Ne yapsam bılemıyorum artık/kaynana krizi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

beklenen_bebek

Kayıtlı Üye
Öncelıkle merhaba ; tadım tuzum hıcbırseyım yok ustelık sınır hastasıyım kaynanamın sayesınde psıkolojım fecı sekılde bozuk kendımı toparlayamaz bır hale geldım artık cok ofkelenıyorum kendımı ne kadar kontrol etmek ıstesemde olmuyor , sabredemıyorum . kendımı cok caresız hııssedıyorum , bu evden cıkamıyoruz maddı durum el vermıyor , arkadaslar dılı yetmedıgı gıbı artık alttan alta pısıkolojık baskı yapıyor . yaptıklarını anlatsam yok artık dersınız delırmıs olmam lazım cunku ,bır ınsan etınden tutun ekmegını tabagını canagını dolaba konulması gereken herseyın yattıgı odaya sokusturumu ama bu kadın yapıyor neymıs yermısız ben yamyammıyım yahu delırıcem artık ,kayınpederımı bana dusman ettı korkudan mutfaga gıdemıyorum artık :eek:fftopic: bu aksam tenceremı tabagımı toplayıp vıtrınlere yerlestırdım bulasık yıkayamıyorum sureklı gozlerı ustumde yemek yesek batıyor dus alsak batıyor bu nasıl bır caresızlık anlatamam , allahtan tek dılegım bızı bu evden cekıp kurtarsın artık sunların yuzunu olene dek gormıyeyım, ben ne yaptım bunlara anlamıyorum bu dusmanlık neden oglunu sevıp ıstemıyor dıye banada ezıyet edıyor pısıkolojımı bozuyorlar ,buyuler vs .seyler yaptırıyor kaynanam dayanamıyorum . nefes alamaz duruma geldım artık cok koutum rahatlayamıyorum bıseyler yapmam lazım bu zulumden kurtulmak ıcın bana bır yol gosterın lutfen :eek:fftopic:

atasar

Kayıtlı Üye
yemeklerine zehir koy telef olsunlar derdim ama diyemiyorum günah suç allah yardım etsin yarım aklımla ne diyim yol gösterecek biri çıkar işallah

kral020

Kayıtlı Üye
sabır sabır... derdini kullara anlatma derdini sadece Allah a anlat ki karşında ki sonsuz gücü göresin. seni 40 günde kurtarabilirim bu derdinden. Sadece ulaşmak istediğin hedefi düşün ve sadece ALLAH !!!! de bak nasıl kurtuluyorsun sadece 40 gün aralıksız Allah demelisin ve şüpheye düşmemelisin. ve bana özelden 40. günün akşamı mesaj atmanı istiyorum..

nira

Kayıtlı Üye
beklenen_bebek. üzüldüm durumuna Allah sabır versin sana. Allah hepimizi doğru insanlarla karşılaştırsın. Umarım Eşin annesinin ağzına bakmıyordur ve ona uymuyordur.
Arkadaşım sana sadece YA VEDUT esmasını önerebilirim. Çok etkili bir esma dır. ben sayısız ya vedut zikrini çekerim. ben sonuç aldım tavsiye ettiğim herkes de sonuç aldı. bu siteden olsun netten olsun araştırabilirsin. Şiddetle tavsiye ederim.
ev halkının seni sevmesi ve sana saygı duymasını, kalplerin sevgi ve huzur dolmasını, içinden dileyerek ve dua ederek bu zikri çekebilirsin. herkesin içi huzur dolar. bu zikri çekenin gönlü ferahlar, etrafından sevgi saygı ve itibar görür, sözü geçer, eşler arasında sevgi muhabbetini arttırır, derecen yükselir.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Şu kaynana ve kaynata`ları anlayamıyorum bir türlü (bazılarını tabi)."Elalemin kızı gelsin,yıllarca emek verdiğimiz,büyüttüğümüz,gözümüzden sakındığımız çocuğumuzu sahiplensin" vehminden ne zaman kurtulacaklar.Ona bakılırsa onlarında kızı elalemin oğlunu sahipleniyor.Çok düşünüyorsanız,hoşunuza gitmiyorsa evlendirmeyin,oğlunuzu dizinizin dibinden ayırmayın diye yüzlerine haykırasım geliyor.Sırf bu vehm`den dolayı gelinlere eziyet etmek,dışlamak hangi akla hizmet merak ediyorum.Ha gelini sevmediniz,tamam kabul ama sevmesenizde saygı duymak zorundasınız.Nitekim oğlunuzun hanımı.torunlarınızın annesi olacak.yeteri miktarda yardımda bulunun ayrı eve geçsinler,yardımda bulunmuyorsanızda ayrı eve geçmelerine engel olmayın..Değerli arkadaşım beklenen_bebek; ALLAH hayırlı bir şekilde beklediğiniz bebeğinizi kucağınıza almayı nasip eder ve bu yokuştan sonra düzlüğe çıkarsınız.Size tavsiyem,bol bol dua edin,ve sabredin.Sabretmek ilaç gibidir.Yutunca acıdır ama sonucunda ferahlık verir.

beklenen_bebek

Kayıtlı Üye
Arkadaslar yorumlarınız ıcıme su serptı tesekkur ederım sızı dınleyenın sıze vaktını ayıran bırılerının yanınızda olması guzel . Onlar benı sevmek zorunda degıller bende onları sevmek zorunda degılım ama bu zulum sadece bana degıl esıme karsıda esımın annesı uvey ve bızı ayırmak ıcın elınden gelenı yaptı yapıyorda cunku bız evlenmeden once esım eve fazla gelıp gıden bırı degıldı buda o kadının ısıne gelıyor.artık mutfagı bıle kullanamıyorum sadce bulasık yıkamaya gıdıyorum .evlendıgımden berı bır kackere masalalrına oturup yemek yedım onuda zehır ettıler hep , esımın aldıgı maas anca yetıyor yaza dogru evden ayrılabılırız fakat dayanmak zor.Burdakı herkeze bızı anlatıyorlar esımle.kayınpederım kadın gıbı dedıkodumuzu yapıyor ,pazara gıttım 5 kılo metre otedekı kadın benı durdurup kızım boyle yapma
yazık gunahtır dedı sastım kaldım o gunden berı bır yere cıkmıyorum , ne yapmısımkı ben .ben bır gelın olarak kayınpederım karsıma gecıp bana bagırması zoruma gıdıyor bır kac kere ses cıkarmadım gunahtı buyuktur dedım ama kendımı ezdırmekte gunah bende bagırınca arsız terbıyesız oldum , otekı gelınleri kayınpederımın yanında kaynanama kufur edıyor ondan ıyısı yok bahanelerı cok cunku neyse hepınıze tesekkur ederım benı dınledıgınız ıcın , ınsan ıcını dokcek anlayıslı bırını bulamayınca boyle oluyor ıste guzel dualarınız ıcın hepınıze tesekkur ederım ıyıkı varsınız saglıcakla

yenibas

Kayıtlı Üye
Hayırda Allah'tan Şerde. Sabret Allah'a dua et. Çaresizliğe düşme, Allah var.

Sıkıntılarım var deme benim Allah'ım var de.

beyaz ışık

Kayıtlı Üye
sabır sabır... derdini kullara anlatma derdini sadece Allah a anlat ki karşında ki sonsuz gücü göresin. seni 40 günde kurtarabilirim bu derdinden. Sadece ulaşmak istediğin hedefi düşün ve sadece ALLAH !!!! de bak nasıl kurtuluyorsun sadece 40 gün aralıksız Allah demelisin ve şüpheye düşmemelisin. ve bana özelden 40. günün akşamı mesaj atmanı istiyorum..

Peki 40gün boyunca kaç kez denmesi gerekiyor...

Eliçya

Kayıtlı Üye
Ya bu kötü kaynanaları anlamıyorum ne diye bu kadar çirkeflik ederler. Oğlunun karısı ne diye evladının yuvasını dağıtacak atraksiyonlarda bulunursun ki derdin nedir yani... Saygımdan susuyorum diyorsun ya hep ondan oluyor. Kendin de söylüyorsun öbür gelinler küfrediyor kimse sesini çıkarmıyor diye boşuna mı demişler okşayan elin kıymetini bilmeyen tekmeleyen ayağı öper diye. Cevap vermek terbiyesizlik değil ki haklıysan susmayacaksın. Çatır çatır konuş. Ben ileride evlendiğim zaman (eğer cesaret edebilirsem) Ezememeleri için önden cadalozluğumu yapıp kolay lokma olmadığımı göstereceğim :boxing_smiley: Sonra onlar ürküp geri çekilecek saygı o zaman başlayacak. O konu komşuya seni kötümü anlatıyor sen işin aslını anlat, Konu komşu seni yolda çevirince gördüğün muameleyi anlat. Bu dedikodu sayılmaz ki. Anlattığın durumun hemen hemen aynısını yaşayan bir aile var bizim sokağımızda da her şeyini yatağın altına saklıyor deyince hemen o geldi aklıma. Ben bu teyze tek sanıyordum değilmiş demek ki

gümüş

Kayıtlı Üye
Doyuma ulaştığı için konu kapatılmıştır. Ayrıca sitemizde benzer aile sorunları ilgili pek çok mesele, öneriler ve olumlar paylaşılmıştır, ilgilenenler sayfalar arasında gezinti yaparak eski iletilerden faydalanabilirler.Bu vesileyle ayrıca özelden bilgi alışverişinin yasak olduğunu bir kere daha hatırlatmak ve ilgili tarafları site kurallarını okumaya davet etmek istiyorum. İyi forumlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...