Tarot'a Başlarken

özz

Kayıtlı Üye
Bende tarot çalışmalarına yeni başlayanlardanım.Beni ilk enerjisi çeken deste Katina idi.Fakat cok agır geldı bana enrjisi,baktıgında tum sorularıma cevap gelıyordu ancak Katınanın olumsuz enerjısı de var.Uzun sure basım agırır.Gerckten ıstedıgım cevabı alınca..Uzun sure fal bakan bır arkadasımla konustum bana zen tarot almamı tavsıye ettı enerjısı cok ıyıdır.Yormaz Senı kısa surede anlarsın hıssıyatın devreye gırecektır dedı.Aldım fakat kıtapta anlamları ıle ılgılı derın felsefı yazılar mevcut,anlam ucu cok acık..Kesın degıl sdece bır konu ıle ılgılı olumlu mu yda olumsuzmu gbı durumlarda bana cevap verıyor.bırde suanda kı karsımdakı bakmak ıstedıgım herkımse onun duygu dusuncelerı ıle ılgılı cevap alabılıyorum..Acaba 2 basamak ustten mı basladım..Rıderwaite ile mi başlamalıydım??Bırde ben kendıme bakabılıyorum..Yanı odaklanıyorum bır konuyla ılgılı mesela cevap alabılıyorum..Ama yastıgımın altında uyurum enerjı olmalı kartlarımla aramda..buna cok ınanıyorum..Yardımcı olurmusunuz hangı desteyı onerırısınız?

Katarina

Kayıtlı Üye
Bende tarot çalışmalarına yeni başlayanlardanım.Beni ilk enerjisi çeken deste Katina idi.Fakat cok agır geldı bana enrjisi,baktıgında tum sorularıma cevap gelıyordu ancak Katınanın olumsuz enerjısı de var.Uzun sure basım agırır.Gerckten ıstedıgım cevabı alınca..Uzun sure fal bakan bır arkadasımla konustum bana zen tarot almamı tavsıye ettı enerjısı cok ıyıdır.Yormaz Senı kısa surede anlarsın hıssıyatın devreye gırecektır dedı.Aldım fakat kıtapta anlamları ıle ılgılı derın felsefı yazılar mevcut,anlam ucu cok acık..Kesın degıl sdece bır konu ıle ılgılı olumlu mu yda olumsuzmu gbı durumlarda bana cevap verıyor.bırde suanda kı karsımdakı bakmak ıstedıgım herkımse onun duygu dusuncelerı ıle ılgılı cevap alabılıyorum..Acaba 2 basamak ustten mı basladım..Rıderwaite ile mi başlamalıydım??Bırde ben kendıme bakabılıyorum..Yanı odaklanıyorum bır konuyla ılgılı mesela cevap alabılıyorum..Ama yastıgımın altında uyurum enerjı olmalı kartlarımla aramda..buna cok ınanıyorum..Yardımcı olurmusunuz hangı desteyı onerırısınız?

Sevgili Talena;

Katina destesiyle bende bakım yaparım.Destenin enerjisi gerçekten de çok ağır.Çoğu zaman canımı sıkar.Hatta şöyle ki artık elime dahi almak istemiyorum kağıtları.Koyduğum yerde unutmak istiyorum :)

Ben katina destesinin tarot destesine göre çok daha ağır olduğunu düşünüyorum.Tarotlarım enerjimi almaz;bakınca kolay kolay içimi sıkmaz.Bu yüzden bence zordan başlamışsınız bakım yapmaya :)

Riderwhite güzel bir deste.Her kağıtla tek tek bütünleşmeyi deneyin önce.Resimlerine bakın inceleyin;kitaptaki yorumdan çok sizin aslında ne gördüğünüz daha önemlidir.Yorumları da okuyun tabi okumayın demiyorum fakat zaten zaman geçtikçe bu yorumlara ihtiyacınız kalmayacak siz hissiyatınızla tarot bakıyor olacaksınız.

Sevgiyle kalın..

Osiris

Kayıtlı Üye

Katina sizi çektiyse bir anlamı vardır değerini bilin......Tarota gelince Rider-Waite veya Çingene Tarotu ile başlamanızı öneririm.Tarotu sevmek önemli olduğundan,Çingene kanınızı kaynatacaktır Tarot kartlarına.

özz

Kayıtlı Üye
Teşekkürler arkadaşlar..İkisinede bakacağım,hangi destenin enerjisini yoğun alırsam ondan baslarım..Katina evet büyülü gibidir.Sizi çeker farkında olursunuz hatta..Ama dedıgım gbı ılk baslayan ıcın kendı adıma benı yoruyor.Ama yınede kendımı bakmaktan alıkoyamıyorum:)

Simirna407

Kayıtlı Üye
Psişik güçlerim çok ileri düzeyde uzun zamandır kahve falı bakıyordum bi arkadaşım hediye olarak tarot aldı fakat içinden tılsım kraliçesi yerine bir tane daha tılsım kralı çıktı.yani şu an elimde 2 tane tılsım kralı var.bu durumda ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olur musunuz ?

margarita

Kayıtlı Üye
Tarota bende yeni başlayanlardanım tam olarak birbirine bağlayamıyorum şimdilik genellikle hislerime göre hareket ediyorum .Bende sevgili sassanın açılımıyla baktım anlayan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.Saygılar.....1-kupa 2 2-kılıç 5 3-kule 4-kılıç 6 5-güneş 6-kupa 9 7-tılsım as 8-kılıç 10 9-asılan adam 10-imparatoriçe 11-kılıç 8 sonuç :güç-ters

Aborjine

Banlı Kullanıcı
zamanla kağıtlara baktıkça önsezilerimizde artıyor mesela benim açındam birşey dediğim zaman kısa zamanda onun olduğunu görüyorum ilginç bir olay tabii bu her dediğiminde olduğu anlamına gelmiyor ama çoğunlukla bunu yaşıyorum.

Aborjine

Banlı Kullanıcı
Tarota bende yeni başlayanlardanım tam olarak birbirine bağlayamıyorum şimdilik genellikle hislerime göre hareket ediyorum .Bende sevgili sassanın açılımıyla baktım anlayan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.Saygılar.....1-kupa 2 2-kılıç 5 3-kule 4-kılıç 6 5-güneş 6-kupa 9 7-tılsım as 8-kılıç 10 9-asılan adam 10-imparatoriçe 11-kılıç 8 sonuç :güç-ters

margarita kartların yorumu canım

Güzel bir alışveriş yapacaksın fakat iş çevrenizden bazı kişiler başarılarınızı kıskanıp senine tartışmaya girebilirler biraz daha dikkat ettiğinde bunların kim olduğunu anlarsın zaten bu ilk başta sende sıkıntı yaratsada sonradan bu düşünce tarzında değişiklikler yaratacak iyi yönde hayatında yenilikler olacak üzgün bir kadın görüyorum çocuğuyla sıkıntılı bir ortamdan kaçışını görüyorum yeni bir ortam ev değişikliği görüyorum güzel enerjiler olacak maddi manevi yönden olumlu değişimler söz konusu şansınız açık aileye yeni bir aşkın habercisi veya sevgilerde perçinleme karşınına çıkacak fırsatlara dikkat et
ve bunlardan yararlanmaya bak mala sahip olacaksın ani öfkelenen hırslarının tutkunu olan birini görüyorum aynı hane içinde bunla bir ayrılık gözüküyor kendini iyi hissetmeyeceğin bir dönem duygularını bastırma rutin düzenden kurtulup yaratıcılık yaratma arzusundasın bu arada kayıplar yaşayabilirsin uykusuz hurursuz geceler görüyorum problemlere dayanma azmini göstermelisin hedeflerine tam odaklanmalısın yoksa fırsat kayıpları yaşayabilirsin.

anık

Kayıtlı Üye
Merhaba Benim 2 Sorum Olacak
1.Bu Tarot Destesini Nerden Teemin Edebiliriz

2.Benim Dinim İslam Yani Benim Dinime Göre Bir Sakıncası Varmı?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Merhaba Benim 2 Sorum Olacak
1.Bu Tarot Destesini Nerden Teemin Edebiliriz

2.Benim Dinim İslam Yani Benim Dinime Göre Bir Sakıncası Varmı?

Kitapçılardan felan temiz edebilirsiniz.İnternetten sipariş edebilirsiniz.D&R'de felan bulunuyor. :)

Bildiğime göre müslümanlık da fal,büyü gibi şeyler yasak. :)

pembekiraz

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
benim bir arkadaşım tarot bakıyor çok tecrübeli değil bu konularda geçen sene bana bakmıştı ve gün vererek hayatımda yeni bir ilişkiye başlıyacağımı söylemişti sanırım 50 gün sonra demişti(tam hatırlamıyorum) ve söylediği günden 1gün önce yeni bi ilişkiye başladım aslında fal bakmaz diye düşünmüştüm ama neredeyse günü gününe doğru çıktı

rslzg

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım yaklaşık 1 ay kadar önce tarot destesi aldım. Ve kartlarla aramda bağ kurmaya çalışıyorum. her bir sembolü ilişkili olduğu şeyleri okuyarak ve araştırarak ilerlemeye çalışıyorum sonra karta uzunca bakıp ardından gözlerimi kapatıp kartı canlandırmaya çalışıyorum yani bir çeşit meditasyon gibi. Benim bazı sorularım olacak sizlere.

Öncelikle sadece büyük arakanayla açılım yapılabilir diye okudum ama bunun için hangi açılımı kullanacağız?
Başlangıç için kelt haçı açılımıyla mı başlamalıyım yoksa daha basit bir açılımla mı?
Birde geceleri yastığımın altına koyarken kutusundan çıkarmalı mıyım?

Eğer cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Sadace büyük sırlar serisi ile bakım yapılabilir fakat tek bir soruya tek bir cevap almak için tek kart seçilir. Büyük sırlar serisine vakıf olabilmek içinde uzun süre tarot uzmanı olmak gerekir. Büyük sırlar serisi hemen sırlarını vermez. O yüzden destenin tümü kullanılmalı, kelt haçı yöntemi kullanılmalı, kartlar size fısıldamaya başladıktan sonra diğer yöntemler, açılımlar ve sır çalışmaları yapılmalıdır. Desteler için hazırlanan kaplama şekilleri yayın evinin tercihidir. Yayın venin vermiş olduğu ürünler ile bizim işimiz yok. onları ister atın ister başka amaçla kullanılın. Destelerinizi aldıktan sonra kendi saklama ve koruma ürününüzü yendiniz, ipek, kadife gibi kaliteli kumaşlardan yapınız, açılım yapacağız örtüye de sarabilirsiniz.

rslzg

Kayıtlı Üye
Kartlarım sanki benimle dalga geçiyor gibi yani havada kalıyor birçok şey ve anlamı olmuyor ya da ben yorumlayamıyorum. Kartlarımı yazın almıştım zaten çok zaman geçmedi ama ben açılım yapabilirim diye düşünmüştüm ama olmuyor. Acaba bağ kuramadım mı kartlarla aramda bilemiyorum açıkçası bu durum beni üzüyor biraz ne yapabilirim acaba?

Keira

Moderator
Bu durumun pek çok sebebi olabilir. Öncelikle yenisiniz henüz kartlarınızla bağınız yok, siz kartlarınızı tanımadan hemen açılım yapmaya başlamışsınız. Ayrıca destenizin vereceği cevaplara yürekten inanmalısınız, tereddütle çekilen her kart sizinle dalga geçecektir. Son olarak aynı soruyu defalarca sormayın, yani sorunun cevabını beğenmediniz diye yada size verilen cevaptan hoşlanmadığınız için aynı soruyu defalarca sorarsanız desteniz o zamanda sizinle dalga geçer.

MoNa

Kayıtlı Üye
Yaklaşık on yıl önce tarot kartlarımı sobaya attım,
ondan evvelki uzunca bir dönemimde bana birçok şey öğrettiler.

öncelikle tarot yada başka bir kullanılan araç ile asıl amaçlanan,
kendi kendimizle iletişim kumayı öğrenmek,
içsel olarak kendimizi dinlemeyi başarabilmenin bir adımı olarak görülmeli fallar,
yoksa iyi bilin ki, size hiçbir nesne bilmediğiniz bir bilgiyi veremeyecektir.

semboller diline aşina olmak adına iyi bir yöntemdir,
ki semboller dili mana okuyabilmek, OKUYABİLEN bir düzeye ulaşabilmek için gerekli olabilir.
(kainatı bile katabilirsiniz bu OKUMA kelimesinin içine, ancak en başta ve sonda asıl amaçlanan kendimizi okumaktır)

Fal size bir kati gerçeklik hakkında bilgi verecek, size somut anlamda bir yöntem sunacak tarzında inanırsanız, kendinize ve İlahi sisteme karşı haddi aşmış olmak durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz,
bu sorumluluğu çok ciddi bir durumdur.

Dikkatli ve okuma becerisine ulaşmış bir insan için her gördüğü, duyduğu, yaşadığı, yaşamadığı ne varsa hepside bir mesaj taşımaktadır.
Dediğim gibi fal yöntemleri araçtırlar,
ve bir yöntemi ele alırsanız (diyelim tarot)zaten diğer bütün yöntemlerinde aynı ve çok benzer ilkeler ile biribirine benzediğini kısa süre sonra farkedersiniz
(iskambil, bakla,remil,fal okları kahve vs.bilmediğimde çok vardır eminim)

Esnek ve çok geniş bir kompozisyonlar denizi ile karşı karşıyayızdır semboller sahasında.
her muhatabın değerlendirmesi, potansiyeline göre sayısız manalar çıkacaktır ortaya.

Ve son olarak bakım konusunda kendimce bir işarette bulunmak istiyorum,
herkese fal baktırılmaz.
uzmanı olsa bile, fal bakmakta olan kişinin nötr olabilmesi lazımdır,
iyi yada iyi olmayan düşünce,niyet yada algılamaları, önhükümleri vs olan kimselerin tabirleri kader planına kayıt düşmek anlamına gelebilir,
hatta ifadelerin bu aşamada en etkili aktif elemanlar oldukları da bilinir,
(ağzımdan çıktı başıma geldi denir mesela)

Rüya tabir ettirmek de böyledir.
-*-

Yukarıda kendi kişisel deneyimlerimden edindiğim bazı noktaları ifade ettim.
Söylediklerim eksik, yanlış yada lüzumsuz olabilir.

Niyetim iyilik ve hayr için bildiklerimi aktarmaya çalışmak.
Kendim de uzun süre, şimdi benim burada yazdığıma benzer bazı bilgilere ulaşamamanın sıkıntısını çekmiştim,
deneme yanılma yöntemi uzun zaman alan bir bilgi edinme yoludur,
elbette herkes kendi kişisel yürüyüşünde edinimlerini kazanmak hakkına sahip, ki buna müdahale etmemizde sözkonusu değil.
Zaten istesek bile edemeyeceğimiz de bir gerçek.

Dikkatle bakmak lazım herşeye,
hani bir örnek vardır,
"Bir mıh bir nalı, bir nal bir atı,
bir at bir yiğidi düşürür"

iyilik ve güzellikler dilerim.

rslzg

Kayıtlı Üye
Öncelikle çok teşekkür ederim sadece 3 kez açılım yaptım ve aslında sanırım paniğe kapılmışım biraz. Açılımdan sonra fotoğrafını çekmiştim kartlarımın ve kartlarımı kaldırdıktan sonra resmi inceledim kartlar çokta anlamsız değildi yavaş yavaş anlam kazanmaya başladı herşey. Tabiki şu an bilgilerim sığ ve çok iyi şekilde bağlantı kuramasamda kartlar arasında sanırım kartlar gerçekten konuşuyorlar. 2 gün önceki mesajı attığımda ilk açılımımı yapmıştım ve açılım yapmadan önce beni bir korku sarmıştı bu kartlara da yansımış olmalı. Ancak sonrasında arkadaşıma baktım ve herşey ortadaydı kartlar konuşmaya başladı bence benimle çok mutluyum. Sadece kartlar arasında bağlantı kurarken iyi fakat saraylı kartlarını yorumlamakta çok zorlandım yani olayların hiçbiryerine koyamadım. Sizce saraylı kartlarını yorumlamak daha mı zor?

MoNa

Kayıtlı Üye
Sadece kişilerin değil, olayların,niyetlerin,düşüncelerin ve duygularında karakterleri vardır,
dört unsur dediğimiz anasır-ı erbaa niteliklere sahiptirler,
günlük hayatımız içerisinde bile davranışlarımız bu dört unsurun enerjileri kapsamında şekillenebilmektedir.

Saraylı kartlar sadece kişi odaklı yorumlanamaz, çok geniş bakmak lazımdır.

Her karta önce basit cümlelerle manalar yüklemeye çalışın,
karışık değil de elinizden gelen en basit anlam üzerinde yoğunlaşın,
o sembolde nasıl bir kısa mesajla hayatınızda somut bir şey temsil edilmekte olduğuna odaklanın.

kısa mesajı,yani anafikri bulduğunuzda (ki sembolden yola çıkarak dile gelen içinizdeki bir his olacaktır bu)
kartlarla konuşmak dediğiniz, aslında sizin kendi içinizle konuşma diline aşinalık kazanma serüveninizdir,
bunu unutmayın.

ve her mesaja ve ifadeye de sadece oyun kadar değer verin,
yorumlar üzerinden hareket etme noktasına vardırırsanız, özdenetim ve hayatınızın kontrolünü dışınızdaki bir güce teslim etmek diyebileceğimiz,
farkında olmadan hayatınızın doğal akışına aykırı hareket ediyor duruma geçebilirsiniz.

bu iş amaç değil, kendinizle tanışmanız yolunda elinize geçmiş bir araçtır.

Bazıları kartların ruhları ve önemli yaptırımgücü olan tesirleri olduğunu söyler.
Ben bunun yanıltıcı ve doğru olmayan bir ifade olduğuna inanıyorum.

Deneyimlerinizle siz kendiniz en iyi sonuca ulaşacaksınız,
söylediklerim ancak kendi deneyimlerim ve düşündüklerim.

Tuzruhu

Kayıtlı Üye
Rider Waite destesi ile başlayın diyorlar ama tecrübe edindiğinde peri ve çingene tarotuna yoğunlaşamıyor çoğunluğu acaba ilk baş peri tarotuyla başlasak olur mu ? Kendimizi geliştirsek .

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Rider Waite destesi ile başlayın diyorlar ama tecrübe edindiğinde peri ve çingene tarotuna yoğunlaşamıyor çoğunluğu acaba ilk baş peri tarotuyla başlasak olur mu ? Kendimizi geliştirsek .

Birden çok deste türünün satıldığı bir yere gidin.Teker teker tüm desteleri elinize alın.Aldığınız desteler arasında hangisi sizde değişik bir his ve duygu uyandırdıysa,içinizde sıcaklık hissi oluşturduysa,hangi sizi daha çok çektiyse onu alın.
Önemli olan hissetmek. :)