Şarkıları tersten okuyunca dehşete düştüler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dreamwave

Kayıtlı Üye
İş
ingilizce ogretmeni
ortada bir reverse lyrics var ama ...tersten dınlenıldıgı zaman o sozler ortaya cıkıyor..şu da var;gercekten de o sozlerın orjınal sarkının tersı olup olmadıgı ????muamma..

Sennin

Kayıtlı Üye
Anlamadığım şeyleri yapmamaya çalışırım:):).Bu nedenle yabancı müzik dinlemiyorum.Yaşasın Sagopa Kajmer :) :) :)

seda74

Kayıtlı Üye
cokk cokk ilginc.....cok ürperdim.....bende bunu dilemek isterim, insanin inanasi gelmiyo...saka gibi ama gercek!

whitedemon

Kayıtlı Üye
Like a Prayer illuminati yazın utube a çıkar.

MAVİLİM1

Kayıtlı Üye
Subliminal mesaj başka bir objenin içine gömülü olan bir işaret ya da mesajdır ve normal insan algısı limitlerinin altında kalmak, o anda farkedilmemek üzere tasarlanmıştır. Subliminal mesajlar insanın bilinçli dikkati tarafından farkedilemezler ancak bu mesajların insan bilinçaltını etkiledikleri ileri sürülmektedir. Subliminal teknikler reklamcılık ve propaganda alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Bu tekniklerin amaçları, etkililiği, kullanım sıklığı konuları tartışmalıdır. ve şüphelidir.

wol_error.gif
Resimi büyültmek için tıklayın. Orjinal Boyut: 1024x920
silence_of_the_lambs.jpg

6003.jpg

6151.jpg
Kaynakwh webhatti.com:

mouse.jpg

07.jpg
25865277.jpg

9376311.jpg

77santimfj0vu3.jpg

mi0wv7.jpg
Kaynakwh webhatti.com:
80302.JPG

353229.JPG

Belki Farkında Değilsiniz Ama, Çocukların Zihinleri Bu tarz şeylerle şekil alıyo.Beyni Bunlarla yıkanıyo

MAVİLİM1

Kayıtlı Üye

Müziklerin içerisine yerleştirilen ve dinlerken duyulmayan mesajlara "subliminal mesalar" deniliyor. Bu mesajlar olumlu ya da olumsuz yönde kullanılıp, kişinin bilinçaltına iletiliyor. Özellikle Metalica gibi rock gruplarının kullandığı bu yöntem ile kişi, normalde düşünmediği şeyleri düşünür hale geliyor ve kalıcı davranış değişiklikleri kazanıyor.

Uzmanlara göre Türkiye tam bir subliminal cenneti. Çünkü konuyla ilgili hiçbir yasak yok. Bu nedenle dinlediğimiz birçok şarkıda gizli telkinler var. Özellikle ülkemizde neredeyse herkesin korsan mp3 dinlediğini düşünürseniz durum gerçekten de çok ciddi!

Mesajlardaki telkinler, hayat dolu bir insanı intiharı düşünmeye zorlayacak kadar yorabilir. Ama iyi niyetle kullanılırsa, hipnozdan bile yararlı olabilir. Psikologlar bu kayıtları, sosyal fobi, kendine güven, suçluluk duygusu gibi konularda kullanıyorlar.

KAYIT TEKNİKLERİ

Binoral vuruşlar (Binaural beats)
Bu metotla her iki kulaktan ayrı frekansta ses gelir. Aradaki fark, 7.5 hz. dir.

Saf Bilinçaltı telkin (Pure subliminal)
Kulağımızın duyma sınırlarının dışındaki bir frekansta kaydedien telkinler müziğin ardına gizlenmiştir. Bilinçaltımız bilincin hiçbir engeline takılmayan bu telkinsel kalıpları alır ve kendindeki olumsuz kalıplarla değiştirir. Böylelikle ve içsel değişim işlemini başlatır.

Ters mesaj (Reverse messages)
Telkinler bilgisayarda terse çevrilerek kaydedilir. Telkinler anlaşılmaz bir hale getirilerek bilinç engeli aşılır. Bilincimizin algılamasına mümkün olmayan bu telkinleri bilinçaltımız kolaylıkla algılayabilecek güce sahiptir. Mesajlar müziğin ardındadır.

Karışık Stereo (Stereo confusion)
Her iki kulaktan aynı anda farklı telkinler gönderilir. Bilincimiz bu karışıklıktan dolayı telkinleri algılayamaz. Ama bilinçaltı yarım milyon bilgisayar gücündedir ve bunları kolaylıkla çözümleyebilir. Bilinçaltı her iki mesajı da kolaylıkla algılamaktadır. Mesajlar müziğin ardındadır. Alfa frekansı desteklidir.

Malesef bir müziğin subliminal kayıtlar içerip içermediğini anlamak mümkün değil! Bu nedenle artık dinlediğimiz müziklere de dikkat etmek zorundayız!

whitedemon

Kayıtlı Üye
Sayın MAVİLİM

Güzel bir cevap oldu bana bende diyordumki subliminal mesaj koyacak kadar zeki bir zihniyet şarkıları tersten dinleyince foyasını çıkartabileceğini hesaplayamazmı.Ancak çizgifilmlerde ve reklamlamlarda çokça uygulanıyor subliminal mesajlar bunu biliyordum.

Gizlİksir

Banlı Kullanıcı
Kendim tersten sarıp dinlemem gerek internette ki her şeye inanılmıyor :)
Zaten benim ingilizcem berbat, bir şey anlamaz bilinç altım tehlike yok rahat rahat dinleyebilirim :D

mebruke

Kayıtlı Üye
İş
yazmak okumak araştırmak öğrenmek
geçenlerde rianna nın rock star klibini izledim taktığı taç normal gini görünüyor altın rengi ve sarkıt şeklinde şekiler içeriyor dikkatli bakıldığında iki sarkıtın boyu çok çok daha uzun ve riannanın lensi göz aklarınıda kapatacak kadar olunca tambir boynuzlu şeytan figürü daha ileride ise lamiya keçi boynuzunu takmış ben temkinli yaklaşıyordum ama gerçekleri gördüm klibi izleyince sizde açıkça göreceksiniz

Synergy

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
metallicanin bu islere karisacagini sanmiyorum ryder arkadasimizinda dedigi gibi
james dinine bagli biridir boyle seyler yapmaz bence.

mişa

Kayıtlı Üye
Bu konuyla ilgili can sıkıcı şeyler yaşıyorum bir süredir. benim 17 yaşındaki kızımda blac metal dinliyor. Ve satanizmle ciddi bir anlamda ilgileniyor. Kulağında sürekli kulaklık, ve yüksek ama çok yüksek volümde müzik.

Bana net biçimde sizin dininiz ve benim inanışım şeklinde cümleler kurup, canımı sıkıyor.Bütün derdi şeytanın uğradığı haksızlık.

O söz etmişti bana.. Bir sürü popcunun da satanist olduğundan.. Propaganda yaptıklarından.. Göz simgesinin de bunu temsil ettiğinden.. Takıları, şarkıları, ve yaptıkları bir takım hareketler hep şeytanı temsil ediyormuş.. Bir şarkıyla patlayıp, azımsanmayacak bir kitleyi peşlerinden sürüklemeleri ve gündem de kalmaları hep bu durumla ilgiliymiş..

Peki neden bunu yaparlar diye sorduğumda.. Onlar anlaşmaya sadık kalıyorlar.. Yapmazlarsa veya vazgeçerlerse bedeli ağır olur dedi.. :S

Meruh99

Kayıtlı Üye
anlayamadim sarkiyi tersten nasil dinleyecegiz!!!

darkangels

Banlı Kullanıcı
Şeytan... şeytanın çocukları ve şeytanın tehlikeli oyunları...çok akıllıca çok sinsice ve çok tehlikeli ...

tuanadolunay

Kayıtlı Üye
Ben birşey sormak istiyorum müziği nasıl tersten dinliyoruz yöntemi varmıdır. paylaşımı yapan arkadaş bunu denedi mi ?

ekirek24

Kayıtlı Üye
şarkıyı tersten okumayı akıllarına getirmeleri ilginç tesadüfmü tartışılır

BattleFury

Kayıtlı Üye
back masking veya backwards ve aynı zamanda reversed olarakta geçer. Bazı kelimeleri kullanarak birşeyler elde edebilme sanatıdır tabii ebyin bu kelimeleri duyar :D tersten dinlenilince anlasılır.

Buna benzer bir işi ben yaptığım resimlerin bazılarında kullanırım ve o resimlerim 100alır. Sanat okumanın faydaları :)

desire

Kayıtlı Üye
Bu konuyla ilgili can sıkıcı şeyler yaşıyorum bir süredir. benim 17 yaşındaki kızımda blac metal dinliyor. Ve satanizmle ciddi bir anlamda ilgileniyor. Kulağında sürekli kulaklık, ve yüksek ama çok yüksek volümde müzik.

Bana net biçimde sizin dininiz ve benim inanışım şeklinde cümleler kurup, canımı sıkıyor.Bütün derdi şeytanın uğradığı haksızlık.

O söz etmişti bana.. Bir sürü popcunun da satanist olduğundan.. Propaganda yaptıklarından.. Göz simgesinin de bunu temsil ettiğinden.. Takıları, şarkıları, ve yaptıkları bir takım hareketler hep şeytanı temsil ediyormuş.. Bir şarkıyla patlayıp, azımsanmayacak bir kitleyi peşlerinden sürüklemeleri ve gündem de kalmaları hep bu durumla ilgiliymiş..

Peki neden bunu yaparlar diye sorduğumda.. Onlar anlaşmaya sadık kalıyorlar.. Yapmazlarsa veya vazgeçerlerse bedeli ağır olur dedi.. :S
Kızınız için üzüldüm ama şu saatte sizin de birşeyler yapmanız gerekir diye düşünüyorum. En başta bilgi sahibi olmalısınız. Sonrasında kızınızın ne bildiğini öğrenmelisiniz. Yanlış bilgi bazen silahtan tehlikeli olabiliyor. Bu sayede kızınıza yaklaşabilir, anlayabilir ve anlatabilirsiniz. Yoksa sizi dinlemez, çünkü siz onlardan değilsiniz. Geçmiş olsun.:willy_nilly:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

[XTR] Similar Threads