Tanrı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

marble

Kayıtlı Üye
@marble farkında mısın kimseyi begenmiyorsun.
Tanrı seni bunun için seçmiş olmaz, dostum...
Kelam’ın adı Akıl’dır. Akıl düşüncenin çocuğudur ve Akıl Işık’ı karanlıktan ayırmalı, suyun ortasında Hakikati inşa etmelidir. Kavra bunu ey İnsan ve bu gizem üzerinde tefekkür et. Zihni ve gizemlerini iyi öğren, çünkü orada ölümsüzlüğün sırrı yatmaktadır

f3rnwh

Kayıtlı Üye
Rica etsem cevap yazarken biraz daha sade bir dil kullanma şansınız var mı? ( Benim durumum hakkında da yorum yaparsanız sevinirim)

star53

Kayıtlı Üye
Sen karanlıklara gömülmüşsün etrafını sarmışlar ne yaptın da böylesine alçaldın ?
Seçilmiş olanların insanlara bu kadar tepeden baktığını görmedim. Aksine yardım etmeye çalışırken mümkün mertebe kırmadan yaparlardı. Üstelik kendine uymayan kimselere de hoşgörüleri vardı. Senin yazılarını seviyorum açıkçası. Çünkü ortaya öyle şeyler atıyorsun ki insan düşünüyor ve araştırıyor, bu ne demek istedi diye. Ama sonradan tepetaklak ediyorsun her şeyi. Atmosfer bile uymuyor. Seninle cyberaskim arasında seçim yapsam kesinlikle onu seçerdim. O en azından şifreli de olsa bir şeyler anlatıyor.
Haa diyelim ki seçilmiş kişi değilsin. Zaten söylediğin şeyler arasında pek bağ kuramadım. O zaman neden bu kadar üzerine alınıyorsun onu anlamadım. Sonuçta yazını yazarsın çekilirsin. İsteyen inanır isteyen köstek olur. Düzeltmek istiyorsan ben şunu izah etmeye çalışıyorum dersin geçersin. Bence senin de hoşuna gidiyor bu durum :cool: Şimdi sen de alınıp üzülme. Nazik nazik kendi görüşümü yazıyorum yani. Geri bildirim gibi düşün.

S

Sehane

Katranlaştı. Çok yerinde bir telaffuz.

Alıntıladıgım yukarıdaki paragrafa dehşetle katıldıgımı ekstra belirtmek istiyorum.
Ve en önemlisi de bunlardan uslanmıyor oluşumuz. Sanırım uslananlar ancak cezayı direk yiyenler veya ailesinde oluşanları kapsayacak.. Doğa veya ilahi düzenden daha güçlü değiliz ki.. İkisi de kendilerini yenilediğinde verilen zarara eş değer düzeyde can yanacak.

---

Diğer şahsın yapmış olduğu yorum için ise bir şey söylemeyi düşünmüyorum, Hiç kaldıracak ruh halinde de değilim zaten.

Ü

Üye silindi 58480

Ölümden sonra hayat var mı sizce

Uykuda iken hayat nasıl kendi formatında tecrübeten devam eliyorsa, öldükten sonra da deneyim sahası yeni kanunlar ve kendine has arttırılmış gerçeklikler ve vadedilmiș yüzleşmeler ile devam edecek.

Hayatin kendi deneyim hissi mükemmel mimarlığın sadece bekleme salonudur. Biz içeriye alınmadan önce bu kapalı ve hayret uyandırıcı alemin içinde tutularak merak ettiriliyoruz. Tüm oyalantımız ise bizi bazen niçin var edildiğimizin gizeminden alıkoyuyor işte sık sık. Asıl bu hayret uyandırıcı olmalı.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Tanrı gerçekten var mı sizce
Bir kişi; 'Uçan devler yoktur' ve (haşa) 'Tanrı yoktur' cümlesini aynı rahatlık ve eminlikle söyleyemez. İsterseniz deneyin. İlkini söylerken rahattır çünkü gerçektende uçan devler yoktur. Ama Tanrı yoktur derken (kal-u bela gününde Allah ın varlığı bütün ruhların fıtratına yerleştiği için) aslında var olan birşeyi inkar ettiğini bilir ve rahatsızlık duyar, ince bir sızı olarak belli eder kendini.. Biz, varlığı kesin olan Allah ı ıspatlamaya çalışmayı bırakalım da kulluğumuzu ıspata girişelim. Emin olun daha karlı çıkarız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...