Muhabbet celbi-2

kermit

Kayıtlı Üye
tencerede yakılması hiç hoş değil iyi de olsa o tencereyi de atmanız gerekebilir, külleride inşallah toprakla buluşturmuşsunuzdur .ünkü eninde sonunda toprakla buluşmalıdır her element.

yule sana da çok teşekkür ederim, alışkanlık terimsel ibareler kullandım.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Hiç hatırlamıyorum sonrasını... Ama üzülmüştüm onlar bana iyi niyetle yapılmıştı, hoca tutturunca kötü bunlar kötü diye, annem de inandı ve mecbur sinir ola ola yakmıştım :banghead:

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Kim bilir belki de koruyucu kalkanımızı kendi ellerimizle kaldırttı bize :(

kermit

Kayıtlı Üye
eğer öyle bir korkun varsa korunma dairesi yap her sabah ve akşam. O daireyle gez, davet haricinde yapılan daireler kişiyle beraber gelirler. Forumda ki her hangi bir daireyi kullanabilirsin

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Çok teşekkürler tavsiyelerin için.. Yani biliyor musun istesem şimdi öyle muska yaptıramam.. Çünkü dedem yapmıştı onları bana. Adam sürekli bizi korumak için uğraşırdı ama, birileri hallettirdi onları bize işte :( Tekrar teşekkürler..

astarr

Kayıtlı Üye
Ateşe atma gibi bi imkanım yok malesef yakabilirmiyiz ??

gizemliyim

Kayıtlı Üye
Gercekten etkilimi bu tılsımlar ben eşimle ayrıyım ve cok kötüyüm önericeğiniz bişey varsa cok sevinirim:hang:

ADHA

Banlı Kullanıcı
Her kim bu tılsımı temiz bir kağıt üzerine safran mürekkebiyle 3 adet yazıp her gün bir gece saatinde ateşe atıp yakarsa o kişinin sabrı kalmaz gelir veya arar.
tabi kişinin anne ismi ve kendi ismi de arapça olarak tılsıma eklenmeli diye düşünüyorum..

Ben Arapçayı Osmanlıca bildiğimden Osmanlıca el yazısı yöntemiyle yazıyorum.Elim artık ona alıştı.Harflerdeki hafif değişiklilikler bir şey yapmaz değil mi?

Yeniçeri

Kayıtlı Üye
safran mürekkebi hazırlanışı nasıl nasıl yapılır sitede bulamadım

:banghead:

yardım edecek kimse yokmu:boat:

ADHA

Banlı Kullanıcı
Ben hazır bulmuştum ama hazırı tavsiye etmezler pek.Çok basit kardeşim.Safranı alıyorsun az birşey al.Sonra Gül suyunu alıyorsun.Kokuculardan veya aktarlardan siyah veya beyaz misk alıyorsun.Miski bir çay kaığının en ufak ucu kadar çok çok çok az birşey koyuyorsun.Sonra gül suyu sonra safran.Eze eze karıştırıyorsun.Bir yarım saat karıştır.Sonra beklet.Rengi kırmızıysa tamamdır.

Yeniçeri

Kayıtlı Üye
çok teşekkürler sağolun çok iyi oldu

siyah veya beyaz misk toz halinde mi kardeşim

ADHA

Banlı Kullanıcı
ben sıvıyla yapmıştım kardeşim.Ama tozda olur mu bilmiyorum.Ama burda miskin işlevi kokusu.Ama ndikkat et çok çok çok az olucak.Yoksa rengi kırmızı olmuyor.Zağferan mürekkebinde önemli noktalar şunlar;
1.Rengi kırmızı olucak, kan rengi gibi(kimi zagferandan tasarruf için çok az zaferan koyup gıda boyası atıyorlar)
2.Kokusu olucak yani misk.
^.Aşırı yoğun oluyacak, yoksa kağıda yağ gibi yayılıyor, yazılmıyor.Bunuda miski mümkün olabildiğince az koyarak sağlarsın.

Yeniçeri

Kayıtlı Üye
kusura bakma parça parça soruyorum
kağıdı bildiğimiz defter kağıdı değil mi?

ADHA

Banlı Kullanıcı
Her kağıt oluyor.Ama daha güçlü olması için özel kağıtlar olduğunuda duydum.Fakat genelde normal kağıtlar kullanılır.Çok eskiden daha teferruatlıca hazırlarlarmış.İyi işlerde miske bulanmış kokar kağıt, kötü ilerde soğan kabuğu suyunda bekletilmiş kağıt vs, daha güçlü olması için.Ama normal bir kağıt yeterli.

x11x

Kayıtlı Üye
Her kim bu tılsımı temiz bir kağıt üzerine safran mürekkebiyle 3 adet yazıp her gün bir gece saatinde ateşe atıp yakarsa o kişinin sabrı kalmaz gelir veya arar.
tabi kişinin anne ismi ve kendi ismi de arapça olarak tılsıma eklenmeli diye düşünüyorum..

isimler nerye gelcek kagitin ön yada arka tarafinami

aysorfi

Kayıtlı Üye
Konun en başına gelirsen oralarda sayın urum arkaya yazabilirsiniz demiş .

merakli_1

Kayıtlı Üye
arkadaslar bu toprakboyasi dediginiz nedirki? ben safrani buldum ama onun ne oldugu hakkinda bir bilgi verirmisiniz? simdiden tskler

saygilar..

bendeniz

Kayıtlı Üye
Bence bunu yapmayin daha sonra sizden uzaklasiyor dikkat edin bence.

akroniom

Kayıtlı Üye
tılsımın neresine eklememiz gerekiyor isimleri tılsımdaki gibi ayrık mı yoksa birleşikmi yazılmalı?

tılsımın altınamı ekliyeceğiz ve anne simlerimizide ekliyecekmiyiz yoksa sadece karşı tarafın ismiyle anne ismi yeterlimidir...