Reenkarnee olmak

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar, reenkarnasyonu bugün biraz Araştırdim ve çok ilgimi çekti.Reenkarne olabilme işaretlerini dinledim ve bende aşiri derecede var.Tüylerim ürperdi Küçüklüğümden beri İngiltereye karşı bir ilgim var.Lise yıllarımda orada yaşama hayali kurardım.Evrenin gizemlerini araştırma hayali.Bu sebebden dolayı bağlantinin yoğun olduğunu düşünüyorum.Aslinda bakarsanız hep bilinçaltımda olan bişey bastırıyordum.İngilitere bana soğuk,hüzün,sevgi ve metafiziği anımsatıyor.Ayrica bu korkular mevzusu.Gece denizde veya okyanusda boğulmaktan çok korkarım.Bunlar küçüklüğümden beri hep olan yoğun duygular.Sizlerin de reenkarnasyon hakkında görüşünü duymak isterim.

Denizc

Kayıtlı Üye
Ben inanmiyorum ama merak ettigim bir konu var bilginiz varsa cevaplar misiniz? Dunyaya tekrar gelinmesinin anlami ne yani gecmis hatalardan arinmak mi yada ne biliyim daha iyi bir hayat mi? Sonucta benligim ayni sifirlanip tekrar donmek bana ne katacak? Bilmiyorum her inanca saygim var sadece bana garip geliyor.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Ben inanmiyorum ama merak ettigim bir konu var bilginiz varsa cevaplar misiniz? Dunyaya tekrar gelinmesinin anlami ne yani gecmis hatalardan arinmak mi yada ne biliyim daha iyi bir hayat mi? Sonucta benligim ayni sifirlanip tekrar donmek bana ne katacak? Bilmiyorum her inanca saygim var sadece bana garip geliyor.
Bence bahsedilen cehennem dünya olmalı.Tekamülünü tamamlayanlar tekrar bir şekilde farklı Evrendeki dünyalara gönderiliyor.Cennete giren kısım tekamül tamamlamış tanrısal ruhlar.Geri kalanı günahlarinin kefareti için ve gelişmek için dünyanin çilesini çekiyor.Her ne kadar İslam'da böyle bir şey yok gibi görülsebile İslam'ın Kuran Kerim'in Batıni Ezoterik anlamı var.Ben bunun içinde yer aldığını düşünüyorum reenkarnasyonun.Zahir olan hükümlerinin dişinda batini olan tarafa sir ehli Fenafillah Bekabillah dediğimiz tanrisal ruhlar erişebiliyor.Hakikat Tek bir çatı altındakiler ise birer yol.

Denizc

Kayıtlı Üye
Konuyu islama baglamak istemiyorum ama siz dediginiz icin soyluyorum bildigim kadariyla oldukten sonra gunahkar kullarin tekrar dunyaya donup ibadet etmek istedikleri ama buna izin verilmeyecegi dirilisin yalnizca kiyamet gunu yasanacagi ayetlerde soylenir. Fikrinize saygim ama kesinlikle katilmiyorum yani ayette net bir sekilde ifade edilen bilginin zahirinde tam tersinin oldugunu dusunmuyorum.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Konuyu islama baglamak istemiyorum ama siz dediginiz icin soyluyorum bildigim kadariyla oldukten sonra gunahkar kullarin tekrar dunyaya donup ibadet etmek istedikleri ama buna izin verilmeyecegi dirilisin yalnizca kiyamet gunu yasanacagi ayetlerde soylenir. Fikrinize saygim ama kesinlikle katilmiyorum yani ayette net bir sekilde ifade edilen bilginin zahirinde tam tersinin oldugunu dusunmuyorum.
Kutsal kitaplari tam anlamıyla tefsir edebilen biri yok.Şeriatin Zahirin emrettiği birçok şeyi batin bulunacağını sanmıyorum.Ebu Hureyye bir sahabe peygamberden iki ilim aldığını söylüyor birini size açıklıyorum diyor diğer sahaberlere.İkinci ilimi açıklarsam benim kâfir olduğumu düşünur ve kelle mi alırsınız diyor.Yani Hz.Peygamber sahabenin bile yanlız bazılarına açiklamis bazı şeyleri.Duurum böyleyken Ezoterik kisiminin ap ayri bir yere gittiğini düşünüyorum.Bu bir yolculuk ilerledikçe demek ki sırlar ortaya dökülüyor.

Denizc

Kayıtlı Üye
Her inanci islamla bagdastirmaya calismaya gerek yok bence. Ebu Hureyye'nin bahsettigi bambaska bir bilgide olabilir sonucta ne oldugu aciklanmamis. Herneyse sizin fikriniz istediginizi dusunmekte ozgursunuz tabiki. Ben sadece farkli bir acidan bakiyorum o kadar.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Her inanci islamla bagdastirmaya calismaya gerek yok bence. Ebu Hureyye'nin bahsettigi bambaska bir bilgide olabilir sonucta ne oldugu aciklanmamis. Herneyse sizin fikriniz istediginizi dusunmekte ozgursunuz tabiki. Ben sadece farkli bir acidan bakiyorum o kadar.
Ebu Hurreye verilen ilim,ledün ilmi yani batini ilimler bu bütün İslam kaynakları söyler genel itibariyle.Kuran Kâinatin tefsiri aynı zamanda insanın tefsiridir.Bence karşılaştırmalı incelenmelidir.Bu konular çok derin olduğu için ne söylesek eksik kalır.Ama şuna eminim bizim bilmediğimiz büyük bir sistem var ve bizim yararimiza çalisiyor.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Her inanci islamla bagdastirmaya calismaya gerek yok bence. Ebu Hureyye'nin bahsettigi bambaska bir bilgide olabilir sonucta ne oldugu aciklanmamis. Herneyse sizin fikriniz istediginizi dusunmekte ozgursunuz tabiki. Ben sadece farkli bir acidan bakiyorum o kada
Evet bu konuda sizinle hemfikirim. 😊

Evet bu konuda sizinle hemfikirim. 😊
Reenkarnasyon hakkında Mevlana ve Yunus Emre şiirlerin atıfta bulunduğu söyleniyor.Bu iki büyük zat ledün ilimine vakıf kişilerdir.O yüzden bağdaştırma yaptım.Google bakın Reenkarnasyon Mevlana diye.

Denizc

Kayıtlı Üye
Usenmedim baktim ve orda bahsedilenin reenkarnasyon oldugunu dusunmuyorum acikcasi.

Denizc

Kayıtlı Üye
Ama bence guzel konular seciyorsunuz. Hepimiz bir arayistayiz. Bir gun aradigimizi bulmak dilegiyle sevgiler.😌

Demileus

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, reenkarnasyonu bugün biraz Araştırdim ve çok ilgimi çekti.Reenkarne olabilme işaretlerini dinledim ve bende aşiri derecede var.Tüylerim ürperdi Küçüklüğümden beri İngiltereye karşı bir ilgim var.Lise yıllarımda orada yaşama hayali kurardım.Evrenin gizemlerini araştırma hayali.Bu sebebden dolayı bağlantinin yoğun olduğunu düşünüyorum.Aslinda bakarsanız hep bilinçaltımda olan bişey bastırıyordum.İngilitere bana soğuk,hüzün,sevgi ve metafiziği anımsatıyor.Ayrica bu korkular mevzusu.Gece denizde veya okyanusda boğulmaktan çok korkarım.Bunlar küçüklüğümden beri hep olan yoğun duygular.Sizlerin de reenkarnasyon hakkında görüşünü duymak isterim.
Bende Gökyüzüne baktığım da içim hep ürperiri ve heyecan dolar göğsüm. Bu dünyaya ait değil duruhum evrenin ötesinde bir yerden geldiğimin habercisi. İnsan bedenlerin değişmiştir büyük ihtimalle ruhun muazzam şekilde enerji işleyişi vardır. Demek ki senin bir görevin var bu dünya da. Onu tamamlayana kadar ruhun reankerne oluyor sürekli. Umarım amacını bulursun

cathrine

Kayıtlı Üye
Reenkarnasyon konusunda izlediğim bir belgesel vardı...''İkinci Hayat''ya da ''İkinci Yaşam''izlemediyseniz tavsiye ederim...Benim de bu konuda çok karışık duygularım var...Konuyla alakalı mı bilmiyorum ama bazen bir insanla daha ilk tanışmada çok yakın hissetmek ya da düşman gibi algılamak enerjilerden dolayı mı olur yoksa geçmiş yaşamlardan mı?Ben de bunu çok merak ediyorum...Normalde hiç kimse için yapmayacağınız bir iyiliği ya da kötülüğü bir kişiye yaptığımız zaman hemen aklıma bu konu geliyor...Böyle düşünen ya da buna benzer duygular yaşayanlar var mı ?O kişilerle daha önceki yaşamımda beraberdim de o yüzden mi bu deneyimleri yaşıyorum düşüncesi bazen kafamı kurcalıyor...Burada konu ''karma''ya da kayıyor...Bilmece-bulmaca gibi...Bu konu hiçbir zaman kesinlik kazanamaz ama o bahsettiğim belgeselde küçük çocuklar sürekli eski ailelerini arıyorlar,adreslerine kadar gidip araştırıyorlar ve birbirlerini buluyorlardı...Bazen de çevremizden duyarız ya ,hatta haberlerde bir kere 4 yaşında olmasına rağmen İtalyanca konuşabilen bir kız çocuğu haber olmuştu...Geçmiş yaşamlarla ilişkilendirilmişti konu...

karatay

Kayıtlı Üye
Doğuştan gelen korkular genelde genetik aktarım ile geliyor. Biliyorsunuz genetik olarak atalarınızdan sadece %0.01 lik bir farkla doğuyorsunuz geri kalan tüm özellikleriniz aynı... İnsanların çoğu akrep veya yılan gibi hayvanlardan korkar mesela çünkü atalarımızdan birçoğu bunlar tarafından zarar gördü ve genetik olarak bu korku kodlandı. Sizin hissettiklerinizide buna benzettim, atalarımızdan miras o kadar çok fobi ile doğuyoruz ki...

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Doğuştan gelen korkular genelde genetik aktarım ile geliyor. Biliyorsunuz genetik olarak atalarınızdan sadece %0.01 lik bir farkla doğuyorsunuz geri kalan tüm özellikleriniz aynı... İnsanların çoğu akrep veya yılan gibi hayvanlardan korkar mesela çünkü atalarımızdan birçoğu bunlar tarafından zarar gördü ve genetik olarak bu korku kodlandı. Sizin hissettiklerinizide buna benzettim, atalarımızdan miras o kadar çok fobi ile doğuyoruz ki...
Genetik aktarimda kan yoluyla veya Metafizik yeteneklerin kanalı gibi şeylerde aktarılıyor.Ama bu yetenekler reankerneden önce yaşamdan tecrübe diyenlerde var.Bana çok ilginç geliyor.Soy ağacım Metafizik bir kanal var buna eminim ama acaba Ruhlarimizin soyu ile Bedenlerin soyu farklı mı?Yani Reenkarne teorisine göre yorum yapıyorum.Soydan belli şeyler aktarılıyor.Reankarne ile arasındaki fark nedir acaba?

karatay

Kayıtlı Üye
Genetik aktarimda kan yoluyla veya Metafizik yeteneklerin kanalı gibi şeylerde aktarılıyor.Ama bu yetenekler reankerneden önce yaşamdan tecrübe diyenlerde var.Bana çok ilginç geliyor.Soy ağacım Metafizik bir kanal var buna eminim ama acaba Ruhlarimizin soyu ile Bedenlerin soyu farklı mı?Yani Reenkarne teorisine göre yorum yapıyorum.Soydan belli şeyler aktarılıyor.Reankarne ile arasındaki fark nedir acaba?
Esasen reenkarneye inanmıyorum ama aynı zamanda ruhlar diye bir kavramada inanmıyorum. Özetle tek bir şeyin her defasında farklı bir şekilde evreni deneyimlemesi olarak görüyorum tüm yaşamı ve amacı. Sen, ben veya o yok, mutlak bir tekillik olmalı. Herşey aynı fark yok farklı olan tek şey deneyimler...

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Esasen reenkarneye inanmıyorum ama aynı zamanda ruhlar diye bir kavramada inanmıyorum. Özetle tek bir şeyin her defasında farklı bir şekilde evreni deneyimlemesi olarak görüyorum tüm yaşamı ve amacı. Sen, ben veya o yok, mutlak bir tekillik olmalı. Herşey aynı fark yok farklı olan tek şey deneyimler...
Bende vahdet vücut fikirine çok inanıyorum.Herseyin Yaratıcıyi yansıttigini.
Onun sanatının ve hayalinin olduğunu düşünüyorum Evrenin.

cathrine

Kayıtlı Üye
Bu konu başlığına uygun mu bilmiyorum ama sormak istediğim bir soru var arkadaşlar...''Karma şifası'',''Atalarımızdan gelen blokalar içim şifa''ya da ''İkiz alevler/Ruh eşleri(İlşki şifalandırma)''gibi bir sürü vaad veren ,bunu mesleğe çeviren kişiler var dijital ortamlarda ya da başka mecralarda...Bunu deneyen var mı?Bana inandırıcı gelmediği için sormak istedim,bu şifalardan alıp da gerçekten faydalanan oldu mu?