Meditasyon yaptığım sırada gözlerimin önüne garip şekiller geliyor sebebi nedir?

Hizmetkar

Kayıtlı Üye
Gün içinde arada bir doğaya kaçıp güneş karşısında meditasyon yapmayı çok seviyorum.
Meditasyon sırasında belli bir zaman geçtikten sonra gözümün önünde bazı garip fraktallar ve şekiller çıkıyor.
Normalde gözlerimi kapatırkenki görünen ile meditasyon sırasında görünen şeyler bir değil bariz şekilde farklılık ortaya çıkıyor.
Bunun spiritüalizmde ki yeri nedir?
Şekilde göründüğü gibi:

3827351376_495351e0bc_b.jpg

Hizmetkar

Kayıtlı Üye
DİPNOT: Bu tarz başıma gelen olayları sormam soruşturmam yetilerimin azalmasına sebeb olur mu ? yoksa sadece sorgusuz deneyimlemeye devam mı etmeliyim?

S

SoldierO

Meditasyon sırasında konsantrasyonunuz, algılarınızı boyutlar arasında açtığından bu gibi olaylar ile karşılaşmanız muhtemeldir. Her meditasyondan sonra gördüğünüz şekilleri çizebildiğiniz kadar çizin. Kafanız sakinken bakıp size bir şeyler çağrıştırıyor mu bunun üzerinde durun.

Hizmetkar

Kayıtlı Üye
Meditasyon sırasında konsantrasyonunuz, algılarınızı boyutlar arasında açtığından bu gibi olaylar ile karşılaşmanız muhtemeldir. Her meditasyondan sonra gördüğünüz şekilleri çizebildiğiniz kadar çizin. Kafanız sakinken bakıp size bir şeyler çağrıştırıyor mu bunun üzerinde durun.

Başıma gelen bu tarz olayları sormam soruşturmam beni maneviyattan uzaklaştırır mı peki ?

Ü

Üye silindi 38107

Bence meditasyonda şekiller veya sesler değilde ne kadar yoğunlaştığınıza ve ne hissettiğinize konsantre olun.Yaptığınız amaca göre de değişir.Görüntü çağırmaya çalışıyorsanız farklı, derinleşip kendinize dönmeye çalışıyorsanız farklı... şeylere konsantre olmanız gerek.
Böyle şeyleri araştırmanız tabi ki yeti azalmasına sebep olmaz ancak varolan gözle görülür bir yeteneğiniz( şans bile olsa) bundan bahsetmeyin.

Me.

Kayıtlı Üye
baska bir konudads gormudtum tam bilmiyorum fakat enerji diye biliyorum icinizdeki enerjinin yansimasi