Satanizm ve Şeytan Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Versucher

Kayıtlı Üye
İş
Thelema, Okültizm, Demonoloji, Mitoloji, Psikoloji, Parapsikoloji, Paganizm
1. Satanizm Şeytan'ın yolundan yürümektir.

2. Şeytan karanlık prensiptir. Somut olarak vardır. Kişilik sahibidir.

3. Satanizm hayatı ve hayatın güzelliklerini över. Şeytan hayatı ve varoluşu kötüleyen ışığın dinlerine karşıdır. Hayata "boş", yaşadığımız yere "yalan dünya" diyen, eline geçen her fırsatta ölümü öven İslam, Hristiyanlık ve Yahudilik için söylenebilecek en uygun sözü Nietzsche söylemiştir: "Ölüm övücüleri, bir an önce ölün de kurtulalım sizden!" Satanizm'e göre hayat dolu dolu yaşanmalıdır. Zevkler övülür, kötülenmez.

4. Şeytan materyal alemlerin efendisidir. O'nun yolundan yürüyen öğrenci zamanla O'nu daha iyi algılar ve eski yanlış bilgilerinden kurtulur.

5. Cinsellik insanlığın cennetten düşme sebebi olarak bilinir. Cinselliğin meyvesinden tadarak iyiyle kötünün ayrımını bildik ve akıllandık. Aklı olan herkes bunun gibi dini hikayelerden bile Şeytan'ın insanlığın gelişiminin en büyük yardımcısı olduğunu anlayacaktır. O bize cinselliği verdi. Üreyebilmemize ve neslimizi sürdürebilmemize olanak tanıdı.

6. Şeytan bilimin, felsefenin ve sanatın ilerleticisidir. Büyük sanatçılara ilham kanallarını açan, bilimsel buluşlarda insanlara en içlerinden yol gösteren O'nun yaratıkları olan yılanlardır. Yılanlar içsel ve dışsal olarak iki türlüdür.

7. İçsel yılan her insanın içinde bulunur. Cinsel gücün kaynağıdır ve cinsel organların arasında uyumaktadır. Kundalini yılanı da denir. Satanistler meditasyonlar vasıtasıyla bu yılanı uyandırmayı ve omurilikten yükselerek beyne ulaştırmayı hedefler. Bunun çalışmalarını yapar. Kundalini yılanı tamamen uyandırıldığında şuanda ancak yüzde ikisini kullanabildiğimiz gücümüzün yüzde yüzünü kullanabilecek duruma geliriz. Bu seviyeye ulaşan insanın gizli yetenekleri açılır.

8. Dışsal yılanlar Şeytan'ın dışsal krallığını anlatır. Zaman döngüsü en büyük dışsal yılandır. Samsara da denir. Ayrıca gözle görülemeyen insanlardan daha ileri yılansı varlıklar vardır. Satanistler astral seyahat ve benzeri psişik tekniklerle Şeytan'ın yolundan giden yılan topluluklarından eğitim almaya çalışırlar.

9. Satanistler içsel yılanı uyandırmaya ve dışsal yılanla irtibata geçip O'nunla uyumlanmaya çabalarlar. Amaç karanlık prensibin yayılmasıdır. Sonunda yalanlar yakılacak ve bize karanlık görünen saklı gerçek alevler içinde ortaya çıkacak!

10. Hayat bir mücadeledir. Satanistler her aşamada kendilerini mükemmelleştirmeye çalışan savaşçılardır. Satanistlerin savaşı ikiye ayrılır: İçsel savaş ve Dışsal savaş. İçsel savaş Satanist'in iradesini yükseltmesi ve tuttuğunu koparan bir karaktere erişmesidir. Majikal güç de ancak bu iradenin kuvvetlendirilmesiyle gelir.

11. Dışsal savaş evrenimizde süregelen ruhani , psikolojik ve inisiyatik mücadeledir. Biz Satanistler Şeytan'ın zaferi ve insanoğlunun özgürlüğü için savaşırız. Bunun için insanlara gerçekleri anlatırız. Onları eğitiriz.

Gerçek asla iktidar olmaz, ama sonsuza dek yalanları devirmeye devam edecektir.
Yalnızca insanların küçük bir kısmı özgürlüğe ve gerçeğe yürümeye cesaret edecek kadar ruhsal üstünlüğe sahiptir.

Dipnot: Yazı s.i.t. grubundan alıntılanmıştır. Kısa ve net biçimde anlatılmış. Bunların arasından birşey olursa merak ettiğiniz, sormaktan çekinmeyin.​

AkuJuk

Banlı Kullanıcı
Açıklayıcı bir paylaşım olmuş :)
Neden insanlar şeytana tapar ya da onun yolundan gider?
Onları çeken şey nedir?

Father

Kayıtlı Üye
Ben ruhani bir satanist olarak söyleyeyim :) Şahsen benim satanist olmaktaki nedenim; müslümanken içimde hep bir boşluk olmasıydı. Ayrıca yaptığım arastırmalar bana muslumanlıgın gerceklikten uzak oldugunu gosterdi. Tabi bu benim dusuncem ama satanistler hakkında on yargınızın olmasını istemem, bizler kedi kesip kan akıtan bir inanış değiliz. Bu kilisenin ve muslumanların satanistliği kotu gostermek için taktığı bir etiket.

Kont Drakula

Kayıtlı Üye
İş
Gündüzleri Voyvodalık, Geceleri Vampirlik
Böyle süsleyince güzel görünür tabii. Bir çok yanlışada bir kaç süs yaparak insanların yanlışı istemesi sağlanıyor. Dinler özünden uzaklaşmışsa bile inanan kişi dini istediği şekilde yaşayabilir bu onunla inandığı, tapındığı varlık arasındadır.

Şeytan'ın varlığı bir hobi olarak ya da can sıkıntısından dolayı kabul edilmiyorsa Tengride var demektir. Dinler inananın yorumuna açık olmalıdır. Zulme başkaldırmayanın inanan olamayacağını söyleyen yorumlarda hala mevcuttur. Tengri'nin sonsuz cennetti varken neden Dünya'da 3 gün cennet yaşasın inanan insanlar? Ki insanın Dünya'da cenneti yaşaması onun inançlı olmasına engel olmamalıdır.

Corina

Kayıtlı Üye
İş
ögrenci,
Valla benim de tam tersi, içimde şüphe varken tanrı var mı, yok mu, müslümanmıyım derken içimde bir boşluk vardı. Şimdi elhamdülillah müslümanım ve içimde huzur ve sakinlik var.

Father

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben de böyle düşünüyordum, fakat sonra Hz. Muhammed'in okuma ve yazma bildiğini öğrendim. Sonrasında da bir olay okudum ve Hz. Muhammed'in Kur'an'ı kendi yazdığı kanısına vardım. :) Şu an çok mutluyum, bana sahip çıkan ve varlığını kanıtlayan bir tanrıya inanıyorum ve bu tanrıdan aileme ve bana karşı iyilikten başka bir şey gelmedi, hem de bedel istemeksizin. :)

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Hımmm demekki bilmeden satanist olanlarda var :D Kulaktan duyma satanist :D Biliyorum çünkü bu kedi kesme işini yapıyorlar, sapkınca. Onlarda duymuş olmalı ''satanisler kedi kesiyo hadi gelin satanist olalım aa kedi hadi keselim hoop satan,st olduk kedi kestik biz'' var bunlar.

KaraKuzGuN

Kayıtlı Üye
İş
Ä°ÅŸsiz.. Aylak.. Vs.
fakat sonra hz.Muhammed'in okuma ve yazma bildiğini öğrendim./QUOTE]

Nereden öğrendiniz? Çünkü böyle bir kanıt mümkün değil.
Bir iki Hristiyan araştırmacının yazısından mı öğrendiniz?

Ben dindar bir insan değilim aksine dinle hiç haşır neşir olmadım bugüne kadar. Ama böyle iddialar çok komik geliyor. Siz nasıl Tanrı'nın varlığını yada yokluğu ispat edemiyorsanız Kur'an'ın gerçekliğini de o şekilde yalanlayamazsınız. Çünkü bu dün olmuş bir olay değil. Kimler yozlaştırmaya çalıştı bu yaratılmış dinleri bu güne kadar kimler.. Böyle konularda yorum bildirmek bu kadar basit olmamalı bence, en azından Kur'an'ı baştan sonra iyi anlayıp bilmek gerekir.

Father

Kayıtlı Üye
Nereden öğrendiniz? Çünkü böyle bir kanıt mümkün değil.
Bir iki Hristiyan araştırmacının yazısından mı öğrendiniz?

Ben dindar bir insan değilim aksine dinle hiç haşır neşir olmadım bugüne kadar. Ama böyle iddialar çok komik geliyor. Siz nasıl Tanrı'nın varlığını yada yokluğu ispat edemiyorsanız Kur'an'ın gerçekliğini de o şekilde yalanlayamazsınız. Çünkü bu dün olmuş bir olay değil. Kimler yozlaştırmaya çalıştı bu yaratılmış dinleri bu güne kadar kimler.. Böyle konularda yorum bildirmek bu kadar basit olmamalı bence, en azından Kur'an'ı baştan sonra iyi anlayıp bilmek gerekir.[/QUOTE]

Hayır bizzat İmam olmaktan vazgecip ateist olmus birinin kitabından okudum.Ayrıca sizce de hz.muhammed gibi tüccar olan,hesap kitap yapması gereken bir insanın okuma yazma bilmemesi absürd değil mi?Ki ben bu söylediklerimi hz.muhammed'in yazdığı mektupları okudugum için söylüyorum

KaraKuzGuN

Kayıtlı Üye
İş
Ä°ÅŸsiz.. Aylak.. Vs.
Hayır bizzat İmam olmaktan vazgecip ateist olmus birinin kitabından okudum.Ayrıca sizce de hz.muhammed gibi tüccar olan,hesap kitap yapması gereken bir insanın okuma yazma bilmemesi absürd değil mi?Ki ben bu söylediklerimi hz.muhammed'in yazdığı mektupları okudugum için söylüyorum

Okumuşsunuzdur tabii, ama benim demeye çalıştığım şey; olaylar çok eski o dönemden gerçek kayıtların bugüne kadar yozlaşabileceği kadar eski o yüzden gerçekliğine vurgu yaptım. Yani bir tüccar okuma yazma bilmiyor da olabilir. Ona lazım olan rakamlardır onları ezberlemiş olabilir. Bu konularda kesin bir bilgi bulmak imkansız gibi birşey. Şuanda okutulan Kur'an ne kadar değiştirilmiştir? Bence çok ama neyin gerçek neyin yalan olduğu kesin olarak belirlenemiyor. Ama siz kanaatinize ve hislerinize dayanarak diyorsanız ona kimse bişey diyemez.

canmert196

Kayıtlı Üye
Kur'an'daki cümleler insan üstü cümlelerdir, onların ahengi çok farklıdır. İnsan dinlerken huzur doluyor. Korkularıma: "Hadi şimdi çıkın karşıma..." diyebiliyorum, hissedebiliyorum o güzelliği. Senin tanri dediğine karşı tek bir dua oku, koruyucu yanına yaklaşabilecek mi bir daha? :) Biraz sert oldu gibi ama sert olmak istemedim. :)

Father

Kayıtlı Üye
Evet doğru söylediniz :) Bakın sizle o okudugun olayı paylaşayım:

Hz.Muhammed,bir gün gündüz vakti evlatlığı Zeyd'i görmek için onun evine gider.Onu bulamaz ama karısı zeynep'le karsılasır ve ona asık olur.
Hz.Muhammed'in bir kadına ilgi duyması o kadının baska erkeğe uygun olmaktan cıkması,ve Hz.Muhammed'in olması sonucunu doğurur.Bu nedenle Zeyd durumu öğrenir öğrenmez Hz.Muhammed'le konusur:
-Karımdan ayrılmak istiyorum
-Neden?Seni kuskuya dusurecek birşey mi yaptı?
-Vallahi hayır,beni kuskuya dusurecek birsey yapmadı.Ondan iyilikten baska birşey görmedim.
-Öyleyse karını bırakma Tanrı'dan kork!!

Tam da bu konuşmalardan sonra, Azhap suresi 37. ayet inmiştir.

37- Hani sen, Allah'ın kendisine nimet verdiği ve senin de kendisine nimet verdiğin kişiye: "Eşini yanında tut ve Allah'tan sakın" diyordun; insanlardan çekinerek Allah'ın açığa vuracağı şeyi kendi nefsinde saklı tutuyordun; oysa Allah, Kendisi'nden çekinmene çok daha layıktı. Artık Zeyd, ondan ilişkisini kesince, Biz onu seninle evlendirdik; ki böylelikle evlatlıklarının kendilerinden ilişkilerini kestikleri (kadınları boşadıkları) zaman, onlarla evlenme konusunda mü'minler üzerine bir güçlük olmasın. Allah'ın emri yerine getirilmiştir.

Bu bana çok etik dışı gelmiş ve bu kitabı Hz. Muhammed'in yazdığı düşüncesini zihnimde kesinleştirmişti. Ayrıca Kur'an'daki çoğu şey İncil ve Tevrat'ın aynısıdır. Oruç tutma ve kandiller Tevrat'ta da vardır ve Hz. Muhammed önceden güzel bir din eğitimi görmekle beraber bir sürü de Tevrat ve İncil üzerinde uzmanlaşmış arkadaş edinmişti.

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Evet doğru söylediniz :) Bakın sizle o okudugun olayı paylaşayım:

Hz.Muhammed,bir gün gündüz vakti evlatlığı Zeyd'i görmek için onun evine gider.Onu bulamaz ama karısı zeynep'le karsılasır ve ona asık olur.
Hz.Muhammed'in bir kadına ilgi duyması o kadının baska erkeğe uygun olmaktan cıkması,ve Hz.Muhammed'in olması sonucunu doğurur.Bu nedenle Zeyd durumu öğrenir öğrenmez Hz.Muhammed'le konusur:
-Karımdan ayrılmak istiyorum
-Neden?Seni kuskuya dusurecek birşey mi yaptı?
-Vallahi hayır,beni kuskuya dusurecek birsey yapmadı.Ondan iyilikten baska birşey görmedim.
-Öyleyse karını bırakma Tanrı'dan kork!!

Tam da bu konusmalardan sonra,Azhap suresi 37. ayet inmiştir.

37- Hani sen, Allah'ın kendisine nimet verdiği ve senin de kendisine nimet verdiğin kişiye: "Eşini yanında tut ve Allah'tan sakın" diyordun; insanlardan çekinerek Allah'ın açığa vuracağı şeyi kendi nefsinde saklı tutuyordun; oysa Allah, Kendisi'nden çekinmene çok daha layıktı. Artık Zeyd, ondan ilişkisini kesince, Biz onu seninle evlendirdik; ki böylelikle evlatlıklarının kendilerinden ilişkilerini kestikleri (kadınları boşadıkları) zaman, onlarla evlenme konusunda mü'minler üzerine bir güçlük olmasın. Allah'ın emri yerine getirilmiştir.

bu bana cok etik dısı gelmiş ve bu kitabı Hz.Muhammed'in yazdığı düşüncesini zihnimde kesinlestirmişti.Ayrıca Kur'An ' daki çoğu şey incil ve tevra'ın aynısıdır.Oruc tutma ve kandiller tevratta da vardır ve hz.muhammed onceden güzel bir din eğitimi görmedle beraber bir sürü de tevrat ve incil uzerinde uzmanlasmıs arkadas edinmişti.

:/ :/ :/ :/ :/ Görende diyecek ki konuşurlarken yanlarındaymış. Kitabın yukarıdan indiğinden emin olamıyorsunuz da nasıl bu söylenenlerin gerçekliğinden emin oluyorsunuz anlamıyorum ha :D Ben bu konuda iki tarafın da birbirine birşeyler ispat etmeye çalışması yanlış anlamayında saçma. Çünkü iş türlü lekelemelere kadar gidecektir.

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Her kafadan bir ses çıkmış bari bende biraz ses çıkarayım :) Öncelikle kedi kesmekle ithaf edilen satanizm hristiyanlığın bir antisi olarak türemiştir. Bu kastedilen satanizm orta çağda ortaya çıkmıştır. Orjinal satanizm orta çağdan eskiye dayanmakta olan ve eski mısır dinlerini ve paganizmi içine alan geniş bir inanç sistemi. Ruhani satanizm ile kedi gibi canlılara insanlara zarar vermek yoktur, o sadece katoliklere karşı yapılan bir propaganda bildiginiz gibi. Kedi hristiyanlıktaki manasından dolayı kesilmektedir, sadece bir antilikten başka değil. Bizim kastettiğimiz satanizm çok farklı.

DeathSpirite'a katılıyorum. Benim düşünceme göre, Kur'an tamamen bir insanın kendi çıkarları doğrultusunda yazdığı, insanları kontrol etmek amaçlı kullandığı hayal ürünü bir araçtır... :)Tabi bu benim düşüncem ve benim gibi bir sürü insanın :)

Father

Kayıtlı Üye
DeathSpirite'a katılıyorum. Benim düşünceme göre, Kur'an tamamen bir insanın kendi çıkarları doğrultusunda yazdığı, insanları kontrol etmek amaçlı kullandığı hayal ürünü bir araçtır...:) Tabi bu benim düşüncem ve benim gibi bir sürü insanın :)

Evet, :) zaten paganizmdeki tanrıların suretleri demonlarınkiyle çok benzeş :) Ayrıca arkadaş sanki yanındaymış demiş, ona da cevap vereyim :) Bu olayı o kitaptan okumadım ve bu olay insanlara anlatıla anlatıla gelmiş şu ana. Aynı Musa'nın denizi yarması ve Hz. İsa'nın yarattığı mucizeler gibi. Eğer uğraşırsak zaten her şeye bir bahane ve kılıf uydurabiliriz. Ama bana göre Kur'an Hz. Muhammedin çıkarları için yazılmış bir araçtır :) Fark ettiyseniz siz Kur'an'ı hiç sorgulamazsınız, çünkü yapısı böyledir. Sorgulanmamak için yapılmıştır, ben de olsam insanların sorgulamasını istemezdim :)

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Evet :) zaten paganizmdeki tanrıların suretleri demonlarınkiyle cok benzeş :) ayrıca arkadaş sanki yanındaymıs demiş ona da cevap vereyim :) bu olayı o kitaptan okumadım ve bu olay insanlara anlatıla anlatıla gelmiş su ana.Aynı Musa'nın denizi yarması ve Hz.İsa'nın yarattığı mucizeler gibi. Eğer uğrasırsak zaten her seye bir bahane ve kılıf uydurabiliriz.Ama bana göre Kur'An Hz.Muhammedin cıkarları için yazılmıs bir aractır :) fark ettiyseniz siz Kur'Anı hiç sorgulamazsınız cunku yapısı böyledir sorgulanmamak için yapılmıştır ben de olsam ben de insanların sorgulamasını istemezdim :)

İyi de Muhammed'in bundan çıkarı ne olabilir ki? Ha ilahlaştı felan bu mu yani? O da öldü sonuçta, sanmıyorum böyle olduğunu. Hiçbirimiz birşeyler olurken oralarda değildik tıpkı dediğin gibi. O zaman her şeyi sorguladığımız gibi bunu da sorgulamalıyız, gelen söylentiler ne kadar doğru... Öyle ya da böyle yaşıyorum, kendime uygun olan yolu seçtim, kimsenin yolunu eleştirip, lekelemiyorum. Ama bu demek değil ki sorgulamadan yaşayacağız. Sadece biraz objektif olmak lazım ki her taraf için diyorum, kimse bunu başaramıyor. Maalesef...

turco

Kayıtlı Üye
Selamun aleykum. Ateistlere bir şey söylemek istemiyorum. Aslında söylenecek çok şey var ama neys,e ben daha cok yaptıgınız çirkin saldırılardan daha doğrusu karalamalardan bahsedeyim biraz. Birincisi; Hz. Zeynep peygamber efendimizin halasının kızıdır, yani bir görüşte aşık oldu diyorsunuz daha önce görmemiş mi peygamber efendimiz Hz Zeynep'i? Evlatlığı Hz Zeyd ile evlenmesini peygamber efendimiz bizzat buyurmuş ve evlendirmiştir. Fakat Hz Zeynep kocasına karşı bir sevgi ile bağlanmamıştır, gönlü peygamber efendimizdedir. Diyelim ki (tövbe haşşa), burada yazılanlar sizin bildiğiniz şekilde doğru, peki siz neden sadece burada işinize geleni alıyorsunuz? Peygamber efendimiz Hz Zeynep'e kötü bir şey mi yapmış? Nikahına almış, karısı yapmış, koruması altına almış. O zamanın durumuyla bu zamanın durumunu aynı sanıyorsunuz ki; bu zamanda bile, örneğin Sri Lanka da 1 erkeğe 8 kadın düşüyor. Şimdi soruyorum size: Peygamber efendimiz evlenmeseydi Hz Zeynep dul olmayacakmıydı? Malum günümüzde de dul insanlara MAALESEF bakış tarzları belli. Keşke herkes peygamber efendimizin yaptığı gibi kendi nikahına alıp ömrünün sonuna kadar yanında tutsa. Ayrıca yaptıgı diğer evliliklerde bu yöndedir Hz Ayşe 9 yaşında diyorsunuz, saçmalıyorsunuz. Araştırın bakalım Hz Ayşe'nin peygamber efendimizle evlenmeden önce kaç yasında olduğunu ve daha önce evlilik yapıp yapmadığını. Araştırın da sulanmış beyinleriniz belki biraz aydınlanır. Şunu da ekleyeyim, peygamber efendimiz 75-80 yaşında da evlilik yapmış, o yaşta bir erkek malum niyeti sadece sizin düşündüğünüz gibi olsaydı, o yaşta o insan ne işine yarayacaktı? Evlenirmiydi?

Father

Kayıtlı Üye
İyide Muhammedin bundan çıkarı ne olabilirki ha ilahlaştı felan bumu yani oda öldü sonuçta sanmıyorum böyle olduğunu. Hiçbirimiz birşeyler olurken oralarda değildik tıpkı dediğin gibi. Ozaman herşeyi sorguladığımız gibi bunuda sorgulamalıyız gelen söylentiler nekadar doğru. Öyle yada böyle yaşıyorum kendime uygun olan yolu seçtim kimsenin yolunu eleştirip lekelemiyorum. Ama bu demek değilki sorgulamadan yaşayacağız. Sadece biraz objektif olmak lazım ki her taraf için diyorum kimse bunu başaramıyor. Maalesef...

Hz. Muhammed bir ara fakirliği de çekti biliyorsunuz. Ekonomik sıkıntıları bir neden olabilir. Ayrıca bu kutsal kitap ona her şeyi yapma olanağı sağladı. Kimse de bu kitabı açıp gerçekliğini sorgulamayacaktı. Zaten Tanrı'nın tüm dinleri birbirleriyle çatışmış, diğer dinlere zarar verirken kendilerine de zarar vermişlerdir. Ayrıca şu an kendi dinleri için dağda adam öldüren insanlar var, hiç birşey olmasa bu bağnazlık ve cahillik yüzünden bu dini bırakırdım :)

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Hz.Muhammed bir ara fakirliği de çekti biliyosunuz.Ekonomik sıkıntıları bir neden olabilir.Ayrıca bu kutsal kitap ona her şeyi yapma olanağı sağladı.Kimse de bu kitabı acıp gercekliğini sorgulamayacaktı.Zaten Tanrı'nın tüm dinleri birbirleriyle çatışmış,diğer dinlere zarar verirken kendilerine de zarar vermişlerdir.Ayrıca su an kendi dinleri için dağda adam öldüren insanlar var hiç birşey olmasa bu bağnazlık ve cahillik yuzunden bu dini bırakırdım :)

Zamanla bozulur arkadaşım, tıpkı süt gibi. Ve Hz.Muhammed kitap çıktıktan sonrada lüks bir hayat yaşamadı, hep fazlanın israf olduğunu söyledi. İyilikten başka ne emretti ki? Eğer Kur'an inmediyse, diğerleri de inmedi. Çünkü orijinallerinde her şeyden haber veriyolardı. Gerçek müslümanlıkla şu anki hiç bir şeyi karıştırma, çünkü artık müslüman yok neredeyse. Yaşayan da yok. O güzel bir dindi ama şimdi müslüman denilince terörüst geliyor akla. Aynı satanizmi kötülemek için birkaç kişinin uydurduğu şeyler gibi. Umarım beni anlamışsındır. Yada anlatabilmişimdir.

turco

Kayıtlı Üye
Sizin ateistlik ve şeytan konulu başlığınızın altında Peygamber efendimizden başka konusacak konunuz yok mu? Ya da Kur'an'dan? Biraz da sizin tanrınız varsa konuşalım, yoksa inançlarınız gibi sayfanız da bomboş kalacak farkındasınız dimi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...