2 yıl önce wiccaydım ve başıma kötü şeyler gelmişti. Wiccalıkla alakası varmıdır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aşk1

Banlı Kullanıcı
Bu sitenin ne sitesi olduğunu size sormuyorum.Ne sitesi olduğunuda iyi biliyorum.Benim saçmaladığımı nereden biliyorsunuz.Sizin bana saçmalıyor demeye hakkınız yoktur.Sizin gibi saygısız insanları bu forumda görmek istemiyorum.Yazdığınız bu hakaret yazılardan belli oluyor kimin kirlilik yaptığı.

İnancınız her neyse o inanca yönelik sitelere yazılcak şeyleri getirip buraya yazamazsınız.
Sizin saygı anlayışınız bu mu? siz daha siteye saygı duyamıyorsunuz sizin ve senin gibilerin saygısızlığına saygı gösterilcek değil. Saygısı olmaz bunun.

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Bir insanın saygılı olmasını istemek yanlış değildir.Saygısız kelimesi saygılı olmasının gerektiği anlamındadır.

@Y$e

Kayıtlı Üye
Başınıza gelen şeyler "Wiccan" olduğunuz için değil "Wiccanlığı hayal gücünüze uyarlayarak duyurup ailenizi korkuttuğunuz için" başınıza gelmiştir.
Ya aileniz ne kadar korkmuş ve çaresizleşmiş ki sizi bir akıl hastanesine kapatmaya gönülleri razı gelmiş.(Ki kesinlikle onaylamıyorum.)
Ya da aileniz çok katı bu yüzden ufak tefek abartmalarınızı gözlerinde büyütmüşler ve sizi haksız yere 1 ay mahkum etmişler.(Bu çok sapkınca)
Her iki düşünce de çok rahatsız edici.
Ama şöyle de bir gerçek var: "Başından beri kibre büründüğünüz ve Wiccanlığın temel prensiplerini hiç kavrayamamış olmanız."
Kendi dinim olsun ya da olmasın hiçbir dinin ya da inanç isteminin özünün kavranmadan kabullenilmesini doğru bulmuyorum.
Hele de hangi din olursa olsun bununla böbürlenip etrafındakileri korkutmaya çalışanları hiç doğru bulmuyorum.
Kişisel zaaflarınız -sizin deyiminizle egonuz- sizi bu duruma getirmiş.
Ve dediğim gibi siz zaten hiçbir zaman Wiccan olmayı benimseyememişsiniz.
O yüzden 3 kat yasasının alakası olduğunu düşünmüyorum.
Nerden biliyorsunuz diye sorarsanız da:
"Bir Wiccan kesinlikle sahip olduğu ya da elde etmeye çalıştığı yetilerle kimseye böbürlenmez. Bunu kişisel amaçlarına araç etmez."

Keira

Moderator
Bu ilk ve son uyarıdır. Bu site din sitesi ya da Müslümanlık sitesi değildir. Kimseye dinini seçtirmek kendi dinine göre doğru yol göstermekte hiçbir site üyesinin haddi değildir. Ancak konu hakkında yorum yazabilirsiniz. Sevgi ve ışıkla..

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Benim siteye her zaman saygım vardır.Bundan şüphen olmasın.Sizin siteye saygınız olsa idi bu şekilde davranmazdınız.Siz bu siteye, insanların düşüncelerine ve inançlarına saygı duymamanız en büyük saygısızlıktır.
Sn.Daryana açtığı konuda müslümanlıktan ve wiccanın islam dinine ters düştüğünden bahsetmektedir.Benimde bir müslüman olarak ona düşüncelerimi sunmamın neresi yanlıştır.ve siz neden bu kadar tepki gösteriyorsunuz.Başkalarının yazdıkları sizi neden bu kadar ilgilendiriyor.
Benim yazdıklarıma sn. Daryana'nın cevap vermesi doğrudur.sizin saygısızlığınız değil.

Keira

Moderator
Benim siteye her zaman saygım vardır.Bundan şüphen olmasın.Sizin siteye saygınız olsa idi bu şekilde davranmazdınız.Siz bu siteye, insanların düşüncelerine ve inançlarına saygı duymamanız en büyük saygısızlıktır.
Sn.Daryana açtığı konuda müslümanlıktan ve wiccanın islam dinine ters düştüğünden bahsetmektedir.Benimde bir müslüman olarak ona düşüncelerimi sunmamın neresi yanlıştır.ve siz neden bu kadar tepki gösteriyorsunuz.Başkalarının yazdıkları sizi neden bu kadar ilgilendiriyor.
Benim yazdıklarıma sn. Daryana'nın cevap vermesi doğrudur.sizin saygısızlığınız değil.

Hala uzatıyorsunuz.. Yazdıklarımızı kaile almıyorsunuz sanırım. Son uyarı.

focus

Kayıtlı Üye
öncelikle uyarı üstüne uyarı nedir bu durum?
niye kavgasız meseleleri çözemiyormuyuz?
bizler o kültür ve akıl birikimine sahip insanlarız. aksini düşünmemiz bizi burda birleştirmezdi.
öncelikle bu kardeşimize bilgilerimiz ve güçlerimiz ışıgında yardımcı olmak gerek diye düşünüyorum. sanırım bu konuda hepimiz hem fikiriz.

son söz : birliğin oldugu yerde dirlik olur, ama ayrılıkta azap vardır.

ve hiçbirimiz azabı istemeyiz.

gerisini sizler tasavvur edin lütfen.

saglıcakla ve ışıkla kalın.

AJA

Elit Üye
Konuyu açan arkadaşım ; karar için kesinlikle acele etmeyin.Din benim onun önerisi ile yaşanmaz.Zamanla fikirleriniz oturup nerde durmak isteğinizi analiz ediceksiniz.Henüz yaşınız da genç .Bazen otuzlu kırklı yaşlarda bile inançlar değişebiliyor.Acele edip kendinizi yıpratmayın.Büyü egonuza tavan yaptırıyor çünki yaşanmışıklarınız az.Büyüyü falan ellemeyin bir süre.Doğayla iç içe olmak için bir sebebe de ihtiyacınız yok ayrıca :)

Misstremotada

Banlı Kullanıcı
Aynı şeyleri tecrübe etmek istemiyorsan, uğraşacak başka şeyler bulabilirsin canım.
Kulağa normallik dışında anormal bir durum geliyor, ama yaşın gereği bu tarz şeyleri çocukluğa vermek gerekir diye düşünüyorum.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Ailemde ki herkes de cin olmasına rağmen ve çağıramadığım yüzlerce cinim olmasına rağmen tek düşündüğüm şey şudur.Ateist yada müslüman değilim hristiyan hiç değilim bir kaç asır da gelip geçen yada gelecek olan hiç bir dine de bağlı değilim ama hepsine saygım var ama sende anlamadığım konu şu hindistanda yaşıyor olsaydın müslümanlık doğal olarak olmuycaktı ve o zaman acaba beni öküzler mi cezalandırıyor diye düşünücektin? fazla bir şey yazmak istemiyorum ama ya cehennemi tadıcaksın yada cennette pas tutucaksın ben cehenneme cennete tercih ederim tabi seni bilemem.Ve birde eğer gerçekten de dediğin gibi özel güçlerin varsa toprağın da bol olsun..Bunları kullanmaya bak hayatını harcama dediğim gibi ya git müslüman ol namazını bırakma bu devrin insanlarının yaptığını yap yada bundan binlerce yıl önce tek gerçeklik olan ve hala devam eden özelliklerini kullan.Bir örnek veriyim 1 yaşında ki bebeğe tecavüz edip boğazını kesip karnını deşen ve sonrasında bunun resimlerini internete atan bir insanın cennette ki yeri nedir ve ne kadardır bunu bir düşün. ve sonrasında gitmek istediğin yeri kendine sor ve ona göre haraket et.Ha ben senin yerinde olsaydım :) umarım anlamışsındır bol şans :)

Daryana

Kayıtlı Üye
Wicca bir din , sırf bir din seçtin diye ilahi adalet sana ters mi düşecek?

Yaptıklarından sorumlusun , karşılığını alırsın . Ki almışsın olay bu , başka şeylere yormamak gerek .

Ayrıca wicca lık doğa tabanlı , normal dinler gibi sıradan bir din , özel falan değil hani . Witch (cadı ) olmak için doğuştan yetenek şart ve herhangi bir dinden olur .

Ruhsal gelişimi , farklı yollardan tamamlıyorsun , sonuç olarak herkes aynı yere çıkıyor , kendini neye ait hissediyorsan onu seçmelisin.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Ben cadıyım demedim. Cadı olup olmadığımıda bilmiyorum. sadece "cadı" adlı çizgi filmden etkilendiğimden bahsettim. O çizgi film beni her zaman maji yapmaya teşvik etti ve özendirdi. Ve o çizgi filmi izlediğimde daha 10 yaşlarındaydım. yani bundan 7 yıl öncesinden bahsediyorum ve o zamanlardan beri bu istek içimde bulunuyor

Benimde size bir önerim var kardeşim wicca yı denmişsin başına neler gelmiş.Niye bir daha aynı şeyleri deniceksin.Birde islamiyeti dene ama öle sıradan değil ben inanıyorum deyip neler yapan var.Temiz bir kalple her şeye tövbe edip.Namazını kıl duanı et,ve islamın gereklerini gücün yettiğince yap Allaha tam teslimiyet göster.Ve bir müddet yılmadan yap bunları inanıyorum rabbim sana çok güzel yollar açacaktır.Hiç olmassa bir kaç ay tam dene o içine gelen yada içinde hissettiğin seni farklı yollara çağıran sesler ne olacak sonucu hep birlikte görelim.Zaten bu çizgi filmler,filmler özellikle çocukları çok etkiliyo.Ve beyinlere gizli mesajlar gönderiliyo.Bunlar ispatlanmış.
İnanmak çok güzel bi duygu.Eğer bu inancım olmasa hayatı düşünemiyorum.Ve son olarakta biliyorum Allah'ın bir adaleti var ve mutlaka birgün gelecek,bu dünyada ya da ahirette...

Yorumunuz için teşekkür ederim fakat islam dininde benim öldürülmem gerektiği vurgulanıyor. Çünkü heteroseksüel değilim.

Sen daha kendi içindeki çelişkileri çözememişsin. Bak yazılarında ne güzel diyorsun Allah yolundamı gitsem. Senin bağlı olduğun belli aslında. Allahı biliyorsan, yolunu biliyorsan daha ne. Bak ben sana söyleyeyim islam bana uymuyor diyorsun ya aslında pek çok gence uymayan onun aşırı sistamatikmiş gibi gösterilen yapısı, bizlere dayatılan günahlar ve yasaklar listesi oysa biraz gayret etsek gerçekten tanımayı denesek herşey başka olacak ve doğaya kendini yakın hissetmeye gelince bundan doğal ne varki biz doğanın parçasıyız sen bu doğaya kendini yakın hissetmede sokağa çöp atarken gösteriyormusun ya da birilerini pet şişeleri fırlatırken gördüğünde o enerji aldığın toprağı öldürdükleri için müdahale ediyormusun onu söyle. Bende kedini doğaya ait hissederim Rüzgarın tenime deymesinden duyduğum haz ya ta tek başıma çıplak ayaklarla bir sonraki adımda önüme ne çıkar diye düşünmeden korkmadan yürümek o özgürlük duygusu tabiadın seni sarmaladığını hissetmek bunlar doğamızın parçası sen biraz daha fazlasını istiyorsun yani o doğanın enerjisini arada bir ödünç istiyorsun sadece hepsi bu 3 katı kuralı doğada da geçerli unutmayın arkadaşlar ne yaparsanız yapın yaradanı ve onun yarattıklarını ( Tabiatı ) incitmeden yapın. :)

Yorumun için çok teşekkürler fakat islam dinini benimseyemememin nedeni kendimi karşı cinsin bir üyesi gibi hissettmemden kaynaklanıyor. transseksüel olacağım ve bu islam dininde yer görmüyor malesef. Ayrıca çevre konusunda duyarlı bir insanım bundan şüpheniz olmasın.

İlk olarak başına gelenler de bende Tai Chi Chuan gibi düşünüyorum. Evet heveslenmiş Wicca yoluna girmişsin ya da girdiğini zannetmişsin. Bunun için bir şey diyemem belki ama yaptıklarınız ne olursa olsun size geri dönmüş. Başınıza bunlar geldikten sonra tekrar islamiyeti seçmişsin ve bu yolda ilerlemişsin. Ben diğer arkadaşlar gibi onu seç bunu seç demeyeceğim. Ki aslında bunu kimse yapmamalı. Çünkü kimse tarafsız olarak bak(a)mayacak bu olaya. Buna tamamen kendin karar vermelisin. Kendini dinlemelisin. Sen wiccan olduğunda ritüelleri yaparken birşeylerin yanlış olduğunu hissediyorsan ve ya tam tersi islamiyette Allah'a ibadet ederken bir şeylerin yanlış olduğunu hissediyor ve huzursuz oluyorsan demek ki o inancı ve ya dini kabul edemiyorsun. Bu sebeple buradaki hiç bir arkadaşım sana doğru olan tavsiyeyi veremez çünkü kimse senin neyi nasıl hissettiğini bilemez. Sen şu an karar vermeden önce kendini dinlemeyi seç. Ve biraz da zamana bırak. İnandığın ya da inanacağın her ne olacaksa zaten zamanla farkında bile olmadan o tarafa çekileceksin. Ya da kendini o yolda bulacaksın. İster wiccan ol Tanrımıza ve Tanrıçamıza dua et, ister müslüman ol Allah'a dua et. Bunu sadece kendin için yap. Başkalarına bakma başkalarını duyma. Sadece kendine yönel ve kendi iç sesini duy. Malesef sana başka tavsiyede kimse bulunamaz. Şimdiden seçtiğin yolda sana şans ve umut dilerim...

Yorumun için teşekkür ederim. Wicca olduğumu zannetmedim wicca olmak için ritüeller paylaşılmıştı ve o ritüelleri eksiksiz uygulamıştım. ve kendimi wicca olarak görmeye başlamıştım. sonradan İslamiyeti seçsemde huzursuzum çünkü islamiyette transseksüellere hoşgörü gösterilmiyor. ben kendimi karşı cinsin bir üyesi olarak hissediyorum ve bu islam dininde suç sayılıyor.

1. Wiccalığın 13 prensibinde 3 katı kuralından bahsediyor. Ne ekersen onu biçersin. Ne yaparsan 3 katını evren sana yollar. Yalnız bu iyilik ve kötülük kavramları evrene göre görecelidir. Örneğin iki sevgili ayrıldı. Onları birleştirmek için yapılacak büyü size gayet masum ve iyi niyetli görünebilir. Ancak belki ikisininde ayrı kalmasında onların hayatları açısından büyük bir hayır vardır ve siz onları yeniden birleştirerek o hayrı şer ile değiştirebilirsiniz. Bu yüzden uygulama yapmadan önce doğuracağı sonuçları uzun uzun düşünmelisiniz. Neyin iyi neyin kötü olduğu bazen değişebilir.
2. Wiccan olduğunuz için Yaratıcı sizi cezalandırmaz. Sonuçta hepimizin inandığı Yaratıcı aynı, sadece ibadet yollarımız farklı.
3. Burada kimse size Müslüman ol, Wiccan ol, Ateist ol diyemez. Önemli olan sizin hissettikleriniz.. Siz Yaratıcıya nasıl yakınsanız o yoldan ilerlersiniz..

Gelelim gördüğüm yanlış yorumlara:
a) Wiccalık, Paganizmin Neopaganizm kolunda olan bir inanış biçimidir ve paganizm çok farklı uygulama ve ibadetler içeren, geniş kollara sahip bir dindir. Hem müslüman olup hem wiccan olunmaz. Bu hem Hristiyanım hem Müslümanım demek gibi bir şeydir.
b) Wiccan olduğunuz diye hemen cadı olacaksınız diye bir şey yoktur. Herkes her hangi bir ritüel yapmadan wiccan olup, wiccanlara özgü ibadetleri gerçekleştirerek inancını yaşayabilir. Ancak cadı olmak doğuştan gelen bir yetenektir, yaşam biçimidir ve bu yaşam biçiminin yolu sancılı, ağır ve zahmetlidir; kolay değildir. Cadı oldum demekle olunmaz. Her inançtan cadı olabilir.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Cadı oldum demedim sadece wicca dinine mensup olmuştum fakat tabikide kendimi cadı gibi hissediyordum yaptığım majilerle vesaire...o zamanlar 15 yaşındaydım ve o yaşam biçimine ayak uydurmaya çalışıyordum fakat bu tür kötü olaylar yaşayınca vazgeçtim. bu arada ben ritüeller yaparak wicca oldum çünkü ritüeller yaparak wicca olabileceğim yazıyordu forumda ve uygulamaktan kaçınmadım.

Anlattıklarınızı sanki ortada bir şey yokmuşta ama yaşanılmış şeyler gibi göstererek anlatmışsınız.
Diyorsunuz ki hastalığımın adı bile yoktu diye :)
Hiçbir şekilde adı konulmadan size ne tedavi uygulanır ne de hastaneye yatırılırsınız.
Ve kendinizi dikkat ettiyseniz hep sağlıklı görüyorsunuz.
Hastaneye yatırılmak ciddi bir konu ve hastalığınız her neyse tekrarlayabilir ki ruhsal hastalıklar böyle oyüzden kendinize dikkat edin yaşamayın bu durumu birdaha.
Çocuksunuz daha reşit bile değilsiniz bence 18 yaşından küçük olmak ve bu konuda bilgisi olmayandan bilgi almadan bu konularla ilgili bir şey yapılması doğru değil. Bu konu için hasassınız kaldıramayacağınız bir durum ki baş edememişsiniz kendiniz için başka şeylere yönelin. Hastalıgınızı tekrarlatmayın.

Bana antidepresan ilaç tedavisi uygulandı fakat bana hastalığımın ne olduğu söylenmedi ailemede söylenmedi. yani bir teşhis yok.Doktorum bana açıkça intihara teşebbüsten dolayı yattığımı söyledi. Ama bana, şizofreni, depresyon vb. bir teşhis konulmadı. Dediğim gibi sağlıklıydım fakat o gece çok sinirliydim ve blöf yapmak istedim. bu blöfüde gerçekmiş gibi doktorun karşısında, "evet blöf yapmadım edecektim" diye açıkladım. Dolayısıylada beni yatırdı. Bahsettiğim çocukça tavırda buydu. Ailem orada numara yaptığımı anlamasın diye doktorada evet edecektim demek zorunda kaldım. O an kendi kuyumu kazdığımı bile farkedemedim.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Wiccan'dım ve wiccan dinine mensup olsamda, bir yandan dediğiniz gibi ailemide korkutmaya çalıştım. 15 yaşındayım, 15 yaşındaykende yaşım gereği olgun davranan biri değildim ve sırf beni çok sevsinler benden korksunlar her istediğimi yaptırayım düşüncesiyle çocukluk yaptım. Ama kendi içimde wiccalığı yaşadım ve ben ailemi korkutmak vb. şeyler için wicca olmadım. sadece istemiştim hissetmiştim. içimden gelmişti. bu korkutma olayı sonradan aklıma giren bir fikirdi ve dediklerinizin geri kalanınada katılıyorum. Benim annem babam ayrı ve annem beni naparsam yapayım yatırmazdı oraya. ama baba tarafım biraz bilgisiz bu konularda. yenilikçi değiller bu konularda ve dediğiniz gibi o 2 düşüncede çok kötü. Ailem aslında benden korktuğu için değil intihar etceğimi sandıkları için ve bana cinlerin musallat olduğunu sandıkları için oraya götürdüler. orada düzeleceğimi düşündüler. 1 ay yatıracaklarınıda bilmiyorlardı. 3 - 4 gün tedavi olup çıkarım sanmışlar. tabi bana öyle söylendi gerçeğini bilmiyorum. Bu arada ego durumunu yanlış anlamışsınız. Ben bir çıkar doğrultusunda olmadan wiccan olmayı seçtim. wiccan olduktan sonra, "ilerleyen zamanlarda yaptığım majileri egom için kullandım."

Başınıza gelen şeyler "Wiccan" olduğunuz için değil "Wiccanlığı hayal gücünüze uyarlayarak duyurup ailenizi korkuttuğunuz için" başınıza gelmiştir.
Ya aileniz ne kadar korkmuş ve çaresizleşmiş ki sizi bir akıl hastanesine kapatmaya gönülleri razı gelmiş.(Ki kesinlikle onaylamıyorum.)
Ya da aileniz çok katı bu yüzden ufak tefek abartmalarınızı gözlerinde büyütmüşler ve sizi haksız yere 1 ay mahkum etmişler.(Bu çok sapkınca)
Her iki düşünce de çok rahatsız edici.
Ama şöyle de bir gerçek var: "Başından beri kibre büründüğünüz ve Wiccanlığın temel prensiplerini hiç kavrayamamış olmanız."
Kendi dinim olsun ya da olmasın hiçbir dinin ya da inanç isteminin özünün kavranmadan kabullenilmesini doğru bulmuyorum.
Hele de hangi din olursa olsun bununla böbürlenip etrafındakileri korkutmaya çalışanları hiç doğru bulmuyorum.
Kişisel zaaflarınız -sizin deyiminizle egonuz- sizi bu duruma getirmiş.
Ve dediğim gibi siz zaten hiçbir zaman Wiccan olmayı benimseyememişsiniz.
O yüzden 3 kat yasasının alakası olduğunu düşünmüyorum.
Nerden biliyorsunuz diye sorarsanız da:
"Bir Wiccan kesinlikle sahip olduğu ya da elde etmeye çalıştığı yetilerle kimseye böbürlenmez. Bunu kişisel amaçlarına araç etmez."

Yorumunuz için teşekkür ederim. Wiccan'dım ve wiccan dinine mensup olsamda, bir yandan dediğiniz gibi ailemide korkutmaya çalıştım. 15 yaşındayım, 15 yaşındaykende yaşım gereği olgun davranan biri değildim ve sırf beni çok sevsinler benden korksunlar her istediğimi yaptırayım düşüncesiyle çocukluk yaptım. Ama kendi içimde wiccalığı yaşadım ve ben ailemi korkutmak vb. şeyler için wicca olmadım. sadece istemiştim hissetmiştim. içimden gelmişti. bu korkutma olayı sonradan aklıma giren bir fikirdi ve dediklerinizin geri kalanınada katılıyorum. Benim annem babam ayrı ve annem beni naparsam yapayım yatırmazdı oraya. ama baba tarafım biraz bilgisiz bu konularda. yenilikçi değiller bu konularda ve dediğiniz gibi o 2 düşüncede çok kötü. Ailem aslında benden korktuğu için değil intihar etceğimi sandıkları için ve bana cinlerin musallat olduğunu sandıkları için oraya götürdüler. orada düzeleceğimi düşündüler. 1 ay yatıracaklarınıda bilmiyorlardı. 3 - 4 gün tedavi olup çıkarım sanmışlar. tabi bana öyle söylendi gerçeğini bilmiyorum. Bu arada ego durumunu yanlış anlamışsınız. Ben bir çıkar doğrultusunda olmadan wiccan olmayı seçtim. wiccan olduktan sonra, "ilerleyen zamanlarda yaptığım majileri egom için kullandım."

(Not: bir önceki yorumumda, bana yorumunu yazan arkadaşıma alıntı yapmadan cevap vermişim. şuan aynısını yazma amacım flood değil. bundan önceki yorumumuda silemedim.)

Merhaba konuyla ilginiz için teşekür ederim fakat wiccanlığın, islam dinine ters düştüğünden bahsetmedim. görüşlerimin islam dinine ters düştüğünden bahsettim. görüşlerimden kastımda, ben kendimi karşı cinsten bir birey olarak görüyorum kısacası transseksüel olacağım ve transseksüelliğin islam dinine ters düştüğünü kasetmek istemiştim.

Konuyu açan arkadaşım ; karar için kesinlikle acele etmeyin.Din benim onun önerisi ile yaşanmaz.Zamanla fikirleriniz oturup nerde durmak isteğinizi analiz ediceksiniz.Henüz yaşınız da genç .Bazen otuzlu kırklı yaşlarda bile inançlar değişebiliyor.Acele edip kendinizi yıpratmayın.Büyü egonuza tavan yaptırıyor çünki yaşanmışıklarınız az.Büyüyü falan ellemeyin bir süre.Doğayla iç içe olmak için bir sebebe de ihtiyacınız yok ayrıca :)

Yorumunuz için teşekkür ediyorum. Majilerin işe yaraması herkese bir nebze ego tatmini sağlar diye düşünüyorum. Sonuçta istediğimiz şeyi gerçekleştiriyoruz maji ile. ve bununla duyduğumuz gurur, sevinçte ego tatminimizi sağlayabiliyor :) Şahsen aramızda yaptığı maji işe yaradığı halde sevinmeyecek veya herhangi bir tepki vermeyecek birisi olduğunu sanmıyorum :)

Ailemde ki herkes de cin olmasına rağmen ve çağıramadığım yüzlerce cinim olmasına rağmen tek düşündüğüm şey şudur.Ateist yada müslüman değilim hristiyan hiç değilim bir kaç asır da gelip geçen yada gelecek olan hiç bir dine de bağlı değilim ama hepsine saygım var ama sende anlamadığım konu şu hindistanda yaşıyor olsaydın müslümanlık doğal olarak olmuycaktı ve o zaman acaba beni öküzler mi cezalandırıyor diye düşünücektin? fazla bir şey yazmak istemiyorum ama ya cehennemi tadıcaksın yada cennette pas tutucaksın ben cehenneme cennete tercih ederim tabi seni bilemem.Ve birde eğer gerçekten de dediğin gibi özel güçlerin varsa toprağın da bol olsun..Bunları kullanmaya bak hayatını harcama dediğim gibi ya git müslüman ol namazını bırakma bu devrin insanlarının yaptığını yap yada bundan binlerce yıl önce tek gerçeklik olan ve hala devam eden özelliklerini kullan.Bir örnek veriyim 1 yaşında ki bebeğe tecavüz edip boğazını kesip karnını deşen ve sonrasında bunun resimlerini internete atan bir insanın cennette ki yeri nedir ve ne kadardır bunu bir düşün. ve sonrasında gitmek istediğin yeri kendine sor ve ona göre haraket et.Ha ben senin yerinde olsaydım :) umarım anlamışsındır bol şans :)

Yorumunuz için teşekkürler. "sende anlamadığım konu şu hindistanda yaşıyor olsaydın müslümanlık doğal olarak olmuycaktı ve o zaman acaba beni öküzler mi cezalandırıyor diye mi düşünücektin? " sorusunu görünce,

kendi kendime, " Ben hindistanda yaşıyor olsaydım o zamanda beni öküzler cezalandırıyor diye düşünecektim ama doğduğum yetiştiğim yerde allah korkusu zihnime öyle kazınmışki, zihnime kazınan kurallara ters davrandığım için cezalandırıldığımı düşünüyorum" dediğim geldi aklıma. Ama bu kadar şey yaşadıktan sonrada cezalandırıldım mı? öyleyse beni ne, kim cezalandırdı? diye sormadanda edemiyorum kendime.

ve bu arada maji yapabilmek için özel güce gerek yok insanın enerjisiyle alakalı bir şey olduğunu düşünüyorum. yani özel bir güç değil bu. toprak elementine yatkın hissetmemin sebebiyse bana huzur vermesi. sinirimi stresimi almasından kaynaklanıyor.

Yorum yapan herkese teşekkürler elimden geldiğince herkesin yorumunu yanıtladım. Bazı yanlış anlaşılmaları düzeltmeye çalıştım fakat daha önyargısız bir şekilde bana destek olursanız çok sevinirim. bazı arkadaşlara söyledim. wiccan olmayı asla kötü bir niyet için istemedim. sadece majiyi kötü niyetle yaptım. ve ben wiccan olduktan bir kaç ay sonra maji çalışmalarıma başlamıştım. yani maji yapmadan öncede wiccandım ve içimden geldiği için wiccanlığı seçmiştim.

@Y$e

Kayıtlı Üye

Anladığım kadarıyla size yardımcı olmaya çalıştım. Birkaç yanlış anlamam olabilir. Ama ben yine de düşüncemin arkasındayım.
Wiccandım diyorsunuz ardından da başıma kötü şeyler geldi Allah mı beni cezalandırdı diyorsunuz.
Yani bir müslüman gibi düşünüyorsunuz daha geneli de semavi dinlere inanan biri gibi.
Sonra Allah'a mı inanmalıyım diyorsunuz, Allah beni cezalandırdı diye düşündüm -tam olarak olmasa da- Allah yolundayım diyorsunuz.
Bir yandan da 3 kat yasasından bahsediyorsunuz.
Biraz kendinizle çelişiyorsunuz.
Bu yüzden diyorum temel prensipleri kavrayamamışsınız diye.
Yanlış anlamayın amacım sizi küçük düşürmek değil.
15 yaşındaymışsınız ve bir akıma kapılmışsınız gitmiş.
Akım diyorum çünkü davranışlarınızla dinimizin gerekleri hiç uyuşmuyor.
Yani Wicca dinine mensup olamamışsınız.
Olsaydınız dine girer girmez ya da bundan aylar sonra ya da yıllar sonra dahi olsa,
Egonuzu işin içine katmazdınız.

Size kalmış tabiki müslüman olmak ya da Wiccan olmak ama ben bu ikilemde kalmanızı doğru bulmuyorum.
Çünkü herhangi bir dine mensup olduktan birkaç ay sonra diğeri sizin aklınızı çelecek.
Gerçek bir Wiccan ya da Müslüman asla çelişkide kalmaz.
Wiccan doğayı temel alıp Tanrı ve Tanrıçalarının yolunda devam eder.
Müslüman Kuran'a yönelip hayatını ibadetleriyle ve Allah korkusuyla geçirir.
Siz öyle bir ikilemde kalmışsınız ki. Bunu anlamak güç.
Buna çözüm bulmak ise çok daha güç.

Daryana

Kayıtlı Üye
Anladığım kadarıyla size yardımcı olmaya çalıştım. Birkaç yanlış anlamam olabilir. Ama ben yine de düşüncemin arkasındayım.
Wiccandım diyorsunuz ardından da başıma kötü şeyler geldi Allah mı beni cezalandırdı diyorsunuz.
Yani bir müslüman gibi düşünüyorsunuz daha geneli de semavi dinlere inanan biri gibi.
Sonra Allah'a mı inanmalıyım diyorsunuz, Allah beni cezalandırdı diye düşündüm -tam olarak olmasa da- Allah yolundayım diyorsunuz.
Bir yandan da 3 kat yasasından bahsediyorsunuz.
Biraz kendinizle çelişiyorsunuz.
Bu yüzden diyorum temel prensipleri kavrayamamışsınız diye.
Yanlış anlamayın amacım sizi küçük düşürmek değil.
15 yaşındaymışsınız ve bir akıma kapılmışsınız gitmiş.
Akım diyorum çünkü davranışlarınızla dinimizin gerekleri hiç uyuşmuyor.
Yani Wicca dinine mensup olamamışsınız.
Olsaydınız dine girer girmez ya da bundan aylar sonra ya da yıllar sonra dahi olsa,
Egonuzu işin içine katmazdınız.

Size kalmış tabiki müslüman olmak ya da Wiccan olmak ama ben bu ikilemde kalmanızı doğru bulmuyorum.
Çünkü herhangi bir dine mensup olduktan birkaç ay sonra diğeri sizin aklınızı çelecek.
Gerçek bir Wiccan ya da Müslüman asla çelişkide kalmaz.
Wiccan doğayı temel alıp Tanrı ve Tanrıçalarının yolunda devam eder.
Müslüman Kuran'a yönelip hayatını ibadetleriyle ve Allah korkusuyla geçirir.
Siz öyle bir ikilemde kalmışsınız ki. Bunu anlamak güç.
Buna çözüm bulmak ise çok daha güç.

Yorumunuz için teşekkürler. dediklerinizde haklısınız bende demek istediğinizi şuan daha iyi anladım. umarım bir an önce çözüm bulabilirim. ama geçmişte yaşadığım ve gösterdiğim davranışlar birdaha wiccan olmama engel değil diye düşünüyorum çünkü 15 yaşımdaki ben ile şuanki ben arasında çok fark var. Herşeyden önce artık egoist birisi değilim. eskisi kadar önyargılı ve kibirlide değilim. Ama yapılan yorumlar, verilen tavsiyelerden yola çıkarak din meselelerini irdelemeyeceğim bir süre. çünkü, önce bazı çelişkilerden ve kafamdaki soru işaretlerinden kurtulmalıyım, bir açıklığa kavuşturmalıyım. Din konusunda şu aralar kafam çok karışık umarım bir an önce çözüm bulurum. Yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim

alin

Kayıtlı Üye
Sayın Daryana, arka arkaya mesaj yazmak kural dışıdır. Ayrıca yeterli yanıt doyumuna ulaştığından konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...