur'an i 313 kere okumak ile ne alakasi var bilmiyorum cok bir alakasi oldugunu sanmiyorum zira bu kisilerin yerine gecmek saadece kurani yüzeysel okumakla olmaz hayati feda ile özel bir egitim ve adanisla alakali bir durumdur.

sekiz8

Kayıtlı Üye
313 bedir ashabı sayısıdır, benim tecrübelerime dayanarak berhetiyyenin şerhinde müthiş işe yarıyor, kuranı hiç öyle hatmetmedim edenide duymadım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...