Merhaba

curius

Kayıtlı Üye
Merhaba ruyalarımda surekli eskiden hayatımda olan bırını gormeye basladım. İlginc olansa askere gittiginde askerde oldugunu, tasındıgında tasındıgını hatta yenı evının orayı ve suanda gemıde calısıyormus bunuda ruyalarımda gordum. Yaklasık 3 senedır sureklı ruyalarıma gırıyor. Ve nasıl goruyorsam benzerı cıkıyor. Bunun sebebi sizce nedir? Yardımcı olursanız cok sevınırım. Cunku bılıncaltım mı takıntı mı yada baska bırsey mı artık bilmek istiyorum.

curius

Kayıtlı Üye
Ve sunuda eklemek ıstedım su anda hemen hemen hergun ruyalarıma bır sekılde giriyor. Yardımınıza ihtıyacım var.

İbisu

Kayıtlı Üye
onunla arada bağınız olabilir daha rahat kanal bilgi alıyorsunuzdur böylece de (kişinin zihninden aldığınız bilgiler)

Furking

Kayıtlı Üye
Zamanla hikmeti açığa çıkar. Bir imtihandır, sizin için hayır da olabilir şer de. Siz bu süreçte mantığınızı ve vicdanınızı birlikte kullanın. Kalbinizle akledin ve kalbinizi dinleyin kararlarınızı bu şekilde verin. Gereken işleyiş zaten bir şekilde gerçekleşir.

Bu arada @İbisu bahsedilen kişi yaşayacakları hakkında bilgi sahibi değil ki, o kişinin zihninden bilgi alabilsin. Hadi diyelim ki olayları yaşayan kişi geleceğini biliyor, o kişinin zihninden bilinçsiz bir şekilde nasıl bilgi alınır? Onu da geçtim, bilgi nasıl zihinden alınır?

curius

Kayıtlı Üye
Peki bu durum ondada var mıdır sızce? Bız 6 yıl once aynı ruyaları gorurduk. Ona msj attım bı sure once ruyalarımda artınca. Yuzumu bıle hatırlamadıgını bı gozlerımı hatırladıgını soyledı. Ama soyle bı durum var aynı mahallede yasardık 7yıl oncesıne kadar hergun 7 yıldır yaz donemlerınde hergun gorurduk bırbırımızı 10 yıl once en son gordugunu soyledı dondugunde bulusmak ıstedı. Sonra tartıstık. Ama su var ruyalarım hala bıtmıyor her gece sureklı ruyalarıma gırıyor. Mesela dua okuyup yatıyorum. Habercı ruya mıdır yoksa takıntı mı dye yıne onu goruyorum. Ve sunuda eklıyım 9 yasında ilk tanısmamız olmustu bısıkletle ezmıstı 15 yasına kdr bırbırımızı hic gormemıstık aynı cevrede. 15 yasında tekrar tanısmıstık. 2009 da yanı tekrar tanısmıstık.

İbisu

Kayıtlı Üye
Zamanla hikmeti açığa çıkar. Bir imtihandır, sizin için hayır da olabilir şer de. Siz bu süreçte mantığınızı ve vicdanınızı birlikte kullanın. Kalbinizle akledin ve kalbinizi dinleyin kararlarınızı bu şekilde verin. Gereken işleyiş zaten bir şekilde gerçekleşir.

Bu arada @İbisu bahsedilen kişi yaşayacakları hakkında bilgi sahibi değil ki, o kişinin zihninden bilgi alabilsin. Hadi diyelim ki olayları yaşayan kişi geleceğini biliyor, o kişinin zihninden bilinçsiz bir şekilde nasıl bilgi alınır? Onu da geçtim, bilgi nasıl zihinden alınır?
origanum demişti kanal bilgiden

curius

Kayıtlı Üye
Su var bız baya baglıydık bıkac nedenden kopmustuk yıllar once. Yanı elımızde olmayan nedenlerden dolayı. Mesela onla dusmanım ama kuzenı 2017 de eklemıstı sosyal medyadan ve o zamanlardada ruyalarım devam edıyordu. Yanı sacma bı sekılde bı turlu tam anlamıyla kopamadık. Soyle dusunum gece 3-4te ruyamda gorup uyanırdım dısarı baktıgımda karsımda olurdu. Yanı bu yıllardır olan bı durum. Ve suanda yaklasık 6 aydır her gece ruyalarıma gırmeye basladı. Suanda turkıyede degıl bende farklı sehırdeyım.

curius

Kayıtlı Üye

Tesekkur ederım cevabınız ıcın

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Bu rüyaların muhakkak bir sebeb i hikmeti vardır. İyi kötü bilemiyoruz. Hayatınıza tesir ediyorsa kader planında icra ettigi bir şeyler olmuştur ve dahası da olabilir. En büyük tavsiyem aklınızı devredışı bırakmamanız. Rüyalarla amel edilmez. İsterseniz cennette evlendiginizi görün yine de mantık dışı ve anne babayla görüşmeden bir başınıza hareket etmemelisiniz.
Sizinkine benzer olup çoklu yani birden fazla kişinin aynı rüyayı anda gördüğü şeytani rüyalarda olabiliyor, nitekim olmuştur.
Tesirle alakalı... Birinizden birinde bir tesir yahut musallat belirtisi olabilir şahsi kanaatim bu yönde.

curius

Kayıtlı Üye
Bu rüyaların muhakkak bir sebeb i hikmeti vardır. İyi kötü bilemiyoruz. Hayatınıza tesir ediyorsa kader planında icra ettigi bir şeyler olmuştur ve dahası da olabilir. En büyük tavsiyem aklınızı devredışı bırakmamanız. Rüyalarla amel edilmez. İsterseniz cennette evlendiginizi görün yine de mantık dışı ve anne babayla görüşmeden bir başınıza hareket etmemelisiniz.
Sizinkine benzer olup çoklu yani birden fazla kişinin aynı rüyayı anda gördüğü şeytani rüyalarda olabiliyor, nitekim olmuştur.
Tesirle alakalı... Birinizden birinde bir tesir yahut musallat belirtisi olabilir şahsi kanaatim bu yönde.
Bu dediğiniz durum aklıma geldığı ıcın Kur'an okuyup uyudum hatta dun gece de internetten actım uykumda bıle dınledım ve hala ruyalarım devam edıyor. Yanı musallat belırtısı olsa bu durumdada olur mu sızce

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Kuran dinlerken gördüğün rüyaları incele, kaderinizde onunla ilgili gerçeklemesi gereken bir şeyler var belki de. Tekrar biraraya gelmeniz olası.

curius

Kayıtlı Üye
Ve pıskolojık olablır dıye dusunup bıkac haftada uyku ılacı ıcıp uyudum yınede ruyalarıma gırmeye devam edıyor.yanı mantık akıl dısı hareket etmek ıstemıyorum. Ama hergece bıseyler gorduğum ıcın bazı gunler gercekten cok zorlanıyorum. Konusmamamız gorusmememiz gerektıgını bılıyorum ama gercekten zorlanıyorum

curius

Kayıtlı Üye
Kuran dinlerken gördüğün rüyaları incele, kaderinizde onunla ilgili gerçeklemesi gereken bir şeyler var belki de. Tekrar biraraya gelmeniz olası.
Tesekkur ederim cevabınız ıcın. Kuran dınlerken yada okuyupta uyudugum ruyalardada hep bıraraya geldıgımızı gorustugumuzu gordum.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Bu dediğiniz durum aklıma geldığı ıcın Kur'an okuyup uyudum hatta dun gece de internetten actım uykumda bıle dınledım ve hala ruyalarım devam edıyor. Yanı musallat belırtısı olsa bu durumdada olur mu sızce
Anlıyorum. Rüya alemi başka bir boyuttur. Kimi insanlar sürekli rüyalarında olacak olayları görebiliyor. Bu anaromal olağanüstülük olarak değil de imtihan olarak görülmelidir. Allah herkesi aynı şekilde sınamaz.
Şeytan herkesle aynı şekilde uğraşmaz. Ve
tesir diye adlandırılan şey direk musallat gibi olmuyor. Ve rüya görüyorsunuz diye bu sizde olmak zorunda degil illaki, onda da olabilir. Ondaki size sirayet edebilir. Anne babasında yahut sizin anne babanızda vardır siz etki altında kalıyorsunuzdur sonra da birbirinize geçiyordur. Çok bilinmeyenli denklem gibidir bu. Nihai noktada sizi tanımıyorum, ne desem bir yerde hep havada kalacak.

Bu rüyalardan rahatsız oldugunuzu varsayarak Allah a çokça dua etmenizi ve uyumadan evvel muhakkak ama muhakkak yedi ayet el Kürsi okumanızı ve birde tebareke suresini mümkünse okuyup uyumanızı tavsiye ediyorum.
Duada ısrarcı olanı Allah geri çevirmez.

Dönemsel sürüp bir süre sonra kendiliginden kaybola da bilir. Sizin reaksiyonlarınız burada önemli bana göre. Hayatımızda, ruhumuzda, çok yer edinmeye iz bırakmayan ve önemsemeyen şeyler daha çabuk yok olurlar. Sizde öyle yapın önemsemeyin.

curius

Kayıtlı Üye
Anlıyorum. Rüya alemi başka bir boyuttur. Kimi insanlar sürekli rüyalarında olacak olayları görebiliyor. Bu anaromal olağanüstülük olarak değil de imtihan olarak görülmelidir. Allah herkesi aynı şekilde sınamaz.
Şeytan herkesle aynı şekilde uğraşmaz. Ve
tesir diye adlandırılan şey direk musallat gibi olmuyor. Ve rüya görüyorsunuz diye bu sizde olmak zorunda degil illaki, onda da olabilir. Ondaki size sirayet edebilir. Anne babasında yahut sizin anne babanızda vardır siz etki altında kalıyorsunuzdur sonra da birbirinize geçiyordur. Çok bilinmeyenli denklem gibidir bu. Nihai noktada sizi tanımıyorum, ne desem bir yerde hep havada kalacak.

Bu rüyalardan rahatsız oldugunuzu varsayarak Allah a çokça dua etmenizi ve uyumadan evvel muhakkak ama muhakkak yedi ayet el Kürsi okumanızı ve birde tebareke suresini mümkünse okuyup uyumanızı tavsiye ediyorum.
Duada ısrarcı olanı Allah geri çevirmez.

Dönemsel sürüp bir süre sonra kendiliginden kaybola da bilir. Sizin reaksiyonlarınız burada önemli bana göre. Hayatımızda, ruhumuzda, çok yer edinmeye iz bırakmayan ve önemsemeyen şeyler daha çabuk yok olurlar. Sizde öyle yapın önemsemeyin.
Dedıklerınızı uygulıycam bırde bısey daha sormak ıstıyorum aramızda herhangı bag kalmamasına ragmen onun aılesı yada onda olan bırsey bana tesır eder mı?

curius

Kayıtlı Üye
Bısey daha sorucam suanda hergece onu ruyamda gormem onunda benı gormesıne neden olur mu?

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Dedıklerınızı uygulıycam bırde bısey daha sormak ıstıyorum aramızda herhangı bag kalmamasına ragmen onun aılesı yada onda olan bırsey bana tesır eder mı?
Bağ demek illaki bir duygu hissedip hissetmemek değil bana göre. Bağ her insanla farklı boyutlarda farklı derecelerde farklı anlamlar içeriyor kanaatimce çünkü bizler farklıyız. Sen ve ben aynı değiliz mesela. Dolayısıyla aramızdaki bagın kuvveti de sürekliliği de alakası da özel olacaktır.
Kısa keseyim ortak bir geçmiş ve bir dönem duygudaşlık olmuşsa, üstelik bu tür rüyalar vukuu buluyorsa tesirleri olabilir elbet, mümkündür. Öyledir demiyorum, yanlış anlaşılmasın.
Büyüden ötürü bu tür haller yaşayanlar da olabilir ya da dönemsel hassayetlerinizle ilgilidir. Sık sık rüya görmeye(rüyayı hatırlamaya) müsait biriyseniz tetiklenme daha kolay gerçekleşir.
Ama bence siz buna müsaade ediyorsunuz. Hali hazırdaki duyum eşiğiniz bunları yok saymaya müsait degil gibi. Üstünde durmamanız gerekiyor. Kendinize bu yardım elini uzatın.