Sistem Değişikliği Bilgilendirmesi

Sistemsel ve yönetimce alınmış kararları nasıl buldunuz?

• Oldukça yerinde oldu.

Oy: 82 78.1%
  • Hiç hoşuma gitmedi.

Oy: 5 4.8%
  • Ne hoşlandım ne hoşlanmadım. Kafam karışık.

Oy: 18 17.1%

• Kullanılan toplam oy
    105

star53

Kayıtlı Üye
Birşeyler ararken bilgi içerikli metinler ya da zihin fırtınalarının yapıldığı muhabbetler yerine böyle muhabbetleri görmek insanı üzüyor açıkçası.
Aslında bu yüzden gevezeliği istiyoruz. Çünkü her konuda hepimiz beyin fırtınası yapamayız. Benim büyüyle falan işim olmaz mesela, sadece okuyup bilgi edinmek hoşuma gidiyor. Buradaki üyeler diğer platform'lardan daha farklı bakış açılarına sahipler. Yani diğer yerlerde herkes düz vitese takıp yazarken biz kendimizle harmanlayarak yazıyoruz, düşüncelerimizle birleştiriyoruz. Bu forumda tanıştık, gerçek dünyada bir tanışma olmasa da. Dolayısıyla burada devam etmek istiyoruz ki böyle bir foruma sürekli içerik giremezsin zaten. E hiç yazmadan da durmak istemiyoruz. Konuların altında yazmaktansa eskisi gibi tek konuda toplanmak çok daha iyi bir fikir gibi duruyor. Böylece başka konuda geyik yerine beyin fırtınası döndürebiliyoruz. Win-Win durumu.

Zek0808

Kayıtlı Üye
Aslında bu yüzden gevezeliği istiyoruz. Çünkü her konuda hepimiz beyin fırtınası yapamayız. Benim büyüyle falan işim olmaz mesela, sadece okuyup bilgi edinmek hoşuma gidiyor. Buradaki üyeler diğer platform'lardan daha farklı bakış açılarına sahipler. Yani diğer yerlerde herkes düz vitese takıp yazarken biz kendimizle harmanlayarak yazıyoruz, düşüncelerimizle birleştiriyoruz. Bu forumda tanıştık, gerçek dünyada bir tanışma olmasa da. Dolayısıyla burada devam etmek istiyoruz ki böyle bir foruma sürekli içerik giremezsin zaten. E hiç yazmadan da durmak istemiyoruz. Konuların altında yazmaktansa eskisi gibi tek konuda toplanmak çok daha iyi bir fikir gibi duruyor. Böylece başka konuda geyik yerine beyin fırtınası döndürebiliyoruz. Win-Win durumu.
Düşüncenize saygı duymakla birlikte aynı fikirde değilim. :)

Ü

Üye silindi 58480

Ayrıca illa goygoy yapmak isteyenleri de anlamıyorum.

İyi de ben sadece buradaki üyelerle goygoy yaparken keyif alıyorum ?

Ben hem goygoydan hem de ciddi ağır sıkıcı kişisel gelişimden zevk alıyorum. ?

Goygoy zamanı goygoy, gelişim zamanı gelişim.

Her goygoyun altında bir hakikat yatar.
Her hakikati söylemenin en iyi yolu bazen goygoy dur.

Goygoysuz kalınca kendimi çölde hissediyorum. ? ?

Psikite

Kayıtlı Üye
Merhaba değerli mabet üyeleri,

Yönetimce aldığımız yeni kararlara göre sitemizin işleyişi ve içerikle ilgili değişiklik dönemine gelmiş bulunuyoruz. Bu değişikliğin içeriği hem görüntüde daha kolay rahat kullanımı hem de sitemizin tekrar eski keifli yapısına dönmeye yönelik olduğunu öncelikle belirtelim.

Öncelikle bir dönemdir devam eden konu ve mesjalar içerisindeki üslup tavır ve laubalilik durumundan ötürü yaşamış olduğumuz sıkıntıları gidermek adına uygunsuz içerikler anında kaldırılacak, uygunsuz konuşma ve tavıra sahip üyelerimiz sistemimizden uzaklaştırılacaktır. Ayrıca yeni sistemimize göre referans ile üyelik sistemine geçiyor olduğumuz için yasaklandım geri üyelikle dönerim dönemi ortadan kalkıyor. Ayrıca artık yasaklamalar sadece nick üzerinden değil ip sistemleri üzerinden de yapılacaktır. Tavsiyeniz ile üye olan kişiler sizin puanınızı ve site içerisindeki faaliyetinizi de belirleyecektir. Örnek vererek anlatacak olursam iki kişiye referans olduğunuz ve iki kişi de kurallara aykırı davrandığı için yasaklandı diyelim. Artık referans özelliğiniz elinizden alınacak. Başka bir üyeliğe referans olamayacaksınız.

Temada ve kullanımı kolaylaştıracak şekilde site içerisinde yapılanmaya girmiş bulunuyoruz. Site içeriği dışındaki bölümler kaldırılacak sadece işleyiş amacımıza uygun ve bilgi içeren konu ve mesaj paylaşımına başlayacağız. Daha doğrusu eski gizlimabet.com'a geri dönüş bilgilendirme amacı güden ve insanları aydınlatma felsefesinde ilerleyişimize geri döneceğiz. Ayrıca bazı özel bölümlerimiz olacak. Bu bölümlerde inisiliye çalışmaları ve canlı sohbetlerin yapılacağı bilgilendirme konuşmalarının yapılacağının müjdesini de verelim. Konular tekrar özgün ve gizlimabete uygun konu içeriklerine dönecek.

Yaşama dair bölümlerimiz kapatılacak. Artık günlük "gevezelik" gibi konularda yazdığınız mesaj ve paylaşımlarınız için ayrı bir akış bölümü oluşturulacak ve kişiler günlük paylaşımlarını kendilerini ifade etmek istedikleri sözleri o bölümde paylaşabilecek. Tabi bütün içerikler yönetimimizce denetim altında olacak.

Bunun yanı sıra elit üyelik sistemimiz başlayacak ve bu elit üyeliğe sahip üyelerimize bazı özel haklar tanınacaktır. Yönetim kadromuzu genişletiyoruz. Bilgisine ve yönetim tarzına uygun olan yeni görev arkadaşları alacağız.

Sistemimize ilk girişten itibaren site işleyişi ve kuralları ile ilgili bir onay tiki bulunan form göndereceğiz tüm üyelerimize. Ve bu sayede her üyemiz kuralları okumuş sayılacak ve site kurallarına aykırı davranan üyelerimiz sistemden uzakşatırılacak tekrar referans ile de sisteme dahil edilmeyecektir. Yasaklı üyeliklere referans olan üyelerimiz de sistemden çıkarılacaktır.

Yeni inisiliye çalışmalarımız ve site aktivitelerimiz şifa çalışmalarımız başlayacaktır. Tabi her isteyen değil bunu gerçekten isteyenleri belirleyeceğimiz bir sistemle çalışmalarımız başlayacaktır. Bunun için kurumsal bir iletişim alanımız da olacaktır. Ayrıca online eğitimlerimiz çok yakın zamanda aktif hale gelecektir.

Bu doğrultuda bizlerin de yönetim şekillerinde değişiklikler olacak daha yoğun bir yönetim anlayışına geçiyoruz. Kısacası yönetimce, üyelerce şekil itibariyle ve sistem olarak elit bir siteye tekrar dönmeye yönelik adımlarımızı atmış bulunuyoruz.

Bütün gizlimabet üyelerimize ve bu platformda bizimle birlikte olan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz ve hayırlı olsun diyoruz. Sevgi ve Işıkla...
Güzel ama ingilizce

donzula

Kayıtlı Üye
Özlenen günlere geri dönecek olmak beni sevindirdi. Foruma da iyi geleceğine eminim. Tema için ise daha kullanışlı ve göz yorucu olmayan özellikler seçilmiş çok hoşuma gitti. Mabetle daha iyi günlere diyelim :)

S

Sehane

Siteyi uzun süredir takip eden birisi olarak bu yeni güncelleme oldukça hoşuma gitti açıkçası. Özellikle son zamanlarda çoğu konular uydurma ve açılmış olmak amacıyla yaratıldığı için, bu durum bir çok kişi için itici bir etki yarattı bence. - Ki onlardan birisi ben idim.

Önce ki sayfalara baktığımda, site arayüzünün yenilenmesine bile ne gerek olduğunun sorgulanması ayrı bir durum. Yöneticilerin yeni görünüş için oldukça emek verdiğini tahmin etmek gerekiyor ki, iki söz ile bütün uğraşlar basitleştirilmesin. Fikrimce laubaililik ve yoldan çıkmışlığın bastırılması için yeni bir düzen şarttı zaten. Umarım gevezelik gibi başlıkların kapatılması, daha sıkı kuralların da desteği ile sitenin eskisi gibi olmasını sağlar. Burasının 'goy goy' ve eğlence sitesi olmadığı ayrıca hatırlanması gereken bir gerçek tabii..

Kısaca hem sitenin yeni görünüşü, hem de disiplin kokan yeni kararlar benim oldukça hoşuma gitti.

muhtiş

Kayıtlı Üye
Hepimiz için hayırlı olur inşallah. Tek kendimi yabancı ,garip ve deli hissetmediğim tek yer.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Uzun zamandır girmemiştim siteye..Gördüm ki “gevezelik” gitmiş.Kapatıldığına göre birşeylerin önüne geçilememiştir.Anlayabiliyorum,hayırlı olsun.Ori ve tüm modlara kolaylıklar dilerim.??

• Beğendim
Tepkiler: Ori

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Burasının 'goy goy' ve eğlence sitesi olmadığı ayrıca hatırlanması gereken bir gerçek tabii..
Siteyi yalnızca hatırlatıcı olarak kullanan üyeleri, Mabet in asıl amacına yönelik konuları altında da faydalı yorumlarla görmek isteriz.

Pasif üye sayısı hayli fazla... Aktifliği artırıcı adımları desteklemeliyiz. Fikirlerinizle destek olabilirsiniz. Yalnızca hatırlatmalarla yetinmeyelim.sevgili @Sehane ?

S

Sehane

Oldukça haklısınız bence.. Ama asıl konu bu pasifliğin sebebi bence. Mesela bell bir dönem boyunca sadece bir avuç insan kalıyorsa o ortamda, bunun da sorgulanması gerektiğine inanıyorum :) Ki atılan adımlar ile bunun ortadan kaldırılmaya çalışıldığı oldukça açık.

Kuralların etkisi ile, kirlilik oluşturan konu oranı düşecek. Ve bu aslında bir zamanlar bıkan üyelerin geri dönmesi demek oluyor. Çünkü burada neler gördük dedirtecek durumlar oldu yani. Sonuç olarak herkesin istediği aynı.. Düzenli ve güvenli bir ortam. Eminim bu yakın bir zamanda gerçekleşecektir.

moonshine

Kayıtlı Üye
Kaç yıldır buradayım, sessiz kalan bir izleyici de olsam ve arada boşladığım da olsa, her yıl devamlı girmeme rağmen dediğiniz kadar bir düzensizlik ya da güvenlik sorunu görmedim şahsen. Abarttığınızı düşünüyorum. Tabii siz 2011'den de eskiyseniz o zamanlar için yorum yapamayacağım. Yalnız o kadar eskiyle şimdiyi kıyaslamak da abes olur.

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Buranın oldukça eski bir üyesiyim bir müddet bazı özel sebeplerden giremedim ama bu forumu seviyorum gerçekten... bu arada çok şiirlerimi eklemiştim buraya gerçekten sanırım hepsi kaldırılmış...

Son düzenleme:

druid

Kayıtlı Üye
İş
Tasarımcı
Eski bir üye olduğumu düşünüyorum, itiraf etmeliyim ki üye olduğum senelerdeki içerikler, etkinlikler ve paylaşımlar son zamanlarda neredeyse bitmişti. Hatta merak edip okumaya değer gördüğüm konular bile en az 10 sene öncesinin içerikleri olarak gözüme çarpıyordu son zamanlarda. Kararınıza sevindim, hayırlısı olsun :)

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Değişikliklere başladık sevgili mabet üyeleri. Tüm enerjimiz ve bilgimiz ile elimizden geldiği kadarıyla ve tabi ki yenilikler ile forumumuzu bir adım daha ileriye taşımak için gerekli çalışmalara devam ediyoruz. Sistemsel işlerimizi tamamladığımızda daha fazla sizinle birlikte olacağız. Bazı değişiklikler yapıldı bazıları daha yapılmadı. Yavaş yavaş ilerliyoruz. Ayrıca yakın zamanda online eğitimlerimiz ile de siz mabet üyelerimiz ile birlikte olacağız. Hem video şeklinde hem de canlı eğitimlerle şu sıkıntılı günlerde sizle olmak için uğraşıyoruz. Takipte kalın. Sevgi ve Işıkla...