Rüyamda zaman sapması

business woman

Kayıtlı Üye
Rüyamda perdeyi araladığımda gökyüzünde büyüklü küçüklü uzay gemileri vardı. İstila için gelmişlerdi ve gemilerinden uzanan ince açık kahve ağaç kökleri gibi uzuvlarla insanları avlıyolardı. Şehirleri yok etmiyolardı. Bian önce kaçıp dışarı çıktım. Sonra kardeşimi unuttuğumu farkedip keşke zamanı geriye alsam dedim. Perdeyi araladığım ana döndüm yine gemiler vardı en az üç farklı ırka ait siyah gri gemiler. Kardeşime gösterdim cam olmayan bi yere gitmeliyiz diye. O zihnimde bi sürü şey düşünüyorum yazmıcam uzun uzun. Evin bodrumuna saklandık. Çıktığımızda yeryüzündelerdi ve çok az insandık. Beraber yaşamak için nüfusu azaltmışlar ve bizi daha iyi bi ırk haline getirmek için bazılarımızın yaşamasına izin vermişler. Ve sanki yıllardır tanıyormuşum ve bitmişim givi hissettim. Zamanı onları gördüğüm güne götürdüm. Ve perdeyi aralayıp camı açıp kendimi 35 metre yükseklikten aşağı bırakıp uyandım. Bi haftadır zaman algımda bi problem var. Ara ara unuttuğum zamanlar oluyordu. İş yoğunluğuma eklenen bi rüyam oldu.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Yılın ikinci yarısından itibaren rüyalarda ciddi değişimler olduğunu düşünüyorum. Zaman kaymaları, zamanda geri gitmek.. Sürekli zaman vurgusu var. Belirgin örneğini ben de yaşadım. Hem mekanlar farklı, hem de zamanlar..

Silüetler gördünüz mü ? Rüya bütünlüğüne aykırı, orda olmasının saçma geldiği silüetler?

star53

Kayıtlı Üye
Yılın ikinci yarısından itibaren rüyalarda ciddi değişimler olduğunu düşünüyorum. Zaman kaymaları, zamanda geri gitmek.. Sürekli zaman vurgusu var. Belirgin örneğini ben de yaşadım. Hem mekanlar farklı, hem de zamanlar..

Silüetler gördünüz mü ? Rüya bütünlüğüne aykırı, orda olmasının saçma geldiği silüetler?
"Bunun konuyla ne alakası var şimdi" tarzındaki silüetleri soruyorsanız evet. Benim rüyalarım zaten uçuktur fakat şu aralar sanki rüyaların kendini hissettirme tarzlarında bir değişiklik var. Mesela önceki rüyalarımda tam olarak her şeyi algılıyordum, yani gerçek hayat gibi olduğundan akışına bırakıyordum. Şimdikilerde ise bazı şeyler bozuk oluyor, rüya olduğunu anlamadan bile bulanık imgeler görüyorum ve bilinç geldiğinde uyanıyorum. Kötü olansa normalde rüyalarımı uzun süre hatırlayan ben uyandığımda en fazla bir iki şeyi nesnel olarak hatırlıyorum, gerisi yok. Mesela bu sabah uyandığımda aslında uzun bir rüya gördüm, ne olduğunu biliyorum fakat hatırlamıyorum. Aklıma gelmişken konu özelinde size bir şey sormak isterim. Şu tarzlarda insanımsı bir tiple yakın temas kuranınız oldu mu?
Size nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama önce şuna bir bakın
a-man-wearing-a-steampunk-hat-and-a-steampunk-mask-fantasy-art-steampunk-generate-ai-photo.jpg

Bunun gaz maskesiz ama maskeli halini düşünün. Kahverengi tonlarında gözleri açık ama hatırladığım kadarıyla gözleri görülmüyor. Şapkası da kahverengi ve bundan daha büyük ve tamamen yuvarlak. Üzerinde simge yok. Daha net düşünmeniz için western filmlerindeki kovboyların bununla birleşmiş hali gibi bir şey. Özellikle bunu size sorma nedenim bu anlattığım arkadaşla daha önce temas kurmam. Ve sonrasında başka rüyalarda da temas olmasa bile varlığını fark ettim. Ve özellikle yüz yüze gelip adeta sizi analiz ediyor. Fakat konuşmuyor. Konuşma işini başkası yapıyor. Bundan daha fazla şey var fakat onları söylersem muhtemelen ilerideki bazı işaretleri bozmuş olurum. Bu yüzden devamını anlatamam. Ama daha iyi hatırlamanız için bir ipucu verebilirim; ortak bilinç veya kovan zihni size bir şey anımsatıyorsa belki bulabilirsiniz. Başka bu tarz bir vaka ile karşılaşan var mı merak ediyorum.

İkinci olarak son rüyalarımda "alternatifleri" gördüm. Bu daha çok geçmişte bazı şeyleri nasıl yaparsam nasıl olur gibi bir kategoriye giriyor. Öyle ki aklımın ucundan dahi geçmeyen, unuttuğum şeyleri zihnim birer birer bana gösterirken onlarla bana ortak bir mesaj vermeye çalışıyor gibiydi. Tabi ki goril zekasına eşit olan ben henüz ne demeye çalıştıklarını anlamış değilim. Akışına bırakarak çözmeye çalışıyorum. İleri zamanla ilgili de çok çok az rüya gördüm. Ve zaman zaman gördüklerim gerçekleşme eğilimine girdiğinde yolu uzatıp bunu değiştiriyorum. Çünkü paranoyaya girebilir ama içlerinden birisini seçtiğim zaman çok kötü bir şeyin başlayacağını düşünüyorum ve yaklaşık dört kez kendimi bu olayı seçmek üzereyken buldum. Son anda uyanmak denir ya, işte tam öyle oluyor ve bu beni korkutmaya başladı. Normal şartlarda imkansız bir şeyi seçtiğinizi düşünün, normal hayatta işiniz bile olmaz. İşte olan bu ve gözüme sokuluyor. Sırf bu yüzden kendime ait bazı şeyleri kısıtlama yoluna gidiyorum bazen.

Biliyorum çok fazla yazdım, aklıma bir şeyler geliyor ama onları da sonra yazarım artık. Bu arada gelecek rüyalarınız ile geçmiş rüyalarınız birbirinin eki olabilir. Saçma gelecek ama bazıları bağlantılı, olayları buna göre yorumlayın derim. Önümüzdeki rüyalar için sabırsızlanıyorum. Bakalım neler daha göreceğim :)

business woman

Kayıtlı Üye

Bi uzaylı yüzü gördüm ama bi istilaydı. Olması muhtemel. Sarışın çok güzel bi kadındı ama kafasını ezince bi çekirge suratlı kahve yeşil tonlarında beşgen yüzlü çenesinin altından uzun ince hortumları olan bişeye dönüştü. Bu sayılır mı bilmiyorum. Bide gri takım elbiseli 170 boylarında karpuz göbekli kahverengi ofis çantalı 50li yaşlarında sakalsız bi adam vardı iki kere onu farkettim insanlıktan geriye kalan.

[XTR] Similar Threads