Cüzdanda, poşetin içinde toprak bulduk

morica

Kayıtlı Üye
Merhaba sevgili arkadaşlar. Annem cüzdanını boşaltırken, tesadüfen bir bölmesinde; poşete bağlanmış bir halde beyaz toprak bulduk. Daha önce başımıza böyle bir şey gelmediği için hem çok korktuk, hem de nereye soracağımızı bilemedik. Daha önce de dolabın arkasından siyah bir sabun çıkmıştı. Arkadaşlar, herhangi bir bilgisi olan varsa lütfen cevaplayabilir mi?

curius

Kayıtlı Üye
Bazi buyulerde mezar topragi olabiliyomus. Ama tam nasil oldugunu bilmiyorum. Bilgili arkadaslar mutlaka cevap verir. Insallah oyle birsey degildir.

morica

Kayıtlı Üye
Evet ben de böyle bir şey okumuştum sevgili Curius ama yine de bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Merdut

Kayıtlı Üye
Cüzdanda olmasa Ayrıma büyüsü derdim lakin cüzdanda olması ve beyaz renkte olması şüphelendirdi... Siyah sabunda karbo sabunudur ve çok yararlıdır büyü amaçlı konulduğunu sanmıyorum çünkü sabun büyüsü yapılmış olsaydı çoktan anlamış olmanız lazımdı :)

dhardhar

Kayıtlı Üye
Cüzdanda olmasa Ayrıma büyüsü derdim lakin cüzdanda olması ve beyaz renkte olması şüphelendirdi... Siyah sabunda karbo sabunudur ve çok yararlıdır büyü amaçlı konulduğunu sanmıyorum çünkü sabun büyüsü yapılmış olsaydı çoktan anlamış olmanız lazımdı :)
Sabun erimesi açısından mı?

Merdut

Kayıtlı Üye
hayır tabir-i caizse evde olan olaylardan zaten az çok anlamaları gerekirdir neyin büyü olup olmadığını. Ama sabun kimsenin görülmeyeceği bir yere saklanmış büyük ihtimalle aile büyüklerinden biri şifa ve sağlık için koymuştur.

xax2

Kayıtlı Üye
Ölü toprağı rahatsızlık verir huzur kaçırır daha niceleri . Akarsuya yda denize atıp arkanıza bakmadan uzaklaşın

dem0n

Kayıtlı Üye
Bazıları bolluk bereket açısından cüzdanlarına toprak koyuyor. Karınca toprağı falan