Peygamberleri Rüyada Görmek (Deneyim)

lamb

Kayıtlı Üye
Merhabalar.
Hemen konuya gireceğim.
12-13 yaşlarımdayken ağlayarak uykuya daldım. Hz. İsa'ya rüyama gelmesi için yalvardığımı hatırlıyorum. Kendisine duyduğum sevgi hala bakidir.
Rüyamda sanıyorum ki havarilerden biriydim. Bir uçurum kenarındaydık, diğer havariler, ben, Peygamber İsa'ya benzeyen birden fazla adam ve -o zamanlar adlandırdığım şekliyle- kötü adamlar.
Kötü adamlar Peygamber İsa'ya benzeyen adamlardan hangisinin hakikaten O olduğunu sordu. Biz bilmiyorduk. Bilmiyoruz, dedik. Bizi, söylemezsek hepsini öldürmekle tehdit ettiler. Biz ise hakikaten bilmiyorduk.
O sırada kötü adamlar, Peygamber İsa'ya benzeyen adamlardan birini öldürmek üzereydi. Biz de dedik ki "Bu gerçekten İsa olmalı, çünkü O'nu öldürecek olmanız fikri canımızı çok yaktı." Ki gerçekten öyle bir hissiyata girmiştik. Canımızın yanmasından bu çıkarımı yapmamız rüya sırasında tuhaf gelmedi.
Sonra aniden kötü adamlar ve diğer havariler yok oldu. Ben diz çökmüştüm. Ya da diz çöken birini görüyordum. Kafamı eğmiş, avuçlarımı dua eder gibi havaya kaldırmıştım. Peygamber avuçlarıma dokundu. Tam çivilerin değdiğine inanılan yere.
Sonrasına uçurumun kenarına gitti, "Geri döneceğim." dedi ve bir adım atıp yok oldu. Sanki bulutların içine girmişti.
Hz. Muhammed'i gördüm sayılan bir rüya daha paylaşmak istiyorum sizlerle. Bu iki rüyanın birleşimi. Birbirini takip eden gecelerde gördüm bunları.
Bir büyücü genç bir kızı arıyordu; çünkü canlı canlı onun kanını alıp bir büyü yapacaktı dünyayı yok etmek için. Kız ise kendini bir akarsuya attı sırf büyücü dünyayı yok edemesin diye. Dünya için kendini feda etti.
Sonraki rüyada ise ben odamdaydım. Arkadaşlarıma bu rüyayı anlattım ve bana çok günahkar olduğuma delalet ettiğini söylediler. Bana yardım etmelerini istedim.
Aralarında sarışın bir kız çocuğu vardı. O bir deftere Arap harfleriyle bir şeyler yazıyor ve deftere yine aynı harflerle cevap geliyordu. Yazdı ki "Allah'ım eğer bu kızı affedeceksen bana kendini göster."
Hepimiz gözlerimizi kapatacaktık, kız görecekti. Ama ben gözlerimi kapatmadım ve onun da baktığı yöne baktım. Tavana. Tavanda ise daha önceki rüyamda gördüğüm kızın atladığın suyun dibini görüyordum. Orada bir kutu vardı. Rüyama göre, Allah o kutuydu.
Çok şaşırdım ama affedilmek istiyordum. Baktığım için üzülmüştüm. Kızdan bir şans daha istedim ve verdi.
Bu sefer hepsi odadan çıkacaktı ve affedileceksem ben Hz. Muhammed'i görecektim.
Korktum!
Gitmemelerini istedim. Odadan çıktım peşlerinden ve yere baktığımda peygamberin ayaklarını gördüm.
"Allah'ım, n'olur görmeyeyim! Çok korkuyorum." derken rüyadan uyandım.
---
Biliyorum, çok teferruatlı iki -hatta üç- rüya anlattım ama sizce manası nedir?
Eskiden bu tarz rüyalar görür ve rüyamda bayılacak gibi olurdum.
Bunların manasına dair bir fikriniz var mı?

ela.nass

Kayıtlı Üye
İş
İntelligence
Bakın şöyle diyeyim rüyalar önemlidir, eğer Müslüman iseniz rüyalarla ilgili hadisleri okuyun göreceksiniz ki ehil olmayan kişilere rüya tabir ettirmeyin zira rüya tabir edildiği gibi gerçekleşebilir denilir. Kötü bir rüya gördüyseniz bu rüyanın şerrinden Allah'a sığının ve kimseye anlatmayın iyi ise gerçekten bu işten anlayan birilerine ve de özellikle hayra yormayı bilen, sizi seven birilerine anlatın.
Yine rüya ile amel edilemeyeceği de bir gerçektir.
Yani rüyamda çok kötü şeyler oldu kesin böyle olacak demeyin... Rüyaların da çeşitleri vardır rahmani ve şeytani olmak üzere. Ayrımını yapmalı ve dikkat etmeli.
“İnsanın gördüğü bir rüya tabir edilmeden bir yere karar kılmaz.”

Umarım her şey gönlünüzce olur.