Tarot'a Başlarken

5-Wakit-Rock

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
paylaşım için teşekkürler ben bakmayı bıraktım artık kahwe falı bile almıyorum elime :) ben açılım yaparken kelt haç kullanırdım bu melet arkadaşımdan bana benden arkadaşıma geçti başlamak isteyen arkadaşlar içinde yakın geleceği her zaman bilmekte güzel birşey değildir unutmayın :)

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
baktım ama anlamadım pek sizi zaten takip ediyorum yorumlarınızı
ama enerji olayını anlayamadım sevgimimi vericem kartlarıma yanımdamı taşıyıcam bazı konularda gördüm bilmiyorum yani ama gerçekden çok istiyorum iyi tarot bakmayı kartlarımıda seviyorum :) kendime bakıyorum şimdilik ilerleticem yardımlarınızla Teşekkürler.

Bakı ngörmüşsünüz mesjalarımı yanınızda taşıyın onlarla zaman geçirin oyoun oynayın. Rasgele aklınıza gelen birine fal açın. Sonra onu kendinize göre yorumlayın. Bu kişi gözlemlenen biri de olmayabilir. Sadece kartların size sizinde kartlara alışmanız için güzel olacaktır. Yani bir bağ kurmalısınız onlarla. Sadece ihtiyacınız olduğunda yanınıza alıcağınız sonra çekmecenin dibinde yatacak kartlar size bir cevap vermez.

Aureole

Kayıtlı Üye
Bende de Hajo Banzhaf'ın kitabı var ve Tarot'u o kitap sayesinde öğrendim. İki yıldır kartlarıma dokunmadığımı fark ettim az önce, kartlarımla ilişkimi en baştan kurmam lazım sanırım... İpek kumaşa sarılı bir şekilde ahşap kutusunda duruyordu ama bıraktığımda "artık tarot bakmayacağım" diye kendime söz vermiştim. Şimdi tekrar deneyeyim kartları açmayı...

HeLga

Kayıtlı Üye
Bir sorum olucak
Ben birine tarot baktıkdan sonra aşırı derecede başım ağrıyor :(
Nedeni nedir acaba ?
Enerjiyle mi alakalı

sewalim

Kayıtlı Üye
İş
şu an çalışmıyor.
merhabalar.. benim bi konuda kafam karıştıı tarot kartlarımı aldım içnden de bi kitap çıktı ve ben anlamlarını burdan ezberlemeye çalışıyorum. bilen arkadaşlara burda 2-3 tane kartın kitapta yazan anlamını buraya yazayım sizde okeylerseniz burdan devam edeyim.

BÜYÜCÜ: düz-beceri,özgüven
ters-çekimserlik ,bilgelik duraksama

KILIÇ ALTILISI :düz -yenilenme seyehat
ters-ferahlama azim

bunlar anahtar kelimeler..buna göre de yorumları var altında madde madde.Sizce yeni bi kitap almalı mıyım?

Voy

Kayıtlı Üye
Aslında kitapta yazanlara çok bağlı kalıp değilde ,sembollerden kendiniz anlamlarını kavrarsanız daha iyi olur.

sewalim

Kayıtlı Üye
İş
şu an çalışmıyor.
Çok tşk ederim..tarota başlarken hem kartların anlamlarına yoğunlaşıyorum hemde 3.göz açma mditasyonlarıyla ilgileniyorum. Forumda okuduklarıma göre önce büyük arkanalarla başlıyorum onlala açılabilecek açılımlar da var sanıyorum.Daha sonra yawaş yawaş diğer kartlara yönelicem.Umarım doğru yoldayımdır.Sizinde yardımlarınız olursa bu işi öğrenmek istiyorum.

merakl-ı

Kayıtlı Üye
ya bana mesela bir soru soracam cvp verecek bu açılım sonra yine aynısını yapacam soruluk açılım varmı .
ve tarot kartına enerjimizi nasıl gönderiyoruz şöyle olabilirmi tarotla bir bütün olduğumuzu bizim bir parçamız olduğunu aynı zaman da bizim onu kontrol ettiğimizi aklımızdan söyleyerek ve imgeleyerek yapabilirmiyiz.

Günes2

Banlı Kullanıcı
Ben kartlarımı alalı 1 hafta oldu.Öyle uyum sağladımki kartlar elime geçtiğinden beri kendimi rahat hissediyorum we sürekli çekiyorlar beni kartları sürekli elimde taşımak isteği oluyor.Birde geniş açılı bakamıyorum detaylı bilmediğim için.Geniş bakmak için sadece bağ kurmakmı önemlidir?? Şimdiden teşekkürler

gmmxle

Kayıtlı Üye
benm destem bunlrdan frklı osho zen tarot bir de bunlarn geniş açlmlaryla ilgli blgi vrrsniz çok sevnrm..

Günes2

Banlı Kullanıcı
ama buraya kimse bakmıyorki yaaa:S:S:S kimden bilgi alacaz bizz

Xandra

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ben kartlarımı alalı 1 hafta oldu.Öyle uyum sağladımki kartlar elime geçtiğinden beri kendimi rahat hissediyorum we sürekli çekiyorlar beni kartları sürekli elimde taşımak isteği oluyor.Birde geniş açılı bakamıyorum detaylı bilmediğim için.Geniş bakmak için sadece bağ kurmakmı önemlidir?? Şimdiden teşekkürler

Selam,

Geniş açılı derken kastettiğin nedir? Detaylı öğrenebilmen için sürekli pratik yapman gerekiyor. Çevrende muhakkak meraklı bir çok arkadaşın vardır, kartlarını ve kartların anlamlarının yazdığı kılavuzunu al ve fal açmaya başla zamanla kartları en doğru şekilde yorumlamaya başlayacaksın çünkü devreye hislerin de girecek :)

Günes2

Banlı Kullanıcı
Xandra kelt açılımı yani burdada örnekler var okadar fazla yorumlayamıyorum okadar zaman geçti 2 ay kadar.. bu beni gerçekten üzüyor.sadece sorulara karşılık verebiliyorum hatta bazen yanıltıyorlar.birde özellikle aynı soruyu 2 yada 3 kere sorduğumda zıt kartlar çıkıyor.soru sorulduğunda cevaplıyorum iyi yorumluyorum fakat daha ilerisi neden olmuyor?

Xandra

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Kartlara soru sormadan önce soruna çok iyi odaklanmalısın. Bir de eğer kendin için soruyorsan cevapları net alamaman normal genelde fal bakanlar kendilerine pek bakamaz.

Kartları yorumlamayla ilgili, her kartı tek tek incelemen yararlı olabilir. Şekiller, ifadeler anlamlarını daha iyi kavramanı hatta belki yazan anlamlarından daha fazla şey ifade edebileceklerini görmeni sağlayabilir.

İki ay çok uzun bir süre sayılmaz, denemelerine devam et ve gelişme göstereceğine inan :)

Günes2

Banlı Kullanıcı
Teşekkür ederim :) umarım gelişme olur bir umutla bekliyorum

Vonavin

Kayıtlı Üye
Merhaba;

Öncelikle burası inanılmaz güzel bir paylaşım platformuymuş derhal üye oldum :)
Benim de söylemek ve sormak istediklerim var. Sanırım doğru adresteyim.

Tarot kartlarımı ben yaklaşık 11 yıl önce aldım. O zamanlar lisedeydim. Hajo Banzhaf'ın kart hediyeli olan kitabıydı. Çok ilgili başladım ancak bişey yerine oturmuyordu. Kitapta anlatılan yöntem 7 kart seçtiriyor ve sıralamasına göre yorum yapıyordu. Asla ezbeleyemem bunu ben dedim açılımları hep kitaptan okuyarak yaptım. Ama işin gizemi kaybolmuştu. Gizem gidince heves de gitti. Bir daha hiç dokunmadım kartlara.

2-3 gün önce hayatımla ilgili çok ciddi bir karar alıyor gibi dürtü şeklinde "Tarot kartı almam lazım" dedim ve gittim aldım. Aynı gün tüm gece burada ve değişik sitelerde ne yazıyorsa okudum. Tüm bu adımları hızlandırılmış bir şekilde yapmam bana işaret gibi geldi. KAtılıyor musunuz?

Bu başlık altında yazılanları, yorumlamaları okuyunca anladım ki aslında tarot çok ama çok özel bir şeymiş. İnsanların kartlarıyla olan bağları çok güçlüymüş. Ben bu bağı hiç hissedemedim taki yeni kartlarımı alana kadar. Sürekli kartlara tek tek bakıp onlara anlamlar yüklemeye başladım. Sonradan öğrendim ki bu aslında meditasyonmuş. Bir arkadaş 3. göz veya kalp çakrasından kartlarla enerji alış-verişinden bahsetmiş. Burda bahsettiğimiz enerji bio-enerji mi? Eğer öyleyse bu konuda yönlendirmeye ihtiyacım olacak. Bir insana enerji aktarmayı biliyorum (bazen tedavi de edebiliyorum) ama kartla aramda bu alış-verişi nasıl yaparım hiç bir fikrim yok.

Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Selamlar:)
Ben ilk kartlarımı sanırım 16 yıl önce almıştım, orta okulda. Her başlayan gibi Rider-Waite idi destem. O zamanlar böyle internetmiş bilen birilerinden yardım almakmış ne gezer. Gazete bayinde görüp ilgimi çekmesiyle başladı bu macera.
Sonra ikinci destemi yıllar sonra tesadüfen bir gemi yolculuğunda gene gazete-dergi bayinde buldum:=) Tek gelmişti ellerine ve şu ana kadar ne adını duydum (kitapçığının kapağı yırtılmıştı) ne de benzerini birinde veya nette gördüm. Eklektik bir deste sembollerinden dolayı. Ben kitap yorumlarını sadece desteleri ilk aldığım zamanlar okumuştum, zaten rider waite'tan aşina olduğum tanımlamalarla birleştirdim yeni destemi de.

Yeni başlayanlara tavsiyem kesinlikle anlaması kolay olduğundan,daha eski tarot sembollerini açık bir dille ifade ettiğinden "Rider-Waite" tek tek her karta bir gününüzü ayırın, belki o kartın sembolize ettiği gün veya o burctaki bir dolunay gecesi.... Sizler bunu çeşitlendirebilirsiniz. Detaylı olarak sembollerini inceleyin, bıkmadan o sembollerin tarihte nerde ne amaçla ve hangi anlamlarda kullanıldığını araştırın. En önemlisi semboller ve karttaki resim size ne hissettiriyor?

Bence yorumcunun işi burada başlıyor. Bu etütlerden sonra kartların yanyana gelmesiyle oluşan çeşitli kombinler tarot bakma tecrübenizle artacaktır. Ve bir müddet sonra sembollerden çok sezgileriniz size yön verecektir.

Ben de iki yıl önce bir arkadaşımın hediyesi olarak Peri tarotu almıştım gerçi Thot istiyordum ama kısmet olmadı. Bu peri kartlarını iki yıl sadece ilk aldığım gün dılında incelemedim kaldırdım bir çekmeceye. Çünkü uzun yıllardır baktığım kartlarımla aramda süper bir etkileşim vardı. Ancak sonunda bu yeni kartlarımı kullanmaya başladım, çünkü herşey gibi bende büyüyüp gelişiyorum ve yeni bir enerjiyle yeni bir bakış açısı kazanmak lazım bazen. Sanırım o kartlarımdan alacağımı aldım vereceğimi verdim ara sıra nostalji yapabilirim ama artık kendimi yenilemeliyim diye düşünüyorum.

Her destenin yazarı çizeri ayrı olduğundan, farklı destelerle karşılaştığınızda bu kartları anlamıyorum diyebilirsiniz kendinize. Bu çok normal, onları da sizin benim gibi insanlar deneyimleri doğrultusunda hazırlıyorlar ki artık piyasada mantar biter gibi bir sürü yeni deste bitiyor. Sırf şekline, kutusuna bakarak bir deste aldığınızda, içindeki kitapçık ana dilinizde olmadığından (internet üzerinden alımlarda) kendinizi karmaşa içinde bulursunuz ve olan tüm hevesiniz de kaçar.

Bu başlığı açan arkadaşa sonsuz teşekkürler, heveslendim birden, gidip peri destemle çalışacağım bugün, her karta birgün ayırıp kart için rüya çalışması yapmayı deneyeceğim.

Herkese iyi tatiller

suttozu

Kayıtlı Üye
benim tarot kartlarım ahşap bir kutuda.Kartlar siyah beyaz .Onlara tek tek baktığımda bir çok anlam çıkarıyorum fakat açılım yaptığımda hepsini yoramıyorum.Ben çok iyi kahve falı bakıyorum. tüm hayatını hissedebiliyorum.Böyle olunca bende başka özelliklerin de olabileceğini düşündüm.En yakın kehanet yöntemi bana tarot gelmişti.Ama bir türlü olmuyor bir şeyler eksik :banghead::banghead::banghead: Acabva açılımdamı sorun var sizce hangi açılımı kullanmalıyım.:eek:fftopic: bir dileğime bakarken tek kartlamı bakmalıyım? Bir de acaba kendime baktığım içinmi iyi yorum yapamıyorum :willy_nilly::willy_nilly::willy_nilly: Şaşırdım kaldım.Lütfen birisi bana yardımcı olabilir mi?

Osiris

Kayıtlı Üye
benim tarot kartlarım ahşap bir kutuda.Kartlar siyah beyaz .Onlara tek tek baktığımda bir çok anlam çıkarıyorum fakat açılım yaptığımda hepsini yoramıyorum.Ben çok iyi kahve falı bakıyorum. tüm hayatını hissedebiliyorum.Böyle olunca bende başka özelliklerin de olabileceğini düşündüm.En yakın kehanet yöntemi bana tarot gelmişti.Ama bir türlü olmuyor bir şeyler eksik :banghead::banghead::banghead: Acabva açılımdamı sorun var sizce hangi açılımı kullanmalıyım.:eek:fftopic: bir dileğime bakarken tek kartlamı bakmalıyım? Bir de acaba kendime baktığım içinmi iyi yorum yapamıyorum :willy_nilly::willy_nilly::willy_nilly: Şaşırdım kaldım.Lütfen birisi bana yardımcı olabilir mi?

Hislerinize kulak verip rahatlayın.Ve tek soruya 3 kart seçmenizi öneririm.