Sürekli şanssızlık Ve huzursuzluk

Melikenan

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar çocukluğum dahil bir türlü yüzüm gülmedi
41 yaşına geldim fiziki olarak,yetenek,beceri,zeka herşeyim olmasına rağmen sürekli haksızlıklara uğruyorum Ve hep tekrar eden bir hayatım var,bu döngüyü nasıl kırarım?canımdan bıktım artık?

Karacho

Kayıtlı Üye
Belki memnuniyetsizliktendir.Yetenek , zeka , beceri sahibi olanlar insanlar nedense daha memnuniyetsiz etrafa karşı (fikrimce).
Bu döngüyü kırarak kırabilirsin :) yani döngünün nasıl gittiğini sen biliyorsun dimi, birşeyler kat ,eksilt. Aynı şeyleri tekrarlayinca yaşamış sayılmiyorsun. Yaşa.
Ve şuan okuduğum kitaptan bildiriyorum ; mutlak haklılık yokmuş.
Şanssızlık başlığıyla açmışsın konuyu... herkesin şansı bariz değildir.
Geçen sene eve gitmek için minibüs bekliyordum geç kalmışti ve geleni de kaçırmiştim sonra çok canım sıkıldı buna çünkü zaten hoş bir gün de değildi yani, otobüse biniyim dedim yolda giderken gördüm ki kaçırdığım minibüs kaza yapmış. Yani... Anlatabildiğimi umuyorum

Melikenan

Kayıtlı Üye
Belki memnuniyetsizliktendir.Yetenek , zeka , beceri sahibi olanlar insanlar nedense daha memnuniyetsiz etrafa karşı (fikrimce).
Bu döngüyü kırarak kırabilirsin :) yani döngünün nasıl gittiğini sen biliyorsun dimi, birşeyler kat ,eksilt. Aynı şeyleri tekrarlayinca yaşamış sayılmiyorsun. Yaşa.
Ve şuan okuduğum kitaptan bildiriyorum ; mutlak haklılık yokmuş.
Şanssızlık başlığıyla açmışsın konuyu... herkesin şansı bariz değildir.
Geçen sene eve gitmek için minibüs bekliyordum geç kalmışti ve geleni de kaçırmiştim sonra çok canım sıkıldı buna çünkü zaten hoş bir gün de değildi yani, otobüse biniyim dedim yolda giderken gördüm ki kaçırdığım minibüs kaza yapmış. Yani... Anlatabildiğimi umuyorum
Tşk ederim pek sizin dediğiniz gibi değil

Ü

Üye silindi 55028

Kendinizin farkında bir birey olarak kendinizi tanıdığınızı varsayıyorum.İstemediğiniz olayların duygusal bilişsel olarak hangi durumlarda meydana çıktığını az çok kestirebilirsiniz.Bu konuda kendinizi tanıyarak bu durumlardan kaçınabilirsiniz.Çevrenizi değiştiremezseniz de kendinizi değiştirebilirsiniz.Sorun yaşayacağınız bir kişi ile iletişimden kaçınmalısınız.Bu büyük oranda sorunu çözecektir fakat bazı insanlarla veya durumlarla mecburi şekilde yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz.Böyle durumlarda bilincinizi bazı yönlerden beslemeniz yararlı olacaktır.Örneğin sorun yaşatan kişi belli bir rahatsızlığa sahiptir ve bu yüzden sorun çıkarmaktadır.Resmin tamamına bakarsak bunlar ekonomik sorunlardan meydana gelmekte ve buna ek olarak Türkiye nüfusunun yarısı ekonomik olarak sorun yaşamaktadırlar.Daha özel bir yerden bakarsak kişi kötü bir rüya görmüş ve bu yüzden sorun çıkarıyor olabilir veya kişi sevgi beklentisi içinde olabilir.

Yukardakilerin dışında sorunun çözümü daha çok sizin çabanızla çözülebilir.Beklentilerimiz bizim geleceğimiz için etkili etmenlerden bir tanesidir.Kendinizi bugün en az bir tane sorun yaşayacağım diye koşullandırırsanız,bu gün bir sorun yaşamayacağım diye koşullandırmanızdan daha çok sorun yaşarsınız.Kendisinin davranışlarının dışarıdan etki olmadan oluşturduğunu düşünen bireyler,dışarıya bağımlı olarak hayatını devam ettirdiğini düşünenlere göre daha başarılı olmaktadırlar.

Ailenizdeki bireyler özellikle anne ve baba ilişkilerini bir kişiden yardım alarak yada kendiniz çözümlemeye çalışmanız yararlı olacaktır.Şuan sorun yaşadığınız bazı kişileri anne ve babadan gelen anılar ve onların aklınızdaki imgeleri,o kişilerin sizinle iletişim halinde olmasına bilinçaltında izin verdiğinizin nedeni olabilir.

Kendinizi rahatlatmak ve sıkıntılara daha kolay göğüs germek için nefes egzersizleri yapabilirsiniz.Hangi dinden olursanız olun yaptığınız ibadetler sizi rahatlatacaktır.Materyalist felsefeye yakın olanlar bile ibadetlerin(ritüel'lerin) yararlı olduğunda hem fikirdir.