Ruhani amaç için katledilen insan zihniyetinin günümüz çeşidi?

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
Dünyada eski insanların ruhani doyuruculuğu adına katlettiği insanlar olduğunu biliyoruz. O eski zihniyetin şuan aramızda farklı başlıklar altında insanları katlettiklerini düşünüyor musunuz? Bir insanı bunalıma sürüklemek veya intihara sürüklemeye modern ruhani doyuruculuk diyebilir miyiz?

Talahu

Kayıtlı Üye
Bir insanı bunalıma sürüklemek veya intihara sürüklemeye modern ruhani doyuruculuk diyebilir miyiz?
Kaliteli bir konu. Bu cümleyi biraz daha açmanı rica ediyorum. Güzel bir sohbet ortamı oluşabilir.

Ü

Üye silindi 55028

Bazı koyu gruplar başa geleceklerini düşünmüyor.Başa gelme yöntemi olarak sezdirmeden insanları kendi ideolojilerine çekmek istiyorlar.Aslında herkes bunu yapıyor.Farklı düşüncedeki insanlar birbirini öldürmek istiyor.İnsan öldürme isteğinden daha ötesi de yok.Neden bu yalanlar söyleniyor bilmiyorum.Sorduğumda insanlar başka yolu yok diyor.En azından bu ülkede farklı bir anlatım yok diyorlar.İnsanlar birbirine düşman olsun karın açlıklarını unutsunlar isteniyor.
Tarihteki büyük katliamlar nüfusu diğerine göre az olan tarafından yapılıyor.Çünkü nüfusu az olan kalabalığı korkutmak için katliam yapıyor.İnsanlar katliamı duyup korksun isteniyor.Bence bu ruhani değil.Katliam emrini kim verdiyse suçlu o.Katliam emrini verenin katliamı bu.

D

DAİMON

Diyemeyiz.
İznin olmaksızın canına kastettiklerinde dahlin dışında üzerindeki zorbalığı bertaraf edemediğin için sorumlu kılınmazsın ama yaptıgın her hareketinin, attığın her adımının müsebbibi bir başkası olsa dahi bi zatihi fiili yapan kim ise sorumluluk ona yüklenir.
Musallatlı iken intihar eden kimse de buna dahildir.
Özellkle de cinli insanların intiharında Allah kişiyi sorumlu tutar mı tutmaz mı? diye sorup soruşturmuştum.
Malesef sorumluluk her türlü intihar edenin kendisine ait oluyor.