sembol yarışması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Oinonee

Kayıtlı Üye
teşekkür ederim.. ancak bu tılsım için mısır sembolleriyle bi bağ kuramadım. majikal inanışa göre oluşturulmuş bir tılsımdır..

Şaman

Kayıtlı Üye
BİTKİ BÜYÜSÜ
(bitkiler ve ne işe yaradıkları aşağıda belirtilmiştir)
Büyüyü yapacağınız zamanı ve yeri dikkatle seçip,Maji araçlarınız’ın arasında toprak,saksı,küçük bir kürek ya da bahçe
gereçleri,su bulundurmayı unutmayın.
Rahat edeceğiniz bir pozisyonda oturun ve kendinizi toparlamanız için birkaç derin nefes alın. Gözlerinizi kapatıp, sırayla Elementleri çağırmak için onları zihninizde canlandırırken şöyle söyleyin;
“Hava (Ateş,Su,Toprak) Elementine sesleniyorum, bugün yanımda ol ve bana gücünü ödünç ver.”
Çağırdığınız elementin geldiğini hissettiğinizde şöyle deyin:
“Kutlu olsun.”
Şimdi zihninizde Tanrıça ile Tanrıyı canlandırın:
“Tanrıça ile Tanrıya sesleniyorum. Tüm canlıların Annesi ve Babası, doğanın sahipleri,yanımda olun ve …’e(kişinin adını söyleyin) yardım edebilmem için bana gücünüzü ödünç verin”
Yine, onları yanınızda hissettiğinizde şunu söyleyin:
“Kutlu Olsun.”
Şimdi, birkaç dakikanızı ayırıp, üzerinde çalıştığınız kişiye, sorunun özüne ve istediğiniz sonuca odaklanın. Bitkiyi içinde bulunduğu saksıdan çıkarın, yeni saksının dibine biraz toprak koyun ve bitkiyi yerleştirmeden hemen önce şöyle deyin:
“Narin rüzgarlar …’e(kişinin adı) yardım edip …..(istediğiniz sonucu söyleyin) için .…’e(bitkinin adı) üfleyerek hayat versin. Kutlu olsun.
“Güneşin ışığı ve sıcaklığı …’e(kişinin adı) yardım edip …..(istediğiniz sonucu söyleyin) için ….’e(bitkinin adı) hayat versin. Kutlu olsun.
“Narin yağmurlar …’e(kişinin adı) yardım edip …..(istediğiniz sonucu söyleyin) için ….’e(bitkinin adı) su serperek hayat versin. Kutlu olsun
“Toprağın kendisi …’e(kişinin adı) yardım edip …..(istediğiniz sonucu söyleyin) için ….’i(bitkinin adı) besleyerek hayat versin. Kutlu olsun.”
Bitkiyi yeni saksının içine yerleştirip, kenarlarını iyice desteklemek için gerekli miktarda toprak ekleyin ve ardından sulayın. Bitkinin saksı değiştirme işlemi bittikten sonra, saksının dış yüzeyini silerek temizleyin. Bitkiyi iki elinizin arasına alarak, Tanrıça ve Tanrıyı zihninizde canlandırın ve şöyle deyin:
“…’e(bitkinin adı) hayat ve sağlık vermeleri için Tanrıça ve Tanrıya sesleniyorum. Onun serpilip büyümesini sağlayın. …’e(kişinin adı) şifa ve mutluluk versin. Kutlu Olsun.”
Bitkiyi elinizde tutmayı sürdürerek, Elementlerin, Tanrıça ile Tanrının enerjilerinin dört bir yanınızdan bitkiye aktığını zihninizde güçlü bir biçimde canlandırın. Bitkinin altın ve gümüş yaşam zerrecikleriyle dolduğunu hayal edin. İyice dolup daha fazla alamayacağını hissettiğinizde, bitkiyi yere koyun.
Yeniden tüm elementleri zihninizde canlandırın ve şunu söyleyin:
“Hava (Ateş,Su,Toprak) Elementine bugünkü yardımın ve dünyadaki yaşamında süregelen etkin için sana teşekkür ederim. Kutlu olsun.”
Tanrıça ile Tanrıyı zihninizde canlandırın ve şöyle deyin:
“Tüm canlıların ve yaşamın merhametli Annesi ve Babası, bana gücünüzü ödünç verdiğiniz ve bu toprağın sonsuz yenilenen yaşamını sürdüren ölüm ve yeniden doğuş yaşam döngüleri için size teşekkür ederim. Kutlu olsun.”
Bitkiyi duracağı yere koyun ve eşyalarınızı toplayın
MAJİK BİTKİLERLE İLGİLİ KISA BİLGİLER;
İş yaşamı, kariyer, refah ve başarı: Beşparmakotu, gözlük otu, oğulotu, kadife çiçeği, yosun, portakal, üvez, binbir delik otu, aslanağzı, ayçiçeği, lale.
NOT: Sarı renkli çiçeklerin Güneşin gücünü ve başarıyı kendilerine çektiklerine inanılır.
Konsantrasyon, çalışma, bilgi: Fesleğen, defne, oğulotu, yonca, göz otu, müge, her türlü nane, adaçayı, biberiye, sedefotu.
NOT: Yapraklarının kokusu zihin açıklığı ve konsantrasyonu arttırdığından, çalışma alanının yakınında biberiye bitkisi bulundurmak çok yararlıdır.
Bilgelik: Katırtırnağı, karahindiba, altınbaşak, süsen, erkeçsakalı, adaçayı
NOT: Sonuncu seçenek, bazı bitki adlarının işe yaradıkları alanları yansıtmasına bir örnektir.
Şans ve talih: Çançiçeği, yonca, nergis, eğreltiotu, süpürgeotu, çobanpüskülü, yosun, mersin, çilek.
NOT: Yaygın inanışın tersine, aslında şans getiren beş yapraklı yoncadır; dört yapraklı yonca koruyucudur.
Sağlık ve şifa: Melekotu, defne, böğürtlen, çuhaçiçeği, ekşimor, rezene, sarımsak, şerbetçiotu, lavanta, biberiye, üvez, kuzukulağı, menekşe.
NOT: Pek çok bitkinin şifalı, bazılarının majik, diğerlerinin ise fiziksel bir özelliği vardır
Arkadaşlık ve ilişkiler: Tavşankulağı, papatya, unutmabeni çiçeği, sümbül, limon, mersin, çarkıfelek, gül, ıtırşahi, solucanotu.
Aşk, sevgi, eş: Peygamberçiçeği, hasekiküpesi, hanımeli, baldırıkara, çarkıfelek, erik, ıtırşahi, kediotu.
NOT: Kapı girişinin bir yanına peygamberçiçeği, diğer yanına ise hanımeli dikip bu sarmaşıkları en üstte birleştirmenin, evde yaşayanların birbiriyle olan bağlarını güçlendirip koruduğuna inanılır.
Bereket: Havuç, nergis, damiyana, karabuğday, incir, sardunya, Bektaşi üzümü, üzüm, alıç, ökseotu, meşe, gelincik, ahududu, buğday.
NOT: Üzümün etkisi yalnızca bitkinin kendisiyle sınırlı değildir, Romalılar yataklarının üzerine üzüm salkımı resmi asmanın gebeliği garantilediğine inanırdı.
Ev ve aileyi korumak: Melekotu, yüksükotu, çobanpüskülü, sümbül, duvar sarmaşığı, hezaren çiçeği, meşe, maydanoz, yabani çuha çiçeği, üvez, devedikeni, morsalkım, acı fındık, boğanotu.
NOT: Yatağın kenarında yetiştirilen sümbül uyumu getirir ve kişileri kabuslardan korur. Çocuk odasına koymak için uygun bir çiçektir, ancak çocuğun çiçeği yemeyeceğinden emin olmanız gerekir!
Barış ve huzur: Kedinanesi, damiyana, sardunya, şerbetçiotu, yasemin, lavanta, leylak, gül, kediotu, mineçiçeği, menekşe.
cadının bahçesi isimli kitaptan bu ve internette de vardı.ordan direk kopyalamış arkadaş.o yüzden bir değer belirtmiyorum

Oinonee

Kayıtlı Üye
Evet internetten araştırdım. İlgimi çektiği için de burda paylaştım. Değer belirtmek durumunda değilsin tabiki..Ayrıca burda paylaştığın bilgileri sen de dahil herkes bir yerden araştırıyor kimseye vahiy gelmiyor değil mi???

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
evet internetten araştırdım. ilgimi çektiği içinde burda paylaştım. değer belirtmek durumunda değilsin tabiki..Ayrıca burda paylaştığın bilgileri sen de dahil herkes bir yerden araştırıyor kimseye vahiy gelmiyor değil mi???
Sanırım yanlış anlamış olmalısın.Çünkü bu ekleme yaptığın sayfa yarışma sayfası.Elbette kimseye vahiy gelmiyor,araştırıp biz yeniden şekillendiriyoruz.Mısır sembolleri kullanılacak,ritüel oluşturulacaktı,tılsım oluşturulacaktı.Şaman da değer belirtmek zorunda çünkü kendisi bu açılan yarışmanın jüri üyelerinden biri.Sanırım yanlış anlaşılma düzelmiştir.Bir dahaki sefere ekleme yapacağın yerin başını da okuyup dikkat edersen bu tür yanlış anlaşılmalar ortadan kalkacaktır :)

Oinonee

Kayıtlı Üye
:) peki teşekkür ederim.. eklediğim bu bilgiyi kaldırmayı deneyeceğim ve başka bir bölümde paylaşacağım.. amacım kaos yaratmak değil tabiki.. bu siteyi yeni keşfettim ve öğrenmek istediğim çok şey var... paylaşımlarınız için teşekkürler tekrar...;)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
:) peki teşekkür ederim.. eklediğim bu bilgiyi kaldırmayı deneyeceğim ve başka bir bölümde paylaşacağım.. amacım kaos yaratmak değil tabiki.. bu siteyi yeni keşfettim ve öğrenmek istediğim çok şey var... paylaşımlarınız için teşekkürler tekrar...;)
Biz de sana teşekkür ederiz.Ayrıca madem yanlışlıkla yazmış oldun yarışmaya da katıl hazırlanarak ;) Yazmış ollduğun yazının altında düzelt seçeneği var.Kolay gelsin :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Yarışma bitti mi?Katılım neden yok?

ossie_azazil

Kayıtlı Üye
İş
-
Yarışmaya İçin... Uydurux Büyü xD

En Gerekliler:
4x4cm boyutunda altın(yada yine aynı boyutlarda ışık aldığında parıldayacak bir metal)
Bu metalin üstünü kazıyabilecek herhangi bir şey
Tütsü: Sandulis

Hazırlanış:

İlk Aşama
Dolunay’ın olduğu bir gece(saat 00.00’ı geçmiş olsun)

Öncelikle Diz üstü Oturup önümüze de bir sehpa koy..
Tütsünü yak.
ve Sonra aşağıdaki Duayı 6 defa oku.
Her bir okuyuştan sonra tütsüye yönel ve derin bir nefes al..
Tütsünün kokusunu tüm vücudunda hisset.

Hamd sanadır Ey Ra, sen Yüce Kudret (Paraşakti) , sen Ament diyarına girensin. Şehadet ediyorum ! işte senin bedenin Tanrı Temu (Atum)'dur.

Hamd sanadır Ey Ra , sen Yüce Kudret,sen Tanrı Anubis'in gizli mahalline girensin. İşte senin bedenin Tanrı Khepera'dır.

Hamd sanadır Ey Ra, sen Yüce Kudret, sen hayatı görünmeyen suretlerden daha fazla olansın. İşte senin bedenin Tanrı Shu'dur.

Hamd sanadır Ey Ra, sen Yüce Kudret,... İşte senin bedenin Tanrıça Tefnut'dur.

Hamd sanadır Ey Ra, sen Yüce Kudret, sen yeşillikleri mevsiminde ortaya çıkaransın, işte senin bedenin Tanrı Seb'dir.

Hamd sanadır Ey Ra , sen Yüce Kudret,sen hükmeden kadir varlıksın, işte senin bedenin Tanrıça Nut'tur.

Hamd sanadır , Ey Ra , sen Yüce Kudret, Rabb, işte senin bedenin Tanrıça İsis'dir.

Hamd sanadır , Ey Ra , sen Yüce Kudret , sen başı önüne ışık verensin , işte senin bedenin Tanrıça Neftis'dir.

Hamd sanadır, Ey Ra , sen Yüce Kudret, sen ilahi uzuvların kaynağı , Sen Tek olan, ilahi çocuğu (Tanrı'nın Oğlu Horus) doğurtansın. işte senin bedenin Horus'dur.

Hamd sanadır, Ey Ra , sen Yüce Kudret , sen göksel derinliklerde oturan ve orayı aydınlatansın, işte senin bedenin Nu'dur."

6. defa okuyup tütsüyü bu aşamada son kez vücudunda hissettikten sonra 4x4cm boyutundaki altını al ve sehpanın üzerine koy..

Ve Ra’nın gözünü altının bir yüzüne çiz

(üstteki Ra’nın Gözü Resmindeki Numara Sırasına Göre çiz ve her numaranın çizimi bitince başta okuduğun duanın “Hamd sanadır” diye başlayan 2 dizeyi oku.(1’de 1ve2. dize… 2’de 3ve4. dize…) (toplamda 10 dize. Yani çizim bitince duanın tamamını bir defa okumuş olacaksın)
Ra’nın Gözü resmindeki 5çizgiyi de tamamlayıp.. duanın son 2 dizesini okuduktan sonra tütsüyü bir defa çek ve kokuyu tekrar vücudunda hisset..

Ardından da Aşağıda verdiğim hiyeroglif alfabeden kendi Adının baş harfini bul ve Altının diğer tarafına o şekli kazı( ç ise c, ü ise u vb. kullan)

Bu işlemde bitince altını boynuna asabileceğin ip, deri vb. bir şeye bağla.

Son aşama olarak bir şeyden yada bir yerden O gün Güneşin doğacağı vakti öğren. O vakit gelince güneş ışınlarının vücuduna direk etki edebileceği bir yerde dur.. Kolyeyi boynuna asacak şekilde tut( Ra’nın Gözü önde olsun)
Güneşe doğru uzat ve Şunu oku:

Boynum ilahi tanrıça İsis'in boynu gibi olsun
Ellerim Ba-neb-Tattu'nun elleri gibi
Göğsüm Celali büyük olanın göğsü gibi
Vücudumda bir tanrının uzvu olmayan hiçbir uzuv olmasın
Tanrı bedenimin tümüne kalkan olsun..

Daha Sonra Adımızın baş harfinin olduğu taraf çevir ve tekrar aynı şeyi okuyup Boynuna as.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Haydi arkadaşlar yarışma başlarken çok sevindiniz,ilgiyle karşıladınız şimdi de katılın ki paylaşımlarımızı görelim,yeni birşeyler bilelim.

osho

Kayıtlı Üye
İş
müzisyen/öğrenci
üstünden baya geçmiş.Bu yarışma ne oldu merak ettim.

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Ben paylasayim bir calisma bari. Iyice duragan hale gelmis burasi :D
Calismamizda majikal gucleri gelistirmek icin Tanrica Bast'a adak sunacak ve Kedi Sembolunu kullanacagiz. Bunun icin misir hiyerogliflerinden biri kullanilmak istenirse kedigiller familyasindan olan aslan (L harfi) kullanilabilir ama gerekli degildir. Sadece bir kedi sembolu yeterli olacaktir. Ayrica calismanin sonunda icini dolguracaginiz bir parfum sisesi.

Gun: Cumartesi (Saturn gunu)
Saat: Gece Yarisi
Ay: Dolunay (tercihen. Karaay disinda herhangi bir ay konumu secilebilir ama ay buyume evresinde olmalidir.)
Tutsu: Yaban Sumbulu, Guvercinotu, Tarcin karisimi.(Tanrica Bast'in kutsal bitkileri)
Adak: Arpa, bugda, misir gibi tahillar, ayrica kirmizi sogan. Icecek olarak kirmizi sarap. Ayrica bir kase sut hazir tutulmali. Mavi renkli gul ise bitki adagi olarak kullanilir.
Altar ortusu: Siyah ya da Koyu lacivert.
Geri kalan malzemeler: Tanrica Bast heykelcigi, cingirak, kucuk mumlar (aliminyum kutucuk icindekiler), bos parfum sisesi (tanrica Bast'in sembollerinden biri) ve ankh. Ayrica birkac siyah kedi tuyu (aman koparmayin, dokulmus tuyleri kullanin)

Cumartesi gunu gece yarisi, ustunuzde sadece siyah renkli kiyafetlerle calisma yapilmalidir. Altariniz istediginiz yone bakabilir, spesifik bir yon yoktur. Altarinizdaki mumlari yakip tutsunuzu komur uzerinde hazir hale getirirsiniz. Bir kase sutu alir ve sunlari soylemeye baslarsiniz..

-Eger Oluler Diyarinda ya da Dunyadaysan, eger kuzeyde(kuzeye sut serpilir), guneyde(guneye sut serpilir), doguda(doguya sut serpilir) veya batidaysan(batiya sut serpilir), bedenindeki tek kisi benim. Ben, kedi formunda gezinen gizemim, yeraltinin koruyucusu, gecenin ve sirlarin kendisiyim.

Sut altar uzerine birakilir ve kedi tuyleri alinir.

- Ben boyutlar arasindan gorenim, gizemleri ogrenen ve guc icin kullanan. Silaha ihtiyac duymam, sirlari silah olarak kullandigimdan.
- Ben yeraltinda gezenim, olulerin yollarini kollayan ve kotulugu kovalayan. Isiga ihtiyac duymam cunku karanlik icinde suzulurum.
- Ben geceleri kedi, gunduzleri insan formunda dolasanim. Disiligin kutsalligini kullanan.
- Ve ben koruyucuyum, hizmetkarlarimin uzerinde kosulsuz.

Kendi sacinizdan birkac tel ile kedi tuyleri karistirilip harmanlanir. Ardindan yanmakta olan tutsunun uzerine atilir.

- Eger dogudaysan ya da batidaysan, kuzeyde veya guneydeysen, ben senin guclerinle sirlari gorebilen tek kisiyim. Ben gece kol gezen kotulugun onunu kesen, gunduz yukselen gunesin sirlarini bilenim. Ben ay'in sirlariyla gelisen ve gunesin isigiyla guzellesenim. Ben astral aleme girip cikabilen ve orayi gorebilenim.

Icecek alinir ve bir yudum alinir.

- Ey Tanricam, taptigim.. Ey kiz kardesim, sirdasim.. Ey annem, sevgilim.. Ey Rehberim, yol gostericim.. Ey Buyugum, koruyucum.. Ey Sevgilim, askim.. Sen ki hayatimin her zerresi, sen ki yanimda yuruyen ama taptigim. Ete ve kana burunmus bedenimin icindeki ve disindaki. Sen ki Bast, ey kutsal kedi, boyutlarin arasinda gezen ve yeraltinin bekcisi, sirlarin koruyucusu ve gecenin kendisi. Gecenin karanliginda davet ediyorum seni ve gucunu. Bu gece ve bu saatte muhurluyorum kendimi, ruhumu senin pencelerine teslim ediyor ve adiyorum sana her seyi.

Ne cok yukses sesli, ne de cok kisik sesli sarki soylenmeye baslanir. Altar uzerindeki cingirak alinarak ritm tutulur icinizden geldigi sekilde Tanrica Bast icin dans edilir ve gecenin karanligi kutlanir. Dans bittiginde icecekten geriye kalanin yarisi, sutun yarisi parfum sisesine bosaltilir ve sisenin kapagi kapatilir. Geri kalanlar altar uzerine birakilir. Ardindan tutsu tutuyor halde birakilir ve altar uzerindeki adaklar Tanrica Bast'a armagan edilir ve ellenmez.

Bu calisma da burada biter. Pek sembollu sayilmazdi, biraz da tanrica invokasyonu oldu gibim. :D Ama gayet de hos bir misir calismasi. Bari aktiflessin de bolum birileri bisey yazsin amaci guden bir calisma.

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Aaa calismanin arinma kismini yazmayi unutmusum. Onu da buraya ekleyeyim bari, mesajlarda editleme yapilmadigi icin.

Temizlenme su ile yapilir. Calismaya baslamadan once sadece su ile bastan asagiya kendinizi temizlersiniz.

-Su arindirsin butun kotulukleri, Ra'nin gollerde yikanirken temizlendigi gibi. Heru yikasin etimi. Djehuti yikasin ayaklarimi. Shu yukseltirken beni, Nut tutsun ellerimden. Su saflastirsin etimi. Arindirsin ruhumu, Isis Horus'u yikarken arindirdigi gibi.

Bu da calisma oncesi temizlenme kismiydi. Temiz olmaniz cok onemlidir cunku eski misirda sirf temiz olabilmek icin rahiplerin vucutlarindaki butun killarindan arindigi soylenir. Kaslari dahil, vucutlarinda hicbir kil zerresi kalmazmis. Bu da Tanri/Tanrica'ya olan saygilarinin bir gostergesiymis.

Angel777

Kayıtlı Üye
Baş Mısır tanrısı Amon`dan dilek dilemek için:
egypt-eye.jpg

egypt-ankh.jpg

Altın renkli bir kağıt ve ya bir papirüse bu iki sembolü çizmeniz gerekir.İkisinin arasına Arap harfleri ve ya hierogliflerle adınızı ve yazın ve burcunuzun sembolünü çizin.Daha sonra iki ayna alın,aynaların arasına iki mum koyun ve sadece bir kaç dakika bekleyin.Aynalar ışığı bir birine yansıtacak ve çok güçlü bir enerji oluşacak.Tam bu anda yazılı kağıdı aynaların yanına koyun ve şunları söyleyin.
"Ey tanrıların tanrısı...Ey Mısır tanrılarının tanrısı Amon!!!Duy sesimi ve kutsa beni.Işığını bahtımı aydınlatmak için kullan..Kurtar beni azapların azabı olan sana inançsız bir hayattan...............(burada ona dileğinizi söyleyin)
Daha sonra Amon`un rahat etmesi için bir tütsü yakın(Hangi tütsüyü yakmanız dileğinize bağlı).Gözlerinizi kapayın ve beyninizi Amon`a açın.Dileğinizin nasıl gerçekleştiğini hayal edin.
Gözlerinizi açtıktan sonra sabit göz majisi ile dileğinizi tekrarlayın.Amon`un gittiğini hissetdikten sonra mumları elle söndürün,aynaları çevirin ve papirüsü yüksek bir yere kaldırın...

PESS

Kayıtlı Üye
İş
Dans EÄŸitmeni , Grafiker
bende yeni farkediyorum konuyu eğer bitmediyse yarışmaya katılabilirmiyim ?

Voy

Kayıtlı Üye
Yaklaşık 2 yıl öncesine ait bir yarışma.Konuyu bu sebeple kapatıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...