Satanizm ve Şeytan Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gümüş

Kayıtlı Üye
Araştırın da sulanmış beyinleriniz belki biraz aydınlanır. Şunu da ekleyeyim, peygamber efendimiz 75-80 yaşında da evlilik yapmış, o yaşta bir erkek malum niyeti sadece sizin düşündüğünüz gibi olsaydı, o yaşta o insan ne işine yarayacaktı? Evlenirmiydi?

Aleykum selam diyerek söze gireyim,

Hz Muhammed Hicri takvime göre 63, Miladi takvime göre 61 yaşında vefat etmiştir. Bildiğimiz kadarıyla sonra da dirilmemiştir o nedenle 75-80 yaşını görmesi ve devamında 75-80 yaşında da evlenmesi de korkarım mümkün değildir. Amacım sizi üzmek kesinlikle değil ve inancınızdan tabii ki şüphe yok ama konu madem ki hassas olduğunuz islam ve hz peygamber , hem kendinizin hem de bildim diye paylaştığınız toplumun iyiliği için sunduğunuz bilgilerinin doğruluğunu rica edeceğim lütfen biraz araştırın ,)

ttnet

Kayıtlı Üye
Öncelikle bu konuyu paylaşan arkadaşa teşekkür ederim.

Konu öyle bir hal aldı ki kendini aştı yorum yapan bazı kişiler günlük hayatta birbirlerini tanıyor olsa eminim daha farklı yerlere gidecek ... :)

Herkez kendi doğrularını savunuyor bu çok normal bir şey herkez kendine göre haklı bu konuşulanlarda herkezin söyliyecek bir kaç cümlesi var.

Ama gereksiz çünki herkez inandığı şeyi savunuyor yıllarca tartışsak bir sonuç edinemeyiz bu şekilde elhamdülillah müslümanım bazı kişiler çok ağır eleştirilerde bulunmuş kendilerine göre haklılar ama unutmayın ki saygı istiyorsanız önce saygı duyacaksınız...

Hangi dinden olursak olalım buluştuğumuz tek bir gercek var bu dünyada ölüm, evrim gerçekleşti yada gerçekleşmedi tam bir şey söyleyemiyorum ama ölüm var aksini söyleyen ??? :D

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Sorun satanizm mi yoksa satanistler mi?
Sorun bir inanç mı yoksa insanları mı?

Sanal ortamda veya epeyce uzağımızda
bir satanist olması aslında hoşgörüyle karşılanabilir.

Peki ya yakınlarnızda bir satanist varsa?
Belki bir komşunuz, belki de arkadaş.
Hiç belli olmaz belki sevgiliniz dahi olabilir.
Aynı hoşgörüyü ve saygıyı gösterebilir misiniz?

ttnet

Kayıtlı Üye
Ben rahatlıkla söyleyebilirim gösteriyorum aynı şekilde hoşgörüde görüyorm . Saygı önemli herkezin kendine göre bir aklı var sonuçta bazı şeyleri aşmak lazım yalnız bahsettiğim hoşgörü kedi kesen insan kanıyla uğraşan kişilere varmıyor...

AzAzi

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Satanistlere:

Satanizm hayatı dolu dolu yaşamaksa o zaman desenize fakirler muhtaçlar boyle bir inancı asla benımsemıycek hayatın gayesının eğlenelim coşalım hoplayalım zıplayalım gibi duşunmen sen satanist olsanda tam anlamamış olduğunu göstermezmi aslında satanizmin hiçbir gayesi olmamakla bırlıkte bu sebepledırkı felsefi önyargılar yükleyerek güzelmiş gibi gösterilir nasil olsa yukarda bulunanda aşağıda bulunanda ölmeyecekmi bir amaç gaye edinin yoksa başlamadan biter ansızın.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
İnsanlara akıl vermekten vazgeçin. Adam bir konu açmış ya sorunuz varsa sorun, ya da sorulana cevap verin. Böyle konularda yorum yapmanıza izin vermemişse konu sahibi yorum yapamazsınız. Çok şeyler yazıp kalp kırmak istemem ama akıl verene kadar kendi akıllarınızı başınıza toplayın. Alakasız mesajlar yazıp forum kirliliği yapmayın.

AzAzi

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
O fikrini söyledi dınımız ve hz.muhammed hakkında bende fikrimi söyledim ne varki bunda akıl verme olarak düsünmekten ziyade herkes özgürce fikrini beyan edebilir saygı duyalim bende bir konu açayım ama benım duymak istemediğim cumleler yazılmasın. Nasıl

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
O dediğiniz kimdir bilmem de konu sahibinin yazılarında, soru sorulmuş cevaplamış, ben buna inanıyorum demiş. Siz ise yargılıyor, üstüne bir de sonuç biçiyor, kendi inancınızla başkalarını yargılıyorsunuz. Hala da ikili konuşmalar yapmış oluyoruz. Bana kelime oyunu da yapmayın isterseniz?
Burada İNANÇ SİSTEMİ hakkında bir yazı yazılmış. Bu sistem hakkında sorusu olanlar da sorsun denilmiş. Kalkıp ''ben bir sistem buldum ya sizin fikirleriniz nedir, lütfen paylaşın'' dememiş ki? Size fikriniz sorulmamış kibarca. Siz de isterseniz ''Makarna Dini'' diye konu başlığı açabilirsiniz. Ya bu sistemi tanıtırsınız ve soruları kabul edersiniz, ya da haydi bunu ele alıp fikirlerle bu konuyu irdeleyelim dersiniz. Birinci şıkkı uygulamışsanız kimseye fikrini söylemek düşmez. Soru sorup cevap alır. Forum kullanmayı bilmiyor olabilirsiniz, tartışma nedir onu da bilmiyor olabilirsiniz ama insana, inancına ve seçimlerine saygı duymayı bilmelisiniz. Ha ne zaman ki biri çıktı sizin inancınızı kullanıp, üstüne bu kullanmayla ters işler yaptı, evet o zaman size fikrinizi söylemeniz için izin verilmediyse bile çıkıp hesap sorarsınız. Ortada ne sizin inancınızın kullanılması var ne bir saldırı, ne de fikrinizi soran konu sahibi. Mesele bundan ibarettir.

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Ego ve hazzı besleyen herşey satanizme hizmet ediyor anladığım kadarıyla.
Tasavvufta da ego=şeytan olarak ifade edilir, bu bakımdan doğru gibi...
Cinsellik şeytanın verdiği birşey denmiş ama burada da belki zevk amaçlı cinsellik ve üreme amaçlı cinsellik olarak ayrılmış olabilir, bu mantık çerçevesinde... Zorlama bir mantık yürüttüm ama bilemiyorum...
Materyalist düşünce tarzı da şeytana hizmet ediyor olabilir, bu da mantığa uygun...
vs.... vs...

İlginç, tartışılası bir konu...

AzAzi

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
İnanç sahibine sorum bu dine nasıl girilir kime hizmet edilir satanizmi anlamamış biri olarak ondan duymak istediğim cumleler var lutfen bu dine mensup olmayanlar sorumu cevaplamasın nitekim hz.ömer dine girmeden önce dolduruşa gelmiş ve dine yargısız infaz yapmak istemişti fakat ayetten birkaç cumle okuyunca kendi fikri hasıl olmuştu belki hayatımın kalan kısmını satanist olarak yaşayacağım en mükemmel dini aramamda bir kusur yoktur umarım

NightEyes

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci/stajyer
Satanistliğin gerçek ayrıntıları nedir bilmem ama ben insanoğlunun beynini ürettiği birşeyi kaale almıyorum :) sonuçta küçük çocuk bile bişeyler üretir. herkes üretir Satanizmde bunlardan birinin ünlü olmuş hali.. Tanrı var mı ? Bence kesinlikle var. Cevrenize bakın elbise eşya vs.. Hangisi kendiliğinden oluşmuş ki dünya kendiliğinden oluşsun ?

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Madem konu soru sormak için açıldı.
O halde bir sorum olacak.

@ Versucher ,@Deathspirit

1.Bu yolu seçtikten sonra nasıl hissettiniz?
Önceden olmayıp şimdi olan ve hoşunuza giden his nedir?
Özgürlük mü? Mutluluk mu? Yoksa karanlık hisler mi?

2. Bu yolu seçmiş insanlardan korkmalı mıyız?
Kendilerinden olmayan kişilere dair neler hissediyorlar?

dewil66

Kayıtlı Üye
Kesin bir bilgim olmayarak söylüyorum;
Bu gibi kişilerden korkmak gereksizdir bence.Allah'tan baska kimseden korkmam ben.

masumiyet müzesi

Kayıtlı Üye
Dinlerle ilgili konular beni çok rahatsız ediyor. Bilinmemezlik ten belki ..Neyin doğru neyin yanlış olduğunu kim tam anlayabilirki? ..

origanum

Yönetici
Satanist olmak Müslüman olmaktan çok daha güzel.Kedi kesmek,insan öldürmek kan içmek vs. bu seyler size sapıkça geliyor olabilir ama Müslümanlarda kurban veriyor unutmayın.Siz nasıl Tanrı'ya inanıyor ve tapıyorsanız ve ona kurban veriyorsanız ve ardından bunu kutluyorsanız bizde böyleyiz.Şeytan'a kurban veriyoruz ve bu da Şeytan'a en yakın olan varlık kedi oluyor tabi ki.Bu aslında hiç de canice birsey degil sadece kendi işimizi kendimiz yapıyoruz bu kadar.

Satanizmde bu gibi şeyler asla yoktur. Bu tip şeyleri satanizmin ne olduğunu bilmeyen ancak satanist olduğunu iddia eden özenti zevzekler yapıyor sadece.
Bir de eğer kendi fikrinizi beyan etmiyorsanız altına alıntı diye yazın, haa eğer tepkilerden sonra benim fikrim değildi, başkasının sözüydü derseniz o ayrı. Ancak böyle bir durumda da forumun düzenine uymamaktan dolayı başınıza iş gelirse sorumlusu siz olursunuz.

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Bu sitede kimse birbirini yargılar şekilde konuşamaz. Kendi fikirleriniz belki budur fakat paylaşım yeriniz burası değil. Herkes kendi fikrini seviyesini koruyarak belirtiyor. Üslubunuza dikkat edin. Kim size bu hakkı veriyor onu biraz düşünün ve ayrıca site kurallarını tekrar okuyun.

Perina

Banlı Kullanıcı
İnsanları şeytana yönelten şey sanırım egoları ve tatminsizlikleri..İstekleri gerçekleşmeyince yada gecikince çok gecikince Alah'a küsüyor olmalılar..Oysa herşey isteklerimiz ve bunların gerçekleşmemesi değil ki..Hayat bu kadar basit değil ki..Hatta tek isteğimiz gerçekleşmese bile O yüce güce sırf bizi yarattığı için bile sonsuz ölçüde minnet duymamız gerekirken şükür etmemiz gerekirken nasıl olurda O'na küseriz:(Melekleri düşünün..Hiçbir istekleri olmadığı halde hatta bizim gibi cüzi iradeleri(ki bu tanrısal bir güçtür asında,Hayır tanrı değiliz olamayız ama cüzi irade gerçekten bir ayrıcalıktır)olmadığı halde hiç şikayetsiz huzurla hizmet etmekteler Yaradan'a..

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Bu sitede kimse birbirini yargılar şekilde konuşamaz. Kendi fikirleriniz belki budur fakat paylaşım yeriniz burası değil. Herkes kendi fikrini seviyesini koruyarak belirtiyor. Üslubunuza dikkat edin. Kim size bu hakkı veriyor onu biraz düşünün ve ayrıca site kurallarını tekrar okuyun.
Ben zaten kişisel hakarete girmiyorum, yani herhangi bir şahsa yönelik hakaret yok. Asıl siz bir moderatör olarak bana yargılayıcı sert bir üslup kullanıyorsunuz. Burası yeri değil diye birşey yok. Burası bir forum değil mi yoksa ben mi yanlış biliyorum? Herkes forumlarda belli bir kural çerçevesinde paylaşım ve yorumlamalar yapar. Benim yorumumda herhangi bir şahsa yönelik bir hakaret ya da genel bir hakaret, küfür vs kelimeleri yoksa, benim için problemde yok. Asıl üslubu sert olan ve kişisel saldırıda bulunan sizsiniz sevgili Mefetseger. Bir sürü sitede moderatörlük ve adminlik yaptığımdan da kuralları iyi bilirim tekrar tekrar okumaya gerek yok. Ben düşüncelerimi yansıtan ve belli bir üslup çerçevesinde yorumlama yaptım o kadar. Yorumumun da arkasındayım. Size de bir moderatör olarak saygı düymak düşer, fikirleriniz uyuşmadığı ve gıcık kaptığınız için banlamak değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...