Nekromanci

Ben_&_Kedilerim

Kayıtlı Üye
Annemin ve babamın ölüm yıl donumleri Nisan ayında. Bu aydan nefret ediyorum. Enerjim yerin dibinde, oruç da tutuyorum nefsimi ezebilmek için.
Ben yas olayını çok ağır yaşıyorum. Şu an mesela kıyamet kopsa da hepimiz ölsek kafasındayım. 3. Dünya Savaşı ya da nükleer savaş da umrumda değil. Her seyi bosvermiş durumdayım. Bu Enerji nasıl yükseltilir?

hekate22

Kayıtlı Üye
Annemin ve babamın ölüm yıl donumleri Nisan ayında. Bu aydan nefret ediyorum. Enerjim yerin dibinde, oruç da tutuyorum nefsimi ezebilmek için.
Ben yas olayını çok ağır yaşıyorum. Şu an mesela kıyamet kopsa da hepimiz ölsek kafasındayım. 3. Dünya Savaşı ya da nükleer savaş da umrumda değil. Her seyi bosvermiş durumdayım. Bu Enerji nasıl yükseltilir?
Herkesin acılarınızı yaşamasını istediğinizden olabilir mi bu durum? Siz herkezin yaşadığı acıyı yasamak istediniz mi iyi olduğunuz günlerde?
Bunun bedelinin ne olabileceğini önce düşünseniz!?

Bu arada başınız sağolsun. Kolay değil...

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Aileniz yok galiba... Bir yakinimizin ölmesi ayrılık acısına benzer. Siz onların eksikliği hissediyorsunuz. Bunu kabullenmeniz gerekiyor. Benim ailemde ölüm yıldönümleri hep bir arada toplanmak ve ölen hakkında güzel şeyler anlatmak ile geçiyor. Okul ya da askerlik hatıraları anlatmak gibi bir şey. Gayet hoş bir etkinlik oluyor. Güzel günleri hatırlar ama geri dönüşü olmadı için kahrolmuyoruz. Bakış açınızı değiştirmekle yükseltiniz. Psikolojik tedavisi belki iyi gelir. Şuan bir de dolunay etkisi var üstünüzde belki de.
Hayatımız düşündüğümüz şey. Düşüncelerinizi değiştirin. 🤗

Alex06

Kayıtlı Üye
Annemi kaybettikten sonra ben çok kötü hissetmiştim doktora gidip antidepresan almak istediğimde herkes bu doğal bir süreç atlatacaksin ne var bunda hemen ilaç kullanilmaz dedi. Bunu diyen insanlar azıcık başı agrisa agrikesici alan tipler 10 ay geçti ben baktım hala kötüyüm psikiyatr a gittim basit bir antidepresan verdi. Hafif depresyon teşhisi koydu. Bir ay sonra rahatladım. 6 ay kullandım bıraktım. Beynimizde serotonin düşüyor bazen yükselmiyor ,antidepresan serotonin yükseltiyor ve beyin normal algılıyor olanı biteni. Doktor desteği alın derim.

createtherules

Kayıtlı Üye
Hayvanların ne olduğunu sormuştum ama arada kaçtı. Tamamen yok mu oluyorlar?

Ben_&_Kedilerim

Kayıtlı Üye
Annemi kaybettikten sonra ben çok kötü hissetmiştim doktora gidip antidepresan almak istediğimde herkes bu doğal bir süreç atlatacaksin ne var bunda hemen ilaç kullanilmaz dedi. Bunu diyen insanlar azıcık başı agrisa agrikesici alan tipler 10 ay geçti ben baktım hala kötüyüm psikiyatr a gittim basit bir antidepresan verdi. Hafif depresyon teşhisi koydu. Bir ay sonra rahatladım. 6 ay kullandım bıraktım. Beynimizde serotonin düşüyor bazen yükselmiyor ,antidepresan serotonin yükseltiyor ve beyin normal algılıyor olanı biteni. Doktor desteği alın derim.
Alıyorum destek ve hafif bir ilaç da kullanıyorum; ama ister istemez düşüyor enerjim. Kesinlikle haklısınız, insanlar kendileri yaşamadığı şeyleri çok kolay sanıyor, o yüzden de akıl vermek çok kolay oluyor. Once bi yaşa da öyle konuş diyorum hep.
Teşekkür ederim cevap için

Ben_&_Kedilerim

Kayıtlı Üye
Aileniz yok galiba... Bir yakinimizin ölmesi ayrılık acısına benzer. Siz onların eksikliği hissediyorsunuz. Bunu kabullenmeniz gerekiyor. Benim ailemde ölüm yıldönümleri hep bir arada toplanmak ve ölen hakkında güzel şeyler anlatmak ile geçiyor. Okul ya da askerlik hatıraları anlatmak gibi bir şey. Gayet hoş bir etkinlik oluyor. Güzel günleri hatırlar ama geri dönüşü olmadı için kahrolmuyoruz. Bakış açınızı değiştirmekle yükseltiniz. Psikolojik tedavisi belki iyi gelir. Şuan bir de dolunay etkisi var üstünüzde belki de.
Hayatımız düşündüğümüz şey. Düşüncelerinizi değiştirin. 🤗
Aynen yoklar. Babami bebekken kaybettim; ama annemin gitmesi çok koydu. Destek de aliyorum; ama yine de yas sürecinin bi tedavisi yok, kompleks ve girift.
Düşüncelerimi değiştirmek çok zor olacak. Teşekkür ederim cevap için.

Ben_&_Kedilerim

Kayıtlı Üye
Herkesin acılarınızı yaşamasını istediğinizden olabilir mi bu durum? Siz herkezin yaşadığı acıyı yasamak istediniz mi iyi olduğunuz günlerde?
Bunun bedelinin ne olabileceğini önce düşünseniz!?

Bu arada başınız sağolsun. Kolay değil...
Benim iyi olduğum gün pek olmadı işin gerçeği. Babami bebekken kaybettim ve hayatım hep bir maddi olanaksızlk, kürekle kuyu kazmak ve annemin hastalıkları ile geçti. Anlamayan ve yukarıdan bakan herkesin bu acıları yaşamasını dilerim. Hayatımda bir sürü insan varken, annem öldükten sonra yalnız bırakıldım. Akrabalar da dahil. Bu insanlara güzel bir şey dilemem kusura bakmayın. Ha siz de bu yollardan birebir geçersiniz ve kendi dediğiniz gibi davranirsiniz, o ayrı.
Hayat adil değil.

hekate22

Kayıtlı Üye
Benim iyi olduğum gün pek olmadı işin gerçeği. Babami bebekken kaybettim ve hayatım hep bir maddi olanaksızlk, kürekle kuyu kazmak ve annemin hastalıkları ile geçti. Anlamayan ve yukarıdan bakan herkesin bu acıları yaşamasını dilerim. Hayatımda bir sürü insan varken, annem öldükten sonra yalnız bırakıldım. Akrabalar da dahil. Bu insanlara güzel bir şey dilemem kusura bakmayın. Ha siz de bu yollardan birebir geçersiniz ve kendi dediğiniz gibi davranirsiniz, o ayrı.
Hayat adil değil.
Benim ne yollardan geçtiğimi ben biliyorum zaten; ama ayakta kalabilmek için verdiğim mücadeleyide...ki bu günümü de buna borçluyum.

Kimse kimsenin elini tutmuyor, yaşanacak ne varsa yaşamak zorundayız maalesef. Ya batarız ya çıkarız. Her iki alternatif için mücadele zorunlu...ben affederek başa çıkabildim yoksa kafayı yerdim; ama bu gün bazı kişilerin yıkıldıklarına şahitim ve üzüldüğüm zamanlar oluyor çünkü kardeşlerim...el de değil, Kanım...Anlatabildim mi?

Bizim ki tesellidir size sadece; hayat bakış açısı ise size aittir. Umarım bu günler geçecektir.

createtherules

Kayıtlı Üye
Hayvanların ka' ları çok çabuk yok oluyor. Evcil hayvanlar hariç.
Biz çok kedi bakıyoruz. İki tanesinden bahsetmek istiyorum.
Şanslı 5 yaşında öldü. Sanki kedi değil de bir melekti. Bugüne kadar onu görüp sevmeyen olmadı. Hayatımda onun kadar iyi huylu ve sevgi dolu bir kediye henüz rastlamadım.
Ceviz'i de aldık ancak inanılmaz sorun çıkarttı. Gerçekten psikopat gibi davrandı. Nefret dolu saldırıyordu. Yaptığı her şey tuhaftı. Diğer arkadaşımın eve götürdük onu belki uyum sağlar diye 3 ay sonra durup dururken aniden öldü ve sebebini anlamadık.
Şanslı'nın tüylerinden kesip sakladık. Her ne kadar kimseyi sevmese de Ceviz'den de tüy sakladık. Ölünce normal olarak ona da çok üzülmüştük.
O halde bu tüylerde Ka var.
Ceviz'in her gün baktığı pencereye ona benzeyen bir kedi biblosu koymuştum bu kedi biblosu da yere düşüp kırıldı.
Bu tüyleri saklamak gerçekten insan Ka.sı gibi bir şey o halde? En azından Şanslı'nınki şans getirir gibi düşünüyordum. Belki de gömmeliyim.

Alex06

Kayıtlı Üye
Kafam karıştı bende de ölen bir sevdiğimin bir tutam saçı var. Saklanmalı mıyım???? Gömmeli miyim ???? Galiba saklamamam gerekiyor.

createtherules

Kayıtlı Üye
Kafam karıştı bende de ölen bir sevdiğimin bir tutam saçı var. Saklanmalı mıyım???? Gömmeli miyim ???? Galiba saklamamam gerekiyor.
Onunla bağlantın kalıyor gibi düşünürsek, eğer bu bağlantıyı sürdürmek istersen belki tutulabilir. Yine de bir enerji akıtılıyor sanırım oraya.

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Çok saçma bir soru olabilir ama kafama takıldı. Tarihteki önemli kişileri bir şekilde konuşuyor ve düşünüyoruz. Oldukça fazla da duygu besliyoruz bu insanlara karşı. Bunun onlar için diğer ölülere oranla daha farklı bir ölüm olduğunu söyleyebilir miyiz? Sormaya başlarken kafamdaki soru bu değildi ama buna evrildi.

Darkon

Kayıtlı Üye
Hazır konu tekrar karşıma geldi sorayım: Ölüm anı ve sonraki süreç ile ilgili(gömülme vs.) çalışma yaptıklarınız neler anlatıyorlar? Gizli değilse tabi...

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Çok saçma bir soru olabilir ama kafama takıldı. Tarihteki önemli kişileri bir şekilde konuşuyor ve düşünüyoruz. Oldukça fazla da duygu besliyoruz bu insanlara karşı. Bunun onlar için diğer ölülere oranla daha farklı bir ölüm olduğunu söyleyebilir miyiz? Sormaya başlarken kafamdaki soru bu değildi ama buna evrildi.
Söyleyebiliriz. Onların bedenleri çürüseler de Ka ları yok olmuyor.