Tanrıyı görebilir miyiz?

Magnus357

Banlı Kullanıcı
İnsan yaşadığı şeyi bilir.Tecrübe etmediği şeyi bilemez.Baklavayi hiç yemediysen ben sana baklavayı ne kadar anlatsam tadmadan bilemezsin.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Yaratıcı da içinde Evrende içinde.Disarda bir yerde aramiycaksin.Yaraticiyi peygamberler Evliyalar tecrübe etmeseydi.Zaten kimsenin bişeyden haberi olmazdı.

Ü

Üye silindi 76175

"Ehl-i kitap senden, kendilerine sorumluluklarını tevdi eden gökten bir kitap indirmeni istiyor. Onlar Mûsâ'dan, bundan daha büyüğünü istemişlerdi. "- Bize Allah'ı açıkça göster" demişlerdi. Haksızlıkları, şirkleri sebebiyle onları yıldırım çarptı. Üstelik de, kendilerine apaçık deliller geldikten sonra, buzağıyı tanrı edindiler. Biz, bunu da sorgusuz sualsiz affettik. Mûsâ'ya âşikâr ilâhî bir yetki, bir güç verdik."

bk. Kur’an-ı Kerim, 7/143.

FouR ≛

Banlı Kullanıcı
İş
Sıradan
Ben gördüm, rüyam da ama anlatamam. Ben o olduğunu da düşünüyorum eğer şirk değilse anlık gördüm

S

Schwarzenegger

Ben gördüm, rüyam da ama anlatamam. Ben o olduğunu da düşünüyorum eğer şirk değilse anlık gördüm
insan suretinde mi, yoksa enerjisel bir his ile mi O olduğunu mu düşünüyorsunuz, aklıma şimdi geldi de museviliğin kitabı olan Tora nın yaratılış bölümünde Tanrının peygamberle bir araya geldiği, yürüyüşe çıktığı vs , siz galiba buna benzer olay yaşamışsınız ,gerçekten çok ilginç, şirke girmeden bu konu üzerinde derin düşünmek farkındalığımızı kesinlikle artıracaktır, kendi şahsi fikrim ise İslami olarak bunun mümkün olmadığıdır tabi ki de beyin fırtınası yapabiliriz aslında bu konuda

FouR ≛

Banlı Kullanıcı
İş
Sıradan
insan suretinde mi, yoksa enerjisel bir his ile mi O olduğunu mu düşünüyorsunuz, aklıma şimdi geldi de museviliğin kitabı olan Tora nın yaratılış bölümünde Tanrının peygamberle bir araya geldiği, yürüyüşe çıktığı vs , siz galiba buna benzer olay yaşamışsınız ,gerçekten çok ilginç, şirke girmeden bu konu üzerinde derin düşünmek farkındalığımızı kesinlikle artıracaktır, kendi şahsi fikrim ise İslami olarak bunun mümkün olmadığıdır tabi ki de beyin fırtınası yapabiliriz aslında bu konuda
Ben anlatmayayım ama insan sureti ile bir kısmı benzer bi kısmı değildi. Ben anlık gördüm bilmiyorum tabi ki ben kim Tanrı yi görmek kim.. Ama güzeldi bu deneyim rüya ile yaşadım

[XTR] Similar Threads

S
Cevaplar
2
Görüntüleme
416
Ü
Cevaplar
12
Görüntüleme
540
Üye silindi 76175