Sessizliğin gürültüsü

Alonemom

Kayıtlı Üye
Merhaba
Altı yıllık evliliğimde bir çocuğa sahip genç bi anneyim. Eşimin ilgisizliğinden çok sıkıldım ve artık bu duruma bi dur demenin zamanının geldiğini düşünüyorum. Canımlı cicimli ilgiden bahsetmiyorum. Adamın kendine ait bi dünyası var ve içeri kimseyi almıyor. Biraz açmam gerekirse aynı evde iki yabancı gibi yaşıyoruz sanki . Kavgasız gürültüsüz bi o kadar sessiz iki insana dönüştük paylaşımlarımız sadece çocuğumuzdan ibaret. Telefonla bilgisayarla oyunlarla ilgilenen bi insan yan odada dünya yanmış duymaz. Sevgisinden hiç şüphe etmedim bugüne kadar . Tırnağıma zarar gelse dünyayı yakar bilirim ancak bu durum çok kırıcı sıkıcı bi o kadarda üzücü bi hal almaya başladı. Aslında komik bi insanım yan yanayken çok eğlendiğimiz zamanlarda olmuştur ama bu durum psikolojik şiddet derecesinde arttı. Ve ben içime kapandıkça aradaki mesafemiz uçuruma dönüşüyor. Eğer ben kendi dünyamı kurma girişiminde bulunursam evliliğimizin bitmesinden korkuyorum. Bana akıl fikir verebilebilecek olan varmıdır sevgili arkadaşlar . Büyük bi aşkla evlendiğim insanı yuvamı kaybetmek istemiyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Ü

Üye silindi 62179

Durumunuza çok üzüldüm. Eşinizi karşınıza alıp onda fark ettiğiniz değişiklikleri, sizi rahatsız eden davranışları, kırıldığınız şeyleri açıkça konuşmalısınız. Bu konuşma suçlayıcı olmaktan çok sorunun çözümüne yönelik olmalı. Her iki taraf da birbirini objektif olarak değerlendirmeli. "Sen dilini" değil "Ben dilini" kullanın. Bu durumdan ötürü ne hissettiğinizi vurgulamayı deneyin. Eşinizle aranızda bir sevgi bağı kaldıysa hâlâ muhakkak sorunların üstesinden gelinir. Eşinizde Bipolar Bozukluk benzeri herhangi bir psikolojik rahatsızlık var mı? Bipolar bozukluk hastaları da bazı dönemlerde toplumdan izole ediyorlar kendilerini. Kendi kabuklarına çekiliyorlar. Bazen günlerce uyumak, kimseyle konuşmak istememek gibi belirtileri olabiliyor. Depresyon da da benzer durumlar var. Bence önce konuşun, onu anlamaya çalışın. Psikolojik bir rahatsızlığı varsa eğer bir uzmanla görüşmeye ikna edin derim.

Impulse

Kayıtlı Üye
Merhabalar @Alonemom
Kötü huy bir insana dadandı mı ondan izale olunması çok zordur.
Bu her şey olabilir. Oyunlar günümüzün revaçta olan kötü huylarından biri.

Erkekler oyun, kadınlar alış-veriş...

Zaman geç evlenen insanlarla dolu. Bugün yalnızlıktan bir şeylere saran ve bir tür yalnızlık alışkanlığı edinen bir sürü genç-yaşlı insan var. Ve bunlar öyle alışkanlıklar ki oyun onlara rahmet okutur. ?
İstermiydin eşin zinakar olsun, kadınlara sarmış olsun.
uyuşturucu
sigara
alkol
şans oyunları, kumar
p*rno
Haram eğlenceler... Barlar, pavyonlardan çıkmasaydı.
Aklıma gelen en'ler bunlar...
Mesela bir zinakar olsaydı idare edilecek bir tarafı da yok. İşi gücü kadın kızlarla gırgır şamata yapıp kadınları meraktan inceleyip onlarla konuşup bırakan, düşen kalkan şehvet düşkünü bir erkek olsaydı. Bunu idare edilir yani ne olurdu sizce?

Oyun hepsinden masum emin olun. Kötülüğü kendine birde bu şekilde size.

Bunun kötü bir huy oldugunu biliyosun artık. Ve boşanmanında kötü bir helal olduğunu...
Ve dahi bu devirde Tr. şartlarında dul bir kadın olarak dimdik ayakta dumanın ne kadar zor olduğunu...
Hatta yalnız çocuk büyütmenin,
Ve yalnızlığın.

Hayatınızdaki güzelliklere odaklandığınız taktirde aşılmayacak bir sorun değil, unutmayın.
Ve unutmamanız gereken bir diğer husus ise her evlilikte bir şeylere birilerinin sabretmiş oldugu...
Hatta bekarların da bir şeylere ve birilerine sürekli sabrettikleri gerçegi.

Çözüm yolları içinse bana göre
1)Bir psikologa gidilmeli.
Destek olmadan olmaz özellkle de manevi destek şart.
Hastalıkta saglık ta diyoruz ya. Bu bir çeşit hastalık.

2)Ona o oyun oynarken evin ne kadar sessiz ve mutsuz oldugunu hissettirin. Asla çemkirmeyin. Tam tersi tavır takınarak kendisinin bazı şeyleri abartmış oldugunu ona duygu olarak verin, sözle degil yaşantıyla aksettirin.

3)Bu süreçte iç dünyanıza kapanın. Hapishaneye düşen mahkum gibi. Allah ile olan bagınızı kuvvetlendirin.
Zaten yalnız geldik yalnız gitmeyecek miyiz?
Fırsat olarak görün. Çekilin sessiz bir odaya ibadetinizi yapın, ağlayın, Kuran okuyun. Hatim indirin. Ona dua edin, aileniz için dua edin.
Sizde bir süre sonra Allah ın huzurundan ayrılmak istemezsiniz.
Ve böylece ufak çaplı güzel bir alışkanlığınız olur sonuçta sürekli evde birlikte olunmaz. Özel sınırlarınız her durumda olmalı. Şu an bile.

Hatta bir şey daha söyleyim yalnız kalamayan eşlerde de böyle huzursuzluk var.
Hobilerinize, kitap okumaya(en az iki saat olmalı), ibadete ayrılan bir vakit illa olmalı.

Ve sizde de bu hal takıntı olmuşsa iyi değil. Takıntılar ipteki düğüm gibidir. İşinizi zorlaştırır. Dikkat..

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
sizi görmezden gelmesinin normal olmadığını düşünüyorum evlenmiş o kadar daha da bir çocuk gibi veya bekar gibi diğer aile üyelerinden uzak kalabileceğini düşünmüyor olması lazım bir yerde sorun olabilir düşünün nerede sorun var geçmişe bakın olayları böyle olmaya iten ne

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
flood olacak ama olayları böyle olmaya iten bir şey tabiki de olmak zorunda değil ona bakarsanız uzanıp televizyon başında saatler geçirmektense en azından daha hareketli bir şeyler yapması daha iyi görünüyor farklı odada olmanız sorun bence aynı odada olursanız arada sohbet de edersiniz eminim yukarda yazdığım ihtimali de bu ihtimali de düşünün umarım yukardaki değildir de budur çünkü diğerini çözmesi daha zor olur aynı odada bulunmak daha kolay bir çözüm onu oturma odasına artık hangi odada kalıyorsanız oraya taşıyın

ebrutmr

Kayıtlı Üye
Allah yardımcınız olsun.
Herkes kendi yaşadığını bilir,dokuz senelik evliliğimin 3-4 senesini hayatımdan atmak mümkünse hiç hatırlamamak istiyorum.
çok şükür o günler geride kaldı.
geriye dönüp baktığımda ise evliliğimi kurtarmak için ne çabalar ne dualar
rabbim herkesin gönlündekini versin.

Alonemom

Kayıtlı Üye
Çok denedim bende oynuyorum tabiki hatta çok eğlendiğini anlayabiliyorum çünkü bende oynarken çok eğleniyorum. Ben onun alanına girmek için çok çaba gösterdiğimi düşünüyorum. Ne oynuyorsa oynamaya ne ile ilgileniyorsa araştırmaya çalışıyorum. Hiç hoşlanmadığım mevzuları bile ondan dinlemek müthiş bi terapi benim için. Hayat zaten sürekli dip dibe geçmez benim tek istediğim bir saat oyunun başından kalkıp benim istediğim bi etkinlik yapabilmesi. Bu evde onun kendine ait bi alanının olduğu gibi benimde kendime zaman ayırabilmem için bana fırsat tanıması inanın günde bir saat sizlere göre küçük ama bana göre büyük bi zaman dilimi..

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
bir de şöyle bakın böyle yaparak kendisi de sizden mahrum kalmış olmuyor mu aynı sizin kaldığınız şekilde

Ü

Üye silindi 58480

Hergun kendi başınıza yaşama antrenmanları yapın.
Bunu göstere göstere yapın.

Tüm çözüm bu.

Sizin sağlıklı bir evliliginiz var. Operasyona gerek yok. Küçük dokunuşlar gerekiyor. Diși kuş yuvayı yönetecegi için, dişil enerjinin akıșkan hale gelmesi gerek.

Komik biriyim dediniz. Mizah yönünüz, dolayısı ile zeka yönünüz üstün gelmeli. Kendi başınıza yaşama turları atın evde. Bi yerlere çıkıp gidin. Ufak ev işlerini yaparken yalnizlastirilmis biri olarak değil, eve dişil enerjiyi hakim kılarcasına bir hareket tarzı geliştirin.

Onun durağan hale gelmiş frekansını önünden kenarından arkasından sürekli kușatin. Biraz da panik olmus ve kuruntu yapmış gibi geldiniz bana. Ama süreç, enerjik boyutta sizin omzunuzda siz dışı kușsunuz.

Yani ben bu sitede daha dramatik aile facialari gördüm. Sizinki onların yanında kapris kalır.

Alonemom

Kayıtlı Üye
Tabiki konuştum sürekli bi bahanesi var. İş aile geçim sıkıntısı vs vs sadece oyun oynarken mutlu olduğunu söylüyor. Neden çocuğuyla parka gitmesin neden haftasonu pikniğe sinemaya gitmeyelim onun mutlu olmaya ihtiyacı olduğu kadar benim ve çocuğumunda ona ihtiyacı var. Ona anlatmaya aşılamaya çalıştığım tek şey bu ne kadar zor olabilir ki

Alonemom

Kayıtlı Üye
Hergun kendi başınıza yaşama antrenmanları yapın.
Bunu göstere göstere yapın.

Tüm çözüm bu.

Sizin sağlıklı bir evliliginiz var. Operasyona gerek yok. Küçük dokunuşlar gerekiyor. Diși kuş yuvayı yönetecegi için, dişil enerjinin akıșkan hale gelmesi gerek.

Komik biriyim dediniz. Mizah yönünüz, dolayısı ile zeka yönünüz üstün gelmeli. Kendi başınıza yaşama turları atın evde. Bi yerlere çıkıp gidin. Ufak ev işlerini yaparken yalnizlastirilmis biri olarak değil, eve dişil enerjiyi hakim kılarcasına bir hareket tarzı geliştirin.

Onun durağan hale gelmiş frekansını önünden kenarından arkasından sürekli kușatin. Biraz da panik olmus ve kuruntu yapmış gibi geldiniz bana. Ama süreç, enerjik boyutta sizin omzunuzda siz dışı kușsunuz.

Yani ben bu sitede daha dramatik aile facialari gördüm. Sizinki onların yanında kapris kalır.