Melek tarotu doreen virtue

Judaspeaks

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire
Merhaba arkadaşlar Melek Tarotu hakkında ne düşünüyorsunuz melek kartları değil Melek Tarotu yeni aldığım bir deste fakat hiç ısınamadım tamamen ticari amaçla yapılmış gibi geldi bana sizin düşünceleriniz neler ?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bana göre tarot Rider waite kartlarıdır. Thot tarotu ayrı bir yere koyarak diğer tarot adı altındaki tüm kartlar tarot çalmasıdır. Sanatsal ya da edebi değeri olabilir Lakin sembol değerleri bence yok.
Melek çalışmalarını kapsayan hiç bir çalışmayı sevmiyorum. Tüm dinlerden ve pagan inançlardan kuantum düşünce yönteminden ve bilinçaltı yasalarından kırpa kırpa yaptıkları uydurma bir sistem olarak görüyorum.

tamamen ticari olduğunu düşünüyorum. Emeğe saygısızlık etmem istemem Lakin parapsikoloji ilmi ve kadim bilgiler açısından değerlendirdiğim de bana göre hiç bir değeri yok.

ticari, edebi ya da sanatsal objeden başka bir şey değildir.

kartların sembolizmini hiç beğenmedim. Üstünde yazan olumlama türevi cümleleri anlamsız buldum.

melek kartları tarotu ya da çalışmaları ile ilgilenen kişilerin de, kendi çalışmaları için Masum ya da pozitif algısı üzerinden sanki diğer tarot kartları masum değil ya da zararlı algısı oluşturulmasından da ayrıca rahatsızım.

Kahaneti kolaylaştırma aracı olarak kullanılan bu tür neslerden farklı ( basitçe fal değil) algısı oluşturulmaya çalışılmasını da iki yüzlülük olarak değerlendiriyorum.