Peri Tarotu

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Tarot hakkında belki kitap yazacak kadar değil ama oldukça bilgim var. ( Ailede tarotçu oldugundan ) Sadece benim yolum değil.Kenara atmayacaktım desteyi abime vermeyi düşünüyordum.Madem ailede tarotçu var neden bu desteden yok diye sorabilirsiniz bizimkiler klasik tarotçu :D Melek tarotu , ejderha tarotu , peri tarotu yok o yüzden :)

Tamam ama şöyle bir durumda var.Desteyi vereceğin kişi ile deste arasında bir bağ olması lazım.Yani kişi bir desteyi alırken hangi deste ile arasında bir etkileşim olursa onu alır.Eğer desteyi vereceğin kişi ile deste arasında bir etkileşim olmazsa bakım zor yapar hatta yapamaz bile o desteyle. :)

Bu arada Melek tarotu diye bir deste yoktur.Olumlama kartlarıdır.Onlarla bakım yapılamaz. :)

Keira

Moderator
Periler hakkında çok fazla kaynak yok, ancak peri tarotunda da anlatılanlar perilerin bazı sınıflara ayrıldığını destekliyor. Evet tarot kitapçığınızda o destede yer alan perilerle meditasyon yaparak nasıl çalışacağınız yazılı ancak hatırlatmak isterim ki bu davetleri yapmak ve onlarla çalışmak kolay değildir.

sevimkoşkatilgeldi

Kayıtlı Üye
İş
Kamu Hukuku
Bu desteden almak istedim, mübarek karaborsa çeyrek altın gibi hiçbir yerde bulamadım. :S

Keira

Moderator
Uzun zamandır kitapçılarda göremiyorum. Eskiden sadece 1 tane olurdu, 2.sini göremezdiniz raflarda. :) Sizin için internetten satışına baktım ancak orada da yok.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Arkadaşlar,peri tarotunda ayrıca perilerle iletişim kurma teknikleri de açıklanıyormuş.Bir nevi davet kitabı yani.Bununla ilgili bir sorum olacak.Bu periler cinler gibi çeşitli ırklara mı mensuplar?Orman perisi,su perisi,ateş perisi vs.şeklinde çeşitleri mi var yoksa cinler gibi çeşitli ırklara mensup birer varlıklar mı?Örneğin;ifrit,ebyab,hannas vs.şeklinde ırkları var cinlerin.Periler de bu şekilde ırklara mı sahip?Ben ırkları var diye duymuştum,hatta en tanınmış peri ırklarından birisi elfler diye duydum.Doğru mudur?Periler de cinler gibi ırklara mı sahip?

Evet periler kendi başına bir türdür. Ve kendi yaşam şekilleri vardır. Bir ırk diyebiliriz. Kendi içinde de türlerine göre farklılıklar gösterirler. Genel yanlış kanı olan dişi cinlere peri denir ifadesi yanlıştır. Perilerin de erkeği ve dişisi olur. Cinler ateşli varlıklardır. Periler ise 4 elemente de sahiptir. Peri tarotu bir kehanet yöntemidir. Davetle bir alakası yoktur. Ayrıca periler aşırı derecede hızlı hareket edemezler. Örneğin bir periyi davet edebilmeniz için o perinin yaşadığı yere gitmeniz lazım. Periler kalabalık şehirlerde yaşamazlar. O yüzden orman dağ göl gibi tenha yerlere gitmek gerekir. Oradaki davetler kehanet özelliklerini geliştirmek için kartların perilerinden yardım talep etmek anlamındadır.

Ben bunu gördüydüm kartlar gerçekten güzelse içerikte iyiyse alacağım eğer elinde olan varsa bir değerlendirme yapabilir mi verdiğimiz paraya değer mi çünkü tarotla pek alakam yok sadece içindeki bilgileri okumak için alıyorum

Paraya değer mi gibi bir ifade yanlış olur. Bütün kartlar değerlidir. Ve maddi karşılığı yoktur. Ben klasik tarot yanında genel değerlendirmelerde mutlaka peri tarotu ile bakım yaparım. Ve klasik tarotun kehanet özelliği % 70 ise perinin kehanet özelliği % 100'dür. Yani ihtimalleri aradan kaldırmak için peri bir numaradır diyebilirim. Birçok kart destesine sahibim ama periler çok daha mantıklı ve akılcı cevaplar vermektedirler. Muallakta çok fazla bırakmazlar. Bu yüzden ve perileri sevdiğim için peri kartını kesinlikle öneririm. Ve birçok kişiyle de uyum sağlamakta zorlanmayan bir destedir.

• Beğendim
Tepkiler: AJA

özözöz

Kayıtlı Üye
Çok ama çok şanslıyım kendisi daha dün hediye geldi. :) İmajinasyonun gücü. Çok uzun zamandır bende olmasını istiyordum farklı farklı yerlerde çok kez karşıma çıktı. Zen, Klasik ve Çingene'nin yanında yerini aldı. :) Ancak şuan henüz çalışamayacağım desteyle çok az bir vakti var daha sonra kendisiyle ilişkimize başlarız:) Desteye gelince rüya gibi.. Hem ürkütücü, hem kışkırtıcı. Bayıldım. :)

winelilac

Kayıtlı Üye
pek bulunan bir şey değil sanırım bikaç yere bakdım yok :/

xDeat

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bu tür desteleri ve kartları nerden bulabilirim ?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ben çok aradım 4 farklı büyük yerlere baktım bulamadım. Nettende sipariş edemedim ,pes ettim :( Halbuki normal tarottansa bu tip kartlarla iletişimim daha iyi. Ben mersinde bulamadım.
Rider White tarot destesi yada melek kartları bulunabilir ama peri tarotu biraz zor tabi,her şehirde olması..Netten en kolay yolu,ulaşılamayan yerler için:)

Osiris

Kayıtlı Üye
Ben çok aradım 4 farklı büyük yerlere baktım bulamadım. Nettende sipariş edemedim ,pes ettim :( Halbuki normal tarottansa bu tip kartlarla iletişimim daha iyi. Ben mersinde bulamadım.

Yıllar önce piyasada bitti,bulamazsınız.

4

43887

Peri Tarot'unun Türkiye'de baskısı bitmiştir.Bir yıl öncesi koleksiyonum için özellikle arıyordum nerdeyse bütün satış sitelerini talan ettim bulamadım.Son yabancı satış sitesinden getirttim. Çok istiyorsanız güvenilir yabancı yurtdışına satış yapan sitelerden getirttirebilirsiniz.Tabi maliyeti iki katına çıkıyor vergisi gümrüğü derken :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ben bi yerde olduğunu sanıyorum,isim veremiyorum.Bir iki güne gidip tekrar bakıcam.
Olmadı yurtdışı yollarına başvururuz sevgili Nefertiti,benim elim uzundur.Kehanet olursa mevzu çareler tükenmez.:)

4

43887

İnternetten alışveriş yapmıyorum fakat bu kartları bulmak imkansızlaştı sanırım bir kereliğine internet üzerinden sipariş vermem gerekecek. Teşekkür ediyorum bunları ögrendiğim çok iyi oldu. Kıbrısta var mıdır?

Araştırın, fakat Kıbrıs'ta birkaç yılım geçti.Orada bulunanlarda Türkiye'den gelenler.Ben orayı da araştırdım.Bulamamıştım.Bulursanız şansınıza :)

Zaris

Kayıtlı Üye
İş
Web Tasarım
arkadaşlar ürünü bulmamda yardımcı olacak arkadaşlar varmıdır acaba türkiyede 2.el olsa bile bulamıyorum diğer tarotlara göre bu kartlara daha çok yakın hissettim kendimi. bir şekilde bulmam lazım yardım rica ediyorum lütfen.

yule

Yönetici
İş
arkadaşlar ürünü bulmamda yardımcı olacak arkadaşlar varmıdır acaba türkiyede 2.el olsa bile bulamıyorum diğer tarotlara göre bu kartlara daha çok yakın hissettim kendimi. bir şekilde bulmam lazım yardım rica ediyorum lütfen.

Birçok tarot destesinin basımı Türkiye'de ne hikmetse durduruldu. Piyasada saçma sapan melek kartı diye çıkartılan kehanet değeri 0 olan hiçbir anlam ifade etmeyen desteler kaldı nedense. Klasik rider white destesinde bile yeni baskıları çok kalitesiz ve sembolleri değiştirilmiş durumda. Bu ya bilinçli olarak girilen bir evre. Çünkü bu işin erbabı yeterince deste ve karta sahip olduğu için açlık bitti insanlar doyurdu ve alan aldı. Artık uygulama evresine geçilmesi için satışlar azaltıldı ki mantıklı görünse de ticari olarak kitapevlerinin pek böyle bir çabaya girdiğini sanmıyorum. Ya da nasıl olsa öyle de böyle de kart satışı oluyor diye özen gösterilmiyor artık. Ben 12 yıl önce aldığım rider white destesi ile eğitimlerimiz sırasında alınmış kart destelerini karşılaştırdığımda bile çok büyük bir ayrım söz konusu. Mantığını kavrayamadım. Peri tarotunu da 10 yıldır kullanıyorum. Ve inanılmaz bir kehanet değeri var. Piyasada bulunmaması da pek şaşırtıcı geliyor. Peri ve katina destesinin bulunmaması şaşırtıcı. Çünkü kehanetleri çok fazla. Ki rider white bile bu kadar değişti ise bu destelerin değiştirilmeden piyasadan kalkması bana göre oldukça olumlu :D

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
peki sevgili yule bir sorum olucak
12 yıl önce aldığınız deste ile bugun piyasadaki deste arasında çok fark olduğundan bahsetmişsiniz. Sizin elinizdeki destenin aynısını (bütün şekil ve ayrıntılarıyla) kopyalayacak biçimde kişi yeni bir deste oluşturulup kullanılamaz mı? Böylece insanların peri tarotu arayışı da son bulmuş olur. Herkes kendi tarotunu kendi oluşturur. :D

yule

Yönetici
İş
Tabi ki bu mümkün. Ama bunca yıldır emek verdiğim kartlarımı enerjisel olarak bozar bu durum. Çünkü kartlarıma üzerindeki sembollerden ziyade enerjisel bir bağ yüklüyorum. Bu bağı paylaşarak resimle bile olsa bunu paylaşarak dağıtmam enerjisini de dağıtmama neden olur. Bu yüzden yapamam maalesef bunu.

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
O zaman sizin kartlarınız üzerinden değil de mesela yabancı sitelerden orjinal peri tarotu destesi bulunup, kişi aynısını kopyalarak kendi tarot destesini kendisi oluşturabilir. Böylece hem maddi açıdan hem de bulamıyorum diye sorun yaşayanların sorunu çözülebilir