2 yıl önce wiccaydım ve başıma kötü şeyler gelmişti. Wiccalıkla alakası varmıdır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Daryana

Kayıtlı Üye
Merhaba herkese. ben 2011 yazlarında wicca olmuştum. Wicca olurken ritüel ve benzeri bir uygulama yapmadım fakat kendimi o dine ait hissediyordum. Çünkü çok benimsiyordum. Çocukluğumdan beri gelen bir cadılık merakı var bende. Witch denen çizgi filmi çok izlerdim küçükken ve çok etkilenirdim, benimserdim. Kısacası çocukluktan beri olan isteğim merakım beni bir wicca olmaya teşvik etti. Araştırdım ve olmak istedim. Fakat ben wicca olduktan sonra ( olduğumu hissettikten sonra ) "ne yaparsanız yapın ama kimseye zarar vermeyin" kuralına rağmen. bir adet zarar verici büyü yapmıştım. kardeşlerim kavga etsin diye, 2 taşı birbirine çarparak önce yakıp, sonra suya atılan bir maji vardı ve onu uyguladım. İşede yaradı gibi oldu kardeşlerim hafif bi kavga yaşadı ama bende o gece babamla çok kötü kavga ettim. Hatta intihara teşebbüs ettim atacaktım kendimi aşağıya. o derece büyük bir kavgaydı. Ben wiccalığı birazda egom için kullanıyordum. Büyü yapabildiğimi söylüyordum ve ailemi korkutmaya çalışıyordum. Cinlerle irtibat kuramasamda, kurabildiğimi söylüyordum. 15 yaşındaki bir çocuğun büyü yapmasını vb. eylemlerde bulunmasını psikolojik bir hastalık olarak nitelendiriyordu. Babam psikolojimin çok bozulduğunu düşündü ve beni manisa ruh ve sinir hastalıkları hastanesine yatırdı. Akli dengemde bir problem yoktu. Doktor muaynesine girdiğimde babamda üvey annemde abartılı yalanlar söylediler. Rüyamda korktuğumu söylüyordum onlara fakat onlar doktora "rüyasında şeytanlarla konuşuyor rüyasında cinlerle kavga ediyor" gibi şeyler anlattılar, sonra intihar olayından bahsettiler. O odada gerçekten şaşırmıştım. Sanki oraya beni illaki yatırmak için bir sürü bahane uydurdular ve doktorda inandı. Yaptığın intihar bir blöfmüydü yoksa gerçekten edecekmiydin dedi doktor. benimde saflığıma geldi ve ailem yanımda olduğu için, inansınlar beni kaybedeceklerini ve değer versinler diye çocukça bir tavır sergiledim. Doktorda direkt güvenliği çağırıp beni içeri tıktırttı. Girmek istemedim ama zorla soktular. 1 ay orada kaldım ve aileme yalvarmama rağmen beni çıkarmadılar. "Çıkaramayız, savcılık izni lazım, sorumluluğu üstümüze vermiyorlar" dediler. vb. şeylerle beni kandırdılar. Kısacası kendi isteğim dışında, hiç bir ruh, sinir veya akıl hastalığı problemim olmadığı halde beni oraya yatırdılar. Yattığım çocuk servisinde, Psikozlar, Madde bağımlıları vb. kişiler vardı ve ben oradaki kişilere göre gayet sağlıklıydım. Zaten her hangi bir teşhiste koymadılar bana çünkü teşhis konulacak bir problemim yoktu. Boşu boşuna 1 ay kapalı kaldım orda ve belkide wicca olduğum için böyle şeyler yaşamışımdır allah beni cezalandırıyordur diye düşündüm. ve belkide müslüman olmam gerekiyordur diye düşünmüştüm. Oradan çıktıktan, şu ana kadar dindar olmasamda allah yolundaydım. 2 sene olcak neredeyse oradan çıkalı ve şu aralar içimde yine bir wicca olma isteği, bir enerji, bir güç geliyor içime. element olarak toprağa ve suya kendimi çok yakın hissediyorum ve doğa ile iç içe olma isteğim aşırı derecede kabarıyor şu aralar. Maji yapma isteğimde aynı şekilde kabarıyor. Şimdi okuyan arkadaşlara soruyorum.

1. sorum: Sizce başıma gelen bu kavga, tımarhaneye yatma olayı, allahın yolundan çıktım diyemi geldi?
2. sorum: Bu olaylar wiccalık dininin kuralına uymadım zarar verici büyü yaptım diyemi başıma geldi? katıyla dönüyor diyorlardı hani banada katıyla gerimi döndü yaptığım o kavga ettirme büyüsü?
3. Islam dini görüşlerime ters düşüyor ve bu yüzden bir dine mensup olacaksam, bari wicca olayım diye düşünüyorum ve tekrar wicca olmak istiyorum. Sizce yine wicca olmalımıyım?

Artık 17 yaşındayım ve düşünce açısından büyüdüm. Çocukluk yapmayacağım ve enerjimi kötüye kullanmayacağım. Kimseyide korkutmayacağım sana bunu yaparım şunu yaparım diye. ( zaten istesemde korkutamam yine yatırırlar diye korkuyorum )
Varlıklardan uzak durmaya çalışacağım. İrtibata geçmeyeceğim.

Sizce benim için en doğru olanı nedir? İstediğim gibi wicca olmak mı yoksa, allahın yolundan çıkmamak mı? Çok büyük kararsızlıktayım yardımcı olursanız çok sevinirim. Okuyanlara ve ilgilenenlerede çok teşekkür ediyorum değerli vaktinizi bana ayırdığınız için.

codzombi

Kayıtlı Üye
Wicca bir din , sırf bir din seçtin diye ilahi adalet sana ters mi düşecek?

Yaptıklarından sorumlusun , karşılığını alırsın . Ki almışsın olay bu , başka şeylere yormamak gerek .

Ayrıca wicca lık doğa tabanlı , normal dinler gibi sıradan bir din , özel falan değil hani . Witch (cadı ) olmak için doğuştan yetenek şart ve herhangi bir dinden olur .

Ruhsal gelişimi , farklı yollardan tamamlıyorsun , sonuç olarak herkes aynı yere çıkıyor , kendini neye ait hissediyorsan onu seçmelisin.

Foras

Kayıtlı Üye
Wicca din degil pratige dayali inanc sistemidir
Dunyada dunya ile uyum saglayarak yasamasi gerektigini savunan sistemdir.(Aynı anda müslüman olabilirsiniz bir dinle çakışmaz)

Başınıza gelenleri ise üç katı kanununa bağlıyorum. Onlar hafif bir kavga etti siz ise intihara teşebbüs edecek ciddiyette bir kavga yaşadınız

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Wicca din degil pratige dayali inanc sistemidir
Dunyada dunya ile uyum saglayarak yasamasi gerektigini savunan sistemdir.(Aynı anda müslüman olabilirsiniz bir dinle çakışmaz)

Başınıza gelenleri ise üç katı kanununa bağlıyorum. Onlar hafif bir kavga etti siz ise intihara teşebbüs edecek ciddiyette bir kavga yaşadınız

Wicca bir dindir .Tamamen Doğa tabanlı ve iyiliği savunan bir dindir.Pratiğe dayalı inanç sistemi felan değildir.

Arkadaşın konusuna gelirsek.Eğer wiccan olup 3 katı kuralına uymayıp zarar verici şeyler büyüler yaparsan karşılığını da alırsın 3 katı olarak.Net ve açık '' Kimseye zarar vermediğin sürece ne istiyorsan yap '' ve ''Ne yaparsan 3 katını alırsın'' .

Bir Wiccan egolarına kapılmaz,Kibire kapılmaz.Siz egolarınıza yenik düşmüşsünüz,Kibir'e kapılmışsınız. Wiccanlığı üstünlük zannetmişsiniz.
Size tek bir şey diyebilirim şuan hemen bir dine girmeyin ilk önce araştırın size hangisi yakın geliyorsa ona girin.

Ve Cadı olmak için doğuştan yetenek şarttır.Doğuştan yeteneği olan kişi Cadıdır.İstemese bile kendini cadılık yolunda bulur.

gülbeyaz1

Kayıtlı Üye
Benimde size bir önerim var kardeşim wicca yı denmişsin başına neler gelmiş.Niye bir daha aynı şeyleri deniceksin.Birde islamiyeti dene ama öle sıradan değil ben inanıyorum deyip neler yapan var.Temiz bir kalple her şeye tövbe edip.Namazını kıl duanı et,ve islamın gereklerini gücün yettiğince yap Allaha tam teslimiyet göster.Ve bir müddet yılmadan yap bunları inanıyorum rabbim sana çok güzel yollar açacaktır.Hiç olmassa bir kaç ay tam dene o içine gelen yada içinde hissettiğin seni farklı yollara çağıran sesler ne olacak sonucu hep birlikte görelim.Zaten bu çizgi filmler,filmler özellikle çocukları çok etkiliyo.Ve beyinlere gizli mesajlar gönderiliyo.Bunlar ispatlanmış.
İnanmak çok güzel bi duygu.Eğer bu inancım olmasa hayatı düşünemiyorum.Ve son olarakta biliyorum Allah'ın bir adaleti var ve mutlaka birgün gelecek,bu dünyada ya da ahirette...

Foras

Kayıtlı Üye
Dinselleştirilmiş bir cadılıktır fakat din değil. Tanrı ve tanrıça tamamen semboliktir.

ENDORA

Kayıtlı Üye
Sen daha kendi içindeki çelişkileri çözememişsin. Bak yazılarında ne güzel diyorsun Allah yolundamı gitsem. Senin bağlı olduğun belli aslında. Allahı biliyorsan, yolunu biliyorsan daha ne. Bak ben sana söyleyeyim islam bana uymuyor diyorsun ya aslında pek çok gence uymayan onun aşırı sistamatikmiş gibi gösterilen yapısı, bizlere dayatılan günahlar ve yasaklar listesi oysa biraz gayret etsek gerçekten tanımayı denesek herşey başka olacak ve doğaya kendini yakın hissetmeye gelince bundan doğal ne varki biz doğanın parçasıyız sen bu doğaya kendini yakın hissetmede sokağa çöp atarken gösteriyormusun ya da birilerini pet şişeleri fırlatırken gördüğünde o enerji aldığın toprağı öldürdükleri için müdahale ediyormusun onu söyle. Bende kedini doğaya ait hissederim Rüzgarın tenime deymesinden duyduğum haz ya ta tek başıma çıplak ayaklarla bir sonraki adımda önüme ne çıkar diye düşünmeden korkmadan yürümek o özgürlük duygusu tabiadın seni sarmaladığını hissetmek bunlar doğamızın parçası sen biraz daha fazlasını istiyorsun yani o doğanın enerjisini arada bir ödünç istiyorsun sadece hepsi bu 3 katı kuralı doğada da geçerli unutmayın arkadaşlar ne yaparsanız yapın yaradanı ve onun yarattıklarını ( Tabiatı ) incitmeden yapın. :)

Toetje

Kayıtlı Üye
İlk olarak başına gelenler de bende Tai Chi Chuan gibi düşünüyorum. Evet heveslenmiş Wicca yoluna girmişsin ya da girdiğini zannetmişsin. Bunun için bir şey diyemem belki ama yaptıklarınız ne olursa olsun size geri dönmüş. Başınıza bunlar geldikten sonra tekrar islamiyeti seçmişsin ve bu yolda ilerlemişsin. Ben diğer arkadaşlar gibi onu seç bunu seç demeyeceğim. Ki aslında bunu kimse yapmamalı. Çünkü kimse tarafsız olarak bak(a)mayacak bu olaya. Buna tamamen kendin karar vermelisin. Kendini dinlemelisin. Sen wiccan olduğunda ritüelleri yaparken birşeylerin yanlış olduğunu hissediyorsan ve ya tam tersi islamiyette Allah'a ibadet ederken bir şeylerin yanlış olduğunu hissediyor ve huzursuz oluyorsan demek ki o inancı ve ya dini kabul edemiyorsun. Bu sebeple buradaki hiç bir arkadaşım sana doğru olan tavsiyeyi veremez çünkü kimse senin neyi nasıl hissettiğini bilemez. Sen şu an karar vermeden önce kendini dinlemeyi seç. Ve biraz da zamana bırak. İnandığın ya da inanacağın her ne olacaksa zaten zamanla farkında bile olmadan o tarafa çekileceksin. Ya da kendini o yolda bulacaksın. İster wiccan ol Tanrımıza ve Tanrıçamıza dua et, ister müslüman ol Allah'a dua et. Bunu sadece kendin için yap. Başkalarına bakma başkalarını duyma. Sadece kendine yönel ve kendi iç sesini duy. Malesef sana başka tavsiyede kimse bulunamaz. Şimdiden seçtiğin yolda sana şans ve umut dilerim...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Dinselleştirilmiş bir cadılıktır fakat din değil. Tanrı ve tanrıça tamamen semboliktir.

Cadılık farklı ve Wicca dini farklıdır.Tanrı ve Tanrıça sembolik değildir.
Wicca dini Neo Paganizm kolundadır.Ve çok eskiye dayanır.Cadılık için doğuştan yetenek gerekir ve her cadı illa ki büyü yapmaz. :)

Keira

Moderator
1. Wiccalığın 13 prensibinde 3 katı kuralından bahsediyor. Ne ekersen onu biçersin. Ne yaparsan 3 katını evren sana yollar. Yalnız bu iyilik ve kötülük kavramları evrene göre görecelidir. Örneğin iki sevgili ayrıldı. Onları birleştirmek için yapılacak büyü size gayet masum ve iyi niyetli görünebilir. Ancak belki ikisininde ayrı kalmasında onların hayatları açısından büyük bir hayır vardır ve siz onları yeniden birleştirerek o hayrı şer ile değiştirebilirsiniz. Bu yüzden uygulama yapmadan önce doğuracağı sonuçları uzun uzun düşünmelisiniz. Neyin iyi neyin kötü olduğu bazen değişebilir.
2. Wiccan olduğunuz için Yaratıcı sizi cezalandırmaz. Sonuçta hepimizin inandığı Yaratıcı aynı, sadece ibadet yollarımız farklı.
3. Burada kimse size Müslüman ol, Wiccan ol, Ateist ol diyemez. Önemli olan sizin hissettikleriniz.. Siz Yaratıcıya nasıl yakınsanız o yoldan ilerlersiniz..

Gelelim gördüğüm yanlış yorumlara:
a) Wiccalık, Paganizmin Neopaganizm kolunda olan bir inanış biçimidir ve paganizm çok farklı uygulama ve ibadetler içeren, geniş kollara sahip bir dindir. Hem müslüman olup hem wiccan olunmaz. Bu hem Hristiyanım hem Müslümanım demek gibi bir şeydir.
b) Wiccan olduğunuz diye hemen cadı olacaksınız diye bir şey yoktur. Herkes her hangi bir ritüel yapmadan wiccan olup, wiccanlara özgü ibadetleri gerçekleştirerek inancını yaşayabilir. Ancak cadı olmak doğuştan gelen bir yetenektir, yaşam biçimidir ve bu yaşam biçiminin yolu sancılı, ağır ve zahmetlidir; kolay değildir. Cadı oldum demekle olunmaz. Her inançtan cadı olabilir.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Anlattıklarınızı sanki ortada bir şey yokmuşta ama yaşanılmış şeyler gibi göstererek anlatmışsınız.
Diyorsunuz ki hastalığımın adı bile yoktu diye :)
Hiçbir şekilde adı konulmadan size ne tedavi uygulanır ne de hastaneye yatırılırsınız.
Ve kendinizi dikkat ettiyseniz hep sağlıklı görüyorsunuz.
Hastaneye yatırılmak ciddi bir konu ve hastalığınız her neyse tekrarlayabilir ki ruhsal hastalıklar böyle oyüzden kendinize dikkat edin yaşamayın bu durumu birdaha.
Çocuksunuz daha reşit bile değilsiniz bence 18 yaşından küçük olmak ve bu konuda bilgisi olmayandan bilgi almadan bu konularla ilgili bir şey yapılması doğru değil. Bu konu için hasassınız kaldıramayacağınız bir durum ki baş edememişsiniz kendiniz için başka şeylere yönelin. Hastalıgınızı tekrarlatmayın.

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Geleceğin davranışlarına bağlıdır.Hangi yola girmek istediğini iyi bilmelisin.İlerlediğin yolda yaptıkların sana geri dönecektir.ve biz tekrar ALLAH'a döndürüleceğiz.O gün kimisinin yüzü ayın 14 gibi parlar.Kimisi içinde karanlık dolu ne zor bir gündür.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Geleceğin davranışlarına bağlıdır.Hangi yola girmek istediğini iyi bilmelisin.İlerlediğin yolda yaptıkların sana geri dönecektir.ve biz tekrar ALLAH'a döndürüleceğiz.O gün kimisinin yüzü ayın 14 gibi parlar.Kimisi içinde karanlık dolu ne zor bir gündür.

Sanırım bu sitede insanlar bu tür yazılar atmaktan vazgeçmeyecek :)
Girmeyin bu siteye böyle yazıcağınıza görüntü kirliliğinden başka bir şey yapmıyorsunuz.

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Sanırım bu sitede insanlar bu tür yazılar atmaktan vazgeçmeyecek :)
Girmeyin bu siteye böyle yazıcağınıza görüntü kirliliğinden başka bir şey yapmıyorsunuz.

Yazdıklarımızda bir sakıncamı var yoksa siz daha mı iyi yazıyorsunuz.insanların düşüncelerine saygı duymamak en kötü kirliliktir.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Yazdıklarımızda bir sakıncamı var yoksa siz daha mı iyi yazıyorsunuz.insanların düşüncelerine saygı duymamak en kötü kirliliktir.

Burasının ne sitesi olduğu açık ve net bir şekilde ortadayken ısrarla saçmalıyorsunuz. Bunu söylüyorum. :)

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Bu sitenin ne sitesi olduğunu size sormuyorum.Ne sitesi olduğunuda iyi biliyorum.Benim saçmaladığımı nereden biliyorsunuz.Sizin bana saçmalıyor demeye hakkınız yoktur.Sizin gibi saygısız insanları bu forumda görmek istemiyorum.Yazdığınız bu hakaret yazılardan belli oluyor kimin kirlilik yaptığı.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Bu sitenin ne sitesi olduğunu size sormuyorum.Ne sitesi olduğunuda iyi biliyorum.Benim saçmaladığımı nereden biliyorsunuz.Sizin bana saçmalıyor demeye hakkınız yoktur.Sizin gibi saygısız insanları bu forumda görmek istemiyorum.Yazdığınız bu hakaret yazılardan belli oluyor kimin kirlilik yaptığı.

Arkadaş sizi uyarmak istemiş.Çünkü siz sanki tek din islam'mış gibi konuşmuşsunuz.Arkadaş o konuda sizi uyarmak istemiş ama biraz kaba yazmış olabilir.Kimin forumda olup olacağını siz belirleyemezsiniz.Tartışma yapmayın,hakaret etmeyin birbirinize.
Tartışmadan dolayı ikinizde ceza alabilirsiniz dikkat edin.

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Arkadaş sizi uyarmak istemiş.Çünkü siz sanki tek din islam'mış gibi konuşmuşsunuz.Arkadaş o konuda sizi uyarmak istemiş ama biraz kaba yazmış olabilir.Kimin forumda olup olacağını siz belirleyemezsiniz.Tartışma yapmayın,hakaret etmeyin birbirinize.
Tartışmadan dolayı ikinizde ceza alabilirsiniz dikkat edin.

Sn.Daryana,bir kaç soru sorarak yardım istedi,bende ona görüşümü belirttim.Ama bazı kişiler,yorumları iyi okumuyorlar,anlamadan hemen hakaret ediyorlar.Benimde hakaret eden arkadaşın davranışının yanlış olduğunu belirtmem doğru değilmidir.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Sn.Daryana,bir kaç soru sorarak yardım istedi,bende ona görüşümü belirttim.Ama bazı kişiler,yorumları iyi okumuyorlar,anlamadan hemen hakaret ediyorlar.Benimde hakaret eden arkadaşın davranışının yanlış olduğunu belirtmem doğru değilmidir.

Saygısız gibi kelimeler kullanarak söylemek doğru değildir. :)
Karşı taraf sinirli ve kaba bile yazsa siz öyle yazmayın hem bu sayede ortamdaki gerginlik azalır. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...