Buyuye buyuyle karsilik vermek veya vermemek?

EkSen

Kayıtlı Üye
Seraphine yazdıklarına itirazım yok ama anlamaya çalışıyorum. Mesela sen kendi enerjinle benim enerjim üzerinde nasıl bir etki yapabilirsin ki misal beni eşimden soğutabilirsin? Karı koca ayırma büyüleri üzerinden gidelim şimdilik. Bunu yapmak için büyücülerin büyüleri ve kullandıkları varlıkları var. Büyü kısmını değilse bile varlıkların nasıl etkili olduklarını az çok biliyorum. Kadının ya da kocanın aklına girebildikleri sürekli vesvese verip iki insanın birbirine karşı enerjilerini düşürebildiklerini düşünüyorum. Peki varlıksız ve büyüsüz sadece enerji ile bu işi nasıl yapabilirsiniz? Cidden bunu anlamak için soruyorum. Oturduğun yerden mesela beni eşimden soğutabilir misin ya da tam tersine ısındırabilir misin?

Ü

Üye silindi 58480

Evet, buyu Allah izin vermeden tesir etmeye baslamaz diyor Ayet.
Buyuyu tanimlayan, itibarsizlastiran, proje taslagi olarak var eden, kendi tekelindeki sistemine ed-DARR esmasi geregi monte eden Allah buyu ve sihri kabul ediyor.
Insan suur altinda buyunun yaptirim gucunden korkuyorsa, Allahin irade sifati ile daha mutlak olan yaptirim gucunun korkusunu sorgulamalidir. Takvasini sorgulamalidir.

Ben bir konuda daha bisey yazmak istiyorum,

Arkadaslar PEygamberimizi SAV bile buyu tuttu diye buyuye ehemmiyet atamada fazla aceleci de olmamak lazim
Inmekte olan bir Kuran var ve an itibari ile yarim bir Kuran ile Hukmediyor PEygamberimiz.
Ve her ayet, ilgili gelismelerin su yuzune cikmasini gerekli kilmalidir. Buyuyu yapan kisi neden daha once yapmadi ? Ya da neden Felak Nas indikten 5 sene sonra yapmadi ? Dikkat ederseniz buyu yapiliyor ve ayet inip cozuluyor. Sonra kac milyon kere daha buyu yapilmistir Allah bilir. Ama bi tanesi bile bozdurulma telasina girilmis midir ?

Yani inecek olan her ayet once bir ihtiyac ortami olusturmalidir. Fetih suresi nasil indi ? Muslumanlara soykirim baslattilar ve Allah Fetih suresini indirdi. Allahin intaraktif katilimidir bu. Ben varim arkanizda deme bicimidir.

Simdi biz onda hicbirseyi eksik birakmadik diye tamamlanan bir Rehber Kitaba tabi olan kisiye, Buyu gibi Kuranda mahiyeti ile haber verilmis, bir yasak bolgeden gelen etki nufuz edebilir mi ? Helal ve haramlar emir ve yasaklar kisinin aura bedeninin en garanti muhafizlaridir. Sistemin algaoritmasidir bu.

Kisi Kurana gerektigi gibi tabi ise ben hangi ayeti istemeden inkar ettim demeli. Bana kim buyu yapti dememeli

Seraphine

Kayıtlı Üye
Öncelikle bu tür olumsuz şeyleri, insani duygulara etki etmeyi, inancımdan dolayı doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum. Yaptığım uygulamalar genelde talih, şifa ve yardımları içerdi.

Tabii ki söylediğinizi gerçekleştirmek mümkün. Hatta bunu yaparken alternatifler bile mevcut. Öncelikle durum tahlil edilir. Eşiniz ve sizin aranızda ki ilişki için kartlar açılır. Zaten burada yaşadığınız ilişkide ki zayıf noktalar ve bazı detaylar açığa çıkar. Bu ufak bir ön hazırlıktır. Sonraki adım için yöntem seçilmesi gerekir. Ben o zayıflıklara yoğunlaşıp büyümeleri için çalışabilirim. Mesela eşinizin sizinle ilgili güven problemi var diyelim. Bunun üstüne gidilerek ilk önce daha güvensiz bir hale gelmesi sağlanır. Yavaş yavaş paranoya evresine doğru ilerler. Şu an ne yapıyor? Dışarıda başkalarına bakıyor mu? gibi sorular sormaya başlar. Devamında bazı imge perdeleri oluşturulur ve enerjisi eşinizin bilinçaltına aktarılır. Bu tatsız rüyalar, yoğun kuşkular için alt taban hazırlar. Ve ruhsal yönden müdahalede bulunulacak bir kaç müdahele ile depresif ve küskün bir insana dönüşmesi için yatkınlık oluşturulur. Zaten bu üçleme doğru yapılırsa hem kendi davranışları havadan nem kapar, hem siz rahatsızlık duymaya başlarsınız.

Veya sizin üzerinize yoğunlaşılabilir. Ona olan duygularınızın bir süreliğine pasifleşmesi gibi. Aslında onu seviyorsunuz ama bu duyguyu hissetmemeye başlıyorsunuz. Çeşitli hastalıklar öne sürülebilir veya ilginiz başka bir kadına, eşinizin ilgisi başka bir erkeğe yönlendirilebilir. Çok fazla yol var.

Ben anlatırken sadece belirgin noktaları keskinleştiriyorum. Bunları uygulamak çok yoğun enerji gerektirir, zaman gerektirir ve fedakarlık gerektirir. Yani aslında bir erkek veya kadın için değecek karmalar değildir. Şu an paylaşmadığım çok fazla alt detay var. Bir kere bunu gerçekleştirecek enerjiye kendiniz yeterli gelemezsiniz.

Bunun dışında siz işleyişi tam anlamadınız sanırım. Enerjiye farklı frekanslar aktararak yapıyı değiştiriyorsunuz. Bu aktarım esnasında niyet, kodlama, güçlendirmeler eşlik ediyor. Çünkü çoğu durumda kişisel enerji yetersiz kalıyor ve desteklenmesi gerekiyor. Bu kodları ufak birer çip gibi düşünün. Şimdi enerji oluşturuldu ve hedefe yönlendirildi. Yavaş yavaş dağılmaya ve uyum sağlamaya başlıyor. Bu çipler hemen kendisini öne atarak oertama veya kişiye yapışıyor ve özünü salgılamaya başlıyor. Eş zamanlı olarak güçlendirilmiş enerji devreye giriyor o dış katmanları geçerek savunmayı kırıyor. Bundan sonra yapışarak etki aktarımına devam ediyor. En açık ve özet hali bundan ibaret. Bunların bazen yenilenmesi veya güçlendirilmesi gerekiyor. Farklı döngülere müdahalede bulunuyorsunuz bu noktada.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Evet, buyu Allah izin vermeden tesir etmeye baslamaz diyor Ayet.
Buyuyu tanimlayan, itibarsizlastiran, proje taslagi olarak var eden, kendi tekelindeki sistemine ed-DARR esmasi geregi monte eden Allah buyu ve sihri kabul ediyor.
Insan suur altinda buyunun yaptirim gucunden korkuyorsa, Allahin irade sifati ile daha mutlak olan yaptirim gucunun korkusunu sorgulamalidir. Takvasini sorgulamalidir.

Ben bir konuda daha bisey yazmak istiyorum,

Arkadaslar PEygamberimizi SAV bile buyu tuttu diye buyuye ehemmiyet atamada fazla aceleci de olmamak lazim
Inmekte olan bir Kuran var ve an itibari ile yarim bir Kuran ile Hukmediyor PEygamberimiz.
Ve her ayet, ilgili gelismelerin su yuzune cikmasini gerekli kilmalidir. Buyuyu yapan kisi neden daha once yapmadi ? Ya da neden Felak Nas indikten 5 sene sonra yapmadi ? Dikkat ederseniz buyu yapiliyor ve ayet inip cozuluyor. Sonra kac milyon kere daha buyu yapilmistir Allah bilir. Ama bi tanesi bile bozdurulma telasina girilmis midir ?

Yani inecek olan her ayet once bir ihtiyac ortami olusturmalidir. Fetih suresi nasil indi ? Muslumanlara soykirim baslattilar ve Allah Fetih suresini indirdi. Allahin intaraktif katilimidir bu. Ben varim arkanizda deme bicimidir.

Simdi biz onda hicbirseyi eksik birakmadik diye tamamlanan bir Rehber Kitaba tabi olan kisiye, Buyu gibi Kuranda mahiyeti ile haber verilmis, bir yasak bolgeden gelen etki nufuz edebilir mi ? Helal ve haramlar emir ve yasaklar kisinin aura bedeninin en garanti muhafizlaridir. Sistemin algaoritmasidir bu.

Kisi Kurana gerektigi gibi tabi ise ben hangi ayeti istemeden inkar ettim demeli. Bana kim buyu yapti dememeli

Evet bir onemli nokta daha felak nasi gunluk vird gibi cok okuyorduk demis sahabeler, peygamberimizin hayati bizlere buyuk dersler iceriyor basina getirelen buyu uzerine felak ve nas inmis, demek ki manasini hazmederek okumali, boylece suur belki de suur alti da temiz tutulabilir bunlara ragmen olan birseyler varsa bunun hikmeti de zamanla aciga cikacaktir dusunuyorum

@Seraphine bilgilerinizi paylastiginiz icin tesekkurler
Yazdiklarinizi da dikkatle okudum ama bu enerji calismalarini oldum olasi anlayamamisimdir.. madem actiniz siz den biraz öğrenelim..
Evet fizik kanunlari geregi hersey enerjidir peki bir insanin sahip oldugu ozel enerji mi diyeyim tam bilemiyorum sizin bahsettiğiniz sekilde, sectigi bir kisinin duygu dusunce dunyasini, konu uzerinden gidiyorum esine yonelik duygularini, zaaflarini derinlemesine bilmesi mumkun mudur? Mumkun ise o kisinin zihnine o aciktan istedigini yerlestirmesi icin devamli enerji degisimi donusumu aktarimi yapmasi gerekmez mi? Bu durumda bunu yapacak kadar guclu enerjiye sahip insanlar var mi yani? Biraz daha aciklarsaniz sevinirim sahsen

Seraphine

Kayıtlı Üye
Fark ettiyseniz bir güçlendirmeden bahsettim. Çoğu durum için kişisel enerji yeterli gelmeyebiliyor ve bu tür durumlarda ek bir kaynaktan faydalanılıyor.

Derinlemesine bilme olayına çok fazla katılamayacağım. Benim bahsettiğim örnek belirgin sorunları tespit etmek için kartların kullanılmasıydı. Ben uzaktan birsi olarak aralarında ki sorunları bilemem ve bu yüzden tahlil etmeme yardım edecek araçlara ihtiyaç duyarım. Ancak ufak bir ikili ile çoğu detay keşfedilebilir. İlk olarak o kişi için yine bir tarot bakılır ve ortaya kişi hakkında bilgiler çıkar. Buna ek olarak ruhsal bağlar kullanılabilir. Bir diğer adıyla kordonlar, iletişim kurduğumuz insanlar ile aramızda oluşur. Bunlara yoğunlaşarak enerji çekmek ve onları okumak mümkündür. Ama kime ne faydası dokunur? Eğer kişinin bu konularda yeteneği varsa, öncelik vermesi gereken şey nasıl faydalı biri olacağıdır.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Fark ettiyseniz bir güçlendirmeden bahsettim. Çoğu durum için kişisel enerji yeterli gelmeyebiliyor ve bu tür durumlarda ek bir kaynaktan faydalanılıyor.

Derinlemesine bilme olayına çok fazla katılamayacağım. Benim bahsettiğim örnek belirgin sorunları tespit etmek için kartların kullanılmasıydı. Ben uzaktan birsi olarak aralarında ki sorunları bilemem ve bu yüzden tahlil etmeme yardım edecek araçlara ihtiyaç duyarım. Ancak ufak bir ikili ile çoğu detay keşfedilebilir. İlk olarak o kişi için yine bir tarot bakılır ve ortaya kişi hakkında bilgiler çıkar. Buna ek olarak ruhsal bağlar kullanılabilir. Bir diğer adıyla kordonlar, iletişim kurduğumuz insanlar ile aramızda oluşur. Bunlara yoğunlaşarak enerji çekmek ve onları okumak mümkündür. Ama kime ne faydası dokunur? Eğer kişinin bu konularda yeteneği varsa, öncelik vermesi gereken şey nasıl faydalı biri olacağıdır.
Evet guclendirme dediniz de ne oldugunu aciklamadiniz, araclar dediginiz tarotmus, ruhsal bag dediginiz kanalmis, bunlar biraz yanılmaya kaynaklarmis geliyor bana sahsen

Seraphine

Kayıtlı Üye
Bu konuda tam anlaşabildiğimizi sanmıyorum. Başka bir soru üzerine özet bir açıklamada bulundum, tabii ki her şeyi detaylı anlatmayacağım. Ve daha fazla eklemede bulunmak istemiyorum.

Tanrı'nın ışığı yolunuzu aydınlatsın.

EkSen

Kayıtlı Üye
Seraphine dikkatlice okudum işleyişi anlattığın yazını ve iki husus dikkatimi çekti.
1- Kartlardan bahsediyorsun. Kartları açmak ve ona göre bir okumadan bahsediyorsun. Yani ortada daha işin başında bir "şansa bakalım kartlar bize ne söyleyecek " durumu var.
2- Enerji aktarımını anlatırken demişsin ki mesela " eşinin senle ilgili güven hissiyatını çökertirim yavaş yavaş " demişsin. O zaman ben bu anlatımından senin ( yani bu işi yapan kişinin ) sık sık eşime enerji aktarman, bunun için zaman ve emek harcaman gerektiğini anlıyorum. Yok eğer durum bu değilse, ortaya bıraktığın ve hedefini gösterdiğin o enerji bilinçli bir varlık olmalı ki sürekli olarak eşimi güvensizlik kaygısına düşürsün. Yani bir insanın yaşam enerjisinin düşmesiyle o kişi eşinden şüphelenmez ki? Anca depresyona girer. Eşinden şüphelenmesi için düşüncelerinin içine şüphe, kuruntu vs gibi hislerin sızması lazım ki senin verdiğin enerji bir insanın beynini bu yönde etkiliyorsa bu enerji kendi başına karar alabiliyor, düşünebiliyor, yönlendirebiliyor demektir. Bu da benim ortada bilinçli bir varlığın kol gezdiğine götürüyor.

Sorduğum soruyla ilgili konuyu anlamaktan uzağız bunu kabul ediyorum. Ama şunu da biliyorum, enerji ile bir takım şeyler yaptıklarını iddia edenlerin de kendilerinde olduklarını sandıkları şeye tam olarak hakim olamadıklarını ve ne yaptıklarını deneme yanılma yoluyla öğrenmeye çalıştıklarını da düşünüyorum.
Ortada bir okyanus var ve biz kıyıda balık tutmaya çalışıyoruz.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Bakın ben olayın temelinden bahsediyorum. Konunun sadece belli bir kısmı burada bulunuyor ve daha görünmeyen yanları mevcut. İnsanların hayatına müdahale etmek sanıldığı kadar kolay değildir ve yazdıklarımı okuyunca çok kolay geliyor sanırım.

1- Kartlardan bahsediyorsun. Kartları açmak ve ona göre bir okumadan bahsediyorsun. Yani ortada daha işin başında bir "şansa bakalım kartlar bize ne söyleyecek " durumu var.
Şimdi tarotta belli bir eşiği kat etmiş herkes kartlara güvenmesi gerektiğini bilir. Yine tarot bakmak yıllardır yaptığım bir şey ve bir çok açılım, bir çok yorumlama yaptım. Bunlar her zaman isabetli sonuçlar verdi ve öngörülen olaylar gerçekleşti. Burada kartlar şans ile çalışmıyor. Enerjisel bir bağ kuruyorsunuz ve anlamlandıramadığınız şeyleri kartlar ile tasvir ediyorsunuz. Yine her kartın anlamı belli bir konu için geçerli olmaz, burada önemli olan bakıcının yeteneğidir.

2- Enerji aktarımını anlatırken demişsin ki mesela " eşinin senle ilgili güven hissiyatını çökertirim yavaş yavaş " demişsin. O zaman ben bu anlatımından senin ( yani bu işi yapan kişinin ) sık sık eşime enerji aktarman, bunun için zaman ve emek harcaman gerektiğini anlıyorum. Yok eğer durum bu değilse, ortaya bıraktığın ve hedefini gösterdiğin o enerji bilinçli bir varlık olmalı ki sürekli olarak eşimi güvensizlik kaygısına düşürsün. Yani bir insanın yaşam enerjisinin düşmesiyle o kişi eşinden şüphelenmez ki? Anca depresyona girer. Eşinden şüphelenmesi için düşüncelerinin içine şüphe, kuruntu vs gibi hislerin sızması lazım ki senin verdiğin enerji bir insanın beynini bu yönde etkiliyorsa bu enerji kendi başına karar alabiliyor, düşünebiliyor, yönlendirebiliyor demektir. Bu da benim ortada bilinçli bir varlığın kol gezdiğine götürüyor.
Yanlış anlamışsınız. Burada amaç o zayıf yönü güçlendirmek. Oraya enerji ile müdahalede bulunuluyor ki, açık kapanmasın, daha da büyüsün. Bu gerçekleşirken her an bir enerji aktarımı söz konusu değil. Her uygulamanın güçlendirildiği derecede sona erme süresi bulunur. Enerjiyi aktardıkça zayıflar çünkü. Bu durumlarda enerji belli aralıklar ile yenilenmelidir. Veya kişi kaynaktan direk bir aktarım gerçekleştirebilir. Yani enerji orada bulunuyor ve kendi kendine aktarım gerçekleştiriyor, bu bir robot sistemi gibi düşünülebilir. Enerjiye bir amaç veriyorsunuz. O enerjiyi oraya aktarmak onun amacı. Ve yine dikkat ederseniz orada bir zincirleme döngü var. Yani depresyon tek başına bir etken değil. O üçleme b,irleştiği zaman ortaya asıl güçlü durum çıkıyor. Şüphe, bilinçaltından gelen rüyalar ve olumsuzluk, depresif ruh hali, bunlar birleştiği zaman emin olun o insan bambaşka birisine dönüşür. Bu içsel bir soğumayı da getirir.

Sorduğum soruyla ilgili konuyu anlamaktan uzağız bunu kabul ediyorum. Ama şunu da biliyorum, enerji ile bir takım şeyler yaptıklarını iddia edenlerin de kendilerinde olduklarını sandıkları şeye tam olarak hakim olamadıklarını ve ne yaptıklarını deneme yanılma yoluyla öğrenmeye çalıştıklarını da düşünüyorum.
Ortada bir okyanus var ve biz kıyıda balık tutmaya çalışıyoruz.
Ben şu an her türlü bu konuyu anlamaktan uzak olduğunuzu düşünüyorum. Orada en salt hali ile anlatmaya çalışıyorum ancak yine de farklı yönlerden tutuyorsunuz. Belki de hata bendedir ve bu tür konuları dahil etmemeliyimdir. Devam eden konuya bir eklemede bulunmayacağım.

Tanrı'nın ışığı yolunuzu aydınlatsın.

Ü

Üye silindi 55028

Seraphine'ye katılıyorum.Onun yazdıklarımı biraz kabaca ben yazacağım.Büyü de çifti soğutmak veya birleştirmek büyü yapmak için en anlamsız kazanımdır.Büyü öğreten meleklerden bu büyüleri öğrenenler kınanmıştır.Seraphine'nin konuyu açamamasının sebebi yazıcağının kendine olumsuz geri dönme ihtimali olabilir.Büyü yapmak için varlığa veya materyale ihtiyaç yok diye düşünüyorum.Tabi varlığında kendince kazanımı vardır ama okuma yazmayı öğrendikten sonra öğretmene ihtiyaç duyulmuyor.
Konuştuğunuz kişi konuşmadan gözü yukarı giderse hayal ettiğini yani yalan söylediğini gösterir.Mısır hiyolagrifi ve videodaki adamın gözüne bakarsanız geçmişten gelen bazı şeyleri fark edebilirsiniz.

https://www.gizlimabet.com/threads/kesin-olmayan-korunma-yoentemleri.30932/

EkSen

Kayıtlı Üye
@Seraphine bunaldığını hissettiğim için üzerine gelmeyeceğim ki zaten gelmiyordum. Amacım gerçekten anlamaya çalışmaktı ama kusura bakmayın daha en başından TAROT KARTLARINA İNANMAK başlangıçlı cümleni bir türlü mantığıma oturtamadım ki gerisini anlamaya çalışayım. Lügatımda şans,talih,tesadüf gibi kelimelere yer olmadığı için bu kartlar mevzusu bana oldum olası inandırıcı gelmemiştir ama yanlış anlaşılmak da istemem, kesinlikle inandığın şeye ve daha da önemlisi üslubuna, tarzına ve öğretilerine saygım var. Hatta o kartlarla bana bakmanı bile isterim sırf inandığın sisteme inanma saygımdan dolayı.
Teşekkür ederim iyi niyetli ve samimi anlatım çabana...

cagatay98

Kayıtlı Üye
Dininize ne kadar bağlı olduğunuza göre değişir. Helal ve haramlar, emir ve yasaklar kesin olarak insanı şeytanı enerjiden emin kılan mukaddimelerdir.

Büyü enerjinizi dönüştüren bir girdidir. Ama siz Şahadet ettiyseniz artık, ve Hak değişmeyeceği için sizin içinizde artık bir enerji sabitiniz olur ve büyü zihninizi kolay kolay istila edemez.

5 vakit namaz ile zaten sürekli sıfırlanır ve tüm aldığınız telkinlerinizi etkisiz hale getirirsiniz
Hacca bir kere gitseniz büyünün en çetrefillisi bile düşer evelallah. Oruç tutsanız büyüyü hakettirmiș karma açığınız yama gibi yamanır.
Zekat vererek ruhunuzdaki kasintiyi atar, sadaka ile belaları defedersiniz. Güzel söz ile olumlu karmik bağlar kurarsınız. Bir kadir gecesi bile bir yılın kasvetini alır götürür. İslamiyeteki emir ve yasaklar şeytana kafa tutabilmenin tek yoludur.

Şeytan korkunç yırtıcıdır. Vallahi insandan üstündür. Evet şeytan haklı bu konuda. Allah'a bunu söylüyor da. Allah şeytanın üstün olduğunu zaten biliyor. Ama onun kibrine alternatif bir değer yaratmak sureti ile aciz yarattığı insanı şeytana üstün tutuyor. İşte o üstünlüğü garanti bilmenin tek şartı var : helal ve harama titizlik! Vallahi bu yoksa Allah insanı iblise karşı üstün tutacağını söylemiyor. İblise yem olacaklarını söylüyor.

Gerçekten iblisin insandan üstün olduğunumu söyledin...

cagatay98

Kayıtlı Üye
Bu konuya bir açıklık getirmek isterim müsaadenizle bu forumda çok fazla konuya katılmam fakat bir bilinç sapması var burada.
Şeytan ben insandan üstünüm derken Allah'a sen beni azdırdın diyor.Bu edebsizlik ve marifet eksikliğidir.
Adem ise rabbim ben hata ettim diyor,af diliyor.Şimdi olayın başına döndük.

Adem nefsini ortaya koyarken,şeytan ayrı bir bilinç inşaa ediyor,evrensel kudret onu ana maddesine yani ateşe indiriyor.Şeytan ateşten,insan ise topraktan fakat insan 4 unsuruda taşıyabilir.

Evren ilahi isimlerin ve sıfatların terkibidir.Şeytanın aynalığı çok sınırlı bir ilahi isimlere ve sıfatlara mazharken,Allah insanı yeryüzüne indirip halife göstermiş ondan tüm sıfatlarını ve isimlerini tecelli ettirmiştir.

İnsan ateşe yaklaştıkça şeytandan daha fazla karşıt ilahi isim ve sıfata aynalık yapar,emmare insan şeytandan daha saptırıcıdır,şeytan onun saptırıcılığından Allaha sığınır.

Kamil bir insan Allahı tanır ilahi kudrette iradesi erimiştir.Şeytan yanına yaklaşmayı bırak ondan öyle bir korkarki...

Üstünlük sadece bir yanılsamadır,Evrensel düzene uygun yaşayan insan,insan olmuştur.İnsan hep uçlardadır,bu Allahın kudretinden böyledir...

Bu sırlardan bir sırdır,Allah'ın ilmi aklın çok ötesindedir,dilediğinden tasarruf ettirir ve kullanır.En iyisini Allah bilir.

Ü

Üye silindi 58480

Gerçekten iblisin insandan üstün olduğunumu söyledin...

Evet.
Kuranda insan hep kotu anilmistir,
Insan acelecidir. Insan Rabbine karsi pek nankordur, insan menfaatine cok duskundur, insan pek zalim pek, pek yuzceviricidir vs vs.

Adem mertebesine cikan insan baska. O insanlar salihler olarak anilir Kuranda.

Simdi Seytan galaktik hukumette bir katilimcidir. Ademin yaratilisini gormustur. Ademin belki de dunyadan haberi yokken seytan kainat bilgisi ile onu bulmus oraya inmis ve daha kapsamli bir on bilgi ile vesvese vermistir. Sonsuzluk kavramini ve Allahin yolundan alikoymada insanin hangi tarafindan yakalayacagini iyi bildigini goruyoruz. Allahin huzuruna cikmistir. Donanimlidir. Insanin zaaflarini bilir. Kiyamete kadar yaslanmayacak, yorulmayacak, yilmayacak, uyumayacak ve hedefine de varacaktir.

Size baska bisey soyliyim :
Ayet soyliyim hatta :
Ne yazik ki seytan insan uzerindeki zanninda hakli cikti ve onlarin cogunu saptirdi (Kuran)
Kiyamet kopmus ve bilanco ayet ile skor misali verilmistir : Seytan en sonunda insanligi butun butun saptirmayi basariyor ve Allah kiyamet ile artik oyununu sonlandiriyor.

Simdi her insan ustun degildir. Seytan hafiza olarak ta, kivraklik olarak ta, ulasim bakimindan da, ulastirma bakimindan da daha ustundur. Emir ve yasaklarin dairesinden cikan insan imkani yok o yasakli bolgede seytan ile basedemez.

Ezoterik orgutler seytana taparlar. Onu isbirlikci edinirler. Muslumanlarin hali ortadadir. Her ilahi din mahvedilmistir seytanin her defasinda basarili olmasi bakimindan. Kiyamet ise seytanin son dini de bozabilmesi uzerine kopacak zaten.

Hadisler ortada. Kabe dumduz edilecek, Peygamberimizin SAV mezari acilacak. Kuran yakilacak, Kiyamet sureci baslayinca.

Benimki sadece farkli bir bakis acisidir. DAha buyuk ve onemli donguler var. Biz adem ustun yaratildi derken sadece birkac ayeti oncelemis oluyoruz. Hayir. Oyle uyarici ayetler var ki o ayetleri de dikkate aldigimizda insan biraz durup dusunmelidir. Allahin ona gosterdigi tolerasyonun degerini daha iyi bilmelidir. UStunluk konusuna varmadan once.

taroh

Kayıtlı Üye
Beni de büyü. Yapanın söylenmemesi korumasız gıbı hissettiriyor.e yapan en sonunda bozulduğunu. Anlayınca tekrar edecek. En azından o kişiye karşı. Önlem almak hak değil mi

Ü

Üye silindi 55028

Olay insanın kabiliyeti değil.İnsanın tanrının ruhunu taşıması ve o varlıklara örnek olabilmesi.Allahın sözü cehennemi insan ve cinlerle dolduracağım sözü Allahın istediği üzerine bu gerçekleşiyor.İnsanın zayıflığı değil bu cehenneme gideceklerin galib olduğunu düşünmesini sağlamak.
Dünya şeytanın dünyası çünkü şeytana zalime kıyamete kadar süre verildi.Allah önceki(islam) toplumları yok etmiş ama bu hatanın tekrarını durduramamış ve bu yüzden dünyada bazı kesimleri galip saymış.Lut peygamberin kavmi yok olduktan sonra istenilmeyen davranışların devam etmesi örnek verilebilir.Allah dediğiniz gibi kıyamette onları yenicek çünkü o tuzak kuranların en iyisi ve kazanacak.Satrançta kurban olduğunu anlamayan kaybeder.Aynı mantıkta Allah onlara piyon yediriyor ama sonunda o kazanacak.İnsanın zayıflığı gerçek değil sadece olaylar Allahın isteği üzerine gerçekleşiyor.

cagatay98

Kayıtlı Üye
Evet.
Kuranda insan hep kotu anilmistir,
Insan acelecidir. Insan Rabbine karsi pek nankordur, insan menfaatine cok duskundur, insan pek zalim pek, pek yuzceviricidir vs vs.

Adem mertebesine cikan insan baska. O insanlar salihler olarak anilir Kuranda.

Simdi Seytan galaktik hukumette bir katilimcidir. Ademin yaratilisini gormustur. Ademin belki de dunyadan haberi yokken seytan kainat bilgisi ile onu bulmus oraya inmis ve daha kapsamli bir on bilgi ile vesvese vermistir. Sonsuzluk kavramini ve Allahin yolundan alikoymada insanin hangi tarafindan yakalayacagini iyi bildigini goruyoruz. Allahin huzuruna cikmistir. Donanimlidir. Insanin zaaflarini bilir. Kiyamete kadar yaslanmayacak, yorulmayacak, yilmayacak, uyumayacak ve hedefine de varacaktir.

Size baska bisey soyliyim :
Ayet soyliyim hatta :
Ne yazik ki seytan insan uzerindeki zanninda hakli cikti ve onlarin cogunu saptirdi (Kuran)
Kiyamet kopmus ve bilanco ayet ile skor misali verilmistir : Seytan en sonunda insanligi butun butun saptirmayi basariyor ve Allah kiyamet ile artik oyununu sonlandiriyor.

Simdi her insan ustun degildir. Seytan hafiza olarak ta, kivraklik olarak ta, ulasim bakimindan da, ulastirma bakimindan da daha ustundur. Emir ve yasaklarin dairesinden cikan insan imkani yok o yasakli bolgede seytan ile basedemez.

Ezoterik orgutler seytana taparlar. Onu isbirlikci edinirler. Muslumanlarin hali ortadadir. Her ilahi din mahvedilmistir seytanin her defasinda basarili olmasi bakimindan. Kiyamet ise seytanin son dini de bozabilmesi uzerine kopacak zaten.

Hadisler ortada. Kabe dumduz edilecek, Peygamberimizin SAV mezari acilacak. Kuran yakilacak, Kiyamet sureci baslayinca.

Benimki sadece farkli bir bakis acisidir. DAha buyuk ve onemli donguler var. Biz adem ustun yaratildi derken sadece birkac ayeti oncelemis oluyoruz. Hayir. Oyle uyarici ayetler var ki o ayetleri de dikkate aldigimizda insan biraz durup dusunmelidir. Allahin ona gosterdigi tolerasyonun degerini daha iyi bilmelidir. UStunluk konusuna varmadan once.

Buda bi bilinç sapması,İnsanın şeytanla iradesiyle baş etme imkanı yoktur,insan daha nefsiyle baş edemiyor.Şeytanın başarısı kendisinden değildir.İnsanın başarısıda kendisinden değildir.

Burada bir konuya gireceğim fakat yanlış anlaşılmaktan çekinmekteyim.Fenafillah makamında irade kavramı ve uygulayıcı kuvvet müşahadesi üzerinden müşahade gerçekleştirilebilir.

Size şöyle bir sıralama verebilirim nefis bir kurbandır nefsini tanıyan Allahın onun üzerindeki iradesine ulaşır bu günümüz şartlarında çok zordur.Şayet başarılırsa ilmi sıralama şöyle olur,

Ledünni Marifet>Hal ile elde edilen marifet>Akıl ilmi

İnsanın aklısı ve kendisi Allah'a perde olur akılla Allah tanınmaz kamilin gönlüne girmek lazım...

Kamilin gönlünde insan bulunur,gerisi kuru laf.Kuran da kamilin gönlündedir Allah Kuran'ın ilmini onun gönlüne indirmiştir.

Yine burda bir yanlış anlaşılma olabilir tarikat ve şeyhlerden bahsetmiyorum,yine öyle kamil insanlar vardır ki halkın içinde gizlenmiştir.

Burdaki övgü insana değildir sebebler perdesinin arkasındaki Allahadır.

Ü

Üye silindi 58480

Elbette haklisiniz @cagatay98
Gelenekci bakis acisi her zaman rehberimiz olmali.

Insan ofline kalmayi tercih ederse nefsinden sorumlu olur. Seytani bilir ama sembolik olarak kabul eder. Bunda sakinca yoktur da.
Insan online hale gelir ve tekamulde ilerlerse de seytan ve tayfasi ile daha yakindan tanisir artik. Organize olduklarini gorur. Dunyayi kiyamete zorladiklarini da gorur.

Cok daha buyuk donguler var.
Ben sadece buraya evirmek istedim

Ü

Üye silindi 58480

Bilinc sapmasi degil bu. Sadece ``Seytan sizin apacik dusmaninizdir`` diyen Kurana kulak vererek
Dostunu yakin dusmanini daha yakin tut misalidir.

Seytan, nefsimizin bizi zorladigi seylerde de aranir, ama seytan bu degil.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Allah adem aleyhisselami yaratip melek ve seytanlara secde etmesini emretmedi mi ve sonra kendi isimlerini ogretip yani kendisini anlamada insan idrakinin daha yuksek oldugunu gostermedi mi onlara?
Bence insan alemlerde ustun bir canlidir...
Seytan Allah a beni azdirdigin icin kiziyorum isyan ediyorum demedi mi?
Insan irade sahibidir bu yuzden tercih etme hakkina sahiptir, Tercihleriyle seytandan daha igrenc de olabilir ama bu onun ustun yaratilisini degistirmez bence...