Reiki ne yapar ?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

]Reiki ne yapar ?

Reiki fiziksel, duygusal, zihinsel, spiritüel olsun acı duymayı yatıştırmaya yardımcı olur. Bu, Reikinin iyileştirebileceği anlamına gelir. Bu bildirim herhangi birinin herhangi bir hastalıktan bir veya daha çok Reiki uygulaması ile iyileşeceğinin bir garantisi veya vaadi değildir. Çoğu durumlarda Reiki, birlikte kullanıldığında tıbbi tedavinin etkilerini güçlendirir. Reikinin altında yatan prensip zarar veremeyeceğidir ve herhangi bir zarar verici amaç için kullanılamayacağıdır.

Reikinin bir başka amacı kişisel ve spiritüel tekamülü güçlendirmektir ve aydınlanma yolunda yardımcı olmaktır. Reiki herhangi bir spiritüel yola/öğretiye ait değildir ve herkes için çalışır. Reiki almak aydınlanmayı garanti etmez. Reiki almak hem bir uygulayıcıdan Reiki tedavisi almak, hem de Reikiyi uygulamayı öğrenmek anlamına gelir. Reiki tedavisi herhangi bir Reiki uygulayıcısından alınabilir. Reiki tedavisi bedenin doğal kendini iyileştirme yeteneğini güçlendirir. Canlılığı ve dayanıklılığı artırır, bedende, zihin üzerinde, duygular üzerinde, spiritüel özde ve aurada çalışır. Reiki tedavisi bloke olmuş enerjiyi salıverir ve gevşemeyi sağlar ve stresi azaltır. Reiki enerjisi içsel bir zekaya sahiptir ve bedende ve aurada nereye gereksinim varsa oraya gider. Bedeni hem enerjisel hem de fiziksel toksinlerden temizlemeye yardım eder ve zamanla dayanıklılığı, sezgiyi, meditasyonu ve spiritüel tekamülü güçlendirir.

Reiki ayrıca bitkiler, hayvanlar ve hatta makineler üzerinde çalışır ve Dünyayı iyileştirmek için ve dünyadaki olayların tedavisi için kullanılabilir. Reiki sizin için kişisel olarak çalışır ve başkalarına yardım etmek için kullanabileceğiniz bir araçtır.

Reiki kendi spiritüel varlığınızın daha yüksek parçasına bir kapı olabilir. Reiki tedavisi ve uygulaması auranıza ve fiziksel bedeninize enerjinin daha yüksek titreşimlerinin akışını artırabilir. Reiki enerjisi toplam sizi : fiziksel, duygusal, zihinsel ve spiritüel - uyumlamak veya dengeye getirmek için çalışır. Reikinin yararlarını almak için Reikiyi aktif olarak kullanmalısınız veya tedavileri düzenli almalısınız.

Reikiyi bir gevşeme ve stres azaltıcı teknik olarak kullanmak kabul ediliyor ve yayılıyor. Hastalıkların ve yaralanmaların tedavisini desteklemeye ilave olarak, Reiki spiritüel gelişmeye yardım ettiği gibi diğer beden çalışmalarını ve şifa tekniklerini ve spor performansını güçlendirir. Bilim enerji çalışmasının geçerliliğini kabul etmekte isteksiz, ancak çalışmalar bir çok farklı şekillerdeki enerji tedavilerinden gelen hızlanmış gelişmeyi gösteriyor. Kirlian ve aura fotoğrafları da Reiki tedavisinden önceki ve sonraki önemli değişiklikleri gösteriyor.

Uygulamayı öğrenmek ve Reikiyi başkaları ile paylaşmak için, bir Reiki Masterdan uyumlama almanız gerekir. Kendinize, ailenize ve arkadaşlarınıza, hayvanlara, bitkilere vs. Reiki vermeyi öğrenebilirsiniz. Başkalarını tedavi ederken Reiki enerjisi sizi de tedavi eder ve enerjilendirir.

naz-naz

Kayıtlı Üye
sevgli urum uygulamaların basit teknikleri varmı daha rahat anlayıp uygulayabilecegimiz kolay yöntemler açıklarmısınız. mesela geçenlerde televiztonda astroloğ nuray sayarı çok basit çakra kapama açma örneği verdi şöyleki sağ elimizle kasığımızın hemen üst tarafından çene altına kadar 3 defa fermuar açar veya kapatır gibi örnekledi alttan yukarı yaparsan çakraların kapanır tüm kötülüklere (nazar hastalık büyü maddive manevi zararlardan) korunursunuz bunun gibi basit örnekler şimdiden teşekkürler-

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
reiki başka bir şey çakra başka bir şey reikiye uyumlandıktan sonra çalışma yapmak çok kolay niyet ediyorsunuz sadece.

1. çakraların kapalı olması kötü bir şeydir. iyi bir şey değil.
2. çakra çalışmlaro son derece önemlidir. bir iki hareket ile yapmak doğru bir şey değil. gösteri yapmak başka bir şey. işe yarar doğru bir şey yapmak başka bir şey.

fermuar hareketinin bir önemi yoktur. enerji kanalı yukrdan aşağı hareket ettiğinde açılır. doğru haraket eder. aşağıdan yukarı yapıldığında ise ters hareket eder. ama bazı kişilerin enerjileri farklı şekilde hareket edebilir. öncelikle nerjinin nereden nereye doğru haraket ettiği tespit edilmelidir.

ikincisi bu hareket baştan ayak uçuna ayak ıçundan başa doğru yapılır. yani hareketin çakra üzerinde bir etkisi yoktur. siz yaparken düşündüğünüz için açık veya kapalı diye düşüncenizden enerji kanalize olur.

sadece gülen surat koysanız bile çakra alıcır. yada çakranıza elma koysanız bile açılması için yetrlidir. ama kapalı olan bir çakra 2 dakika içinde yeniden kapacaktır. çalışma şekli farklıdır.

önce çakralar açılır . uyumlanır. dış etkenlerden korunmak için çakra olumsuz enerjilere kapatılır. siz çakranızı kapatırsanız gelişi güzel herşeye kapatmış olursunuz.

örnek: boğaz çakrası kapalı olan bir kişi sevgili bulamaz. kendisine aşık olunmaz. bu kişide kısmetsizim der. siz bu fermuar çalışmasını yaptınız ve kapattınız diyelim . al başına belayı. hızlı ve kolay yöntemler çok ama bunların ön bilgileri geniştir.

İgnas

Kayıtlı Üye
Urum hocam,reiki'nin ki enerjisi kullanarak yapılan şifa çalışmalarından bir farkı var mı,yoksa ki uygulamalarının bütünleştirilmiş hali mi?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
yöntemler farklı olabilir. ama kullnılan nerji aynı enerji türü aslında en güzelli de yöntemleri doğru bir şekilde bilerleştirip kendimize has olanı kullanmak

örnek: ben reikiyi sadece enerji çekmek için kullanıyorum. sonra kendi varlığımla özümle birleştiriyorum. renkleri kullanıyorum. nefes ve taransı ekliyorum. bitki ve taş terapisi uyguluyorum.
çakraları yağları eft tat gibi piki gibi başka unsurları da birleştiriyorum.

geneleksel ve maji unsurlarını da kullanıyorum. çorba gibi gelebili ama hepsinin bir mantığı uygulanış sırası ve kişiye özel durumu. şifacı olmaya karar vediyseniz yolunuzu bulursunuz. sanki bilgiye doymak bilmeyen bir aç olduğunuzu düşünün herşeyi öğreneceksiniz alakalı veya alakasız. tıp da öğreneceksiniz psikolojide vucut dilide fizik kimyada

evren bir bütündür. bütünü anlamadan parçayı anlayamazsınız. sadece parcayı anlarsanız bütüne ulaşamazsınız.

1. farkındalık
2. niyet
3. bilgi
4. kendi özümüz
5. birlik

Ajan 47

Kayıtlı Üye
yöntemler farklı olabilir. ama kullnılan nerji aynı enerji türü aslında en güzelli de yöntemleri doğru bir şekilde bilerleştirip kendimize has olanı kullanmak

örnek: ben reikiyi sadece enerji çekmek için kullanıyorum. sonra kendi varlığımla özümle birleştiriyorum. renkleri kullanıyorum. nefes ve taransı ekliyorum. bitki ve taş terapisi uyguluyorum.
çakraları yağları eft tat gibi piki gibi başka unsurları da birleştiriyorum.

geneleksel ve maji unsurlarını da kullanıyorum. çorba gibi gelebili ama hepsinin bir mantığı uygulanış sırası ve kişiye özel durumu. şifacı olmaya karar vediyseniz yolunuzu bulursunuz. sanki bilgiye doymak bilmeyen bir aç olduğunuzu düşünün herşeyi öğreneceksiniz alakalı veya alakasız. tıp da öğreneceksiniz psikolojide vucut dilide fizik kimyada

evren bir bütündür. bütünü anlamadan parçayı anlayamazsınız. sadece parcayı anlarsanız bütüne ulaşamazsınız.

1. farkındalık
2. niyet
3. bilgi
4. kendi özümüz
5. birlik

Malesef bunu çoğu insan anlamıyor urum . Ben de bu söylediklerine %100 katılıyorum .

sheyda

Kayıtlı Üye
bende reiki yapabiliyorum ama sadece insiye oldum kendime ve bitkilere yapabiliyorum 2.aşamada çevrendekilere ve hayvanlara yardım edebiliyoruz diye biliyorum

reikiye başladıktan sonra yoğun olarak 2 şey hissediyorum 1. si ellerim aşırı ısınıyor 2.si sanki ellerimden birşey akıyor içimden bişeyler ellerim aracılığıyla kendini dışarıya atıyor çok ilginç uzun süre bu duruma alışamadım bazen korktuğum bile oluyordu :)

pepilo

Kayıtlı Üye
reiki ye başlamak için ilk önce usui reikiyimi öğrenmek gerek internette okuduğum bilgiler öyle söylüyor ama benim için asıl önemli olan burası

Kar

Elit Üye
Urum yazdıkların öylesine önemliki,gerçekdende şifacı olmak istiyorsak bütünü görüp kabullenmemiz ve öğrenmemiz gerekiyor .

origanum

Yönetici
reiki ye başlamak için ilk önce usui reikiyimi öğrenmek gerek internette okuduğum bilgiler öyle söylüyor ama benim için asıl önemli olan burası

Pek çok reiki çeşidi vardır. Klasik olanı Usui Reikidir, diğerleri sonradan türemiştir. Başka reiki leri almak için önce usui reiki 1. seviye alınması geleneksel olarak istenilen bir şey olsa da şart değildir.

pepilo

Kayıtlı Üye
teşekkürler origanum bir sorum daha reikiyi başlamadan önce yani reiki öğrenmeye başlamadan önce inisiye almak şartmı peki?

origanum

Yönetici
teşekkürler origanum bir sorum daha reikiyi başlamadan önce yani reiki öğrenmeye başlamadan önce inisiye almak şartmı peki?

Tam anlamadım, reiki öğrencisi zaten master ından inisiye alarak öğrenir. Ama kitaplar, yazılar okuyarak ön bilgi edinmek anlamında öğrenmek ise sorduğunuz isteyen istediğini okumakta özgür, uygulama yapmak için ise ancak hocanızdan birebir öğrenmelisiniz, onun dediklerini yapmalısınız.

Amethyst

Banlı Kullanıcı
bende reiki yapabiliyorum ama sadece insiye oldum kendime ve bitkilere yapabiliyorum 2.aşamada çevrendekilere ve hayvanlara yardım edebiliyoruz diye biliyorum

reikiye başladıktan sonra yoğun olarak 2 şey hissediyorum 1. si ellerim aşırı ısınıyor 2.si sanki ellerimden birşey akıyor içimden bişeyler ellerim aracılığıyla kendini dışarıya atıyor çok ilginç uzun süre bu duruma alışamadım bazen korktuğum bile oluyordu :)

Reiki de yapmak diye bir şey yok , uygulamak var :) İnisiye dışında başka bir şey gerekmiyor zaten.
İnisiye olduktan sonra ilk 21 gün aksatmadan kendinize Reiki uygulamanız gerekiyor ,chakralarınız denge-uyum içinde çalışabilmeleri için ve bu 21gün süre geçtikten sonra hayvanlara, bitkilere ve diğer insanlara uygulayabilirsiniz
2ci derce inisiye olduktan sonra daha yoğun ama farklı yöntemlerle uygulayabilirsiniz .. Burdan aklınızı karıştırmayalım ama sadece şunu söyleyebilirim , 2ci derecede zaman ve mekan ortadan kaldırılıyor , yani Reiki uygulayacağınız kişi ya da her neye uygulayacaksanız ,dokunmadan ,temas etmeden de yapabilirsiniz..
Reiki uygularken ya da uyguladıktan hemen sonra hele " ben buna alışamadım , inanamadım , şaşırdım " gibi terimler kullanmamanız gerek , ciddi değildim espri yaptım diyorsunuz belki ama bilinçaltımız öyle algılamıyor ...
Reiki enerjisi isteseniz de kötüye kullanılmaz bu yüzden ellerinizden akan enerji ve hissettiğiniz yoğunluğundan korkmamanız gerek ... her madalyonun iki yüzü var : biri korku ise diğeri sevgi olmalı ve genel olarak sevmediğimiz şeylerden korkarız ,kanalımız açıkken ve o yoğunluğu hissederken korkuyu aklmıza getirmeyelim , bir lütüf olarak algılayın onu
...Ben sadece yorumunuza cevap vermeye çalıştım ... Reiki yi anlayabilmeniz için Sayın URUM u yazdıklarını tekrar ve tekrar okuyun ...O kadar güzel tarif etti ki başka söze gerek yok zaten ...Ara ara bir kaç kere okursanız ,her defasında farklı algılayıp yeni şeyler öğrenebilirsiniz ...Satırların arasında ki enerjiyi bile sezebilirsiniz zamanla :)
Sevgiler

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bir de reiki ne yapardan ziyade, reiki derviş yoludur, savaşçı yoluna uygun değildir. Zira yapıcıdır ve derviş yolunu seçenlere uygundur.

alimon

Kayıtlı Üye
Ben kundalini reiki 2. seviyeyim. Elimde bir reiki el kitabı var pratik teknikler anlatılıyor fakat ben biraz daha bu enerjiyi derinlemesine incelemek istiyorum tavsiye edebileceğiniz kitap veya başka birşey var mı ?

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Ben kundalini reiki 2. seviyeyim. Elimde bir reiki el kitabı var pratik teknikler anlatılıyor fakat ben biraz daha bu enerjiyi derinlemesine incelemek istiyorum tavsiye edebileceğiniz kitap veya başka birşey var mı ?

Elinizdeki kitapta kundalini reiki mi anlatılıyor? Sitede şifa enerjileri bölümünde ilk sayfalardan itibaren ararsanız, pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Ancak usui reiki genelde daha çok kullanılandır, ancak master tarafından oluşturulan gruplara verilir, uzaktan uyumlanma olmaz. Uyumlanmadıysanız da o bilgiler işinize yaramaz. Kundalini reiki için sitede arama yapınız.

alimon

Kayıtlı Üye
teşekkürler :) evet inisiye aldım 2 seviye içinde ama uzaktan. ama işe yaradı uyumlanma sırasındada enerjiyi ve bazı şeyleri hissettim ve sonra kullandımda. 2. seviyede uzaklara şifa gönderebiliyorsak reikiye uyumlama neden uzaktan olmasın ki ? master ım olur demişti

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Usui Reiki uzaktan uyumlanmayla olmaz, ama Kundalini reiki olabilir. Kundalini reiki ile de uzağa şifa yollayabilirsiniz.

simera

Kayıtlı Üye
Ben hiçbir uyumlama almadan da uzağa gönderebiliyordum.Bu nasıl oldu? Ben hangi seviyede oluyorum?