Ölümün Sesi

Ü

Üye silindi 55028

Ölüm anında da bazı insanların iyi ,bazı insanların kötü hissedeceğini söylüyorlar.Peki aynı uyarıcı nasıl insanlar farklı algılanabiliyor.Bunun cevabını bir alim aramış.Sonunda rüyasında 'yusuf peygamberi gören kadınların elini kestiği ve bir şey hissetmediği' ayetini görmüş.Şöyle bir yorum yapmış.Bazı insanlar ölünce alemin güzelliğinden acı hissetmeyeceği yorumunda bulunmuş.

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı
Tekrar doğuş, yeniden bedenlenme hikayelerinde var olabilir bu hissiyat. Tabi bahsi geçen ruh göçünde yaşamın sesini de merak etmeme sebep oldunuz @dhardhar

Bu inanışa göre ; insan dünyaya başarısızlıklarının hesabını vermeye değil, gelişmek için gelir. O halde yaşamın sesi, melodik olmalıdır.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Tekrar doğuş, yeniden bedenlenme hikayelerinde var olabilir bu hissiyat. Tabi bahsi geçen ruh göçünde yaşamın sesini de merak etmeme sebep oldunuz @dhardhar

Bu inanışa göre ; insan dünyaya başarısızlıklarının hesabını vermeye değil, gelişmek için gelir. O halde yaşamın sesi, melodik olmalıdır.
Mmmm ilginc ve ilgi cekici bir yaklasim. Melodik ses toplulugu bizleri cezbediyir gercekten. Acaba buradan saman rituellerindeki davullara gecebilir miyiz? Veya olumu merak eden bizlere bilirsek dogru frekanslari olumu simule ettirebilir mi? Cilgin dusunceler...

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı
Doğru frekans oluşturulabilir mi ? Bu sorunun cevabını sadece deneyimlerimiz verebilir.
Son zamanlarda Ayahuaska ile ilgili bilgi toplamaya çalışıyorum fakat tatminkar bir şey yok. Yerinde deneyimleme şansım olursa, yapılabilirliği üzerine daha kesin cevaplar verebilirim.

Çılgın fakat güzel düşünceler (y)

dhardhar

Kayıtlı Üye
Doğru frekans oluşturulabilir mi ? Bu sorunun cevabını sadece deneyimlerimiz verebilir.
Son zamanlarda Ayahuaska ile ilgili bilgi toplamaya çalışıyorum fakat tatminkar bir şey yok. Yerinde deneyimleme şansım olursa, yapılabilirliği üzerine daha kesin cevaplar verebilirim.

Çılgın fakat güzel düşünceler (y)
Peruya seyahat ne zaman? :))) ulkeye temin edersen bir tutam bana ayirir misin

Impulse

Kayıtlı Üye
Ölüm anında yabancı oldugumuz bir duyguyu tadacağımızı zannetmiyorum. Bana göre bilindik olan en derin haliyle tecrübe edilir.

Ses, normalde duyguların dışa vurumu değil midir?
Yani bedendeki bir hissin dönüştürülmüş formu.
Bazen ifade edilebilen bazen edilemeyen, titreşim halinde dışarıdan duyulabilir olan yani.

Ölüm anındaysa çogu kimse konuşamaz. Bu hale 'sekerat ı mevt' denir. Kendinden geçme, can çekişme hali. Bu durumda farklı bir bilinç boyutuna geçilir.
Kulakla duyulan ses ruhun zerrelerinde hissedilir hale gelir. Çünkü kulak bu alem için vardı, ses hakeza ama öbür alem için ne kulak, ne dil, ne göz işlemez olur. Göz başka görür, kulak başka işitir, dil başka konuşur. Her hal bütünüyle ruhta yaşanıp hissedilir. Yani ses ruha giydirilmiştir.

Ayrılıklar ise acıdır. En zor ayrılık ruh ile beden arasında yaşanır.
Bu anı kolaylaştırmak için yaratıcıya yakın olmak lazım gelir ki en hafifi soguk terler döktürür. Ruhun zorlanışının en yumuşak hali...
En ağırı dikenin pamuktan ayrılması misali olur. Çekilen azabın şiddetini varın siz düşünün. Çünkü bu haldeki ruh bilir ki bedenden ayrıldığında yaratıcının gazabı üstünedir. Azap daha o anda bütün bedene yayılmıştır ve ayrılık ızdırap içinde gerçekleşir.

karatay

Kayıtlı Üye
Bilim çevrelerince ölüm anında duyulan ses kulak çınlamasına benzer bir ses imiş. Daha doğrusu öyle olmalıymış. ☺️