Semboller Ve İnançlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BlackHawk04

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar kısa bir süre uzaklaştırılmıştım iki hesap açtığım için çok fazla şey kaçırmışım,hırsımı bugün çıkardım herşeyi okudum :hurray:

Soruma geleyim;
Ben şimdi müslümanım diyelim,ama başka bir inanca göre üzerimde sembol taşıyorum. Örneğin enochian dilinde şans getiren bir sembol var ben ise müslümanım bunun bana yararı olur mu ? Yada ben wiccan'ım vücuduma güneş pentagramı dövmesi yaptıracağım, bir yararı olurmu ?
İkinci soruma geleyim :)
Farklı inanclarda iki sembol taşısam üstümde ikiside farklı olsa bunlar birbirini engellermi bir nevi nötrler mi ?
Tesekkürler

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Semboller vs. tek başına hiçbir işe yaramaz. İşe yarasa basılı Kuran'lar kurşun geçirmez ve hatta radyoaktif etki geçirmez olurdu..
Önce o sembolü, tılsımı, harfi vs. kullanan kişinin kendisiyle uygunluğu, kişinin inanç seviyesi ve niyeti önemlidir.
Şimdi haliyle bir biriyle çelişen şeyleri bir arada kullanmanın mantığı yok. Ha çelişmiyordur, aynı kapıya çıkıyordur kullanılır.
Şimdi mesela Müslümansınız diyelim (siz öyle dediğiniz için) sizin başka bir şeye ihtiyacınız kalmıyor ki.
Bir söz vardır, her şeyi bileceğine bir şeyi tam bil. Bu konuda da her şeyi biraz biraz kullanacağınıza, önce tek bir şeyi tam kullanmayı deneyin. Tatmin edici sonuçlar çıkmazsa o zaman ona göre konuşuruz, ki tatmin edici sonuçlar çıkar.

BlackHawk04

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim Chillout bir sonuç çıkardım yazdıklarından. Fakat birşeye takıldım. Ben tek başına etki ettiğini söylemedim demek istediğim başka bir inançta olursa o sembol veya dua geçerli olurmu. Bu sefer daha iyi bir örnek vereyim :D
Benim dinim şuan yok diyelim araştırma arayış içerisindeyim varsayalım. Ben gidip başka bir inancın sembolünü yanımda gezdirsem bana azda olsa yararı olur mu ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Teşekkür ederim Chillout bir sonuç çıkardım yazdıklarından. Fakat birşeye takıldım. Ben tek başına etki ettiğini söylemedim demek istediğim başka bir inançta olursa o sembol veya dua geçerli olurmu. Bu sefer daha iyi bir örnek vereyim :D
Benim dinim şuan yok diyelim araştırma arayış içerisindeyim varsayalım. Ben gidip başka bir inancın sembolünü yanımda gezdirsem bana azda olsa yararı olur mu ?
Kuş taşa değer, yağmur yağar, şimşek çakar yararı olur veya olmaz. :)
Bu sorunun cevabı böyle, yani kesin evet/hayır yok ve fakat genelleme ile konuşursak yararı olmaz. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...