Modunuzu nasıl yükseltiyorsunuz

Demre

Kayıtlı Üye
Teşekkürler bilmukabele. :):)

Benim de ruhum açıldı herkes ne kadar mutlu deyip tekrar mutlu oldum. Ne güzel insanlarsınız.?
Hic kimse 7/24 mutlu diye bi gerceklik olamaz elbette sevgili @blessedwithlove, ama yaşamın dikenli yollarında yürürken rengarenk çiçekleri de seyreyleyip koklamamak enayilik olurdu dimi.. Çiçeklere dikkat kesilmeyi seçmek varken dikenlere dikkat kesilmek niye?.. Hayat çok guzel bir armagan bence ve çok kısa. Kederleri keyfe dönüstürmek için çabayı hakediyor bu güzellik.. Sizi mutlu ettigimiz ve ruhunuza iyi geldigimiz icin biz de mutlu olduk. Mutlulugunuz daim olsun, sevgiler?‍♀️

Ü

Üye silindi 58480

Az önce moralim bozuldu. Hemen bir kafeye gittim. Böyle havuzlu, ıhlamur ağaçları içinde yeşilliklerle bezenmiş içinde reiki müzikleri çalan otantik harika bir yer. İnsanları herzamankinden de duyarlı gördüm. Birbirlerinin varlığını öyle özlemișler ki.

Modum yükseldi.

Sonra içmeyeceğim bir kahve aldım ayıp olmasın diye. Karton bardakta ve kapaklı istedim. Akşama içerim diye. Sonra 50 yaşlarında bir bayan oturacak yer arıyordu, onu masama davet ettim ve kahve sipariş etmek isterken sözünü kesip kendi kahvemi zorla ona verdim ?

Kadın baya bi neşeli tabiatı biri çıktı. Oturacak yer ararken biraz katiydı gerçi. Icmiceksen neden aldın kahveyi dedi. Ben de uzun hikaye dedim ve muhabbet başladı.

Modum düştükçe bunu hep yapıyorum ?

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
Az önce moralim bozuldu. Hemen bir kafeye gittim. Böyle havuzlu, ıhlamur ağaçları içinde yeşilliklerle bezenmiş içinde reiki müzikleri çalan otantik harika bir yer. İnsanları herzamankinden de duyarlı gördüm. Birbirlerinin varlığını öyle özlemișler ki.

Modum yükseldi.

Sonra içmeyeceğim bir kahve aldım ayıp olmasın diye. Karton bardakta ve kapaklı istedim. Akşama içerim diye. Sonra 50 yaşlarında bir bayan oturacak yer arıyordu, onu masama davet ettim ve kahve sipariş etmek isterken sözünü kesip kendi kahvemi zorla ona verdim ?

Kadın baya bi neşeli tabiatı biri çıktı. Oturacak yer ararken biraz katiydı gerçi. Icmiceksen neden aldın kahveyi dedi. Ben de uzun hikaye dedim ve muhabbet başladı.

Modum düştükçe bunu hep yapıyorum ?
☺❤❤çok güzel

nur5ultan

Kayıtlı Üye
Hayattan bıktığınızda,terkedildiğinizde yada herhangi bir sebeple, moraliniz modunuz düştüğünde ; yaşam enerjinizi geri kazanmak için neler yaparsınız nasıl düşünürsünüz ?

sessiz bir yer tercih ederek kuşların sesini dinlerken gözlerimi kapatıp başımı gökyüzüne çeviriyorum. güneşin enerjisinin alın çakramdan girdiğini düşünüp gözlerimi serbest bırakıyorum. burnumdan nefes alırken bütün güzellikleri içime çektiğimi, ağzımdan nefes verirken bütün kötü duyguların içimden çıkıp gittiğini düşünürken, dünyada olmadığımı hayal edip sadece doğayı duyumsuyor kendimi bile unutup göz kapaklarımı takip ediyorum zihnimde. bana iyi geliyor.
evdeysem ılık bir duş, iyi bir çay, güzel bir kitap, gökyüzüne karşı oturup tüm bunları görebildiğim için mutlu olduğumu düşünmek enerjimi yükseltiyor.
hayvanlarla meşgul olmak, yemek su vermek, onları sevmek de moral bozukluğunda çok iyi geliyor.
yatıp uyumak da bir seçim ama bilinçaltım daha iyisini hak ediyor.

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
sessiz bir yer tercih ederek kuşların sesini dinlerken gözlerimi kapatıp başımı gökyüzüne çeviriyorum. güneşin enerjisinin alın çakramdan girdiğini düşünüp gözlerimi serbest bırakıyorum. burnumdan nefes alırken bütün güzellikleri içime çektiğimi, ağzımdan nefes verirken bütün kötü duyguların içimden çıkıp gittiğini düşünürken, dünyada olmadığımı hayal edip sadece doğayı duyumsuyor kendimi bile unutup göz kapaklarımı takip ediyorum zihnimde. bana iyi geliyor.
evdeysem ılık bir duş, iyi bir çay, güzel bir kitap, gökyüzüne karşı oturup tüm bunları görebildiğim için mutlu olduğumu düşünmek enerjimi yükseltiyor.
hayvanlarla meşgul olmak, yemek su vermek, onları sevmek de moral bozukluğunda çok iyi geliyor.
yatıp uyumak da bir seçim ama bilinçaltım daha iyisini hak ediyor.
❤❤✌evet yatıp uyumak iyi olmuyor harekete geçmek gerek..

Ü

Üye silindi 70925

Yürüyüş yaptım. Hafifçe esen rüzgar yüzüme ılık ılık yayılırken, yeşilliğin içinde yürüdüm. Etrafımda onlarca papatyanın olduğu bir yere vardım. Çiçeklerin keskinleşen kokusunu içime çektim. Derin derin nefes aldım. Yürüdükçe karşılaştığım farklı farklı binbir tonda çiçeklere baktım. Her birinin güzelliğini inceledim. Arada yeşil dikenleri de gördüm. Bunlar neden varlar acaba demeden üzerinde uğurböceklerinin, salyangozların, kelebeklerin sığınağı olduğunu gördüm. Yürüdükçe zihnim temizlendi, zihni yorgunluğum kalmadı, hafifledim. Dönüşte sevdiğim bir insanla karşılaştım, onunla muhabbet ettim. İçten gülümseyişi, samimiyeti bana da yansıdı. Kendimi daha mutlu hissettim.

Doğa, yürüyüş ve insanları mutlu görmek modumu yükseltenler arasında.

(Mod günlüğü oldu burası :) )
Mutlu insanlara bakınca mutlu oluyorum.
Ben yazarken attın ? kalp kalbe karşıymış.?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 58480

Az önce modumu sorguladım. Düşükse yükselteyim, yüksekse durup dururken nası öyle tansiyon gibi yükseldi diye bi bakayım dedim...

İyi mi kötü mü karar veremedim. Ne tam iyi, ne tam kötü.

Ama aynı zamanda hem çok iyi ve hem de çok kötü.

Yani hem ikisinin ortasında bir ibrede duruyor. Hem de ikisi de extrem uçlarda ve aynı anda yaşanıyor içimde.

Dedim heralde keçileri kaçırıyorum yine. ?

Sonra aklıma inşirah suresi geldi.

Diyor ki "zorlukla beraber kolaylık" vardır.
Sonra hemen arkasından yemin ederek yine aynı şeyi söylüyor "and olsun zorlukla beraber kolaylık vardır"

Yani zorluk ve kolaylık aslında yan yana, iç içe yaşanıyor hakkaten de. İyi mod ve kötü mod tamamen genetik sarmal şerit gibi uzanarak eş zamanlı yaşanıyor.

Quantum teorisini doğrulayan bir deneyim bu. Kutudaki kedi hem ölü hem diridir.

Biz hem mutlu hem de mutsuzuz. Bir miligramlik yatkınlık bile kar topunun çığ olması gibi bir modu terk ettirip diğer moda sürüklüyor seni.

Mutlu olmak aslında yüksek benliğin ile rahatça yapabileceğin bir tercihtir. Ama o tercihi yapamayan kişi mutluluğu yanlış yerlere ilistirir ve bedavaya getirebikecegi iç huzurunu serbest radikallere kaptirir. Yani kendisine bağlı olmayan hadisata.

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
Az önce modumu sorguladım. Düşükse yükselteyim, yüksekse durup dururken nası öyle tansiyon gibi yükseldi diye bi bakayım dedim...

İyi mi kötü mü karar veremedim. Ne tam iyi, ne tam kötü.

Ama aynı zamanda hem çok iyi ve hem de çok kötü.

Yani hem ikisinin ortasında bir ibrede duruyor. Hem de ikisi de extrem uçlarda ve aynı anda yaşanıyor içimde.

Dedim heralde keçileri kaçırıyorum yine. ?

Sonra aklıma inşirah suresi geldi.

Diyor ki "zorlukla beraber kolaylık" vardır.
Sonra hemen arkasından yemin ederek yine aynı şeyi söylüyor "and olsun zorlukla beraber kolaylık vardır"

Yani zorluk ve kolaylık aslında yan yana, iç içe yaşanıyor hakkaten de. İyi mod ve kötü mod tamamen genetik sarmal şerit gibi uzanarak eş zamanlı yaşanıyor.

Quantum teorisini doğrulayan bir deneyim bu. Kutudaki kedi hem ölü hem diridir.

Biz hem mutlu hem de mutsuzuz. Bir miligramlik yatkınlık bile kar topunun çığ olması gibi bir modu terk ettirip diğer moda sürüklüyor seni.

Mutlu olmak aslında yüksek benliğin ile rahatça yapabileceğin bir tercihtir. Ama o tercihi yapamayan kişi mutluluğu yanlış yerlere ilistirir ve bedavaya getirebikecegi iç huzurunu serbest radikallere kaptirir. Yani kendisine bağlı olmayan hadisata.
Evet mutluluk ve mutsuzluk içimizde belkide önemli olan dengeleyebilmekte yada hangisi olacağımıza karar vermek ikiside içimizden yükseliyor ....

Ü

Üye silindi 58480

Az önce gene düştü gene yükselttim. En azından kendi minimumuna çektim ?‍♂️
Benim mod otomatik pilottayken düşmeye ayarlı sanırım.

Başkaları çat diye yükseltebiliyor benimki yükseleceği zaman kafasına göre bir çırpıda yükseliyor. Düşerken paraşütle süzülerek düşüyor, tam düştüğünü anlayınca da iş işten geçmiş oluyor. ?

Şimdi hafif hafif düşüşte mesela. Ama hala yükseklerde olduğu için bu sefer gizliden takipteyim. Hem hala yüksekken modumun keyfini çıkarıp hem de 432 Hertzin altına düşer düşmez bir anda enseleyeceğim. 440' ı ilk hatırlatıcı alarm olarak kurdum. Bu sefer kaçamaz.

?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
Az önce gene düştü gene yükselttim. En azından kendi minimumuna çektim ?‍♂️
Benim mod otomatik pilottayken düşmeye ayarlı sanırım.

Başkaları çat diye yükseltebiliyor benimki yükseleceği zaman kafasına göre bir çırpıda yükseliyor. Düşerken paraşütle süzülerek düşüyor, tam düştüğünü anlayınca da iş işten geçmiş oluyor. ?

Şimdi hafif hafif düşüşte mesela. Ama hala yükseklerde olduğu için bu sefer gizliden takipteyim. Hem hala yüksekken modumun keyfini çıkarıp hem de 432 Hertzin altına düşer düşmez bir anda enseleyeceğim. 440' ı ilk alarm yaptım. Bu sefer kaçamaz.

?
???

Henyesoli

Kayıtlı Üye
İş
sanatci/ogrenci
Sanata yoneliyorum... kulakligimi aliyorum, cizim icin ihtiyacimiz olan malzemelerimi de aliyorum, disarida bir mekanim var kimsenin olmadigi ve doga ile ic ice... oraya gidiyorum ve ciziyorum. Icimden ne gecerse ciziyorum, muzik dinliyorum... bazen orada sarki sozu yaziyorum, kisacasi o mekanda ilham topluyorum diyebilirim. Hatta bazen kendimi bilerek uzuyorum ki ilham bulayim ahaha ☺

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
Sanata yoneliyorum... kulakligimi aliyorum, cizim icin ihtiyacimiz olan malzemelerimi de aliyorum, disarida bir mekanim var kimsenin olmadigi ve doga ile ic ice... oraya gidiyorum ve ciziyorum. Icimden ne gecerse ciziyorum, muzik dinliyorum... bazen orada sarki sozu yaziyorum, kisacasi o mekanda ilham topluyorum diyebilirim. Hatta bazen kendimi bilerek uzuyorum ki ilham bulayim ahaha ☺
güzelmiş düşünceleriniz bende hikaye tarzı birseyler yazıyorum bazen... evet üzgünken daha ilham geliyor insana