PAROUSİA

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ü

Üye silindi 69724

Henüz dört kutsal kitabı okumamış çocuklarsınız henüz yolun çok başındasınız daha aranızda mühürlerin ne olduğunu bilen bile çıkmadı saçma sapan laflarla birbirinizi avutuyorsunuz inançla kalın ışık yolunu aydınlatsın çocuk çocuk laflar henüz gerçekliğin ne olduğunun farkında bile değilsiniz
Kendi seviyenize gelmiş fazla insan olmadığını düşünüyorsunuz ve yalnız hissediyorsunuz.Bahsettiğiniz gerçeklik dile gelseydi size ne söylerdi?

Hades Of Gates

Kayıtlı Üye
@marble ben sana inanmak istiyorum dostum.

Farklı alemler veya cinler ruhlar varlıklar... teknoloji kullanıyorlar mı ?
Onlarda da biyolojik evrim mutasyon gibi durumlar var mı ?

Teknolojiyi küçümseme boyut değiştirme ve zamanda yolculuk, ışınlanmayı sağlıyor.

Cinler kilometlerce yolu hemen gidebilirse
Teknoloji ile insanlarda gidebilir.
Belki onlarda bizim gibilerdi teknolojiyle evrildiler.

sihir ve teknoloji birleşebilir mi?

Neden bunları sordum? Çünkü insan teknoloji ile insan üstü özellikler kazanabilir.
Deccalin insanı ikiye yarıp sonra dirilteceği teknoloji ile olmayacak mı sence ?

teknoloji senin için ne anlam ifade ediyor?

çok sordum kusura bakma birkaçına veya istediğine cevap verebilirsin düşüncelerini almak istedim.

marble

Kayıtlı Üye
@marble ben sana inanmak istiyorum dostum.

Farklı alemler veya cinler ruhlar varlıklar... teknoloji kullanıyorlar mı ?
Onlarda da biyolojik evrim mutasyon gibi durumlar var mı ?

Teknolojiyi küçümseme boyut değiştirme ve zamanda yolculuk, ışınlanmayı sağlıyor.

Cinler kilometlerce yolu hemen gidebilirse
Teknoloji ile insanlarda gidebilir.
Belki onlarda bizim gibilerdi teknolojiyle evrildiler.

sihir ve teknoloji birleşebilir mi?

Neden bunları sordum? Çünkü insan teknoloji ile insan üstü özellikler kazanabilir.
Deccalin insanı ikiye yarıp sonra dirilteceği teknoloji ile olmayacak mı sence ?

teknoloji senin için ne anlam ifade ediyor?

çok sordum kusura bakma birkaçına veya istediğine cevap verebilirsin düşüncelerini almak istedim.
Farklı varlıklara taktığımız isimler fark etmez insan beyninin onları nasıl algıladığı onları değiştirmiyor varlar tüm kozmos evrimleşiyor farklılaşıyor yani evet

İnsan beyni düşündüğü her şeye insani durumlar yüklemeye mahkumdur çünkü ötesini algılayamaz kapasitesi buna yetmez hayal edebildiğin her şey gerçek ve mümkün çünkü hayal edemediğin şey zaten zihninin sınırlarının ötesindedir bu sebepten insan tanrıyı algılayamaz onu anlamanın yakınından dahi geçemez ona hiçbir sıfat ve özellik yükleyemez çünkü yükleyeceği her şey insani olacaktır :)

Hades Of Gates

Kayıtlı Üye
@marble insanları tanıdığım için onlardan nefret eden ben, asla insani duygular yüklemem.
Benim olayım sadece Teknoloji.
Ve teknolojiyi insanlar bulmadı.
Bize öğrettiler.
Evrim kısmı sana insani şeyler söylediğimi anımsatmasın.
Bilgi ve teknoloji sana ne ifade ediyor onu sormak istedim. Ve insani duyguların ötesini algılarım, bana sınırsız bir teknoloji zekası aktardıklarını düşünüyorum.
Belki iyi belkide kötü varlıklardan geliyor bu bilgiler bana.
O korktuğunuz korona veya hastalıklar hep teknolojiden ve bilimden kaynaklanıyor.
Bundan 100 yıl öncesine kadar süngü ile savaşırken ne ara bu kadar gelişti ? :)
Teknoloji insan üstüdür dediğim gibi insansal mana yüklemem insan üstü mana yüklerim.
( tanrısal derdim ama yanlış anlaşılır diye insan üstü dedim)

marble

Kayıtlı Üye
@marble insanları tanıdığım için onlardan nefret eden ben, asla insani duygular yüklemem.
Bize öğrettiler.
Bilgi ve teknoloji sana ne ifade ediyor onu sormak istedim. Ve insani duyguların ötesini algılarım, bana sınırsız bir teknoloji zekası aktardıklarını düşünüyorum.
O korktuğunuz korona veya hastalıklar hep teknolojiden ve bilimden kaynaklanıyor.
Teknoloji insan üstüdür dediğim gibi insansal mana yüklemem insan üstü mana yüklerim.
Sende insansın insani duygular yüklememeye çalışman bir şey ifade etmez beynin buna göre evrimleşti ötesini algılayamaz

Gelelim teknoloji kısmına bir anda yükselen gelişme açıkça bize yardım edildiğinin kanıtıdır.

Kimler tarafından yine ne isim verirsek verelim dünya dışındaki yine bizler gibi aynı dönemlerden geçip evrimleşmiş ve daha yüksek bilinç seviyesine ulaşmış varlıklardan.Yine söyleyeceğim eğer onlar istemezse onları algılamamız ve görmemiz mümkün değil henüz her şeyin çok ama çok başındayız et yığını olan bedene mahkum varlıklarız fakat içindeki enerjiyi hissettiğini farz ediyorum.

marble

Kayıtlı Üye
Bize öğrettiler.
Bazı insanların beyinlerine yolladıkları mesajlar sayesinde bilim bu kadar ilerledi İlham geldi sözcüğü görülen rüyalardaki mesajlar bunların hepsi yükselmiş varlıkların yardımlarından ibarettir.

Hades Of Gates

Kayıtlı Üye
Bazı insanların beyinlerine yolladıkları mesajlar sayesinde bilim bu kadar ilerledi İlham geldi sözcüğü görülen rüyalardaki mesajlar bunların hepsi yükselmiş varlıkların yardımlarından ibarettir.

Aklıma sürü projeler gelince uzaylılara ilgim artmıştı.
ve
beni bir rüyamda aldılar.
kendi tasarladığı aleme aldı. Bir insan hizmetçi vardı naif davrandı ve arabaya bindik, arabada uzaylı vardı , Benimle telepatik konuştu ve alem oluşturup diğer varlıklardan kaçabildeklerini ,göremediklerini anlattı bunu nasıl yapıldığını Kısaca Anlattı. Bunları teknolojik sistemle yapıyordu.
Ve onlarda uzaylı savaşları oluyormuş. Benle telepatik konuşurken aleme diğer uzaylılar UFO ile saldırdı ve beyaz yağmur yağıyordu ve yavaştan siliniyordu alem.

Sirius MaveRa

Kayıtlı Üye
Dostum şu irtibat kurdukların kaçak her yerde onları arıyorum sana zahmet yerlerini söylede kaçtıkları hapishaneye geri götüreyim olmaz mı? Hem senide rahatlatmış oluruz ?

Ü

Üye silindi 70925

Aklıma sürü projeler gelince uzaylılara ilgim artmıştı.
ve
beni bir rüyamda aldılar.
kendi tasarladığı aleme aldı.
Neden seninle iletişim kurdular sence? Ve onlarla iletişim kurman düşünce ile oldu diyorsun? Düşünmek, çağırmak mıdır? Bir nevi iletişim yolu mudur?

Hades Of Gates

Kayıtlı Üye
Neden seninle iletişim kurdular sence? Ve onlarla iletişim kurman düşünce ile oldu diyorsun? Düşünmek, çağırmak mıdır? Bir nevi iletişim yolu mudur?
Burda bir arkadaş vardı tam senin sorduğun sorunun cevabını anlatıyordu.
“Onlar sizi seçerler.” Diyordu.
Senin yapman gereken Seçilmeye layık olmak.
düşünerek çağırabilirsin .

Ü

Üye silindi 70925

Onlara göre kriter nasıl oluyor? Nasıl biri seçilmeye layık görülüyor onların gözünde. Ve bir sorum daha var biz onlara nasıl bir fayda sağlıyoruz ki bizi seçip iletişim kurmayı tercih edebiliyorlar?

Hades Of Gates

Kayıtlı Üye
Kriterler:
Yaşadıkların , ilgisini çekebilicek zeka ve onların varlığına inanman.

inanman en önemli etmen zaten.

Akşamları yatmadan önce onları rüyana çağır tanışmak istediğini bilgilenmek istediğini düşün ilet. O gün veya yarın rüyanda uzay gemilerini görmeye başlarsın. Rüyanda pencereden bakarken uzay gemileri geçiyor olarak görürsün. Eğer layık görürlerse gemiye alır veya yüz yüze telepatik konuşur.

Buna ek olarak;
İlhan yılmam ile ilgili YouTubedeki uzaylı videolarını izle onları tanı.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Kainatta yaratılan en üstün yani en mükemmel varlık insanken başka bir yaratılmış varlık ne hakla beni herhangi bir konuma getirmeye layık olabilir? Herkes kendi işine baksın.
Kutsamak seçilmek... Ne hakla ne cüretle?

Kim sizi başka varlıkların gözünde kutsanabilme telaşına soktu, sizi seçilmiş kişi hevesine sokan hangi densiz?

Hangi varlık sizi bu kadar aşağıladı da kendinizi ona buna seçtirmeye çalışıyorsunuz!?

Sizin derdiniz ne!?

Quadice

Kayıtlı Üye
Sevgili @marble yaşadığın korkunç tramvaya neden olan her ne ise cidden çok üzgünüm ve umarım acil bir şekilde şifa havuzundan fayda edersin.
Mühürler çok derin meselelerdir ve belli bir dini veya inanışı desteklememen seni şuanda çoğu mabetdaşımızın gözünde deli sıfatına sokmuştur.
Anlatmak istediğim İslamiyette mühür alemet iken farklı bir dinde insan olarak tasvir edilir. Önce bizimle lütfen inandığını paylaş.
İkinci olarak uzaylılar veya dünya dışı varlıklar ile iletişim kurduğunu düşünmüyorum.
Sebebine sinirlenmeden göz atmanı öneririm.
Gizemli bir lisanda, karmaşık terimler kullanarak sadece bir kaç,üstü kapalı araştırma ile aklımıza sevdiğimiz ve ilgilendiğimiz kelimelerden oluşan bir algı sokuyorsun. Bulunduğumuz dünya durumu ve düzeni buna yatkın olduğu için spesifik olarak bir inanma iç güdüsü doğuyor insana.
Bunu dile getirmemdeki neden kendine bir tarikat toplama arayışında isen orası burası değil bilmiş ol.
Kanıta ihtiyaç duymadığını zannederek veya sorgulanmayacağını, sadece konuşuyorsun.
Madem tanrı 7 milyar küsür hatta 8'e yaklaştı, insanı bırakıp seni seçti. Ve bana haber verdi kelimesine kadar düşmen ayrı bir saçmalık zaten. Diyelim ki seninle irtibata geçti eş anlamlı olarak vahiy geldi diyelim. Bunun için bildiğim kadarı ile bir farklı inanışta insanlar kendilerini tapınaklara kapatıp hiçbir nefsi duygunun uyanmamasını sağladılar. Teklonojiden ve sosyal medyadan uzak kaldılar. Her gün iyiliği arttırıp kibri yok etmek için çabaladılar. Yani genel olarak böyle. Ve bu tarz gerek İslami gerek farklı bir din mensubu çok sayıda insan varken neden sen?
Soru sorulduğunda siz daha dört kitabı okumamışsınız diye aşağılayan birine mi tanrı mesajlar gönderdi?
Yada mühürlerin ne işe yaradığını bile bilmeyen saçma sapan varlıklarsınız demen mi seni yüce yaptı. :)
Çocukluğuna veriyorum ve eğer olgun bir yaştaysan şizofreni belirtisi gösteren aklına...

Biz burada bilgi paylaşırız sayın @marble . Bazen bilmediklerimizi beraber çözer, bazen gizemli olanı hep birlikte fikir sunarak açıklığa kavuşturmak için çabalarız. Hiç birimiz burada bir başkasını aşağılamaz. Siz ne anlarsınız ondan bundan demez. Hele bizim şahsımıza saçma sapan insanlar demez ki bu bir hakarettir kanaatimce.
Bulunduğunuz durumdan umarım kurtulur ve refahı bol bir yaşam sürersiniz.
Size acıyorum.

@URUMHAMATAHAYİL ve @yule kardeşim. Konunun kapatılması, kişinin belli bir süre erişiminin yasaklanması ve daha iyi bir mabet için dikkate almanızı rica ediyorum.
Akıl karıştırıcı kendini alim veya peygamber hastalığı ile sarmış insanları değil. Teşekkürler.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Flood.
İlhan Yılmam denen adam da youtube de gençleri kafalıyor. Bunların youtube ayagı gibi. Öyle böyle değil bir sürü videosu var. Bir amacı var ki ısrarla uzaylı var var var diye kanıtlamaya çalışıyor.

Kendin inanıyorsan inan, ne bu inandırma çabası!? Altından pis kokular geliyor.
Kim bilir kime hizmet ediyor.

S

Sehane

Kainatta yaratılan en üstün yani en mükemmel varlık insanken başka bir yaratılmış varlık ne hakla beni herhangi bir konuma getirmeye layık olabilir? Herkes kendi işine baksın.
Kutsamak seçilmek... Ne hakla ne cüretle?

Kim sizi başka varlıkların gözünde kutsanabilme telaşına soktu, sizi seçilmiş kişi hevesine sokan hangi densiz?

Hangi varlık sizi bu kadar aşağıladı da kendinizi ona buna seçtirmeye çalışıyorsunuz!?

Sizin derdiniz ne!?
Ve aslında bu dininizce bir nevi şirk koşmak gibi sayılmıyor mu? Kendini seçilmiş/peygamber gibi görmek oldukça yanlış görülen bir şey diye biliyorum. Burada ki kişinin fırat nehri, 7 mühürler vs. diye şeyler söylemesi zaten doğu'dan etkilenmiş olduğunu gösteriyor. Batı'da böyle bir duruma elverişli olacak bir şey yok, dünya'nın mevcut durumu şu an için çok daha farklı koşullarda. Bir de destekleyici nitelikte soru soranları görmek, hani yani ayrı bir konu bence ?

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Ve aslında bu dininizce bir nevi şirk koşmak gibi sayılmıyor mu? Kendini seçilmiş/peygamber gibi görmek oldukça yanlış görülen bir şey diye biliyorum. Burada ki kişinin fırat nehri, 7 mühürler vs. diye şeyler söylemesi zaten doğu'dan etkilenmiş olduğunu gösteriyor. Batı'da böyle bir duruma elverişli olacak bir şey yok, dünya'nın mevcut durumu şu an için çok daha farklı koşullarda. Bir de destekleyici nitelikte soru soranları görmek, hani yani ayrı bir konu bence ?
Yazımda özellikle dikkatinizi celbetmesi maksadıyla kalınlaştırarak yazdıgım "yaratılmış" kelimesi sanırım algılarınızın çok çok ötesinde bir kavram. Tanrının varlıgına inanmadığınızdan mütevellit seçememiş olma ihtimaliniz söz konusu olabilir fakat okudugunuzu ayırt edememe gibi bir problemin varlıgını şu koşullar altında inkar edemeyeceğim.

Bakın efendim, meseleyi dine çekmek arsuzunda degilim çünkü seçilmişlik kavramı yalnızca İslam dininde yoktur. Dinler tarihinden bi-haberseniz buyrun kitaplar kollarını açmış sizi bekliyor vaziyettedir. Azıcık daha okuyunuz.

Asıl problem olan mevzu yaratılan bir varlıgın seçmesi burada.
Ve kendilerini seçtirmek için avam tabirle yalakalık yapılmaktadır. İcabetler dualar arzular dile getirilmektedir.
Amaç nedir!?

İslam daki seçilmişlik kavramını da farkı görmeniz için kısaca izah edeceğim.
Allah (Yaratıcı) peygamberleri yani yeryüzündeki temsilcilerini bizzat kendisi seçmektedir. Peygamberler, seçilmek için kırk takla atmamaktadırlar. Ve dahi içinde bulundukları durumdan bile bi haber haldeyken bu vukuu bulmaktadır. Ve görevlerine başladıktan sonra amaçlarını apaçık izhar etmektedirler.

Allah neden seçer?
Çünkü varlıgını açıklamak ister. Bunun için vahiy gönderir ve vahyin Seçtigi peygamberleri vasıtasıyla bütün insanlıga bildirir. Başıboş yaratılmadığımızı anlatır, kendisini bize tanıtır. Dahası bizi bize tanıtır. Hakikati ögretir, destek olur.
Anne baban seni doğurup bir köşeye atsa mı iyiydi? Nitekim atanlar var cami avlularına. İbadetgahlara atılırlar yani. Burası da sorgulanmaya değer bir detay dikkatinizi çekerim.

Amaçları ise; İnsanları İslam a yani tek hakikate yani tevhid dinine davettir.
Gerekirse bu uğurda Firavun a, Nemrut a bütün krallıkalara baş kaldırılır. Bütün peygamberler kitabını, kıblesini, şiarını tastamam gönderildiği kavme tanıtır.
Son peygamber Hz. Muhammed ise bütün insanlığa ve cinlere gönderilmekle birlikte kainatın ve bütün yaratılmışların yegane sahibinin Allah oldugunu anlatmakla görevlendirilmiştir.

Peki ya bugün bu konu altında bahsi edilen seçilmişlik arsızuyla yanıp tutuşan bu insanlar ne amaçla seçilecekler? Biri anlatsın!?!?!!
Kim seçiyor?
Yolu nedir?
Amacı nedir?
Seçtigi kişilerin erdemi nedir?
Toplumda ne gibi işlerle meşgul olmaktadırlar?
Bazı müntesipleri uzaylıları zorla kabul ettirip neyi amaçlamaktadırlar?
Görünmeyen varlıkların neden bu kadar peşine düşülmektedir?
Kaldı ki madem görünmeyen varlıkları bu denli önemseniyor ha bire rüyalarda bir şeyler yapılıyor Allah ın varlıgını da kabul etsinler o zaman!? Ben şeytanın varlıgını inkâr etmiyorm!! Onların tanrıyla onlan sorunu nedir!? Başka varlıkları kabul edip Allah ı inkâr etmek neden o zaman!? Yani Tanrı yı!? Şeytan varsa Tanrı neden yok onlara göre!?

Sistemleri çöküyordur belki de. Seçmesi gereken bu sefer Tanrı olacagı için...

Seçilmek için neden kendilerini paralamaktadırlar?
Seçilince başları göğe mi ermektedir?

Biliyorsanız cevap veriniz bilmiyosanız konuyu asıl amacından saptırıp dinlere bağlamaynız.

Çünkü benim amacım din savaşı yapmak değil.

S

Sehane

Yazımda özellikle dikkatinizi celbetmesi maksadıyla kalınlaştırarak yazdıgım "yaratılmış" kelimesi sanırım algılarınızın çok çok ötesinde bir kavram. Tanrının varlıgına inanmadığınızdan mütevellit seçememiş olma ihtimaliniz söz konusu olabilir fakat okudugunuzu ayırt edememe gibi bir problemin varlıgını şu koşullar altında inkar edemeyeceğim.

Bakın efendim, meseleyi dine çekmek arsuzunda degilim çünkü seçilmişlik kavramı yalnızca İslam dininde yoktur. Dinler tarihinden bi-haberseniz buyrun kitaplar kollarını açmış sizi bekliyor vaziyettedir. Azıcık daha okuyunuz.

Asıl problem olan mevzu yaratılan bir varlıgın seçmesi burada.
Ve kendilerini seçtirmek için avam tabirle yalakalık yapılmaktadır. İcabetler dualar arzular dile getirilmektedir.
Amaç nedir!?

İslam daki seçilmişlik kavramını da farkı görmeniz için kısaca izah edeceğim.
Allah (Yaratıcı) peygamberleri yani yeryüzündeki temsilcilerini bizzat kendisi seçmektedir. Peygamberler, seçilmek için kırk takla atmamaktadırlar. Ve dahi içinde bulundukları durumdan bile bi haber haldeyken bu vukuu bulmaktadır. Ve görevlerine başladıktan sonra amaçlarını apaçık izhar etmektedirler.

Allah neden seçer?
Çünkü varlıgını açıklamak ister. Bunun için vahiy gönderir ve vahyin Seçtigi peygamberleri vasıtasıyla bütün insanlıga bildirir. Başıboş yaratılmadığımızı anlatır, kendisini bize tanıtır. Dahası bizi bize tanıtır. Hakikati ögretir, destek olur.
Anne baban seni doğurup bir köşeye atsa mı iyiydi? Nitekim atanlar var cami avlularına. İbadetgahlara atılırlar yani. Burası da sorgulanmaya değer bir detay dikkatinizi çekerim.

Amaçları ise; İnsanları İslam a yani tek hakikate yani tevhid dinine davettir.
Gerekirse bu uğurda Firavun a, Nemrut a bütün krallıkalara baş kaldırılır. Bütün peygamberler kitabını, kıblesini, şiarını tastamam gönderildiği kavme tanıtır.
Son peygamber Hz. Muhammed ise bütün insanlığa ve cinlere gönderilmekle birlikte kainatın ve bütün yaratılmışların yegane sahibinin Allah oldugunu anlatmakla görevlendirilmiştir.

Peki ya bugün bu konu altında bahsi edilen seçilmişlik arsızuyla yanıp tutuşan bu insanlar ne amaçla seçilecekler? Biri anlatsın!?!?!!
Kim seçiyor?
Yolu nedir?
Amacı nedir?
Seçtigi kişilerin erdemi nedir?
Toplumda ne gibi işlerle meşgul olmaktadırlar?
Bazı müntesipleri uzaylıları zorla kabul ettirip neyi amaçlamaktadırlar?
Görünmeyen varlıkların neden bu kadar peşine düşülmektedir?
Kaldı ki madem görünmeyen varlıkları bu denli önemseniyor ha bire rüyalarda bir şeyler yapılıyor Allah ın varlıgını da kabul etsinler o zaman!? Ben şeytanın varlıgını inkâr etmiyorm!! Onların tanrıyla onlan sorunu nedir!? Başka varlıkları kabul edip Allah ı inkâr etmek neden o zaman!? Yani Tanrı yı!? Şeytan varsa Tanrı neden yok onlara göre!?

Sistemleri çöküyordur belki de. Seçmesi gereken bu sefer Tanrı olacagı için...

Seçilmek için neden kendilerini paralamaktadırlar?
Seçilince başları göğe mi ermektedir?

Biliyorsanız cevap veriniz bilmiyosanız konuyu asıl amacından saptırıp dinlere bağlamaynız.

Çünkü benim amacım din savaşı yapmak değil.
Cevabınızı okuduğumda burası nasıl üyelerle dolmuş diyesim geldi ama sizin aslında Daimon olduğunuzu düşünerek nasıl bir değişime uğramışsınız diyeceğim. Geçen sene ki yazar grubunda olan o kişiden eser kaldığını zannetmiyorum. yani bu nasıl ego ve kibirdir ki sürekli olarak forumca insanları eziyor ve küçümsüyorsunuz. Bana cevap verirken algılarınız yetmiyor manası veya anlamadığım imajı yaratmak bu kadar mı önemli? Burası sadece insanların birbirine yardım etmesi için kurulu bir platform, insanları ezme ve üste çıkma değil. Ve bir de bu tür mesajları utanmadan beğenenler var. Burası hiçbirinizin oyun alanı değil ki, gerçekten çok yazık, Benim algılarıma yoğunlaşacağınıza vicdan gibi kavramlara yoğunlaşırsınız umarım. Çünkü ben bu kadar negatiflik kokan bir yorum yazsam emin olun uyuyamazdım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...