Zikirler ve gece uykuları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Arkadaşlar öncelikle ilk defa konu açıyorum bu nedenle doğru yerdemi açtım bilmiyorum. Öncelikle moderatörler lütfen affetsinler beni. Ben ihlas suresini içeren uzunca bir tespih çalışmasındayım. Öyleki ancak bir haftada bitecek. Bugün 4. günü fakat benim uykularımda bir bozukluk oldu. Çok geç uykum geliyor yada hiç gelmiyor. Bu çalışmayı da öyle geç saatlere kadar oturup yapmıyorum.Ancak günün hangi saatinde yaparsam yapayım hele okuma sayısı arttıkça hiçmi hiç uyuyamıyorum. Bunun sebebi ne olabilir bir fikri olan varsa açıklama getirebilirse çok sevinirim. Yanlış birşeylermi yapıyorum acaba. Sevgi ve saygılarımla

elifackles

Kayıtlı Üye
Öncelikle dua okumak ve ya zikir yanlış degil :) zikir sayısını arttıran ya da zikire başlayan her insan da oluyordur bu.nedeni ise üzerinize bir enerji gelmesi.her duanın her zikirin kendine has isim ya da anlamlari ve zikrin bir enerjisi var.zaman geçtikçe bu enerji ile uyum sağlayacağınız için sorun olacağını düşünmüyorum :)

dede

Kayıtlı Üye
Uyudugunuz zaman nekadar sure uyuyorsunuz ve bu uyku size yeterli geliyormu?
Uykudan sonra herhangi bir fiziksel sorun yasadinizmi?Yani unutkanlik,zihinsel veya bedensel zayiflik.

Hangi tur zikirleri cekiyorsunuz,esma veya duami? Hangileri?,ve hangi amacla okudugunuzu sorabilirmiyim?

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Uyudugunuz zaman nekadar sure uyuyorsunuz ve bu uyku size yeterli geliyormu?
Uykudan sonra herhangi bir fiziksel sorun yasadinizmi?Yani unutkanlik,zihinsel veya bedensel zayiflik.

Hangi tur zikirleri cekiyorsunuz,esma veya duami? Hangileri?,ve hangi amacla okudugunuzu sorabilirmiyim?

Tabiiki sevgili dede, sabah 6.30 da kalkıtğım için uyuyamamk zor geliyor. ihlas suresini bir haftada 5.000 küsür okumaya çalışıyorum bir arkadaşım söyledi çok iyiymiş. Fiziksel yada ruhsal bir rahatsızlık hissetmiyorum. Bugün sanki eliflakes dediği gibi daha rahat uyudum. Ama uyumadığım zaman mengeneyle sıkıştırılmış gibi hissediyorum.

tımetogo

Kayıtlı Üye
Umarım anlamını bilerek ve düşünerek okuyorsunuzdur.Aksi size çok fayda sağlamaz..

dede

Kayıtlı Üye
Tabiiki sevgili dede, sabah 6.30 da kalkıtğım için uyuyamamk zor geliyor. ihlas suresini bir haftada 5.000 küsür okumaya çalışıyorum bir arkadaşım söyledi çok iyiymiş. Fiziksel yada ruhsal bir rahatsızlık hissetmiyorum. Bugün sanki eliflakes dediği gibi daha rahat uyudum. Ama uyumadığım zaman mengeneyle sıkıştırılmış gibi hissediyorum.

Bu soruları sormamın sebebi şu,surelerin veya kullanmış olabileceğin dua veya esmaların hüddamlarını harekete geçirmiş olabilirsin buda bu tarz sıkıntılara yol açabilir, ancak niyetin bu olmadığı için konunun bununla alakası olduğunu düşünmüyorum.

Sıkıntınıza gelince,Yapmış olduğunuz artık Zikir diyeceğim, çok fazla ,yani her insanın yapmaya vakit ayırabileceği veya dayanabileceği birşey değil.Demek istediğim şu çok fazla vakit isteyen birşey ve dolayısı ile ister istemez nekadar ugrassanız bile belirli bir sureden sonra konsantrasyon tavan yapıcak buda sizi sekr haline yaklaştıracak yani hipnogojik bir hal alacaksınız ve hipnogojik hale geçip buhalde çıkarkende hipnopompik halden geçiceğinizi söylemek pekde yanlış olmaz.

Sadete gelirsek;zikiriniz süresince beyninizin zaten uyurkenki gibi dinlenebileceğini söyleyebiliriz ki uykunun asıl amacının bedenen değilde zihnen dinlenmek olduğunu düşünürsek sorununuzu bunlara bağlayabiliriz.Yani zaten uyuyorsunuz sayılır :)

Sıkıntıyaşamanızı ise,daha önceden bunyeniz alışmadığı bir ritüele anında başlamak diyebiliriz,örnek vermek gerekirse çok namaz kılmayan bir adamın namazda oturduğunda dizlerinin ağrımasına benzer,yani GEÇER :).

Ancak çok iyi devam etmenizi öneriyorum.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Hipnogojik ve Hipnopompiğin ne olduğunu merak eden üyelerimiz için.

Hipnogojik halüsinasyonlar , son derece canlı, sık sık korkutucu olan , uykuya dalış ve uyanış esnalarında görülen, rüya bezeri bir durumdur.

Hipnopompik sanrı (Uyku felcidir) Uyku bozukluğu, karabasanla ilgili olarak uyku sonrası felce verilen addır. Çoğu zaman, uyku felcine uğrayan kişi tarafından bunun bir rüya sebebiyle oluştuğuna inanılır. Bu yüzden, insanların hareket etmek istese de hareket edemediği rüya sayısı bu kadar fazladır. Uyku felcinin sebep olduğu sanrılar bazen durumun normal bir rüya olarak algılanmasına, bazen de oda içerisinde hayali şeyler görülmesine sebep olur.

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Tam da o terimleri soracaktım sevgili embriyo yetişti her zamanki gibi. Sevgili dede gerçekten aydınlandım çok teşekkür ederim bu aralar ara verdim bir süre sonra devam edeceğim.Şimdilerde kendimi ruhsal olarak çok güçlü hissediyorum.. Herşey gönlünüzce olsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...