Yardıma ihtiyacım var.

Horn5

Kayıtlı Üye
Kendinizle mutlu olmanın hiçbir yolu yok mu? Kendi benliğimizi kabul edemezsek, başkasının benliğinde dengeyi yakalayamayız. Yin-Yang gibi düşünün, kendi içimizde denge olmazsa karşımızdaki insanı da yakar. Varsayalım ki sizi kendinizden kurtarabilecek birini buldunuz (ki umarım bulursunuz), sonrasında ne olmasını umuyorsunuz? Ruh acı çektiği sürece onu kimin kurtaracağının bir önemi yok bence. Önce iç çatışmalarınızı dindirmelisiniz. Üstteki arkadaşlar da size güzel tavsiyeler vermiş zaten, ben sadece düşüncemi yazdım :) Bir de beynin çalışma şekline baktığımızda durumun sizde bağımlılık hali alması son derece normal. Benim başıma benzer bir durum gelmişti ve ben bağımlılık çalıştırmamak için öncelikle mevcut durumu kabullenerek işe başlamıştım. Hatta bana özgü farklı bakış açıları eşliğinde mevcut durumu değerlendirerek bunun en iyisi olacağına da kanaat getirmiştim. Sonrasında kendimi daha farklı hobilere verdim, arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim ki insanın bence sermayesi arkadaşlarıdır, sonra ülkenin mevcut durumuna ayak uydurmak falan derken geçti gitti. Kısaca her insanın da deneyimi farklıdır. Zamanla sizin de rahatlayacağınızı umuyorum. Bir de zaten aranızda tekrar iletişim kurulmuş, bence bunun değerini bilin ve karşınızdaki insanı zorlamak yerine ara ara hal hatır sorun. Eğer olur da bir şeyler olursa kendisi devam edecektir zaten. Saçmalamam bittiğine göre ben gideyim

Kendinizle mutlu olmanın hiçbir yolu yok mu? Kendi benliğimizi kabul edemezsek, başkasının benliğinde dengeyi yakalayamayız. Yin-Yang gibi düşünün, kendi içimizde denge olmazsa karşımızdaki insanı da yakar. Varsayalım ki sizi kendinizden kurtarabilecek birini buldunuz (ki umarım bulursunuz), sonrasında ne olmasını umuyorsunuz? Ruh acı çektiği sürece onu kimin kurtaracağının bir önemi yok bence. Önce iç çatışmalarınızı dindirmelisiniz. Üstteki arkadaşlar da size güzel tavsiyeler vermiş zaten, ben sadece düşüncemi yazdım :) Bir de beynin çalışma şekline baktığımızda durumun sizde bağımlılık hali alması son derece normal. Benim başıma benzer bir durum gelmişti ve ben bağımlılık çalıştırmamak için öncelikle mevcut durumu kabullenerek işe başlamıştım. Hatta bana özgü farklı bakış açıları eşliğinde mevcut durumu değerlendirerek bunun en iyisi olacağına da kanaat getirmiştim. Sonrasında kendimi daha farklı hobilere verdim, arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim ki insanın bence sermayesi arkadaşlarıdır, sonra ülkenin mevcut durumuna ayak uydurmak falan derken geçti gitti. Kısaca her insanın da deneyimi farklıdır. Zamanla sizin de rahatlayacağınızı umuyorum. Bir de zaten aranızda tekrar iletişim kurulmuş, bence bunun değerini bilin ve karşınızdaki insanı zorlamak yerine ara ara hal hatır sorun. Eğer olur da bir şeyler olursa kendisi devam edecektir zaten. Saçmalamam bittiğine göre ben gideyim 😁
Hayır olur mu ne saçmalaması? Değerli şeyler söyledin teşekkür ederim

Horn5

Kayıtlı Üye
Belki sizden daha güzelini daha yakisiklisini kişisel gelişimi daha iyi olanı buldu ve soğudu. Baska birine hayranlık duydu o kişiyi merak etmeye başladı onu dinlemek ve anlamak istiyordu. Size olan tüm ilgisi ve merakı bitti. Olamaz mı ? Bana olabilirmis gibi geldi.
hayatında kimse yok.

Horn5

Kayıtlı Üye
Bence sizin ihtiyacınız olan o değil kendinizsiniz.
Birinden hoşlandığınızda karşı tarafta bizi tamamlayacak olan bir şey vardır, örneğin sizin neye ihtiyacınız var? Onun sizin hakkınızda ileride pozitif düşünmesini istiyorsanız siz önce kendinizi tamamlayın kendiniz hakkında pozitif düşünün.
Kendini seven kabul gören ve kendine yetebilen birinin hiç kimseye bir bağlılığı kalmaz. Onun düşüncelerini kendi düşüncelerinden önemli saymaz.
Lürfen kendinize yeterli ilgiyi gösterin, sevgiyle kalın 🌸
teşekkür ederim

YasayanEfsane

Kayıtlı Üye
Bankalara artmakta olan yüklü miktar borca,
Başka biri için evi terk eden anneye,
Başka biri için evi terk etmek üzere olan babaya,
Başka biri için olmasa bile 8 yılımıza veda eden kız arkadaşa,
En kıymetli gördüğüm 3 insanın 2 sene içindeki vefatına,
Bir avuç hatrı sayılır insan dışında koca hayatta kız kardeşimle bir başımıza kalmamıza,
Başarılı okul hayatımı bi kenara atmam gerekmesine ve hayatın halen daha karşıma beni zorlayacak olaylar getirme ihtimaline rağmen tüm kaderimle hala mutluyum ve hala bir sürü hayallerim var biliyor musun?

Mutluluğu uzakta aramayı ne zaman bırakır ve içindeki sana değer vermeye başlarsan o zaman hayatın hala devam ettiğini ve seni ne kadar korkuttuysa da üzdüyse de hala bir o kadar heyecanlandırabileceğini, güldürebileceğini bilirsin.

Yaşım 23, daha bu olanlar hayatımın sadece 3 de 1'i. Pes etmeye yakın dönemlerim oldu. Yıkıldım, dağıldım, abandone oldum. Ölmek istedim ve ölmeyi denedim yine de kimseyi kasıtlı üzmedim, İstemeden üzdüklerime pişmanlığımı dile getirdim. Sevdiğim insana sarıldım. Sevilmediğimi anladığımda çabalamadım. Kah ağladım, kah güldüm ama hep kafamı kaldırdım. Gerçekten eğer gerçek seni tamamlayan eksik parçayı başkasından ibaret görürsen olduğun yerde sayarsın.

Tüm bunlardan bana ne diyebilirsin. Bunları anlatmamın nedeni ruhsal bir uyanışa ihtiyacının olması. İçe yönelmen, sevgi dolu kalabilmen, umut dolu yaşayabilmen, ışık saçmaya devam etmen gerekiyor.

Kişisel gelişiminin yeterli olduğunu söylemiştin. İnsan ölene dek hiçbir zaman yeteri kadar yeterli değildir. Sevgiline olan bağın; bağlılık değil de bağımlılık raddesinde gibi duruyor ve psikolojik olarak değerlendirmek haddime değil lakin başıma gelenden örnek vermem gerekirse bir dönem kız arkadaşımın gidişinden sonra yanımda olmaya çalışan başka bir kız beni çok sevdiğini, hep yanımda olmak istediğini söylüyordu. Takıntı haline getirmişti ve onun sevgisine onun istediği dilden karşılık veremediğimde çok tehlikeli bir hal almıştı. Krizlere girdiğini fark eden ailesinin de ısrarları üzerine hastaneye gittiklerinde şizofreni tanısı koyuldu. Düşünceleri ile savaştı durdu. Gerçekle barışmayı seçmedi. Konudaki abilerin/ablaların çok güzel yardım mesajlarını gördüm. Birçok çözüm önerisi mevcut.

Bunca uzun yazının sonunda velhasıl kelam sadece şunu demek istiyorum; önce, kesinlikle insanların yardım mesajlarına sadece kuru bir teşekkür edip değerlendirmeye almadan devam etmenden ziyade verilen tavsiyeleri sırayla tatbik etmen. Buradaki insanların deneyimlerine inanmalısın. Birbirimize ayna tutuyoruz. O aynalara iyi bak kesinlikle toparlanacaksın.

Yaratıcı ve melekler sana yol göstersin, sevgiyle kal.

Alex06

Kayıtlı Üye
Bankalara artmakta olan yüklü miktar borca,
Başka biri için evi terk eden anneye,
Başka biri için evi terk etmek üzere olan babaya,
Başka biri için olmasa bile 8 yılımıza veda eden kız arkadaşa,
En kıymetli gördüğüm 3 insanın 2 sene içindeki vefatına,
Bir avuç hatrı sayılır insan dışında koca hayatta kız kardeşimle bir başımıza kalmamıza,
Başarılı okul hayatımı bi kenara atmam gerekmesine ve hayatın halen daha karşıma beni zorlayacak olaylar getirme ihtimaline rağmen tüm kaderimle hala mutluyum ve hala bir sürü hayallerim var biliyor musun?

Mutluluğu uzakta aramayı ne zaman bırakır ve içindeki sana değer vermeye başlarsan o zaman hayatın hala devam ettiğini ve seni ne kadar korkuttuysa da üzdüyse de hala bir o kadar heyecanlandırabileceğini, güldürebileceğini bilirsin.

Yaşım 23, daha bu olanlar hayatımın sadece 3 de 1'i. Pes etmeye yakın dönemlerim oldu. Yıkıldım, dağıldım, abandone oldum. Ölmek istedim ve ölmeyi denedim yine de kimseyi kasıtlı üzmedim, İstemeden üzdüklerime pişmanlığımı dile getirdim. Sevdiğim insana sarıldım. Sevilmediğimi anladığımda çabalamadım. Kah ağladım, kah güldüm ama hep kafamı kaldırdım. Gerçekten eğer gerçek seni tamamlayan eksik parçayı başkasından ibaret görürsen olduğun yerde sayarsın.

Tüm bunlardan bana ne diyebilirsin. Bunları anlatmamın nedeni ruhsal bir uyanışa ihtiyacının olması. İçe yönelmen, sevgi dolu kalabilmen, umut dolu yaşayabilmen, ışık saçmaya devam etmen gerekiyor.

Kişisel gelişiminin yeterli olduğunu söylemiştin. İnsan ölene dek hiçbir zaman yeteri kadar yeterli değildir. Sevgiline olan bağın; bağlılık değil de bağımlılık raddesinde gibi duruyor ve psikolojik olarak değerlendirmek haddime değil lakin başıma gelenden örnek vermem gerekirse bir dönem kız arkadaşımın gidişinden sonra yanımda olmaya çalışan başka bir kız beni çok sevdiğini, hep yanımda olmak istediğini söylüyordu. Takıntı haline getirmişti ve onun sevgisine onun istediği dilden karşılık veremediğimde çok tehlikeli bir hal almıştı. Krizlere girdiğini fark eden ailesinin de ısrarları üzerine hastaneye gittiklerinde şizofreni tanısı koyuldu. Düşünceleri ile savaştı durdu. Gerçekle barışmayı seçmedi. Konudaki abilerin/ablaların çok güzel yardım mesajlarını gördüm. Birçok çözüm önerisi mevcut.

Bunca uzun yazının sonunda velhasıl kelam sadece şunu demek istiyorum; önce, kesinlikle insanların yardım mesajlarına sadece kuru bir teşekkür edip değerlendirmeye almadan devam etmenden ziyade verilen tavsiyeleri sırayla tatbik etmen. Buradaki insanların deneyimlerine inanmalısın. Birbirimize ayna tutuyoruz. O aynalara iyi bak kesinlikle toparlanacaksın.

Yaratıcı ve melekler sana yol göstersin, sevgiyle kal.
🧿 Ne güzel bir bakış açısı ne güzel cümleler. Hayat bazen bizleri o kadar zorluyorki dayanamayacagimizi düşünüyoruz sonra bir bakmış daha güçlü cikmisiz tüm olanlardan. Ölüm dışında hersey yoluna girer. Hatta ölüm bile kabullenilir.
Kız kardesinle birlikte yolunuz bahtıniz açık olsun hayat size güzellikler getirsin. Bu bakışı acısını hic kaybetmemen dileğiyle...

hekate22

Kayıtlı Üye
hayatında kimse yok.
Nereden biliyorsunuz?
Hayatında kimsenin olduğunu kabul edemiyor olabilirsiniz; bence bunu deneyin, dayanamıyor olursanız buna devam edin ve içsel durumunuzu tahlil etmeye çalışın. Ama kendinizi aldatmadan, dürüst olarak bunu yapın. Belki canınız çok acıyacak, ama işe yarayacağını düşünüyorum.

Cesur olun.

Voy

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim ama benim psikolojim gayet sağlıklı. Sadece kendimi yeteri kadar ifade edemiyorum. Söyleyemediğim ve anlamlandıramadığım çok fazla detay var.
Emin olun degil, psikolojin saglikli olmasi sadece deli olmamak demek degildir. Eger baska bir insan (icinde yetistiginiz birinci derece aile disinda) kim olursa olsun, hayatiniza bu derece tramvatik etki yaratiyorsa bir sikinti var demektir. Kimsenin size ne kadar onem verdigi veya vermedigi asla bu kadar onemli olmamali, bu saglikli degil. Bu siz sikintilisiniz demek degildir, hayatinizin bir doneminde birsey sikintili gitmis ve kendinizle ilgili onemli bir noktayi kacirmissiniz ve bunun ne oldugunu gormek icin bir yardima ihtiyaciniz var demektir.

YasayanEfsane

Kayıtlı Üye
🧿 Ne güzel bir bakış açısı ne güzel cümleler. Hayat bazen bizleri o kadar zorluyorki dayanamayacagimizi düşünüyoruz sonra bir bakmış daha güçlü cikmisiz tüm olanlardan. Ölüm dışında hersey yoluna girer. Hatta ölüm bile kabullenilir.
Kız kardesinle birlikte yolunuz bahtıniz açık olsun hayat size güzellikler getirsin. Bu bakışı acısını hic kaybetmemen dileğiyle...
Var olun hocam. Konu biz değiliz tabii ki başlık sahibi arkadaş. Ben sadece kafasına taktığı şeyin ileride gülerek karşılayacağı ne kadar ucuz bir şey olduğunu erken fark etmesi için döküldüm. Kız kardeşim başarılı bir milli sporcu. Onun bahtı yüzüne güldü ve kolay kolay da o yoldan dönmez. Sıra geldi bana. Yaş 23 demiştim henüz çıtırız. Bir yolu elbet bulunur. Her gün müzikal bir kariyer için gün saymaya, her gün daha çok inanmaya, imajine etmeye devam. Eyleme geçip hayattan ne kadar keyif aldığımı hayallerimde yaşarken yaktığım sig**a ile pekiştirmeye kaldım :)

Bu arada konudaki son bencilliğimi de etmeden gitmeyeyim. 7 Ekim doğum günüm. Dualarınızda ve niyetlerinizde bendeniz Oğuzhan'dan olumlu bahsederseniz çok minnettar olurum. Her gece çayımı yudumlarken sizlerin yazdıklarını okurken aydınlanıyorum. Özellikle; yöneticimiz "URUMHAMATAHAYİL", siz "Alex06", Absoluta Virtute, Maximillian ve adını unuttuğum niceleri..

cathrine

Kayıtlı Üye
Çok kısa özet geçeceğim. Eski sevgilimle ortalama 10 aydır konuşmuyorduk. bu 10 aylık ayrılık öncesi de 1 yıl kadar ayrı kalmıştık. Ama ben her gece onu özlüyorum her gece. 2 gün önce dayanamayıp yazdım ama ona olan derin sevgimi asla belli etmedim. Ve doğruları da söylemem gerekirse onun dikkatini artık çekmiyordum. 2 gündür onu zorla konuşturuyor gibi hissettim ve dün gece sadece halini hatırını sormak istediğimi, ondan nefret etmediğimi ve onun da benden nefret etmemesi gerektiğini söyledim. Anlayışla karşıladı ve teşekkür etti. Diyaloğu sonlandırdım ve dediği şey sadece kendine iyi bak oldu. Gerçekten yardıma ihtiyacım var. Aramızda tekrar bir şeylerin yaşanmasının ne kadar imkansız olduğunu biliyorum ama onun varlığını yanımda hissetmek istiyorum. En azından bana nötr değil de pozitif olarak yaklaşmasını istiyorum bir şekilde. Beni umursamadığını biliyorum ve bunun olmasını istemiyorum. Beni umursasın istiyorum veya hiç değilse bile aklından geçenleri daha objektif olarak görmek istiyorum. Lütfen ilişki tavsiyesi vermeyin. Daha çok ne yapabilirim bunu söyleyin. Fal, büyü, ritual, rüya veya her ne gerekiyorsa... Neyi bilmem gerekiyorsa, onun pozitif olarak ne yapması gerekiyorsa o olsun istiyorum. Kenidimi hiç ifade edemediğimin farkındayım, lütfen kusura bakmayın ama bir şekilde yardımlarınızı bekliyorum. Bana rehberlik edebilecek birine ihtiyacım var, lütfen.
İlişkilerle,şansla ,ruh ikizleri ile ilgili bir sürü yazı paylaşıldı ,o bölümleri bulursanız ,arkadaşlarla birlikte çok tartıştık,çok faydalı sonuçlara ulaştık...Ben kendi açımdan hem öğrendiklerimi paylaştım hem de buradaki üyeler de kendi bildiklerini paylaştılar...O konuların altında yazılanları buraya yazsam eksik kalır...Ben de sizin gibi hep cevap arıyordum,ilk siz değilsiniz...Ben sizi çok iyi anlıyorum,istediğiniz herkes gibi sevdiğinize kavuşmak...Ama ritüel,büyü vb...fayda etmez ....Diğer yazıları geçmişten mutlaka bulun ya da ben bulursam sizi etiketlerim...Bol bol dua edin,diğer insanlarla sevgi enerjisi içinde olmaya çalışın,yapabidiğiniz her iyilik fırsatını değerlendirin...Kendinizi çok farklı hissedeceksiniz...Bu enerji kendi merkezinizde kalmanızı sağlayacak ve düşünmesi gereken sizi hem düşünecek hem de sevecek belki...Düşündüğünüzün tersine çok üstüne gitmek,kendi içinizde olsa bile ,o kişi bütün bunları bilmese bile ters teper...Birini aşırı düşündüğünüzde değil de hiç düşünmediğinizde iletişime geçmek istemesi gibi...

hekate22

Kayıtlı Üye
Emin olun degil, psikolojin saglikli olmasi sadece deli olmamak demek degildir. Eger baska bir insan (icinde yetistiginiz birinci derece aile disinda) kim olursa olsun, hayatiniza bu derece tramvatik etki yaratiyorsa bir sikinti var demektir. Kimsenin size ne kadar onem verdigi veya vermedigi asla bu kadar onemli olmamali, bu saglikli degil. Bu siz sikintilisiniz demek degildir, hayatinizin bir doneminde birsey sikintili gitmis ve kendinizle ilgili onemli bir noktayi kacirmissiniz ve bunun ne oldugunu gormek icin bir yardima ihtiyaciniz var demektir.
"Deli olmamak değil " mahsuru yoksa
Bunu şu şekilde değiştirmek daha etik ve doğru olur düşüncendeyim...bence, durumu ileri bir takıntı taşıması yani obse...