Düşmüş Melekler

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Düşmüş Melekler

Meleklerin 1/3 ü Düşmüş meleklerdir.Sayıları 15.Yüzyılda 1333, 306, 668 tahmin ediliyordu.Aşağıda bazı düşmüş meleklerin isimlerini görebilirsin.

Abbadona, Adramelec, Agreas, Amiziras, Amy, Arakiel, Araziel, Ariel, Arioc, Armaros,Armen, Arakiba, Asbeel, Asmoday, Asmodeus, Astaroth, Astoreth, Atarculph, Auza, Azaradel, Azazel, Azza, Azzael

Balam, Baraqel, Barbatos, Barbiel, Batarjal, Beelzebub, Beliar, Busasejal, Byleth,Balberith

Caim, Carnivean, Carreau

Dagon, Danjal

Ezekeel

Flauros

Gaapates, Gadreel, Gressil, Hakael, Hananel, Harut

Iblis, Ielahiah, Inuvart

Jeqon, Jetrel

Kasdeja, Kawkabel

Leviathan, Lucifer

Mammon, Marchosias, Marut, Mephistopheles, Meresin, Moloc(h), Mulciber, Murmur

Nelchael, Nilaihah

Oeillet, Ouzza

Paimon, Penemue, Procell, Pursan

Raum, Rimmon, Rosier, Rumael

Sammael, Samsaweel, Sariel, Satan ,Selaiah, Semyaza, Senciner, Shamshiel, Simapesiel, Sonneillon

Tabaet, Thammuz, Tumael, Turael, Turel

Urakaabarameel, Usiel

Verrier, Vual

Yomyael

Zavebe

Bu meleklerin majikal çalışmalar için yardım amaçlı olarak kullanıldığına inanılır.

Diagramma

Kayıtlı Üye
Bu düşmüş meleklerden kasıt nedir o kadar çok kafadan o kadar çok ses çıkıyor ki bazen neyin doğru olduğunu karıştırıyorum...

ARADIA

Kayıtlı Üye
İş
Medyum-´Bioenerji ve Sifa calismalari
Allahin yasaklarina uymamis olan melekler,cenneten kovulup düsen melekler.

Diagramma

Kayıtlı Üye
Allah'a inansaydım ya da Allaha benzetilen bir yaratan modeline inanıyor olsaydım bu çıkarım doğru olabilirdi ama böyle bir yaratan modeline inanmadığım için düşümüş melek tabiride çok tuhaf geliyor...

peril

Kayıtlı Üye
Allah'a inansaydım ya da Allaha benzetilen bir yaratan modeline inanıyor olsaydım bu çıkarım doğru olabilirdi ama böyle bir yaratan modeline inanmadığım için düşümüş melek tabiride çok tuhaf geliyor...

Kendi adına konustugunda tuhaf gelebilir ama insanlar Allah'a inananlar bunu anlayabilir...:D

ARADIA

Kayıtlı Üye
İş
Medyum-´Bioenerji ve Sifa calismalari
Allaha inanmak yada inanmamak sizin tercihinizdir.Ayrica meleklerin 1/3ünün düsmüs olmasi bana gercek disi geliyor.

blacky

Kayıtlı Üye
Bana sacma geldı bıraz yanı melekler benım bıldıgım kadarıyla kusursuz yaradılmıslardır ve sadece ıbadet ederler ya da ben cok kısıtlı bılgıye sahıbım. :S

$ lugh $

Kayıtlı Üye
Olayı Allah ve İslam'a bağlarsanız mantık hataları bulmanız gayet doğal çünkü bu fallen angel denilen düşmüş melekler Hristiyanlığın ve onun düalist anlayışının sonucunda ortaya çıkmışlardır. Hristiyanlıkta Şeytan Tanrı'dan bağımsız ikinci bir tanrı gibi görülür bu yüzden kendine ait kuvvetleri/demonları olduğuna inanılır.Tabi Hristiyanlığa ve eski Grimoire kaynaklarına bakacak olursak bu düşmüş melekleri Cehennem'de ikamet eden (ki bazen komik sıfatlar eşliğinde) her türlü kötülüğe neden olan yaratıklar olarak görürsünüz fakat bir çoğu eski inanısların saygın daimon'larıdır (ki daimon ve demon arasında fark vardır).

ThoTh

Banlı Kullanıcı
Islam ve diğer semavi dinlerde bu düşmüş meleklerin ismi geçer.

Semavi dinlerde Allah kusursuzdur denilir. Melekleri de Allah yarattı derler.

Kusursuz olan kusurlu melek yaratır mı ve daha sonra da onu kovar mı ?

Gerçekci değil. Uydurma yani.

selene7777

Banlı Kullanıcı
Fallen angel kavramı bizim dinimizde yok olsa olsa şeytandır bizim düşmüş meleğimiz. :)
Ama farklı tercihler yaptıkları için meleklikten çıkarılmış meleklerden bahsediliyor diğer efsane ve mitlerde onları da zaten gayet güzel açıklamış Urum.:)

ThoTh

Banlı Kullanıcı
fallen angel kavramı bizim dinimizde yok olsa olsa şeytandır bizim düşmüş meleğimiz :)
ama farklı tercihler yaptıkları için meleklikten çıkarılmış meleklerden bahsedilio dier efsane ve mitlerde onlarıda zaten gayet güzel açıklamış urum:)

Senin dininde melekleri kim yaratmış ?

ThoTh

Banlı Kullanıcı
bu konunun benim dinimle alakası olduğu sanmıyorum benim diniminde sizinle alakası olmadığı gibi..

Bizim dinimizde diye bir kelime kullandın.

O zaman konuya din katmasan. Din kelimesi kullandığına göre benim de senin dinin ne diye sorgulamaya hakkım var (sadece bu konuda bu mesajına göre).

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
İkili konusmalardan kacınalım bu tür konular inanmakla veya inanmakla alakalı degildir. Sadece insanın kendine yakın yakın buldugu bir felsefedir diyelim. Kimse kimsenin düşüncelerinı yargılayamaz. Lütfen arkadaş şahsi olarak fikrini belirtmiş buda özgür iradedir.

İyi forumlar dilerim.

MAHŞER1

Kayıtlı Üye
Bunları sınıflarına ve diğelerine göre ayırabiliriz;

I. Sınıf

SERAPHIM

Abbadon
Asmodeus
Astaroth
Leviathan
Lucifer
Sammael
Semyazza

CHERUBİM

Azazel
Beelzebub
Balberith
Lauviah
Marou

THRONES

Gressil
Focalor
Forneas
Murmur
Nelchael
Pruflas
Raum
Sonneillon
Verrine

II. Sınıf

DOMINIONS

Balam
Marchosias
Nilaihah
Oeillet
Paimon
Rosier

VIRTUES

Agares
Ariel
Barbiel
Barbatos
Beliar
Pusron
Sealiah
Senciner
Uzziel

POWERS

Amy
Beleth
Carnivean
Carreau
Goap
Procell
Vual
Wall

III. Sınıf

PRINCIPALITIES

Belphegor
Imamiah
Nisroch
Nithael
Verrier

ARCHANGELS

Ananael
Basasael
Mephistopheles
Rimmon
Rumjal
Sarfael
Zagiel

ANGELS

Arakiba
Araqiel
Araxiel
Arioch
Armans
Asael
Asbeel
Astaroth
Caim
Iuvart

DİĞERLERİ

Adiraelarmaros
Atarculph
Azael
Azaradel
Azibeel
Azkeel
Azza
Badariel
Baraqel
Batarel
Batarjal
Busasejal
Chobaiel
Dagon
Daniel
Ertrael
Exael
Ezeqeel
Flauros
Gadreel
Gurson
Hakael
Hosampsich
Iomuel
Jeqon
Jetrel
Junier
Kasdaye
Kasbeel
Kokabel
Mammon
Moloch
Mulciber
Omiel
Orus
Penemue
Phenex
Regent
Rimmon
Rugziel
Sameveel
Samsapeel
Samsawiel
Saraknyal
Sariel
Seriel
Shaftiel
Shamsiel
Simapesiel
Tabaet
Tamiel
Thammuz
Thausael
Tiril
Tumael
Turael
Urakabarameel
Xaphon
Yomyael
Zavebe

bilfert

Kayıtlı Üye
Merak ettiğim bir konu var. Allah yeryüzünde özgür irade gücünü yalnızca insanlara verdiği her kitapta yazılmışken ve melekler Allah'a inanıp onun buyruklarını yerine getirmek için yaşar, çalışır, ibadet ederken (ki onların özgür iradeleri olduğunu hiçbir kaynakta görmedim.) Nasıl oluyor da Allah'a isyan edip onun buyruklarına karşı geliyor cennetten atılıyor? Bunu anlayan var mı?

Kadoramas

Kayıtlı Üye
Merak ettiğim bir konu var. Allah yeryüzünde özgür irade gücünü yalnızca insanlara verdiği her kitapta yazılmışken ve melekler Allah'a inanıp onun buyruklarını yerine getirmek için yaşar, çalışır, ibadet ederken (ki onların özgür iradeleri olduğunu hiçbir kaynakta görmedim.) Nasıl oluyor da Allah'a isyan edip onun buyruklarına karşı geliyor cennetten atılıyor? Bunu anlayan var mı?

Onlar Allah`a isyan etmiyorlar. Allah`ta onları insanlar gibi sınayıp kaybedenleri düşürüyor diyelim. Örnek verecek olursak " Harut ve Marut " adlı meleklere bakabilirsiniz. Bunlar kıyamete kadar Babil'in altında baş aşşağı asılı kalmaya mahkum olmuş meleklerdir.

canselcan

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Güzel bir paylaşım. Kendi fikrimi söylüyorum ben hiç inanmıyorum meleklerin düşme olayına ama inananlara da saygı duyuyorum iyi forumlar. :)

H€RA

Kayıtlı Üye
Onlar Allah`a isyan etmiyorlar.Allah`ta onları insanlar gibi sınayıp kaybedenleri düşüyüyor diyelim.Örnek verecek olursa " Harut ve Marut " adlı meleklere bakabilirsiniz.Bunlar kıyamete kadar babilin altında baş aşşa asılı kalmaya mahkum olmuş meleklerdir.

Bu konun dinlere göre ele alınması yanlış olabilir ama ben İslam dininde bu konuyu merak ediyorum ve sormak istiyorum ;
İyide meleklerin özgür iradesi mi var, Allah a itaat etmeleri için yaratılmış yani seçme ve düşünme iradeleri yok diye biliyorum yanlışmı biliyorum? Ayrıca kaybedenleri düşürüyorsa, iblisde bir düşmüş melekse bu melekler düştükten sonra iyi yada kötü tarafa geçme durumlarımı olabiliyor, yazdıkça saçma bir yere gidiyor sanki bu cümle :D

hürem

Kayıtlı Üye
İblis diğer melekler gibi değildi. O ateşten yaratılmıştı. O yüzden zaten Adem'e secde etmedi. Onun tarafına geçen melekler olmuş. Tövbe edip dönenler de.