Siccin filmi hakkındaki görüşleriniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Revolution01

Kayıtlı Üye
arattım fakat hakkında konu başlığı bulamadım.film e giden arkadaşların yorumlarını merak ediyorum sadece
Çok bir beklentiye girmeden giderek izledim.konusunu başarılı inandırıcı sayılabilecek buldum.her korku filminde olduğu gibi gerçek bir hikayeden alıntı olduğu iddiasıyla vizyona girmişti.final i klişe değil hatta şaşırtıcı diyebilirim.
İzlemeyi düşünen arkadaşlar için spoiler olmaması açısımdan fazla detaya girmiyorum fakat konuyu okurken içeriğe dair bilgiler bulunabileceğini göz önüne alarak gelecek yorumları okumaya devam etmeleri konusunda uyarıyor ve mesajımı tamamlıyorum

Ulas149

Kayıtlı Üye
Cidden çok güzel bir filmdi hatta dabbeden daha korkunçtu. bazı hollywood filmlerini gölgede bırakacak cinsden özellikle ses,makyaj ve efektleri süperdi. bende bunla ilgili bir konu açmayı düşünüyodum zaten. bence herkes gitmeli bu filme.

nil73xx

Kayıtlı Üye
film güzeldi ancak biraz abartılı değilmiydi?(büyüye maruz kalmış biri olarak söylüyorum ).ayrıca anlayamadığım filmdeki büyü olayıyla musallatın birbiri içine geçmiş şekilde yansıtılmasıydı.bildiğim kadarıyla musallat başka büyüye maruz kalmak başka....

Ulas149

Kayıtlı Üye
film güzeldi ancak biraz abartılı değilmiydi?(büyüye maruz kalmış biri olarak söylüyorum ).ayrıca anlayamadığım filmdeki büyü olayıyla musallatın birbiri içine geçmiş şekilde yansıtılmasıydı.bildiğim kadarıyla musallat başka büyüye maruz kalmak başka....
Büyü yoluylada cin musallat edilebilir zaten genelde karabüyülerde cin,ifrit,demon vb. varlıklar musallat edilir.

xalpx

Kayıtlı Üye
Film gerçekten türk korku sinemasının en iyilerinden diye düşünüyorum.Ses efektleri,görsel efektler gerçekten hem kaliteliydi hemde tadında bırakılmıştı.Başta Dabbe olmak üzere bazı yapımlarda sürekli cızırtılı sesler yada aniden yükselen sesler okadar aşırı kullanılmıştı ki korkutmaktan ziyade insanın sinirini bozuyordu.Birde adını hatırlamıyorum ama başka bir türk korku filminde 3 boyutlu bir cin modellemesi vardıki aman aman cinden ziyade zombiye benziyordu.Ama bu filmde cidden her şey ayarındaydı.Başlar başlamaz ssnki film değildd yaşanan bir olayı dışarıdan izlermişsiniz gibi geliyor.Oyunculuklar kaliteliydi.Ve büyü sahnelerini gerçekçi buldum.Belli ki işi ciddiye alıp araştırma yapmışlar büyücünün verdiği çoğu bilgi doğruydu.Özellikle İslami kültüre aşina olanlar için dahada gerçekçi gelecektir.Hiçbir yabancı yapım aynı tadı veremez sonuçta senin duyduğun,bildiğin,yaşadığın kültürle alakalı bir film.Şuana kadar izlediğim en kaliteli yerli korku diye düşünüyorum.Rakip yerli filmler belkide bundan daha büyük bütçeliydi ama gerçekçilik konusunda yanına yaklaşamadılar benim için.
Puanım 8/10

Revolution01

Kayıtlı Üye
Bahsettiğiniz 3boyutlu cin efekti olan film ammar cin tarikatı,bende izledim cidden evlerden ırak bu denli iğrenç derecede kalitesiz film olmaz olsun dabbe nin ilk filmi bile daha başarılıydı

Siccin bencede makyajlar efektler oyunculuklar olsun kurgusu senaryosu olsun çıtanın çok üzerinde başarılıydı.pek korkmadım hafif gerildim birkaç sahnede ama konunun işlenişi büyünün yapılışı fln ciddi şekilde güzeldi korkunç değil ama çok çok başarılı kaliteli buldum.
Dabbe ile karşılaştırmayı doğru bulmuyorum hasan karacadağ tecrübe olarak çok önde diğerlerinden korkutmayıda iyi başarıyor fakat söyledikleri gibi cıZırtılı ani aşkırı yüksek ses efektleri korkutmaktan ziyade çok rahatsız etmeye başlıyor biryerden sonra.bu açıdan siccin i daha başarılı buluyorum
Son olarak dediğiniz gibi ilk dakikadan itibaren gerçek bir olayın içinde olduğu izlenimini hayli veriyordu

nicolasneron

Kayıtlı Üye
Film senaryosunu beğenmeyen arkadaşlar bile oyunculukları büyük takdir ettiler.Kesinlikle çok profesyonelce.Hasan Karacadağ'dan alıştığımız şekilde kamera sallamalar,cızırtılar ve ses efektleri ile gerilim yaratmaya çalışmamışlar.Sinemada izlerken komik bulup gülenlere film arası olayı da ayrıca izah ettim.Bu konularla uzaktan yakından alakası olmayıp "Yıl olmuş 2014 biz hala cinlerle korkutulmaya çalışılıyoruz,çağ dışı" deyip gülen insanlar olacaktır,sinirinizi bozmayıp izlemeye devam edin.Kesinlikle Türk Sineması Korku Filmleri dalında ilk 3'te yer bulacaktır.Özellikle forum arkadaşlarıma kesinlikle önerebileceğim bir filmdir,bütün olaylar gerçekte olabilecek şekliyle perdeye yansıtılmış.

Faros

Kayıtlı Üye
Turk korku filmlerinde alisik olmadigim kadar korkunç ve guzeldi. Makyaj, efektler, korku ogeleri, oyuncular, senaryo bence çok iyi seçilmis ve hazirlanmisti. Uzun zaman sonra ilk kez bir filmi bu kadar begendigimi hatirliyorum. COk basarili.

mystica

Kayıtlı Üye
İş
çalışmıyorum
internette sadece fragman var filim nete bir düşse izleyecem bende !

zeka

Kayıtlı Üye
Çok korkutucu bulmadım.Yalnız kusarak çıktım.

GOLLUM53

Kayıtlı Üye
Ben filmi gayet başarılı buldum ama bazı sahneleri mide bulandırıcı olabiliyor kısaca filmin tamamına baktığımız zaman başarılı bir film olmuş konusuda iyiydi tavsiye ederim

Revolution01

Kayıtlı Üye
Bir zahmet 10tl nize kıyıp gidiverin,birde tepkili tepkili ünlem koymuşsunuz mesajınızın sonuna..

nira

Kayıtlı Üye
siccin çok kararında bir film olmuş. mekanlar oyunculuklar çok iyi. çok başarılı. zaten konusu geriyor insanı. musallat filminin yönetmeninden. izlemeyenlere tavsiye ederim. sade yormayan ve iddalı bir film. konu akıcı sürükleyici..

dabbe filmine de gittim birkaç gün sonra. hasan karacadağın dabbe filminin diğer serilerini izledim ama sonuncusunu sevemedim. tüm salon ben dahil çok güldük ya..
cızırtılar bulanık görüntüler aniden yükselen ses oyunculuklar falan çok vasat.

birde şu olaylar villalarda geçmesin artık. şu musallatlı siyah saçlı kızlara beyaz gecelikler giydirmesinler artık. baydı..

daktilo

Kayıtlı Üye
İş
Mühendis
Kesinlikle izlenmesini tavsiye ederim, çünkü bu film hasan karacadağ'ın filmlerinin aksine tam bir sinema filmi tadında olmuş ve bir hasan karacadağ filminden konusu ve kurgulanış tarzıyla daha kaliteli olmuş. Korku sinemasını uzun yıllardır takip eden biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki konu olarak yaratıcı değil kabul ama gerçek bir olayı yansıtması iddiası bence hasan karacadağ'ın iddialarından daha gerçekçiydi. Sinemada izledim internete düşerse evde de bir kere daha izleyeceğim.

Revolution01

Kayıtlı Üye
Kesinlikle katılıyorum oyunculuk gerçekçilik mekanlar konunun inandırıcılığı konularında son haddinde güzeldi.ve görüntü kalitesi dabbe ye nazaran çok ilerde
Dabbede güzel sarıyor esasında ama dediğiniz gibi olayın her filmde villada geçmesi beyaz gecelikli hatun ve ani yükselen ses ve cızırtılı görüntü artık bayağı baymaya başladı

freaky

Kayıtlı Üye
Ben de filme bugün gittim en iyi Türk yapımı cinli film olabilir bence :D Efektler sesler falan güzeldi. Olaylarıda sevdim büyü sahneleri musallat olayı en son büyüyü çözmeye çalıştıkları an. Diğerlerinde büyü sahneleri falan çok etkileyici değildi ama bunda daha gerçekçiydi. İzlemenizi öneririm :)

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Harika bir filmdi. İlk defa seriden bu filmi daha gerçekçi ve güzel buldum. Ama ne kadar cok ayetel kürsi okudum hatırlamıyorum :D korkudan hep bunlar :D:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...