Sessizliğin gürültüsü

Alonemom

Kayıtlı Üye
Haklı olabilirsiniz belki de sizlerle paylaşmak amacım yalnız olmadığımı bilmekti. Okuyan yorum yapan çözüm üreten zaman ayıran herkese teşekkür ederim. Sağlıklı huzurlu günler diliyorum hepinize..

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
@dennise katılıyorum bir farkla bu durumu hafife almamakta fayda goruyorum. Dedigi gibi kendi yasam alaninizi ifade eden kucuk aktiviteler yapabilirsiniz ama bahsettiginiz gibi bu durum sizi daha da uzaklaştırabilir. O yuzden sahsi fikrim aranizdaki bu durum bir mesafe mi degil mi dusunup netlestirin. Bir mesafe ise ne zaman ortaya ciktigini dusunun. Esinizle konusun demiyorum cunku genelde erkekler davranistan anliyor soylemden degil :) tahminleriniz doğrultusunda davranis degisikligi yaptiginizda bir farklilik yoksa esinizle konusun yeniden
Belki bir evlilik terapisi bile gerekir

Alienist

Kayıtlı Üye
Şuan son durum nasıldır bilmiyorum ama inşallah iyiye gidiyordur. Çok çok iyi anlayabiliyorum sizi. Çünkü benzer duyguları yaşadım benim eşim de iş koliktir aslında hayatı bütünüyle iştir desem yeridir iş için yaratılmış gibi sürekli yenilenen projeler planlar.. Alışmamın zor olduğu dönemler geçirdim ama alıştım film izlemek kitap okumak değişik ülkeler gezmek dışında başka bir ortak noktamız da yok bazı şeyler evlendikten sonra kesinleşiyor umduğun şeyleri bulamıyor olmak insanı yıpratıyor ama zamanla aşılıyor bunlar çünkü ayrılık da çözüm değil kendini yıpratmak da. Hiç kimseyle %100 uyuşamayız hiç bir evlilik de dört dörtlük değil.. Size önerim kesinlikle aynı evin içinde de olsa kendi yaşam alanınızı zenginleştirin kendi kendinize yetebilmeyi de öğrenin. Ben eşimle geçirebileceğim bir vakit var ve o yine çok yoğunsa kendi aktivitelerime bakıyorum mesela her gün spor yapın oturup bir konuda makale yazın görmek istediğiniz şehirler için gezilere katılın ondan bağımsız da mutlu olduğunuzu gösterin ona. Belki sizdeki değişimin farkındalığı onu değişmeye itecek. Değişmeyecek kadar da güçlüyse bu tutumu her halükarda siz kendi dünyanızda mutlu olmayı öğrenmiş olacaksınız..